Skocz do zawartości
Caleb

Ivy Bridge 22 nm - Następcy Sandy Bridge 32 nm

Rekomendowane odpowiedzi

m@rcinpl też myślałem o wodzie, ale w końcu zrezygnowałem, dla samego cpu się nie opłaca, jakbyś jeszcze grafę chłodził to ok, obecnie temperatury cpu oscylują w granicach 60-68c a to bardzo daleko od max bezpiecznej, poza tym to pieprzenie się z dolewaniem wody możliwość przecieku, to pompka buczy to odpowietrzyć trzeba i wcale nie ciszej od obecnego highendu na ac, z twoim ac raczej bym się nie zastanawiał nad zmianą, no chyba że chcesz te 5ghz na codzien

Edytowane przez ptys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poza tym to pieprzenie się z dolewaniem wody możliwość przecieku, to pompka buczy to odpowietrzyć trzeba i wcale nie ciszej od obecnego highendu na ac, z twoim ac raczej bym się nie zastanawiał nad zmianą, no chyba że chcesz te 5ghz na codzien

 

Nie wiem gdzie się tych bredni naczytałeś, ale dobrze by było gdybyś nie wypowiadał się na tematy, o których nie masz zielonego pojęcia. 

Edytowane przez Heat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak zero pojęcia i kilka lat sam miałem wc, przerabiałem różne pompy łącznie z grunfosem, prawda taka że w obecnej chwili więcej z tym pieprzenia jak pożytku 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy kto jaki ma skill ;) Ja siedzę na wodzie już z 10 lat. Przeciek miałem raptem 1, zresztą niegroźny. Wody uzupełniać nie muszę, odpowietrzanie zajmuje nie dłużej niż 5 minut. Ale fakt, że czasami pieprzenie się jest. Za to niewątpliwą zaletą mojego obecnego układu jest praktycznie całkowicie pasywna praca (poza pompką oczywiście). Śmigła włączam dopiero jak się woda gotuje, a że ostatnio gram rzadko to i tego problemu nie mam.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak zero pojęcia i kilka lat sam miałem wc, przerabiałem różne pompy łącznie z grunfosem, prawda taka że w obecnej chwili więcej z tym pieprzenia jak pożytku 

 

To tym bardziej dziwię się, że piszesz takie rzeczy. 

Te czynności, które opisałeś zajmują kilka minut (odpowietrzanie), dolewanie płynu do układu?

Miałem tylko raz wyciek a wszystko było spowodowane tym, że kupiłem używany rez, który miał wyrobione gwinty.

Fakt, zabawy przy montażu jest sporo, ale to chyba właśnie o to chodzi? ;)

 

Co do głośności to akurat tutaj jest ogromna różnica w porównaniu do AC. Miałem takie Macho jak Ty, miałem karty z WF2/WF3 i innymi "autorskimi" chłodzeniami i jeżeli dla Ciebie te chłodzenia są tak samo ciche jak układ z dwoma dużymi chłodnicami i wentylatorami puszczonymi na 500-600rpm to chyba nie mam o czym gadać, widocznie inaczej postrzegasz ciszę... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, na razie małe testy na Debianie 7.1 64 bit. Niestety nie znalazłem innego programu do testowania, więc marne szanse aby AVX wykorzystywał.  Nie ważne co ustawię w UEFI, to i tak mam max 3.4 GHz w systemie [po wpisaniu cat /proc/cpuinfo , bo Monitor częstotliwości procesora 1.6.1" widoczny na górnym panelu po zmianie np ratio na 36 czy jakiejś opcji do zmiany częstotliwości w OS, nie pokazuje częstotliwości]. Czy temperatury są w miarę OK jak na obciążenie 4 rdzeni prymitywnym programem [max 68 pokazało]? Chłodzenie to Mugen 2 rev. B. Wiatrak Scythe ustawiony na 25% z targetem w UEFI na 50 stopni, dziś pierwszy raz usłyszałem, że potrafi być głośny Dołączona grafika Radiator procesora bardzo szybko zrobił się ciepły- długo nie dało się na nim trzymać palca... Chłodzenie sekcji zasilania również ciepłe, ale nie tak bardzo.

 

Podczas standardowego użytkowania komputera rzadko kiedy któryś ze rdzeni dobija do 42 stopni. W obudowie są jeszcze 4 wiatraki na wolnych obrotach, jeden wyciąga z tyłu, 2 z przodu oraz 1 na dole wciągają.

 

Próbowałem ramy odpalić na 2133 mhz, ale nie dało rady- nawet na bardzo luźnych ustawieniach (11-13-13-33). Zostaję więc na 2000 mhz @ 9-11-9-27.

 

Wg UEFI napięcie procesora przy 3.4 GHz to 1.064 do 1.072. Jak ustawię na 3.6, to pokazuje 1.104 do 1.112 -w miarę niskie jest? Tryb auto, ale na trybie + 0.00000V jest to samo.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Edytowane przez dreams

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Ponieważ nie chcę zakładać osobnego wątku zapytam tutaj. Zamierzam przesiąść się z i3 2120 na i5 3570 ale najpierw chciałbym się dowiedzieć czy pobór mocy w stosunku do i3 diametralnie podskoczy? Nie ukrywam, że jest to dla mnie ważny element przy zakupach CPU czy GPU. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podskoczy? To mało powiedziane, stabilnie chodzą na 4.2ghz w każdym wątku widać że jest moc. Lekko podkręć turbo i po sprawie masz wydajność i osiągi lepsze na i5

 

( Wysłane z dotyku Samsung 3G GTP-6200 za pomocą Tapatalk 2 )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na energoszczędność to marnotrastwo kotletów, czemu nie biorą FXy tylko SB skoro mniej kompilują programy, do gier to już jest inna bajka. Miała być rewolucja i nadchodzi ewolucja Haswell-E socket 2011-3.

