Skocz do zawartości
Caleb

Ivy Bridge 22 nm - Następcy Sandy Bridge 32 nm

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,

Szybkie pytanko mam - mobo z77a-g43, 3570k @ 4,5 (+0,12) i jak teraz eieplo to w linX doszedl mi do 93 stopni. Chlodzony jest  Thermalright'em HR-02 Macho 120. Aktualnie skrecilem na 4.3 (+0.08), zmienilem paste na arctic cooling mx2 i po 3 dniach mam (aktualnie w pokoju 26 stopni) w linX 83, radiator jakby nie wykazuje duzego ciepla, przy headpipe na samym dole (przy procku) moge spokojnie trzymac palec...

Paste nalozylem na krzyz, idelnie przytrzymalem w miejscu radiator  (aby sie nie przechylil) i przykrecilem. De facto pasty to z 2 gramy zuzylem na proby i testy (kilka razy mi sie "odkleil" jak go nie trzymalem - a wtedy to od nowa bo pecherzyki sie porobia).

Czy temp jak wyzej sa ok przy tych chlodzeniu?

 

Jakies sugestie ?

 

(test - wentyl na min [600 obrotow] - temp: 84. wicher na max (1300) temp: 81... 3 stopnie mniej ???

oczywiscie paluch na HP moge trzymac dowoli)

 

Część, ten sam proc, to samo mobo, tylko inne chłodzenie, system i program do testowania- możesz sprawdzić @ 3.4 GHz tempy? Na Mugen 2 rev. B i mx-4 w upał 70 stopni, na radiatorze czuć ciepło (1 wiatrak na radiatorze od dołu dmucha ku górze, 1 z tyłu obudowy, 3 wdmuchują na dole/przodzie). Heat pipów wolałem nie dotykać, skoro blaszki były wyraźnie ciepłe ;) Dokręciłem bardzo mocno chłodzenie, też pasta na X.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14 cm to już wiatrak Dołączona grafika Czyli u mnie nie tak bo na 3.4 mam większe tempy niż Ty przy 4.0. Spróbuje jednego z dołu na górę przenieść. U mnie "wentylatory" chodzą od 5V do 7V, jedynie ten na procu ma auto ustawiane przez UEFI. Jak to nie pomoże, to może spróbuję pastę cienko pędzelkiem/wacikiem nałożyć i wyszlifować dół chłodzenia. Tylko potem jak Mugena zamontować bez wykręcania MOBO :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuje jednego z dołu na górę przenieść. U mnie "wentylatory" chodzą od 5V do 7V, jedynie ten na procu ma auto ustawiane przez UEFI.

U mnie sterowane przez UEFI z docelową temperaturą ustawioną na 50 stopni. Dzięki temu w IDLE jest cichutko a w stressie wchodzą na obroty.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie umiem ustabilizować pamięci http://www.gskill.com/en/product/f3-2133c9d-16gtx na ustawieniach fabrycznych ciągle prime95 się wykłada.

 

nie wiem w którą stronę iść z ustawieniami. 9-11-11-31-2N ustawiam w biosie, 1,60v = lipa.  myślałem że to może wina podkręconego procka, ustawiłem go na default i to samo błędy w prime95. 

 

vtt płyta sama podbija na 1,141v. 

 

reszta default. 

 

cpu-z  pokazuje xmp  1: 9-12-12-32-42-2T i  XMP2: 9-12-12-32-42-1T

 

jakieś sugestie? 

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie, 1.60v, zresztą podniesienie napięcia na 1,65v nic nie daje. edit:na 2133 nie działa ale na 2400 10-12-12-31-2N 1,65v już tak. myślę że problemem jest dzielnik 100/133 mhz.  procek nie chce łyknąć 133.  sideband muszę Ci rację przyznać jest różnica pomiędzy 1600 a 2133. sam start systemu odbywa się szybciej. skyrim na 2400 z dużą ilością modów do grafiki oraz ENB też działa płynniej. edit 2: dalej walcze z tymi pamieciami po 4h wysypal sie prime95... jak ich nie ustabilizuje to je oddam...

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba ramy do wymiany, moja płyta nie oferuje zwiększenia napięcia kontrolera pamięci, ale moje jakoś XMP łykają i śmigają na 2000, 2133 nie idzie pomimo sporo luźniejszych timingów (pewnie voltów prockowi brakuje, bo ramy 1.65 V).

 

Kilka osób ma 2400 i oprócz XMP i 1.65 V, tylko to VTT trzeba było podbić jeśli już...

 

Spróbuj z ciekawości wczytać XMP ale ręcznie zmniejsz prędkość do 2000 (czyli 2000 z timingami 2133), jak nie będzie stabilne to ustaw ręcznie VTT, trudno cokolwiek wykombinować... Może bios? W specyfikacji płyty na stronie producenta powinna być lista wspieranych pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walczyłem z tridentx 2400mhz by je ustabilizować na 2133mhz i też mi się nie udało, 1866, 2200mhz 2400, 2500 i na tym koniec, oczywiście niższe mhz też, ale o 2133 nie było mowy, mimo że geile smigaly.

 

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam w klubie u mnie to samo 2133mhz nie działa stabilnie , na p67 działało ok.

 

Jeżeli ktoś jedzie na wysokim vtt z automatu musi podnieść pll jeżeli ma obniżone , z tego co pamiętam na min 1.799v. Poza tym wysoko taktowana pamięć wyrażnie podbija temperatury w prime i pobór przez procka.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

udało mi się je ustabilizować na 2200 9-11-11-31-2N 1.65v przy VTT 1.15v, PLL 1.832v (default). poza tym ustawiłem na auto internal PLL overvoltage Dołączona grafika na 2400 po 4h wysypał się prime95. szkoda że na 1T nie chcą działać ale trudno się mówi.

