Skocz do zawartości
Caleb

Ivy Bridge 22 nm - Następcy Sandy Bridge 32 nm

Rekomendowane odpowiedzi

albo Chińczyk ściemnia, albo liczy na dobry zarobek Dołączona grafika ale jeśli prawdą jest powtarzalność takiego potencjału nowych partii, a nie tylko pojedynczego egzemplarza, byłbym bardzo rad :)

Edytowane przez guderian
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawac tego proca rybie albo komus pod vapora...

 

Z checia pobawil bym sie tym prockiem... tylko ze pewnie przez super temperatury, nagle sie okaze, ze proc lapie CB przy -150... Generalnie brym trafil jeszcze lepsza sztuke (prawie 6.8GHz do 2D), niz ja przebieralem z calkiem sporej ilosci. Nie zauwazylem czy brym sie chwalil tygodniem i batchem procka, jesli nie, to bym poprosil bryma o podanie cyferek z boxa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja ciągle walcze... Zacząłem od VCore 1.32 po modyfikacjach chłodzenia i cały czas miałem WHEA Logger. Po podniesieniu do 1.34 zniknęły ale tylko na krótkich czasach stresowania procesora, po dłuzszym(ponad 7h) czasie Prime95@SmallFFT zaczęły sie pojawiać. Częstotliwość występowania była mniejsza po podniesieniu VCore. Idąc tym tropem doszedłem aż do 1.38 czyli nic sie nie zmieniło, jedynie tylko temperatury Dołączona grafika Ale nie dałem za wygraną i dalej walczyłem, bo sam fakt, że uruchomił sie na tak niskim napięciu(wcześniej nie chciał) było dla mnie sygnałem, że jednak można. Wcześniej utknąłem na Additional Turbo Voltage +0.152 i zacząłem dodawać na Offsecie. Tutaj właśnie leżał problem, bo prawie połowe dodatkowego napięcia było ustawione przez Offset. Zjechałem do +0.010 na Offsecie a reszte ustawiłem na Turbo Voltage i procesor przeszedł stabilnie 24h Prime@SmallFFT

 

Dołączona grafika

 

1.34VCore to najmniejsze jakie nie wali błędami WHEA po tak długim czasie stresowania CPU. Na niższym o 0.003 TurboVoltage wyskoczył WHEA po paru godzinkach. Logi windowsa są z 13:24 dlatego, że przed drugą wyszedłem z domu i aż do 6 rano komp robił tylko Prime. Czy to oznacza, ze komp wszedł w stan uśpienia? Mam tą opcje wyłączoną bo na stronie overclockers.net wyczytałem, że Internal PLL Overvoltage może powodować problem z wybudzeniem komputera. Nie wiem skąd takie niskie napięcia na płycie głownej, min i max temperatury.

 

Inna sprawa z VCore, które pokazuje CoreTemp. Co dziwne, że wcześniej na wyższym napięciu pokazywał 1.3706 a teraz jak obniżyłem to nagle 1.4061? Ostatnio natrafiłem na jakiś temat na overclockers, w którym napisane było o problemach odczytów napięć na płytach z77 extreme, ale niestety podkładka od chłodzenia zasłania mi punkty pomiarowe więc nie mogłem tego zrobić miernikiem.

 

Temperatura dysku myśle, że jest prawidłowa bo znajduje sie on zaraz przy dwóch wentylatorach 120mm, które w czasie prime ustawione były na full obroty.

 

Jakby ktoś chciał podejrzeć ustawienia biosu to wrzuciłem je jako załączniki.

post-154900-0-85689700-1363202039_thumb.jpg

post-154900-0-34645800-1363202044_thumb.jpg

post-154900-0-53436600-1363202049_thumb.jpg

post-154900-0-50200700-1363202058_thumb.jpg

post-154900-0-01058300-1363202083_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co to może być blendtest przechodzi bez błędów whea w podglądzie zdarzeń a podczas gry np. w crysis, tombraider czasami taki błąd się pojawi ,raz za jakiś czas też wywali się aplikacja, dopiero podniesienie v załatwia sprawę, jest może jakaś opcja w uefi która to naprawi czy musi być podniesione napięcie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co to może być blendtest przechodzi bez błędów whea w podglądzie zdarzeń a podczas gry np. w crysis, tombraider czasami taki błąd się pojawi ,raz za jakiś czas też wywali się aplikacja, dopiero podniesienie v załatwia sprawę, jest może jakaś opcja w uefi która to naprawi czy musi być podniesione napięcie?

 

za małe napięcie nie wszystkie aplikacje łapią błędy u mnie w prime95 było wszystko dobrze ale bf3 łapał zwiechy po 5-10minutach podniesienie napiecia o oczko załatwiło sprawę, jak bawie się w oc to wole zapodac bf3 serwer 64 osoby + 1k ticketów i szybciej łapie błędy jak prime linx i othors razem wzięte, podobno nowy crysis też nieźle trzepie procka i grafę też bo u mnie nawet 64c na gpu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natrafiłem na ciekawy test: Proof that the benefit from Delidding is entirely due to reducing the CPU-to-IHS gap

 

Conclusion: The Intel stock CPU TIM is not the reason Ivy Bridge's run hot, and replacing the Intel stock CPU TIM is not the reason a delidded Ivy Bridge runs so much cooler - the benefits of delidding are entirely due to the resultant reduction in gap height between the CPU silicon die and the underside of the IHS.

Zatem wbrew obiegowej opinii to nie pasta zastosowana przez Intel'a jest winna wysokim temperaturom.

