Skocz do zawartości
Caleb

Ivy Bridge 22 nm - Następcy Sandy Bridge 32 nm

Rekomendowane odpowiedzi

@Trawienny Dzieki za zangażowanie, ale chodziło mi raczej o jego chłodzenie jako całość(czy wc, czy powietrze, jeśli powietrze to jaki radiator i wentyl). Te obrazki widziałem i dlatego zapytałem ogólnie o chłodzenie bo też użyłem CLP. Widziałem to zdjęcie ile wrzucił na rdzeń, ale mi raczej chodziło o ilość po rozsmarowaniu. Uwierz mi, że ja dałem bardzo małą kuleczke a pokryła dosyć dużą część rdzenia. Łatwość z jaką CLP sie rozsmarowywuje jest zaskakująca, szczególnie, że wacik praie w ogóle nie wsiąknął(została tylko mała plamka na wierzchniej warstwie). Zdjęcie jakie by mnie satysfakcjonowało to mniej więcej coś takiego.

 

Dołączona grafika

 

lub np to: (jak nie nakładać Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Już znalazłem to co mnie najbardziej interesowało. Wszystko znajduje sie w tym temacie: http://forums.overcl....php?t=18479015

Z obu tematów wyciągem więc wnioski, że aby tak drastycznie obniżyć temperatury należy zrobić lapping i smarować CLP gdzie sie tylko da Dołączona grafika

No cóż, ja sie na razie z tym wstrzymam bo prawdopodobnie wymienie obudowe i mojego Thermalright True Spirit120 na coś większego Dołączona grafika

 

@ptys u mnie bylo wiecej niz tutaj http://nibble.cc/overclockers/lapping/130026627589499165_600x338.jpg

 

Dzięki raz jeszcze i pozdrawiam

Edytowane przez brym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój cepik jest za to dziwny w kwetii kontrolera.

Juz 4 kmlet pamieci nie idzie 2600 11 13 12

Na 11 14 13 chodzą stabilnie , na luźniejszych timingach nawet ponad 2700mhz.

 

Możesz powiedzieć coś więcej na temat jakie to memki i na jakim napięciu Ci tyle robią, oraz czy to 1T?

 

Co mi się udało zrobić z moimi TridenX

 

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Oraz specjalnie do testu na chwile dałem w kość cpu:

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie stabilność to 2-3 loopy w tej nowej wersji memtesta z obsługą wielu rdzeni + z godzinka prime 95 Dołączona grafika

 

Testowane na wszelkie możliwe sposoby geile veloce 2133 cl 10, patrioty viper 3 1866, kingstony predator 2400 cl11 i tridenty 2400 cl 10.

Tylko te ostatnie nie lecą 2600mhz na i7 kumpla Dołączona grafika

Tak więc różnicę robi raczej imc w moim cepie.

Nawet profile z jego m5g na mojej mobo nie pomogły.

 

Po zmianie ustawień z 11 13 12 na 11 14 13 memy na 2600 mzhz rock stable ot taka zagadka ;P

 

 

@worms ty tego i5 nie katujesz za bardzo ? ibt na 1.54v to juz lekki hardcore

 

 

puść memy na takich ustawieniach w prime 95 i dla pełnej jaskosci z 2-3 pętle memtesta z obsługą wielu rdzeni ;)

Jak to będzie stabilne to powiem nie najgorsze te tridenty :P

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wkręciłem się w nowego 3DSmarka i jak udało mi się przelecieć ten test, to byłem w szoku ile procesor potrzebuje papu przy wysokim taktowaniu pamięci 2500MHz.

 

Tez mi szkoda mojego cpu, jednorazowy zabieg, w sumie z ciekawości to zrobiłem, jakie tempy osiągnie.

 

Mówisz o nowym memtest 5.0 botowany przed odpaleniem systemu?

Bo takim już testowałem pamięci, wszystko ok, jedynie jeszcze bym je sprawdził na cl 11 z 2T, moze do 2600 by się udało podjechać.

Edytowane przez worms1414

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@worms1414

 

czy do nominalnej pracy gskill (2400 1T) przy podkręconym procku na 4,6 musiałeś dovoltowywać procka żeby działały stabilnie, czy dopiero gdy zacząłeś je podkręcać powyżej 2400??

