Skocz do zawartości
Caleb

Ivy Bridge 22 nm - Następcy Sandy Bridge 32 nm

Rekomendowane odpowiedzi

1.1 dla VCCSA? Astronomicznie wielkie mi się wydaje. Podobno to napięcie degraduje szybko układ. Kurcze że ja nie mam regulacji VCCIO.

Zmieniłem VCCSA z 0.95 na 1.0 i Offset opuściłem do +0.015 bo na takim stabilny był cpu podczas testów tylko crysis nie.

Mam Gold Memory 7.85 PRO może zapuścić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwiększyłem VCCSA do 1.000 zobaczymy co to da. Strach tylko troszkę wyczytałem że to napięcie strasznie degraduje okład. Na tomshardware cos taki pisali. Zobaczymy czy teraz będzie stabilny. Offset spuściłem do minimum +0.005 bo przechodzi 3h occt i 3h prime. Teraz przeszedł też 3h w gold memory. Zapuszczę jeszcze jakiegoś 3dmarka na pare godzin. A jutro - pogram w crysisa 3 na którym to ciągle się wieszał. Szkoda tylko że go już skończyłem...

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przecież w jeden dzień procka nie zajedziesz, zresztą chyba masz go na gwarancji przecież... dlatego przestań jęczeć i męczyć procka tymi bezsensownymi syntetykami i odpalaj do skutku crysisa skoro się sypie. poza tym skoro admin z gskilla napisał że vccsa jest połączone z vtt (na tym asusie jeżeli dobrze rozumiem po angielskiemu) to tak musi być on raczej ma większą w tej kwestii wiedzę od nas. 

 

nie róbcie z tego forum jakiegoś babskiego lelum po lelum bo zrobicie z tego jakiś wizaż albo inne [ciach!]o. 

 

trzeba do regulaminu wprowadzić zapis: chcesz kręcić to podejmij ryzyko, nie chcesz ryzykować to nie zawracaj [gluteus maximus]. 

Edytowane przez zaodrze244
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haha power czuje jak za dawnych czasów. Kiedyś były inne czasy miałem wtedy Pentium 3 1400Mhz 512Kb L2. Wtedy ten proc ze względu na ilość L2 był uważany za superancki dałem za niego 1200zł. Nie wiedziałem nic o o/c ale postanowiłem spróbować. Więc podniosłem mu napięcie do max jakie było dostepne w biosie i zdziwiony byłem że nadal działa jako 1400Mhz haha :) no i wiecie co ? Nico tak zostawiłem bo uznałem że nie chce sie coś kręcić. Działał ponad rok w taki sposób aż zmieniłem platformę. Stare dzieje. Masz rację zaodrze244. Napiecie jest dobre i co najwyżej troszkę bardziej popieści. A jak się popieści to i 5Ghz się zmieści :)

Wasze zdrowie :) xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BSOD Codes for LGA 1155 Ivy Bridge

0x101 = increase vcore

0x124 = increase/decrease vcore or QPI/VTT... have to test to see which one it is

0x0A = unstable RAM/IMC, increase QPI first, if that doesn't work increase vcore

0x1E = increase vcore

0x3B = increase vcore

0x3D = increase vcore

 

0xD1 = QPI/VTT, increase/decrease as necessary, can also be unstable Ram, raise Ram voltage

 

0x9C = QPI/VTT most likely, but increasing vcore has helped in some instances

0x50 = RAM timings/Frequency or uncore multi unstable, increase RAM voltage or adjust QPI/VTT, or lower uncore if you're higher than 2x

0x109 = Not enough or too Much memory voltage

0x116 = Low IOH (NB) voltage, GPU issue (most common when running multi-GPU/overclocking GPU)

0x7E = Corrupted OS file, possibly from overclocking. Run sfc /scannow and chkdsk /r

 

http://www.overclock.net/t/1198504/complete-overclocking-guide-sandy-bridge-ivy-bridge-asrock-edition

 

wychodzi na to że procek nie radzi sobie z tak ciasnymi timingami. poluzuj je na np 9-9-9-27 (ja mam takie przy 1600 i 1.65V)  zostaw na auto VCCSA, ustaw napięcie pamięci takie jak masz fabrycznie. potem je zawęź do np 8-8-8-. zresztą tak niskie timingi jakie mają twoje pamięci fabrycznie nic nie dają przy ivy w grach także ich rozluźnienie rozwiąże twoje problemy bez utraty wydajności w grach. takie timingi dają coś w superpi, przy pakowaniu i innych bzdetach których i tak pewnie nie robisz codziennie na swoim kompie a różnica i tak nie będzie odczuwalna. 

