Skocz do zawartości
Caleb

Ivy Bridge 22 nm - Następcy Sandy Bridge 32 nm

Rekomendowane odpowiedzi

Przez Ciebie sideband zacząłem OC ramu też :)

 

Co lepsze 1866 9-11-9 czy 2000 10-12-10 ? Oczywiście spróbuje powalczyć o niższe timingi ale tyle mi bios z automatu podniósł jak tylko zmieniłem mnożnik pamięci i to potraktuje jako pkt wyjściowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego ci nie powiem , ale kto kwestia na jakich napięciach będziesz operował. Jak nie 9-9-9 to 9-10-9 nie będzie tragedii.

 

No moje nie chcą iść na więcej. Podnoszenie napięcia nic nie daje - wprost przeciwnie. Innego napięcia niż 1,5V nie tolerują (ani w górę ani w dół).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez Ciebie sideband zacząłem OC ramu też Dołączona grafika

 

Co lepsze 1866 9-11-9 czy 2000 10-12-10 ? Oczywiście spróbuje powalczyć o niższe timingi ale tyle mi bios z automatu podniósł jak tylko zmieniłem mnożnik pamięci i to potraktuje jako pkt wyjściowy.

 

A po co będziesz ocowałDołączona grafika , nie ma sensu szaleć z mhz przy lużnych timingach efekt będzie kiepski. Predatory ogólnie co widziałem nie lubią niskich opóżnień , ale można sporo mhz wyciągnąć. Na auto to bios zazwyczaj bardzo luzuje timingi , także tutaj ręcznie trzeba się pobawić.

 

@Lancer zdarza się , coś jak kupondy na kartach Dołączona grafika

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was używa także zintegrowanej grafiki albo chociaż ją testował ? Zauważyłem, że gdy procesor jest pod obciążeniem sypie artefaktami ... Gdy włączę Prime 95 AVX Small FFT i odpalę wtedy FurMark to ciągle widać przekłamania w grafice, gdy wyłączę Prime 95 znikają ... nie wiem czy to normalne (ale chyba nie powinno być normalne) czy też mam skopaną zintegrowaną grafikę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wysokie BCLK jest szkodliwe na dłuższą metę, zacząłem OC Trident-ów i właśnie szynę ustawiłem na 105MHz i całkiem fajnie płyta z procesorem się dogaduje do 4.6GHz bez problemu, ciekawe kiedy odmówi posłuszeństwa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co będziesz ocowałDołączona grafika , nie ma sensu szaleć z mhz przy lużnych timingach efekt będzie kiepski. Predatory ogólnie co widziałem nie lubią niskich opóżnień , ale można sporo mhz wyciągnąć. Na auto to bios zazwyczaj bardzo luzuje timingi , także tutaj ręcznie trzeba się pobawić...

Bo udowodniłeś że daje to wymierne efekty ;)

No moje sa niestety te 1.65V, wersje 1.5 kręcą się znacznie lepiej. Ale powalczę z nimi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo udowodniłeś że daje to wymierne efekty Dołączona grafika

No moje sa niestety te 1.65V, wersje 1.5 kręcą się znacznie lepiej. Ale powalczę z nimi.

 

Jak masz predatory to nie poszalejesz ale po 1 chodzą na 1t, a w xpm jest 2t, po drugie bez problemu można ustawić 11 13 12 34. Po 3 na 1.75v powinny lecieć 11 14 13 1t stabilnei na 2600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie kręcenie na platformie 1155 to nowość bo mam ją od kilku dni, ale poczytałem trochę teorii i przede wszystkim podobno najlepsza wydajność pamięci jest gdyt zostawimy BCLK na 100, po drugie różnica w wydajności 1T vs 2T jest niewielka, po trzecie krecenie pamięci ma sens tylko przy podkreconym CPU bo inaczej wpływ na wydajność jest marginalny.

 

W praktyce może sam się przekonam jak będę miał czas więcej poeksperymentować. Na razie Patrioty "Intel Xtreme Masters" 2133 cl11-11-11-27 1.5V testuję na 2400 cl11-13-11-30 1.6V przy CPU na 4.2GHz 1.2V. Dążę do niskich timingów przy napięciu max. do 1.65V

Edytowane przez epoxer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd takie brednie wyczytałeś , że bez oc cpu kręcenie pamięci nie ma sensu? Jak sobie podkręcisz cpu mocno to właśnie pamięć nie wiele da chociażby w grach gdzie , wąskim gardłem stanie się gpu nie cpu Dołączona grafika . Kręcenie cpu nie ma większego wpływu na te wyniki pod warunkiem , że to cpu jest wąskim gardłem w każdym z tych przypadków. Jak pisałem nie walta chłopy tak lużnych timinigów , będzie lipa nie wydajność Dołączona grafika .

 

Reasumując kręcenie pamięci bardzo duży sens ma, jak ktoś posiada cpu bez K.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sideband, jak znajdę to zacytuję źródło.