 

pytam bo trochę mnie gniecie żeby sobie też takie sprawić ale mam obawy że będę musiał dovoltować procka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok czekam.

 

właśnie patrzę na najnowszy test pamięci na xbitlabs i oni podbili napięcie VCCSA do 1.0v żeby teoretycznie poprawić stabilność kontrolera pamięci. może w tym kierunku trzeba by było pójść szukając stabilności zamiast VTT.

 

http://www.xbitlabs.com/articles/memory/display/crucial-ballistix-tactical-lp-sport-vlp_4.html#sect1

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym zrobił tak:

 

1.odpuściłbym sobie kręcenie szyną tylko mnożnikiem gdyż jak widzę jak płyta ci podniosła wysoko VTT i VCCSA to chyba wydaje mi się że to tutaj pies jest pogrzebany masz mega przevoltowany zestaw.

 

VCCSA ja mam 0,925 a ty 1,2v gdzie na xbitlabs podbili do 1,0 dla stabilności a według tych kolesi nie należy w ogóle przy nim majstrować: http://www.overclock...-asrock-edition -

(zobacz w tabeli jakie są maksymalne bezpieczne napięcia)

 

natomiast VTT na AUTO mam 1,076 a podbiłem je do 1.085v

 

2. jak już odpuścisz FSB to zdecyduj się czy potrzebujesz podbijać offset powyżej +0,005 przy założeniu że podbijasz additional turbo voltage bo jeżeli tak to olej additiona turbo voltage i zostaw je na auto i podbijaj tylko offset.

 

 

3. ustaw LLC level na 2

 

4. PLL - 1,709v

 

5. C3, C6 C package disable

 

jeżeli dobrze kojarzę to pisałeś że obniżanie PLL u ciebie nie działało najlepiej nie łapałeś stabilności, spróbuj na początek ustawić fsb na 100 i sprawdź jakie wartości AUTO ustawi płyta przy VTT, VCCSA i PLL.

Edytowane przez zaodrze244
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie mam coś nie tak w bios gdyż VCCSA niezależnie od tego co ustawie zawsze pokazuje 1.200, chyba bios skaszaniony, może jeszcze raz go wgram.

VTT z automatu na 2400MHz dla pamięci się winduje do 1.141v.

Zmieniłem wszystko jak zasugerowałeś i lata, znaczy wstał i jestem w systemie, szykują się od nowa testy.

 

napięcie dla procka ustawiłem mniejsze jak zawsze, zobaczymy czy będzie stabilnie. Jeżeli się sprawdzi to możliwe że wcale więcej papu nie trzeba w miarę wzrostu taktowania pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś już tego nie będę robił, pewnie szybciej ponownie bios wgram, najbardziej mnie denerwuje że tak długo się męczyłem nie wiedząc o tym.

Asrockowy program do OC w systemie poprawnie wszystko odczytuje.

Aktualne ustawienia

https://plus.google.com/photos/108760591754351083804/albums/5844172042132866129

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co daje faktycznie C State, C3 i C6? Dużo stracę gdy to wyłączę na stałe? Myślałem, że to stany pośrednie procka, ale nawet jak to wszystko wyłączę to między min a max wchodzi na jakieś pośrednie od czasu do czasu. Problem w tym, że nawet jak zwiększony mam offset do +0,050 to mam niestabilnego procka przy niepełnym obciążeniu na włączonych tych opcjach, podczas gdy na max chodzi bez problemu.

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@DejwiT11 nie wiem co one dokładnie dają gdyż mój miernik poboru prądu jest za słaby na mojego kompa i nie mam czym tego porównać ale jak masz takie problemy to znaczy że musisz je powyłączać. mi to pomogło ustabilizować procka.

 

zacytuję overclockers skoro nie chce ci się przeczytać co oni tam napisali:

 

C States are the main functions of a CPU. Below is an image describing each C State.

C1E does not affect any normal overclock. It can somtimes affect an extreme overclock like 6GHz. Don't change this setting.

The other C states can cause you to BSOD when idling when using Offset VCore mode. You shouldn't BSOD if you are using Fixed VCore mode.

