Skocz do zawartości
Caleb

Ivy Bridge 22 nm - Następcy Sandy Bridge 32 nm

Rekomendowane odpowiedzi

To mi się też rzuciło w gały, że gorzej sobie radzi z pamięciami ten CPU, tamtemu było wszystko jedno, bez różnicy dla napięcia CPU, ten nie chciał ruszyć z memami na 2400MHz,

Jak ustalę jego maks wezmę się za memki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

generalnie jak masz procka który robi 4.5 na napięci niższym jak 1.3v to nie ma co zmieniać, wydajność wystarczająca , procki które robią 5ghz na 1.2v można na palcach jednej reki policzyć a sam osobiście nie wierzę w ich stabilność przy tym napięciu

z wymianą lepiej czekać na nową generacje i nie pisze to z myślą o Haswell Refresh a raczej  Broadwell-K, intel z braku konkurencji raczej nie spieszy się z wprowadzaniem nowych podstawek i chipsetów a wzrost wydajności między kolejnymi generacjami coraz mniejszy

To mało widziałeś przeglądnij zagraniczne znajdziesz i 5ghz 1.15v z pełną stabilnością. Są nawet haswelle , które robią 5ghz na niskim napięciu.

No to mnie pocieszyłeś, taki mam zamiar, siedzieć na tej platformie ile się da, najlepiej ponad 2 lata.

Teraz już mi tylko zostały jakieś drobne modyfikację LC, wiatraki, kraniki.

Mój poprzedni procek robił 4.5GHz na 1.34v.

 

na aktualnym tylko mnie troszkę denerwuje 1 rdzeń, chyba poszukam IHS-a by dokupić w celu przeszlifowania, może coś to pomoże na bardziej wyrównane temperatury.

 

LC to jest coś pięknego wentyle na minimum , w domu 26 stopni, a da się utrzymać dobre temperatury.

Choć jak patrze na poprzedni procek to chyba mimo wyższych napięć temperatury mail lepsze, oczywiście IHS-y ścięte.

Nic nie zrobisz z tym jednym rdzeniem mam to samo , jedno jajko ma 4-5stopni więcej.

Jak puścisz wysoko pamięci to temperatury wzrosną nawet do 10stopni , spadnie też oc cpu z ht.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięci nie są złe, więc zaspokoję się mniejszym taktowaniem z lepszymi timingami,do 2400MHz jest w czym wybierać, będę się martwił jak do tego dojdzie.
Czas na testy 4.9GHz, nie ma to jak siedzieć w domu w sylwka, hehe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mało widziałeś przeglądnij zagraniczne znajdziesz i 5ghz 1.15v z pełną stabilnością. Są nawet haswelle , które robią 5ghz na niskim napięciu.

Nic nie zrobisz z tym jednym rdzeniem mam to samo , jedno jajko ma 4-5stopni więcej.

Jak puścisz wysoko pamięci to temperatury wzrosną nawet do 10stopni , spadnie też oc cpu z ht.

ja wiem że są, ale trafiłeś takiego w Polsce, ile ich jest? kilka sztuk, ja tu pisze o tym co jesteś w stanie trafić z półki sklepowej a nie o wyselekcjonowanych sztukach z pośród tysięcy z całego świata (userzy xtremesystems czy overclock.net) a z sklepu możesz trafić na padakę co nawet 4.5ghz przy 1.35v nie robi i takie są realia na dzień dzisiejszy

Edytowane przez ptys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawziąłem się wczoraj, ale nie udało mi się procka ustabilizować na 4.9Ghz, troszkę się rozczarowałem.
Wyszedłem z założenia że skoro robi:
4.6GHz-1.28v
4.7GHz-1.32~1.33
4.8GHz-1.37v

To 4.9Ghz powinien zrobić do 1.42v-1.44v. Jednak dojechałem do 1.45v i zamiast czas pojawiania się WHEA Log się wydłużyć, to zaczął szybciej pokazywać ten błąd przy Blend.
Na 1.43v wytrzymał 20 minut, może wina CPU Power Phase Control, bo miałem tylko na High, moge to zmienić na Extreme i kręciłem na Offset.

