Skocz do zawartości
Caleb

Ivy Bridge 22 nm - Następcy Sandy Bridge 32 nm

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jak zdejmę IHS mogę posmarować rdzeń colabolatory liquid pro? może lepiej colabolatory ultra?

I tak samo czy pro lub ultra moge posmarować ihs od strony radiatora thermalright true spirit 140?

Nie spsuje radiatora? gdzieś słyszałem że ta pasta niszczy radiatory

Poradźcie bo zamierzam kupic pro lub ultra -- nie moge się zdecydować która i zdjąć IHS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja posmarowałem rdzeń Pro a IHS Ultra z tego względu, że podobno Ultra nie tworzy "spawu" po jakims czasie. Jeżeli rzeczywiście tak jest to łatwiej będzie zmienić chłodzenie. Nie będe sie musiał wtedy obawiać, że przy "młotkowaniu" spawu(ludzie tak podobno rozdzielają procesor i radiator) ukrusze rdzeń.  

 

EDIT:

 

 

Zwykłą żyletką zdejmę IHS? Czy muszę jakieś super cienki nożyk kupować?

Ja ściągałem nożem do tapet ponieważ wydawał mi sie stabilniejszy niż żyletka. Jeśli chodzi ci o grubość to żyletka na pewno wystarczy. 

Edytowane przez brym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykłą żyletką zdejmę IHS? Czy muszę jakieś super cienki nożyk kupować?

Widziałeś nożyk , który by miał grubość jak żyletka?

 

Ten ala silikon , który łączy pcb z czapą jest bardzo miękki i żyletka włazi jak w masło. W miejscach gdzie będziesz czuł duży opór to nie rób na siłę tylko dokończ to miejsce nożykiem , który nie będzie się wyginał. Najważniejsze nie śpiesz się!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po akcji... Zdjąłem żyletką. colabolatorki jeszcze nie mam ale posmatowałem arctic ceramique rdzeń z ihsem i ihs z radiatorem... Różnica ogromna...

W idle 8 stopni w stresie 15stopni średnio mniej na jajkach... Co za g**no ten intel zakłada..........

Czekam teraz na colabolatorke ultra i zobaczym co będzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po akcji... Zdjąłem żyletką. colabolatorki jeszcze nie mam ale posmatowałem arctic ceramique rdzeń z ihsem i ihs z radiatorem... Różnica ogromna...

W idle 8 stopni w stresie 15stopni średnio mniej na jajkach... Co za g**no ten intel zakłada..........

Czekam teraz na colabolatorke ultra i zobaczym co będzie Dołączona grafika

 

zanim posmarujesz CLU przeczytaj tego posta http://forum.purepc.pl/topic/345124-intel-haswell-core-i7-4000-core-i5-4000-testy-w-1-poście/page-27#entry3836277 i lepiej zastosuj CLP. 

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam przesmarowane wylacznie miedzy cpu a czapa i zaden spaw sie nie zrobil. co innego pewnie jest gdy smarujesz miedzcy czapa a coolerem. mi szkoda bylo mojej noctuy nh-d14 na te eksperymenty. chce zeby pozostala ze mna jak najdluzej

 

Wysyłane z mojego GT-S6500 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A prócz CL jaka inna pasta jest bardzo dobra? Uzywam ceramique ale raczej dlatego że mam akurat ja bo jej przewodnośc cieplna jesr raczej taka sobie... Może zakupić IC Diamond 7 Carat trzepnę ja pod czapkę i na czapkę i już nie ma co się bić o 0,5 stopnia celcjusza skoro ja tylko 4500Ghz robie z offsetem +0,05

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A prócz CL jaka inna pasta jest bardzo dobra? Uzywam ceramique ale raczej dlatego że mam akurat ja bo jej przewodnośc cieplna jesr raczej taka sobie... Może zakupić IC Diamond 7 Carat trzepnę ja pod czapkę i na czapkę i już nie ma co się bić o 0,5 stopnia celcjusza skoro ja tylko 4500Ghz robie z offsetem +0,05

 

W idle 8 stopni w stresie 15stopni średnio mniej na jajkach... Co za g**no ten intel zakłada..........

 

 

W sumie jest już bardzo dobrze, a warto się tak bić o kolejne 3 stopnie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

warto bo skoro sie juz zdecydowales na ciecie czapy to warto temat doprowadzic do konca i zastosowac sie do naszych wskazowek. przyjdzie lato i z tych 3* zrobi sie 15 a to juz zaczyna miec znaczenieWysyłane z mojego GT-S6500 za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez zaodrze244
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W linku, który podał zaodrze jest napisane, że Ultra wysycha i sie kruszy, ale nie tworzy spawu. Liquid Pro tworzy spaw albo lut, który potem ciężko rozdzielić. Więc jeśli dasz Pro między procesor a IHS to po pewnym czasie oba elementy sie "zlutują". Dla jednych to może być zaleta dla innych wada. Ja po dwóch tyg musiałem zdjąc chłodzenie żeby dać Ultra między chłodzenie a IHS i po odczepieniu radiatora IHS spadl z procesora. Jeśli chodzi o IC Diamond na gołym rdzeniu to zapomnij. Chyba, że chcesz sie pożegnać z procesorem. Ona po prostu rysuje powierzchnie, na która jest nakładana. 

Dołączona grafika

 

Ja jeszcze wyrównałem powierzchnie IHS papierem ściernym na lustrze. Nie wiem czy to coś daje, ale mój IHS był tak samo wklęśnięty jak ten z obrazka

Dołączona grafika

 

Zauważ, że on jest wklęśnięty akurat tam gdzie styka sie z jądrem czyli w tym miejscu najmniej ciepła odprowadza bo chłodzenie opiera sie o krawędzie. Moje wyniki są gdzieś w tym temacie na przełomie lutego/marca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...