Edytowane przez radiergummi
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mogę z tym zgodzić , u mnie czapa idealnie była dociśnięta do rdzenia i ilość pasty była znikoma . Ten kto zdejmował czapę to wie , że winna jest pasta , bo to coś to nie pasta tylko jakiś zaschnięty cement. Gdyby nie była winna pasta to nie miałbyś takich spadków po zmianie pasty , nawet podmianka lutu na clp daje spadek temp o min 10stopni.

 

Im bardziej ciśniesz cpu tym zaczyna dawać o sobie znać kiepska przewodność pasty i tempy lecą kosmicznie do góry.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ja mam silikon i na pewno nie mam go mniej , a raczej nieco więcej niż stock ala silikonu , a spadek mam ~30stopni. Uwierz mi na słowo czapki ivy są dobrze dociśnięte i tego ala silikonu jest extremalnie mało , pasty między czapą a rdzeniem jest tyle co nic ze względu na dobry docisk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak sideband miałem bardzo dobrze dociśnięty rdzeń a w miejscu styku prawie zero pasy, za to wyciśnięta po bokach, świadczy to o dobrym docisku i ciach!ianej paście

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

Procesory ze stajni Intela bynajmniej nie należą do najtańszych, zwłaszcza jeśli chcielibyśmy cokolwiek szybszego od okrojonych układów z rodziny Pentium lub Celeron, które świetnie spisują się w tanich zestawach, ale niekoniecznie usatysfakcjonują bardziej wymagających użytkowników. Wprawdzie gdzieś pomiędzy budżetowymi dwurdzeniowcami oraz najtańszymi w pełni czterordzeniowymi jednostkami, funkcjonują jeszcze Core i3 pełniące rolę swoistego pomostu łączącego obydwie wyspy, to czasami po prostu lepiej dołożyć ciężko zarobione pieniądze do dowolnego Core i5-3xxx. Prawdziwy quad-core zawsze będzie pewniejszym rozwiązaniem, niż kombinacja dwóch rdzeni i technologii Hyper-Threading, szczególnie jeśli zamierzamy wyposażyć się w mocniejszą kratę graficzną oraz intensywnie giercować. Do niedawna osoba zdecydowana na jakiś sensowny model bazujący na architekturze Ivy Bridge, musiała wyciągnąć z kieszeni grubo ponad 700 złotych, żeby zostać szczęśliwym posiadaczem Core i5-3450 albo Core i5-3470. Sytuacja uległa lekkiej poprawie we wrześniu ubiegłego roku, kiedy do sprzedaży trafił Core i5-3350P - jest to aktualnie najtańszy 22 nm czterordzeniowiec pod Socket LGA 1155. Propozycja wydaje się wprost idealna dla każdego, kto poszukuje dobrego stosunku ceny do wydajności i zarazem nie potrzebuje odblokowanego mnożnika, ani zintegrowanego układu graficznego. Czy i dlaczego warto zainteresować się procesorem Core i5-3350P, powinien odpowiedzieć poniższy test...

 

 

Wracamy do testów CPU w nieco odmienionej formie (więcej nowszych programów i gier) oraz generatorem wykresów, który powinien ułatwić orientacje w wynikach. Odbudowywanie bazy trochę trwało, roboty jeszcze przed nami sporo, ale niebawem będziemy nadrabiać co ważniejsze zaległości i szykujemy się na czerwcowe premiery Dołączona grafika

Edytowane przez Caleb
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś się dziać musi, więc pozbyłem się dobrej sztuki i5 przechodząc na i7. Wiem powiecie że głupota, ale trudno, nie mogłem sobie tego z głowy wybić, tak już mam jeżeli chodzi o pc.
W każdym razie i7 trafiła mi się kiepska sztuka.
4.4GHz - 1.25v
4.5GHz - 1.33v

4.6GHz - 1.4v

4.7GHz - 1.48v
Pozbyłbym się jej z chęcią gdyby nie fakt że już ją oskalpowałem, więc troszkę na odsprzedaży stracę, a dwa że nie mam na oku selekta i7. 
Jeszcze jest nadzieja że w bios coś źle ustawiłem, bo mimo że z77, to jednak się różni Asus , od Asrock-a, możecie zerknąć na ustawienia dla 4.7GHz. Bardzo dziękuje.
 

https://plus.google.com/photos/108760591754351083804/albums/5869228153108429681?authkey=CKGk2MTC7viRxgE
 

Jeszcze screen z oc 4.7GHz, vid jest wysoki , lata między 1,2960, a 1,3010v, to chyba dobrze nie wróży i nic już z niego nie wycisnę.

Dołączona grafika
 

 

Edytowane przez worms1414

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba Ci błędnie vid odczytuje zasadniczo vid podawany przez coretemp powinien być wyższy nić vcore z cpuz. czyli vcore 1,47 = vid 1,52.

 

ps. znasz zasadę lepsze wrogiem dobrego?? hahaha

 

lepiej było poczekać do sierpnia na 1150.

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo jakbym miał taką możliwość to pewnie bym tak zrobił, teraz pozostaje odsprzedaż i zakup już selekcjonowanego, jeżeli będzie wybór czegoś lepszego to tak zrobię, a do tego czasu może jeszcze uda mi się jakąś magiczną opcje zmienić w mobo i procek ruszy na mniejszym V.
Zastanawiają mnie limity , wszyscy na asusach V lecą na Auto, ja nawet chyba nie próbowałem, może warto przetestować, muszę zebrać do tego chęci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...