Odechciało mi się dalej męczyć procka na 4.9GHz i przeskoczyłem na 4.5GHz w poszukiwaniu najniższego napięcia.
1.23v przeszedł pozytywnie Blend 5 godzin, nigdy tak długo tego nie robię, wolę sprawdzać grami, ale zasnąłem i tak zostało. Teraz sprawdzam 1.22v dla 4.5GHz, stawiam że się nie uda.

ptys, chyba masz podobną sztukę, z twojego ile Ci się udało wycisnąć maksymalnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze nie próbowałem powyzej 4,5ghz trzeba ostro ponosić napięcie ale 4,8ghz powyzej 1.4v było stabilne, jak chcesz sprawdzić stabilność to bf3, bf4, farcry3 i crysis 3 jak pograsz kilka godzin i nie wysypie to na 99% jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to szkoda, liczyłem że ostatnie soki z niego wycisnąłeś.
Blend, OCCT z reguły zapuszczam na krótko, dla mnie wyznacznikiem jest codzienna praca i gry w które pykam, BF4, BF3 i kilka innych z doskoku.

4.5GHz 1.22v stable, temperatura pięknie spadła CPUiD HMP- 60 stopni, real temp 53, ale rozbieżność mają te programy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osoby mające problemy z ustabilizowaniem pamięci na asrocku z77 extreme 4 niech ustawią timingi od kontrolera tak jak na zrzucie , miałem o tym pisać jakiś czas temu , ale zapomniałem. Po manualnej zmianie niezależnie czy to będzie 3570k czy 3770k pełna stabilność na 2133 , 2200 i 2400. Nie wolno zmieniać pll overvoltage na disable Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sideband może byś tak częściej dzielił się Swoją wiedzą. proponuję otworzyć dla Ciebie odrębny wątek w którym nie będzie można wstawiać komentarzy tylko czytać i czerpać garściami. szkoda trzymać to dla Siebie :D :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś namieszali w imageshack, nie wiem czy dobrze to wyjdzie.
W każdym razie ostatnio miałem troszkę czasu i zasiadłem do i7, nie wyszło tak jakbym chciał, ale 5GHz sięgnąłem fixed mode, ultra LLC.

Pierwszy raz tak proca pogrzałem, na szczęście normalnie w 3DM miał niższą temperaturę maksymalnie 68 stopni.
Postuje mi winde na tym napięciu do 5.1GHz, ale stabilności nie próbowałem już potwierdzić, bo jeszcze bym przedobrzył z napięciem.
Dołączona grafika

Dziwna sprawa bo z 4.9GHz straciłem cierpliwość i przeszedłem na 5GHz, nie wiem na jakim napięciu robi mi stable 4.9GHz, dojechałem do 1.45v offset mode.

Dziś zabrałem się za pamięci, bo maksa jakiego robiły to 2000MHz, ustawiłem je na 2133MHz, zaliczyłem z 8 restartów, za diabła nie chciały zaskoczyć na różnych timingach i napięciu, gdy już miałem zakończyć przestawiłem  Internal PLL Overvoltage na Enabled i o dziwo wystartowały bez problemu, zawsze to miałem Disabled, myślałem że nie jest to opcja powiązana z OC pamięci, tylko proca, ale jakby nie było procek steruje pamięciami.

Edytowane przez worms1414

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś namieszali w imageshack, nie wiem czy dobrze to wyjdzie.

W każdym razie ostatnio miałem troszkę czasu i zasiadłem do i7, nie wyszło tak jakbym chciał, ale 5GHz sięgnąłem fixed mode, ultra LLC.

Pierwszy raz tak proca pogrzałem, na szczęście normalnie w 3DM miał niższą temperaturę maksymalnie 68 stopni.

Postuje mi winde na tym napięciu do 5.1GHz, ale stabilności nie próbowałem już potwierdzić, bo jeszcze bym przedobrzył z napięciem.