 

Co do timingów to zgoda, przed chwilą porównałem dwa warianty SuperPi 1M i Aida64 cache & memory benchmark:

 

2400 11-13-11-30 2T - 8,66s, odczyt 22875 MB/s

2600 12-13-12-30 2T - 8,68s odczyt 22837 MB/s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dopisać , że testując także singiel vs dual , że w większości przypadków kopa daje redukcja opóżnień , a nie wzrost przepustowości. Ale trzymając timingi i jądac mhz wiadomo , że czas dostępu wyrażnie spada. Dlatego 2133 c11 vs cl9 to sporo traci się na wydajnośći w pierwszym przypadku.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zjezdzanie poniżej cl9 większe sensu nie ma przy małej ilości mhz , 1866 cl9-10-9 wypada podobnie do 2133 cl11. Ja osobiście jade na 2000mhz cl9-10-9 Dołączona grafika

 

Przy ogólnie pojętej kompresji to 2133 c11 będzie lepsze , ale w grach 1866 cl9 wypada bardzo podobnie lub czasem lepiej od 2133 c11.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz predatory to nie poszalejesz ale po 1 chodzą na 1t, a w xpm jest 2t, po drugie bez problemu można ustawić 11 13 12 34. Po 3 na 1.75v powinny lecieć 11 14 13 1t stabilnei na 2600

 

Ale czemu miałbym ustawiać 11 13 12 34 kiedy w Auto chodzą mi 10 12 10 29 1T? Spróbuje zejść niżej ile się uda. Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam minimalne problemy z ustabilizowaniem kompa, oc mozna by rzec - żadne.

sypie się w pulpicie, przegladarce itp

czy poniższe ustawienia są ok? coś radzicie zmienić ?

objaw jest taki, że pojawiaja sie artefakty, po czym gaśnie ekran

 

Dołączona grafika

Edytowane przez meeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

load-line calibration daj extreme i sprawdzaj stabilność jak jest ok to zjeżdżaj w dół do utraty stabilności, jak chcesz szybko testować stabilnośc to polecam bad company 2 albo bf3, komp się szybciej sypiej jak w prime linx czy occt, oczywiście gra w multi, duzo ticketow i wielkie mapy, choc i metro w bf3 tez daje szybkie blue screeny jak za ostro podkrecisz lub dasz za mało papu

Edytowane przez ptys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc, te "biosy dla babć" to dla mnie nowość Dołączona grafika

Naustawiałem tak (screeny): https://www.dropbox....92itad/UEFI.zip

Coś ewentualnie poprawić ?

Memki 1600 CL9 Low Voltage i tak ustawione, więc ich nie obstawiam.

Przypuszczam, że sypie się CPU przy turbo, w sensie zmianie mnożnika i napięcia.

Edytowane przez meeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sideband, jak znajdę to zacytuję źródło.

 

Co do timingów to zgoda, przed chwilą porównałem dwa warianty SuperPi 1M i Aida64 cache & memory benchmark:

 

2400 11-13-11-30 2T - 8,66s, odczyt 22875 MB/s

2600 12-13-12-30 2T - 8,68s odczyt 22837 MB/s

 

trochę dziwne. 2600 powinno być szybsze.

Może timingi 2/3 poleciały i spadła wydajność.

 

U mnie na 2011:

2133 9-11-10-24-1T-96: read 2100

2400 11-12-11-24-1T-146: read 21294

 

test na identycznych 2/3 z wyjatkiem tRFC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aleś zrymował mistrzostwo Dołączona grafika

 

Szczerze to nawet tego nie zauważyłem.

 

Jak kiedyś sprawdzałem to 1333 cl7 wypada odrobinę słabiej od 1600 cl9 , postaram się sprawdzić jak z to pamięciami jest na ivy czy dokładnie to samo co na sb. Porównać 2200mhz cl11 z 2000 cl9.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chęci pozwoliły mi na puszczenie kilka razy MaxxMEM:

Timingi        MHz    Copy_MB/s    Read_MB/s    Write_MB/s    SCORE_GB/s    Latency_ns12-12-12-24    1066    15510        13562        16517        15,04        83,86-6-6-12    1066    15875        14715        16439        15,57        64,57-7-7-14    1333    19026        17540        18292        17,82        57,59-9-9-18    1600    20979        19436        18883        19,10        56,412-12-12-24    1833    21755        20937        19298        20,06        57,2

Syntetycznie wyższe taktowanie wypada najlepiej. Trzeba przetestować praktycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc, te "biosy dla babć" to dla mnie nowość Dołączona grafika

Naustawiałem tak (screeny): https://www.dropbox....92itad/UEFI.zip

Coś ewentualnie poprawić ?

Memki 1600 CL9 Low Voltage i tak ustawione, więc ich nie obstawiam.

Przypuszczam, że sypie się CPU przy turbo, w sensie zmianie mnożnika i napięcia.

 

c6 enabled + offset = bsody w idle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o Idle przy 1600Mhz.

Bardziej sprawa się rozchodzi o sytuacje quasi Load. Typu coś odpalacie przeglądarkę, komunikator etc. Zegar wtedy idzie w górę, ale nie koniecznie do maxa ustawionego w OC. Napięcie wtedy też musi być odpowiednie.

 

Stąd zabawa offsetem nie jest taka prosta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...