 

oczywiście po zmianie ustawień pamięci rozpocznij poszukiwanie na nowo napięcia stabilizującego procka. 

 

wskazówka: w zaawansowanych ustawieniach systemu odhacz "Automatycznie uruchom ponownie" będziesz miał okazję przeczytać błąd jeżeli tego jeszcze nie zrobiłeś Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

ps. oczywiście jeżeli plotę bzdury proszę mnie poprawić Dołączona grafika

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12h szedł prime95 small ftt. Bedbłędnie. Jeszcze dziś zobaczę jak wywali sie zmienię timingi. A powiedz mi czy do ivy i5 jest sens wkładać ramki np 2400Mhz? Coś to daje? Bo w sumie mógłbym moje wymienić na szybsze (2000Mhz) ale CL9. Jednak tego nie zrobiłem bo kontroler na moim i5 jest 1600Mhz max więc chyba szybsze ramy nic mi nie dadzą o ile dobrze kapuję.

Edytowane przez Tal-Rash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12h szedł prime95 small ftt. Bedbłędnie. Jeszcze dziś zobaczę jak wywali sie zmienię timingi. A powiedz mi czy do ivy i5 jest sens wkładać ramki np 2400Mhz? Coś to daje? Bo w sumie mógłbym moje wymienić na szybsze (2000Mhz) ale CL9. Jednak tego nie zrobiłem bo kontroler na moim i5 jest 1600Mhz max więc chyba szybsze ramy nic mi nie dadzą o ile dobrze kapuję.

Nie słuchaj idiotów , pamięć bardzo dużo tylko trzeba trzymać na ciasnych timingach , jeszcze zabawa alphami i kolejne parę procent do przodu. Nawet sam system będzie ci lepiej działał na szybszych pamięciach od razu to zauważysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ekhm...

VCCPL 1.0000

Offset +0.030

Chyba jest stabilnie na tym. Prime95 small 12godzin szło - bez błędu.

No i cały dzień grałem, w crysisa 3 w wota i ani razu nic się nie wykakało.

Zobaczymy jutro... Tydzień tak zamierzam działać jak po tygodniu będzie ok zejdę z offsetem na +0.025.

Szkoda swoja drogą że syntetyki do testowania stabilności są takie kiepskie. Kiedyś jak prime szedł 12h to proc był skała a dziś. Za mocno rozbudowane układy chyba.

Edytowane przez Tal-Rash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ekhm...

VCCPL 1.0000

Offset +0.030

Chyba jest stabilnie na tym. Prime95 small 12godzin szło - bez błędu.

No i cały dzień grałem, w crysisa 3 w wota i ani razu nic się nie wykakało.

Zobaczymy jutro... Tydzień tak zamierzam działać jak po tygodniu będzie ok zejdę z offsetem na +0.025.

Szkoda swoja drogą że syntetyki do testowania stabilności są takie kiepskie. Kiedyś jak prime szedł 12h to proc był skała a dziś. Za mocno rozbudowane układy chyba.

 

Syntetyki nie są kiepskie, jeśli chodzi o testowanie stabilności. Dlaczego się nie wysypują podczas testów, a gry/programy już tak? Przy dynamicznym zegarze procesora, wiążącym się ze zmianą napięcia, tj. podbijaniem go przez offset i "stabilizację" [CPU Load-line Calibration] pod obciążeniem i zależnie od niego, dochodzi do takiej sytuacji, że taki Prime95, narzuca CPU niemal idealne 100% wykorzystania, co przekłada się na maksymalne podbicie napięcia. A jak wygląda sytuacja w grach/programach? Czy one zachowują się tak jak taki syntetyk? No właśnie nie i tutaj mamy "problem", który objawia się tym, że taki program do testowania może śmigać kilkanaście godzin i nic, a Crysis 3 będzie się wywalał, bo procesorowi będzie brakowało voltów pod niemaksymalnym/nierównomiernym obciążeniem, a zegary lecą na max. Takie są moje spostrzeżenia, chyba więcej dodawać nie muszę Dołączona grafika