Show Image (Click to show)

 

Quote:

So heres your 2 options:

Offset Mode: Your CPU will use VERY LITTLE voltage and speed when idling, ANYTIME you idle. (Even browsing can be considered idling.)

Enhanced Halt State (C1E): Enabled

CPU C3 State Support: Disabled

CPU C6 State Support: Disabled

Package C State Support: Disabled

Fixed Mode: Your CPU will run full voltage and speed all the time, even when idling.

Enhanced Halt State (C1E): Enabled

CPU C3 State Support: Enabled

CPU C6 State Support: Enabled

Package C State Support: Auto

 

Which one is better?

Neither is "better". The first one will save you power and money, the second one will ensure you have 100% CPU power all the time. Some choose the 2nd option because they don't care about the electric bill and they like to have the best stability and power they can have. If, like me, you choose the 1st option, you will not be penalized.

 

Don't forget that each one can still use Sleep / Hibernate both of which will reduce the PC power usage to almost zero.

Edytowane przez zaodrze244
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tyle nie chciało mi się, co średnio radzę sobie z angielskim, dlatego nie biegam po obcych forach. Jednak z tym tekstem poradziłem sobie i teraz nie mam wątpliwości by to wyłączyć bo używam offseta. Tylko ciekawe jest Ich stwierdzenie "the best stability and power" podczas używania fixed mode. W każdym razie na fixed moja płyta nie pozwala, więc temat się zamyka ;). Dzięki za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłączenie c-state powoduje bardzo duży wzrost poboru w idle , od razu widać to temp cpu w idle. Co do c3 i c6 , z tego co pamiętam c3 62waty , c6 56wat im lepiej zasilacz trzyma sprawność przy niższym poborze to ta różnica rośnie.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko, napisz tylko czy po wyłączeniu C stejtów uzyskałeś stabilność Dołączona grafika

 

Poza tym, że wciąż walczę z moim crapem w prime95, to jeśli chodzi o C-stejty, to wyraźnie dało w kość World of Tanks. Z włączonymi tymi opcjami miałem nawet reset kompa zanim zdążyłem ruszyć czołgiem, po wyłączeniu jak ręką odjął (nawet whea nie podskoczyło), czyli to działa Dołączona grafika Jednak wspomniane prime nie daje mi żyć przy 4400 @ 1,28v, więc po tym, co napisał sibeband spróbuje zjechać do 4200 przy włączonych C-stejtach Dołączona grafika Wolne to można sie pobawić i przygotować procka do jutrzejszego testu w BF3 w walentynkowe 2XP Dołączona grafika

 

 

Edit:

Jeśli chodzi o softowe porównianie "C-stejtów" włączonych i wyłączonych to nie ma wielkiej różnicy. U mnie na włączonych, CoreTemp wykazuje ~3W różnicy w idle (~9,5W vs. ~12,5W) i 2*C różnicy na najzimniejszym rdzeniu (21*C vs. 23*C). Warto wspomnieć, że cpu-z pokazywał wówczas inne napięcie w idle mimo nie ruszania opcji napięć (~1,04v vs. ~1,07v), stąd może ta różnica, którą obliczył sobie CoreTemp, a jego szacunkowe wartości nie uwzględniają C-State. Nie wiem. Idę sie bawić dalej Dołączona grafika

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DejwiT11 sprawdzałeś czy na stabilność twojego kompa nie mają wpływu czasem twoje mieszane pamięci?? jeżeli nie to może wywal na próbę 2x2 i pozostaw 2x4. natomiast 2x4 wkładaj od prawej tzn w bank 4 i 2.

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twierdzisz , że c-state mało daje to daj 1.35v fixed na cpu i wyłącz c-state Dołączona grafika. Te różnice nie wynikają z tego , że z c-state spada napięcie w idle na cpu. Dlatego nie bawię się już offsetem przy c6 i nawet 1.4v na stałe pobór w idle jest niski.

Edytowane przez sideband
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdze, że mało daje, tak z ciekawości patrzyłem tylko co u mnie CoreTemp pokazuje, skoro mierzyłeś watomierzem to masz wiarygodne dane ;) Niestety jak wspomniałem nie mam opcji Fixed Mode, więc tym się nie pobawie. A szkoda, bo może na fixed bym uzyskał lepsze OC, ale nie ma co gdybać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...