 

( Wysłane z dotyku Samsung 3G GTP-6200 za pomocą Tapatalk 2 )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na energoszczędność to marnotrastwo kotletów, czemu nie biorą FXy tylko SB skoro mniej kompilują programy, do gier to już jest inna bajka. Miała być rewolucja i nadchodzi ewolucja Haswell-E socket 2011-3.

 

( Wysłane z dotyku Samsung 3G GTP-6200 za pomocą Tapatalk 2 )

 

Jak nazywają się te tabletki?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Ponieważ nie chcę zakładać osobnego wątku zapytam tutaj. Zamierzam przesiąść się z i3 2120 na i5 3570 ale najpierw chciałbym się dowiedzieć czy pobór mocy w stosunku do i3 diametralnie podskoczy? Nie ukrywam, że jest to dla mnie ważny element przy zakupach CPU czy GPU. 

 

Istotną różnicę będziesz miał dopiero podczas mocnego obciążenia procesora- nie ma się czym przejmować- szybciej procesor obliczy, to potem dłużej będzie mieć wolne + oszczędność na zużyciu energii przez resztę podzespołów (skoro np coś zrobi 2x szybciej- np obróbkę filmu, to dyski etc będą krócej obciążone).

 

Przy przeglądaniu internetu (2-3 przeglądarki z masą zakładek), włączonej maszynie wirtualnej z XP, prawie 3.5 GB ramu użyte wraz z integrą, a proc na 4 rdzeniach przez większość czasu na 1.6 GHz. Na 3.4 podskakuje na chwilę jak nową zakładkę otwieram czy coś kliknę. 2120 to sandy, więc możliwe, że na idle/przeglądaniu neta będziesz mieć taki sam pobór prądu.

 

Dla porównania na 32 bit systemie z 1 rdzeniem było 50% 1.6 ghz 50% 3.4 ghz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatury nie są tragiczne,

Wiem, wiem. Ale psychika mi siada jak mam tutaj 10 stopni więcej przy 4GHz niż na sandy przy 4.4 Dołączona grafika

przy niższym V chodził niestabilnie?

Szeże powiedziawszy jeszcze się nie bawiłem. Ale na pewno to zrobię Dołączona grafika

3570 ma max turbo na 4 rdzeniach 3.6 ghz, więc po podbiciu mnożników turbo o 4 daje to 3.6+0.4 = 4 ghz.

Dzięki

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na standard 3.4 (system nie obsługuje Turbo a przy zmianach mnożnika na sztywno też mu coś nie pasuje) jest jakieś 10 stopni więcej niż na starym Athlonie 2.0+ ^^ Mówię tu o zwykłych użytkowaniu, bo w stresie różnica jest koło 30 stopni... Sandy łatwiej ostudzić i tyle, nie ma się co zbytnio przejmować.

 

Przy 1.3V to tutaj niektórzy ponad 4.5 robili a Ty mu walisz tyle na 4 ;) Na niższym napięciu powinno być chłodniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy 1.3V to tutaj niektórzy ponad 4.5 robili a Ty mu walisz tyle na 4 Dołączona grafika Na niższym napięciu powinno być chłodniej.

Nie 1.3 tylko 1.24 Dołączona grafika

 

Jeżeli nie jest lipna sztuka to powinien zrobić te 4ghz przy napięciu nieco powyżej 1v.

Problem polega na tym, że niezależnie co ustawię w UEFI to napięcie jest takie samo. Zupełnie jakby miał wywalone na to co mu ustawie (z 2500k problemu nie było - co ustawiłem to było...).

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest taki problem i mogę go potwierdzić. Nie wiem co dokładnie powoduje takie problemy ale u mnie zazwyczaj występowało to po intensywnym overclockingu kiedy zmieniałem co chwile parametry(timingi, napięcie, itd) i uruchamiałem jeszcze raz kompa. Za którymś razem sie uruchamiał, dostęp do UEFI miałem bezproblemowy, zmieniać parametry tez mogłem, ale niestety po ponownym uruchomieniu komputera nic sie nie zmianiło. Zrób Clear CMOS przyciskiem na płycie(tym z tyłu). Powinno pomóc. Moja płyta to Asrock Extreme4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Szybkie pytanko mam - mobo z77a-g43, 3570k @ 4,5 (+0,12) i jak teraz eieplo to w linX doszedl mi do 93 stopni. Chlodzony jest  Thermalright'em HR-02 Macho 120. Aktualnie skrecilem na 4.3 (+0.08), zmienilem paste na arctic cooling mx2 i po 3 dniach mam (aktualnie w pokoju 26 stopni) w linX 83, radiator jakby nie wykazuje duzego ciepla, przy headpipe na samym dole (przy procku) moge spokojnie trzymac palec...

Paste nalozylem na krzyz, idelnie przytrzymalem w miejscu radiator  (aby sie nie przechylil) i przykrecilem. De facto pasty to z 2 gramy zuzylem na proby i testy (kilka razy mi sie "odkleil" jak go nie trzymalem - a wtedy to od nowa bo pecherzyki sie porobia).

Czy temp jak wyzej sa ok przy tych chlodzeniu?

 

Jakies sugestie ?

 

(test - wentyl na min [600 obrotow] - temp: 84. wicher na max (1300) temp: 81... 3 stopnie mniej ???

oczywiscie paluch na HP moge trzymac dowoli)

Edytowane przez exodus.mc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...