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się z tą teorią nie zgodził, albo po prostu mam inne spostrzeżenia ;). Zegar to zegar, niezależnie od tego jakie jest obciążenie to przy danym zegarze powinno być teoretycznie takie samo napięcie niezależnie czy to będzie 80% obciążenia czy 100%. Ja mam jeden sposób na pewniaka jeśli chodzi o stabilność, i nie jest to syntetyk, a również obciąża procesor w niemal 100%. MediaCoder i kodowanie filmu do x264. Wystarczy, że będzie tyci tyci prockowi za mało V, to zaraz wywala WHEA. Jak film się przekoduje w 2-pass, albo 3-pass, to mogę iść grać w BFa bez obawy o stabilność (Crysisa nie mam jeszcze).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się z tą teorią nie zgodził, albo po prostu mam inne spostrzeżenia Dołączona grafika. Zegar to zegar, niezależnie od tego jakie jest obciążenie to przy danym zegarze powinno być teoretycznie takie samo napięcie niezależnie czy to będzie 80% obciążenia czy 100%. (...)

No to masz złe spostrzeżenia. Jest tak jak napisał metal, określony zegar nie powoduję zawsze takiego samego napięcia. Jest więcej zmiennych niż tylko vcore i zegar i płyta musi sobie dobrze dobierać pływający zagar, vcore, zależnie od obciążenia. Dochodzi do tego masa innych napięć i opcji i tyle. Kiedyś można było napisać jak w cytacie. Masz dwa stany idle i stress i napięcie jest albo x albo y i tyle. Teraz masz masę stanów i napięć pośrednich i płyta musi tym żonglowaćDołączona grafika pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle to wiem. Chodziło mi o to, że jak wskakuje na zegar przykładowo 4,5GHz to płyta powinna podawać również takie napięcie przy tym zegarze jakie ustawiłeś. A to, czy ona daje -0,02v czy +0,02v to już chyba kwestia jakości podzespołów płyty jak i opcji w biosie typu LLC. Może się mylę, ale to wtedy by było idiotyczne, chociażby z tego względu o jaki się teraz rozchodzi, czyli niestabilność w grach. Jednym słowem trzeba ustawić ciut wyższe vcore i olać syntetyki, zresztą ja tak już dawno zrobiłem...

 

PS. Zresztą jak wyłącza się w biosie C3 i C6 by kręcić offsetem to część z tych stanów pośrednich jest wyłączana przecież.

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zresztą jak wyłącza się w biosie C3 i C6 by kręcić offsetem to część z tych stanów pośrednich jest wyłączana przecież.

Offsetem kręci się po to by zachować skoki napięcia a nie tak jak sugerujesz czyli odwrotnie.

 

Chcesz to ustaw fixed voltage, wyłącz wszelkie speed step i oszczędzania energii i wtedy będziesz miał 24h 100%. Pokręciłeś na maxa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minusujcie minusujcie, jakby człowiek nie mógł pogadać. Rafa, mi chodzi o skoki napięcia tylko i wyłącznie przy maksymalnym taktowaniu, że nie powinny mieć miejsca, a nie o to, że przy niższych MHz powinien trzymać max (fixed).

To tak naprawdę w praktyce co daje wyłączenie C3, C6 i C-State package?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minusujcie minusujcie, jakby człowiek nie mógł pogadać. Rafa, mi chodzi o skoki napięcia tylko i wyłącznie przy maksymalnym taktowaniu, że nie powinny mieć miejsca, a nie o to, że przy niższych MHz powinien trzymać max (fixed).

To tak naprawdę w praktyce co daje wyłączenie C3, C6 i C-State package?

Nie wiem o co ci chodzi , ale dobrze działający offset działa tak , że im wyższe obciążenie cpu to cpu dostaje wyższe napięcie , powiedzmy peaki możesz mieć w wygrzewaczach , a w przypadku normalnej pracy tego nie uświadczysz. C-state nie ma nic do zarządzania mnożnikiem , czyli do stanów pośrednich , jedynie ma wpływ na napięcie cpu oczywiście tylko przy offsecie.

 

 

Mnie osobiście idealnie sprawdza się fixed+c6 , pobór w idle jest niewiele wyższy niż przy offsecie pomimo , że na fixed cpu działa napięciem wyższym o ~0.5v Dołączona grafika . Nigdy nie dochodzi do sytuacji kiedy cpu dostaje w trybie pośrednim za niskie napięcie i wysypuje się.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...