Skocz do zawartości
Caleb

Ivy Bridge 22 nm - Następcy Sandy Bridge 32 nm

Rekomendowane odpowiedzi

strusm, dzięki za sugestie, batch nie jest ważny, jaki posiadasz.

ptys, sam posiadasz i odradzasz, czemu, w 3DM pokazuje power, a ja z w grach będzie ile realnie fps więcej?

Edytowane przez worms1414

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy tych samych taktowaniach zyskasz do 5% wydajności w grach, to jak zmiana z PCI-E 1.1 na 3.0 ... nieodczuwalne.

 

I to raczej zmiana spowodowana różnicą w taktowaniu i ew. cache, a nie HT. Dodatkowo to nieszczęsne HT czasem lubi powodować problemy (patrz BF3). Jeżeli patrzy się pod kątem gier to lepiej różnicę pomiędzy i5, a i7 wydać na piwo czy coś ;)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

strusm, dzięki za sugestie, batch nie jest ważny, jaki posiadasz.

ptys, sam posiadasz i odradzasz, czemu, w 3DM pokazuje power, a ja z w grach będzie ile realnie fps więcej?

 

Z nowych gier to właściwie tylko c3 reaguje na ht , w pozostałych grach to praktycznie bez zmian będzie. Chcesz więcej pkt w 3dmarku to bierz 3770k Dołączona grafika

 

Co do batch to jest istotny , przeglądnij temat na xtremesystems tam procki z konkretnymi batchami mają najlepsze oc.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale można zrobić inaczej, kupić i7 i wyłączyć HT. Zyskujemy więcej cache i spada temperatura pod obciążeniem. Właśnie tak większość czasu używałem mojego poprzedniego i7 na 1156 :)

Oczywiście różnica w cenie w stosunku do korzyści jest fatalna w wypadku 1155.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

testy na tej stronie to można traktować wyłącznie poglądowo. przyłapałem ich na kłamstwie kiedy testowali gtx680 na i5 3770k gdy jeszcze obowiązywało NDA na intela i usunęli moje posty pod ich testami wskazujące ich oszustwo. także ich testy i wyniki można wsadzić między bajki delikatnie mówiąc. chwd-techpowerup :P

 

btw skręciłem proca z 4,7 na 4,5 bo mi coś zaczął sypać whea po jakiś 2 miesiącach działania w skyrim.... a że różnica równa się ZERO to mam to w D.

Edytowane przez zaodrze244
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie udało się zdjąć czapkę , nie powiem warto było. Spadło ~28stopni w prime przy 4.7ghz , teraz proc potrzebuje 1.33v zamiast 1.37v.

 

W sumie byłem zaskoczony jak łatwo poszło żyletką , w zasadzie 5min po robocie. Założenie były by proc wyglądał jak z fabryki i tak wygląda , pod czapą clp i zaklejone czarnym silikonem , wygląda jak nówka Dołączona grafika .

 

Widze , że teraz potencjał temperaturowy jest i zmiana chłodzenia ma sens Dołączona grafika

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie udało się zdjąć czapkę , nie powiem warto było. Spadło ~28stopni w prime przy 4.7ghz , teraz proc potrzebuje 1.33v zamiast 1.37v.

 

W sumie byłem zaskoczony jak łatwo poszło żyletką , w zasadzie 5min po robocie. Założenie były by proc wyglądał jak z fabryki i tak wygląda , pod czapą clp i zaklejone czarnym silikonem , wygląda jak nówka Dołączona grafika .

 

Widze , że teraz potencjał temperaturowy jest i zmiana chłodzenia ma sens Dołączona grafika

 

pisałem ,że żyletką to jest raz dwa i zrobione ;)

Edytowane przez Blue

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki uniwersalny w tubce koszt 2-3zł, ważne , że wytrzymuje do 200stopni. Może być w zasadzie każdy poza sanitarnym , może być także masa uszczelniająca co zabezpiecza się podwozie w samochodach.

 

pisałem ,że żyletką to jest raz dwa i zrobione Dołączona grafika

 

Skalpowałem pdc żyletką i nie było raz dwa , do tego zajechałem lekko po pcb i mało brakowało by było dead Dołączona grafika . W przypadku ivy to lajcik , szybko i bez najmniejszej ryski na pcb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy któryś z użytkowników forum posiada pamięci Samsung Green? Kupiłem niedawno i chciałem zobaczyć czy rzeczywiście tak świetnie się podkręcają. Na IB 3570K niestety ale nie udało mi sie uzyskać stabilnego 2133Mhz gdzie ludzie pisali, że 2400Mhz idzie bez problemu na defaultowych timingach.Próbowałem podnosić napięcie do 1.6V, poluźniać timingi(tak naprawde czasami jak dawałem luźniejsze to komp w ogóle nie wstawał). Co udało mi sie uzyskać po około 4h boju to :

 

Dołączona grafika

 

Próbowałem zmienić timingi na 8-9-9-21-1T ale nawet po podniesieniu napięcia do ponad 1.6V pamięci nadal były niestabilne. Czy komuś udało sie uruchomić komplet 4x4GB >2000Mhz stabilnie? U mnie startują na 11-14-14-38@2133Mhz ale SuperPi wywala zaraz w jednej z pierwszych iteracji. Ktoś sie bawił w podnoszenie VTT/VCCSA? Na różnych forach różnie piszą i informacje są zbyt rozbieżne, żebym traktował je jako sprawdzone i bezpieczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no pewnie że trzeba podbić vtt i vccsa. przejrzyj parę stron w tył tego forum, żeśmy na ten temat rozmawiali. ja wrzucałem linka do xbitlabs gdzie testowali ramy i podnosili VCCSA.

