Skocz do zawartości
Caleb

Ivy Bridge 22 nm - Następcy Sandy Bridge 32 nm

Rekomendowane odpowiedzi

worms1414 daj sobie spokój i przestań ładować kasę w tą kiepską sztukę cpu. lepiej odkładaj na nową platformę i nową generację gpu w przyszłym roku.  100mhz na cpu w tą czy w tamtą nic nie zmieni.  to nie jest przecież walka o 5ghz tylko marne 4,6... 

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i ja się skuszę na ten silikon, jak tak dobrze trzyma jak oryginał, tylko można póki nie zaschnie ładnie go wytrzeć na około, nie zostawia śladów?

Posmarować docisnąć wstępne wystrzeć nadmiar , do socket-u by ładnie docisneło czapę , wypłynie kolejny raz nadmiar. Można go usunąć od razu w sockecie lub 1-2h po wstępnym złapaniu przez silikon.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba strone wcześniej był temat o CLP i CLU. Zmieniałem u siebie ostatnio chłodzenie na H100 i musze powiedzieć, że nieważne jaką CL* użyjecie i tak zespawa miedź z miedzią. Ostatnio chyba smarowałem IHS i radiator pół roku temu. Kilka dni temu jak ściągałem TrueSpirit120 to niestety był już przyspawany. Na tyle mocno, że pod wpływem mojej siły IHS wysunął sie z tych dwóch ramion po bokach od zapinki od socketu i utknął tam. Nie dało sie tej górnej zapinki zdjąc z socketu więc sie męczyłem 10 minut, żeby go jakoś z tego odkleszczyć. Jeszcze przy odrywaniu chłodzenia od IHS spadła mi kropelka CLP na płyte główną, szczęśliwie na PCB a nie na luty. IHS do gołego rdzenia sie w ogóle nie przylepił, także sprawa z silikonem o której mówi sideband to świetna sprawa. Oczywiście po takim zabiegu IHS jak i radiator do ponownego szlifowania. Tak wygląda chłodzenie po oderwaniu od IHS(to srebrne to właśnie CLU zastygnięte na kamień)

 

Dołączona grafika
 
 
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie na zagranicznych forach i polskich  można sie spotkać ze skrajnymi opiniami na temat wymiany gluta. Może ktoś z obecnych może coś o tym powiedzieć ... ile stopni można zyskać .... ? zastanawiam sie nad szlifem oraz wymianą gluta, przyczyna poniżej (obecnie stoję na 4.6)

post-113757-0-42235400-1385639477_thumb.png

Edytowane przez htw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 stopni było by WOOW ... co polecacie zaaplikować zamiast oryginalnego gluta ? notabene jest gdzies tutorial jak można to fachowo zrobić ? mi szlif na q6600 dał jakieś 5-10 stopni.

Edytowane przez htw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ty myślisz, że oni ten procesor będą skalpować w serwisie, żeby sprawdzić czy pasta była zmieniana? A może mają sprawdzać skład chemiczny silikonu, który dał sideband?

 

Intel to ma w [gluteus maximus]. Jak oddasz na gwarancję padniętego cepa to go wrzucą do jakieś płyty testowej, sprawdzą czy odpali, a jak nie to wymiana na nowy i tyle.

 

Tapatalk 4 @ SGS 3

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z wypowiedzi Sidebanda w kwestii silikonu zrozumiałem że czapa trzyma się jak fabryczna a nie że wraca gwarancja. nie uwierzę w to że serwis intela da się nabrać na takie triki.

Jakby chcieli się babrać z prockami to kosztowało by ich to więcej niż wyprodukowanie tego procka , do tego by ucierpiał wizerunek firmy.

 

Ludzie zwracają skalpowane i nie ma żadnego problemu. Poza tym procki bardzo rzadko padają w normalnych warunkach.

 

A co powiesz , że wysyłałem kartę graficzną z fizycznie uwalonym rdzeniem? I co w serwisie zdejmują czapki? Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z kartą graficzną też racja. Parę lat temu na gwarancję wysłałem 7300GT z pokruszonym rdzeniem na 2 bokach i wymienili na nówkę bez problemu ;) Tak więc z procesorem po naklejeniu ponownym Ihs w ogóle problemu nie powinno być. Tapatalk 4 @ SGS 3

Edytowane przez Lanc
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobione. Silikonu dałem minimalnie (kupiłem ten co w linku kolega zaproponował) , czekam 24h żeby zlapalo, nie dociskam niczym, dałem dwie cieniutkie warstwy clu na czapkę i rdzeń, zobaczmy jakie będą efekty ... Sent from my Nexus 7 using Tapatalk 4

Edytowane przez htw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, zmiana pasty dała 20-25 stopni do przodu, jestem pod wrażeniem. Użyłem niestety CLU a nie CLP, nie doczytałem ale tudno. 

Walczę teraz żeby ustawić 47. Uzyskałem stabilność kosztem ekstremalnie wysokich tem .... zdecydowanie za dużych i jestem w kropce.

