Skocz do zawartości
Caleb

Ivy Bridge 22 nm - Następcy Sandy Bridge 32 nm

Rekomendowane odpowiedzi

Zaciekawiłeś mnie tym pytaniem i wychodzi na to, że jednak bez AVX :

 

 

 

(Update: 19 Feb, 2011) Concerning the AVX issue for Sandy Bridge:
According to the tests I've seen, Sandy Bridge at 5GHz+ frequency is able to output 100+ GFlops with AVX enabled with little effort.
To make sure that you have AVX used you need to do the following:

install Windows 7 Service Pack 1;
download and use the latest version of LinX (you can find the link above);
either disable HT or tell LinX to run on 4 threads (for 4 core chips, etc.) if you have HT enabled (current Linpack is poorly optimized for Sandy Bridge [only] chips; telling it to run on the number of threads corresponding to the number of enabled physical cores doesn't just improve performance but also slightly increases stress levels).
(Update: 18 Apr, 2011) Run LinX on all the available threads (4 for HT off, 8 for HT on assuming all 4 cores are enabled) from now on. This is mandatory. It appears that the new Linpack libraries fix this bug.

Using AVX enabled LinX increases stress levels. To separate those using AVX from the rest, I am going to divide 5GHz Club into 2 categories: "Over 100 GFlops" and "Under 100 GFlops". This seems to be the only way of determining whether someone uses AVX or not for sure.
To make sure you get into "Over 100 GFlops" category, make sure that at least one of your loops has 100+ GFlops performance. Obviously, it has to be visible on the screenshot of your submission.

 

Muszę w takim razie jeszcze raz zweryfikować stabilność a przede wszystkim temperatury, bo podejrzewam, że AVX da mu ostro w dupę ;)

 

Tak z doświadczenia ile Wam podskoczyła temperatura w Linx z AVX vs Linx bez AVX ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walczyłem z LinX żeby odpalić to cholerne AVX i w końcu znalazłem jakąś wersję, która w końcu testuje mi tego proca jak należy. Temp nie wzrosła aż tak drastycznie, ale różnica między pierwszym i drugim rdzeniem jest ogromna :/ Na razie zostawiam IHS'a bo do codziennych zastosowań 4.7 wydaje mi się aż nadto a przy tych taktowaniach w grach nie przekracza mi 65-68 stopni, więc nie ma tragedii. 

 

Teraz w ruch idzie 3dm11 i target 5GHz ;)

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest 100% pewna wersja LinX z AVX - LinX with Intel Linpack v11.0.1.005 for Intel and AMD CPU


Edit:

Najnowszy Linpack 11.0.3.008 z marca tego roku - Intel Math Kernel Library – LINPACK Download

Edytowane przez metal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przebijam Dołączona grafika

 

post-611-0-36703700-1371160171_thumb.jpg

 

Zachęcony wynikiem Heata chciałem zobaczyć do ilu dojdzie mój cepik, kórego używam już chyba z rok. Na co dzień chodzi 4,5@1,17V.

 

Niestety 4,8G jest nieużytkowe i na dłużą metę nie testowałem. Może wytrzyma 4,8@1,25V, może będzie potrzebował mniej prądu, może więcej. Jak dla mnie i tak za gorąco, a czapy zdejmować nie będę bo i tak niedługo będę się go pozbywał.

Edytowane przez Lancer
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do stosowania pasty Liquid pro, nie macie problemów z czyszczeniem tego? Z mojego doświadczenia, jak ta pasta przyschnie.. to bez papieru ściernego nie da się wyczyścić czapki procesora (tak żeby dało się z niej cokolwiek odczytać). Chyba że ktoś świadomie żegna się z gwarancją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

puscilem identyczny test co @lancer i mam srednio o 10gflops mniej ,zegar 4.8ghz , pamieci 1866 cl9,

 

Puść na 4 wątki to będziesz miał trochę więcej gflopsów ale i nieco wyższe temperatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem i5 i CLP Pro między rdzeniem, a czapką, oraz czapką i chłodzeniem. Bałem się tego że mi przyschnie na powierzchni rdzenia, jednak miło się zaskoczyłem, bo w tym miejscu po 3 miesiącach nie zaschła i swobodnie można było IHS ściągnąć. Gorzej było z połączeniem IHS-chłodzenie, bardzo wiąże, bez kręcenia na boki chyba bym tego nie oderwał.
Mam nadzieję że na i7 będzie podobnie jak zajdzie potrzeba rozbiórki, czy jest potrzeba co jakiś czas sprawdzenia ilości pasty rdzeń IHS, i czy w tym miejscu może ona wyschnąć, połączyć się na stałe, bo wolałbym tego uniknąć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, też mają. Na przyszłość rekomendujemy zaglądanie do stosownych tematów/szukanie przy użyciu wujka Google (raczej NSA nie zrobi ci krzywdy) Dołączona grafika.

bardzo chętnie przeczytałbym każdą stronę tego tematu, ale zwyczajnie nie mam tyle czasu..chciałem być na bieżąco bo niedługo przymierzam się do zmiany gratów w kompie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo chętnie przeczytałbym każdą stronę tego tematu, ale zwyczajnie nie mam tyle czasu..chciałem być na bieżąco bo niedługo przymierzam się do zmiany gratów w kompie

 

To może zacznij od przeczytania nazwy wątku ? 

Bo chyba dalej nie rozumiesz co AragornPL miał na myśli... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może zacznij od przeczytania nazwy wątku ? 

Bo chyba dalej nie rozumiesz co AragornPL miał na myśli... 

najwyraźniej...może mnie oświecisz?

zadałem proste chyba pytanie i oczekiwałem na odpowiedź....nie każdy ma czas na siedzenie non stop na forum i bycie na bieżąco z każdymi nowinkami...kiedyś tak było, ale teraz priorytety się zmieniły

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najwyraźniej...może mnie oświecisz?

zadałem proste chyba pytanie i oczekiwałem na odpowiedź....nie każdy ma czas na siedzenie non stop na forum i bycie na bieżąco z każdymi nowinkami...kiedyś tak było, ale teraz priorytety się zmieniły

To nie jest wątek o Haswellu i nie ma powodu, żeby w nim takie pytania zadawać. Kosiarkę też w rybnym kupujesz?
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś po zmianie pasty pod IHS'em na CLP, ściągał później jeszcze IHS'a? Jak wygląda później taki demontaż bo z tego co pamiętam, to zdejmowanie chłodzenia z procka wysmarowanego CLP to była udręka... 

Czy może lepiej zastosować coś słabszego, ale mniej problematycznego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...