 

zresztą płyta jeżeli zostawisz te napięcia na auto sama powinna ci je podbić. przynajmniej VCCSA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki ale dałem d..y .

Wczoraj przyszedł do mnie arctic do gtx 690, oczywiście podmiana chłodzenia i testy w furmark. Wszystko było dobrze przez około 2minuty, później czarny ekran i już od tej pory brak obrazu na monitorze. Jeszcze z chlodzeniem dodałem przedłużki 8pin, 24pin, ale chyba raczej one nie powodują takiego działania.

W każdym razie coś podało.

Więc pomyślałem że puszczę ekran z i53570k, wyjście hdmi na płycie jest, jednak mimo cmosa obrazu dalej brak. Ktoś mi poradzi co mogę zrobić by zadziałała grafika z procka by się ustawiła w bios?

Kod podaje A2 na płycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja pamiętam też miałem problem z odpaleniem grafy z procka.

masz oprócz grafy jakieś inne karty rozszeżeń. odłącz wszystko co masz podłączone do kompa i wtedy spróbuj. U mnie było tak ,że komputer się nie odpalał przez kontroler LSI. Dorzuciłem drugą grafikę i 3pci-e przestało mi działać x8 tylko x1 a kontroler potrzebował min x4 bodajże i musiałem się go pozbyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A bios po cmos powinien ją sobie sam wykryć jeżeli nic innego nie będzie wsadzone grafika zintegrowana w i5? Nawet kiedy wcześniej była ustawiona karta pciex, a wszystko inne było na disabled? 

Na wiem że msi gtx padł, tylko czemu bios nie wykrywa integry, a może to wina przedłużek, bardzo były ciepłe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A bios po cmos powinien ją sobie sam wykryć jeżeli nic innego nie będzie wsadzone grafika zintegrowana w i5? Nawet kiedy wcześniej była ustawiona karta pciex, a wszystko inne było na disabled?

 

Po resecie biosu / wsadzeniu hdmi w płytę powinna automatycznie uruchomić się integra

 

Na wiem że msi gtx padł, tylko czemu bios nie wykrywa integry, a może to wina przedłużek, bardzo były ciepłe.

 

Ja bym jeszcze nie skreślał GTX'a, najlepiej sprawdź go w innym kompie, natomiast to co piszesz o przedłużkach jest bardzo zastanawiające - co to za przedłużki ? Custom'owe czy jakieś gotowce ?

Edytowane przez Heat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przedłużki bitfenix. Właśnie je odpiąłem i dalej to samo.

Mianowicie, tylko hdmi, cmos, robiłem nawet zworkami, ekran mi z czarnego zmienia kolor na szary i staje na post A2, podejrzewam że jestem w biosie, alenic nie nie wyswietla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@worms1414 kod A2 to IDE Detect. anyway zrobiłem u siebie restart z otwartą obudową i niestety kod A2 nie pojawi się po wejściu do UEFI. Zanim wejdzie do biosu kod A2 przewija sie dwa razy + 99 i coś jeszcze. Po wejściu do UEFI kod który wyświetla moja płyta to Ab. I to by pasowało po zaglądnięciu do manuala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegos czasu tez mam problem z kodem A2 , czasami po 10s przechdzie dalej czasam i wisi w nieskonczonosc i wymaga Reseta

jakis dziwny zbiego okolicznosci z tym codem :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba w tym temacie już nie będę pisał, więc zaproponujcie chłopaki w którym najlepiej napisać, bo problem dotyczy teraz samej grafiki GTX690 i próby jej uruchomienia, ewentualnie przywrócenia biosu oryginalnego który posiadam.

 

W każdym razie po kilku godzinach walki i w efekcie końcowym oderwaniu radiatora od cpu, ciężko było jak diabli, ponownym złożeniu wszystkiego, grafika z i5 3570k ruszyła w końcu jestem w windzie.

 

Jednak gtx jest chyba martwy, pali się na nim logo i kręcą wentyle, podpięte 2x8pin, żadnego monitora nie podpinałem.

Wchodząc w dos chcąc sflashowac kartę tak jak zawsze nie wykrywa mi jej. Wpisując nvflash --list tez mi mówi że nie mam żadnych adapterów nvidi, przepinałem w inne pciex ale to samo.

 

Dziękuje wszystkim za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stawiam jak zwykle na pogięte styki w socketcie cpu. wyjmij cpu weź lupę i bardzo dokładnie oglądnij cały socket. na bank tam jest problem. pogięty pin znajduje się pewnie w lewym dolnym rogu. (prawy dolny róg byłby wtedy od strony banków pamięci. jeżeli poprzednią grafikę miałeś na pci-e 2.0 to bardzo możliwe że działała normalnie. teraz jak masz pci-e 3.0 to pewnie brakuje jakiegoś pina i [gluteus maximus].

Edytowane przez zaodrze244
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...