 

teraz podkręciłem procka na 4,7ghz przy 1,4v i testuję - pograłem 1h w skyrima i się nie sypnął, linx zrobił 4 pętle, leci sobie teraz prime95 smallfft.  

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mógłbyś wrzucić screeny ze swojego biosu z alphami. przyznam się bez bicia że w ogóle tego nie czaję. wczytałem sobie profil xmp ustawiłem 2200, ręcznie podstawowe timigni i na tym koniec mojego zrozumienia działania pamięci Dołączona grafika albo podpowiedz mi które trzeba zmieniać żeby coś na tym ugrać. 

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak ustawiłem Dołączona grafika 3h prime leciał i się nie wysypał. na noc go zostawię, teraz pogram trochę w bf3 Dołączona grafika potem będę dalej próbował zacieśniać timingi. 

 

różnica w 3dm11 też jest pomiędzy 2200 cl9 vs 1600 cl9 ale to raczej oczywiste

 

http://www.3dmark.com/compare/3dm11/7045514/3dm11/6587899

 

 

 

Dołączona grafika

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika
 

 

Jak widać, trafiła mi się padaka, czyli 90 stopni przy 1.312 volt 4.5 GHz (napięcie na screenie jest mniejsze, ale skakało sobie do max 1.312). 90 stopni osiągnął w max ustawieniach intelburntest...

 

Napięcie ustawione ofsetem +0.12 Volt, przy +0.10 linx nie przechodzi (wali błąd) + błąd WHEA w podglądzie zdarzeń...

 

Ramy na 2000 mhz 9-11-9-27, ale niestabilnośćprzy mniejszym napięciu na 99% przez proca.

 

P.S. WD Red 1TB (WD10EFRX-68JCSN0) piszczy jak cholera cały czas, zagłusza stary dysk tym piskiem, bo jego same mielenie głowicy przy zapisie/odczycie jest prawie niesłyszalne :/

 

P.S. 2 Windows 8 to porażka (7 z resztą też), wracam na Debiana 7.1 64 bit Dołączona grafika

Edytowane przez dreams

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ja wiem czy taka padaka raczej norma. kumpla egzemplarz 3570k do 4,5 potrzebuje 1,35v, mój 1,30v. 

 

czym chłodzisz tego procka że masz takie temperatury. rozumiem że nie ciąłeś czapy jeszcze. kumpla przy 4,5 1,35v chłodzonym thermalright silver arrow sb-e temperatura nie przekracza 88C i czape ma nie ciętą. 

 

wd red'a 1tb mam zamontowanego w DS110j i dysk z siebie nie wydaje żadnych dźwięków. 

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gladius M40 + Mugen 2 rev. B. Wiatrak Scythe wchodzi na max obroty jak temperatura przekroczy 50 stopni, poza tym 1 wyciągający z tyłu na low (kontroler z obudowy), low reszta (3 wciągające przód+dół). Teraz dość chłodno w pokoju (poniżej 20 stopni bywa na najchłodniejszym rdzeniu Dołączona grafika), więc w upał bym te 95 C "zaliczył" w intelburnie :/ Kolejna sprawa, że na integrze siedzę, więc jakbym zaczął w coś grac, to dodatkowe ciepło dojdzie (nie sądzę, aby "pulpit" dokładał istotne ciepło do rdzeni...).

 

zaodrze244- DS110j wygląda na grubą obudowę, możesz na trochę odkręcić ją tak, aby było np. dysk widać i słychać? Na razie wychodzi na to, że mamy bardzo podobną sztukę...

 

PLL hmm zrobię potem scriny co mam w biosie, ta płyta (G43) jest troszkę okrojona z opcji OC. Abym miał C stany muszę podkręcać przez maks mnożniki na rdzeniach a adjusted cpu ratio ustawić na auto. Zwiększyłem jakieś limity TDP na 111 W czy okolice, poza tym tylko te mnożniki we właściwościach procesora + ofset dodatni.

Edytowane przez dreams

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze może być gorzej, mój nawet na 1,35v nie robi 4,5Ghz...

do 4,4ghz potrzebuje ~1,29v (cpu-z) a do 4,5ghz juz jakieś 1,38 - 1,39v. Wtedy się robią zajebiste tempy i też przez to może łapać niestabilność, czyli kółko sie zamyka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PLL mogę ustawić na auto/wyłączone/włączone :/

http://www.tinypic.pl/a4hz3wq2qb0v

 

http://www.tinypic.pl/zj0jcqeeetfu

 

http://www.tinypic.pl/i55o9o3qmhrh

 

http://www.tinypic.pl/4x1qbbzd5tvn

 

http://www.tinypic.pl/1k7590hwog4i

 

http://www.tinypic.pl/xboktjmixdpu

 

Tak miałem wszystko poustawiane, na razie 3.4 bo na Debianie więcej nie potrzeba. Timingi pamięci dobre?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja sie pochwalę nie tyle transferem co  nowymi temperaturami...

Zmiana sprzętu...przede wszystkim płyta na Z/77...oprócz tego ram , zasilacz...

4.5Ghz - 1.112V , zdecydowanie niższe napięcie niż na poprzedniej płycie P8P67Pro, tam było 1.16V

Dodatko na Genesis'ie dołożony 3ci wentylator 140mm. Wszystkie puszczone na minimum czyli ok. 600-700 obrotów, co skutkuje prawie bez głośną pracą...

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

Edytowane przez m@rcinpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...