Moje ustawienia:

 

dynamic vcore 0.125 przy CPU LLC Turbo (niżej sypię Whea) i jak włączam Linx (najnowsza baza) moj voltage przez pierwszą minutę jest do 1.44 i temp do 70 (na rdzeń) a po minucie pracy mam 1.46, 1.47 i tem rosną do 100 C - nie wywala błędami i jest stabilnie. Jakiś pomysł ? (osobiście - powrót do załosnego 45, ale ... )

 

mobo : Z77x-UD5H (f14)

cpu :3770K

Edytowane przez htw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ratuje Cię tylko jakieś lepsze chłodzenie.
U siebie wywaliłem Silver Arrow, teraz jadę na wodzie i wczoraj mnie coś naszło by zakatować proca do testów 3DM- około 30 minut męczenie procka.
4.8GHz stabilnie , uwaga napięcie 1.562v, temperatura pokojowa 26 stopni, temperatura procesora maks 67 stopni, normalnie pewnie na S.A. byłoby jakieś 10 stopni więcej.
Nie wiem jakie masz chłodzenie, można zejść z temperaturami, ale czy warto przy takim napięciu działać 24/7 do druga sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie mam na powietrzu, thermalright xtreme, a na nim enermaxa magma 120 mm, który rozkręca się do 1600 RMP. Zjade na 46 jeśli nie ma innej opcji zbicia albo zatrzymania vcore... :-( 1.44 jest do 70 stopni, wchodzi na 1.45 i się zaczyna. Update :Sytuacja się zatrzymała na 46, napięcie wchodzi max na 1.44 przy ustawionym dynamicznym na 0.075 i LLC extreme (inaczej idzie WEAH). Zastanawiam się nad 45, będzie przynajmniej chłodno. 47 było by idealnie 20 %, ale widać nie osiągalne. Sent from my Nexus 7 using Tapatalk 4

Edytowane przez htw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro moja sztuka to totalna padaczka 4.6GHz 1.42v stabilnie, to proszę powiedzcie jak skalujące procki są średnie, dobre i najlepsze.
Spisałem sobie batch-y kilka i wybrałem się na giełdę. Akurat trafił się taki którego polecali że to dobra seria, chyba od początku pojawienia się i7 śmigał na giełdę, pudełko w kiepskim stanie było. Nie robi tego co widziałem, jednak jestem zadowolony bo jest lepszy od mojej poprzedniej sztuki.

Troszkę gorzej prowadzi pamięci, nie zaskakuje z ustawieniami z poprzedniego procesora, coś za coś, hehe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro moja sztuka to totalna padaczka 4.6GHz 1.42v stabilnie, to proszę powiedzcie jak skalujące procki są średnie, dobre i najlepsze.Spisałem sobie batch-y kilka i wybrałem się na giełdę. Akurat trafił się taki którego polecali że to dobra seria, chyba od początku pojawienia się i7 śmigał na giełdę, pudełko w kiepskim stanie było. Nie robi tego co widziałem, jednak jestem zadowolony bo jest lepszy od mojej poprzedniej sztuki.Troszkę gorzej prowadzi pamięci, nie zaskakuje z ustawieniami z poprzedniego procesora, coś za coś, hehe.

a ile teraz robisz? U mnie jest padaka totalna. Sent from my Nexus 7 using Tapatalk 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie jakby przysiadł do niego ktoś PRO, zrobiłby lepsze wyniki. Bez większego spuszczania, nie testowałem niższych wartości, więc nie wiem na jakim V robi 4.5GHz, ale nie jest to procek jaki bym chciał, jednak znając moje szczęście mogło być gorzej. Najlepszy jaki miałem.

4.6GHz-1.28v
4.7GHz-1.32~1.33
4.8GHz-1.37v
Póki co chce zobaczyć czy zrobię 5GHz, może się uda, może nie nie spieszy mi się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

generalnie jak masz procka który robi 4.5 na napięci niższym jak 1.3v to nie ma co zmieniać, wydajność wystarczająca , procki które robią 5ghz na 1.2v można na palcach jednej reki policzyć a sam osobiście nie wierzę w ich stabilność przy tym napięciu

z wymianą lepiej czekać na nową generacje i nie pisze to z myślą o Haswell Refresh a raczej  Broadwell-K, intel z braku konkurencji raczej nie spieszy się z wprowadzaniem nowych podstawek i chipsetów a wzrost wydajności między kolejnymi generacjami coraz mniejszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mnie pocieszyłeś, taki mam zamiar, siedzieć na tej platformie ile się da, najlepiej ponad 2 lata.
Teraz już mi tylko zostały jakieś drobne modyfikację LC, wiatraki, kraniki.
Mój poprzedni procek robił 4.5GHz na 1.34v.

 

na aktualnym tylko mnie troszkę denerwuje 1 rdzeń, chyba poszukam IHS-a by dokupić w celu przeszlifowania, może coś to pomoże na bardziej wyrównane temperatury.

Dołączona grafika

 

LC to jest coś pięknego wentyle na minimum , w domu 26 stopni, a da się utrzymać dobre temperatury.
Choć jak patrze na poprzedni procek to chyba mimo wyższych napięć temperatury mail lepsze, oczywiście IHS-y ścięte.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...