Dołączona grafika

Dziwna sprawa bo z 4.9GHz straciłem cierpliwość i przeszedłem na 5GHz, nie wiem na jakim napięciu robi mi stable 4.9GHz, dojechałem do 1.45v offset mode.

 

Dziś zabrałem się za pamięci, bo maksa jakiego robiły to 2000MHz, ustawiłem je na 2133MHz, zaliczyłem z 8 restartów, za diabła nie chciały zaskoczyć na różnych timingach i napięciu, gdy już miałem zakończyć przestawiłem  Internal PLL Overvoltage na Enabled i o dziwo wystartowały bez problemu, zawsze to miałem Disabled, myślałem że nie jest to opcja powiązana z OC pamięci, tylko proca, ale jakby nie było procek steruje pamięciami.

 

 

http://allegro.pl/intel-core-i7-3770k-oc-do-5-ghz-gry-i-render-ht-i3894239439.html

 

 

sprzedajesz go? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś reflektuje skalpowanie to za mała opłatą mogę zaoferwać taką usługę niezależnie czy to haswell czy ivy.

 

Kolejny proc oskalpowany , tym razem selekt na pokładzie , powinno być 5ghz na niskim napięciu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam
Niedawno nabyłem nowy zestaw PC:
Płyta Główna: AsRock P67 Pro3
Procesor: Intel Core i5-3570K
Chłodzenie Procesora: Arctic Cooling Freezer 13
Pamięć: Crucial Ballistix Tactical DDR3-1600 CL8 - 8GB
Zasilacz: Seasonic S12II-620
Obudowa: Zalman Z3 Plus

Aktualne Temperatury Procesora BEZ obciążenia to:

8617722400_1401624115.jpg

 

Zrzuty z CPU-Z:

7567995400_1401624146.jpg

 

Nigdy nie miałem okazji podkręcać procesora, dlatego też chciałbym Was prosić o pomoc icon_smile.gif.
O ile będzie taka możliwość chciałbym podkręcić procesor do 4,3GHz
Mógłby ktoś opisać jak i co powinienem zrobić ? icon_smile.gif
Z góry dzięki za pomoc icon_smile.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, włączyłem ten profil XMP w biosie pokazuje że teraz że pracują na 1600Mhz, chociaż CPU-Z pokazuje w zakładce Memory DRAM Frequency: 798.1Mhz.

Moglibyście mi powiedzieć co dokładnie muszę włączyć/wyłączyć w tym biosie ? żeby rozpocząć podkręcanie procka ? jakie ustawić z początku napięcie dla procesora ?

Poniżej zamieszczam zdjęcia z mojego biosu:

http://zapodaj.net/8e69b8e95f6c4.jpg.html

http://zapodaj.net/df931aff3a30d.jpg.html

http://zapodaj.net/bbba12c147f6c.jpg.html

http://zapodaj.net/a5401a195107c.jpg.html

Z góry dzięki za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc przeczytałęm to już kilkakrotnie i nadal mam niejasności.

Czy takie ustawienia w BIOS-ie będą ok ?

 

Zakładka OC Tweaker

CPU Ratio - All Core
   All core 34
Host Clock Override (BCLK) - 100.0
Spread Spectrum - Disabled
Intel SpeedStep Technology - Enabled
Intel Turbo Boost Technology - Enabled ?? tu nie jestem pewien
Additional Turbo Voltage - ?????? (Domyślnie ustawione na Auto)
Internal PLL Overvoltage - Enabled
Long Duration Power Limit - ?????? (Domyślnie ustawione na Auto)
Long Duration Maintained -  ?????? (Domyślnie ustawione na Auto)
Short Duration Power Limit - ?????? (Domyślnie ustawione na Auto)
Primary Plane Current Limit - ?????? (Domyślnie ustawione na Auto)
Secondary Plane Current Limit - ?????? (Domyślnie ustawione na Auto)

CPU Core Voltage - Offset Mode
  offser Voltage - ?????? (nom właśnie jak tu zacząć ile ustawic na początek ?)
CPU Load-Line Calibration - ?????? (Domyślnie ustawione na Level 5)
DRAM Voltage - Auto (zostawić auto czy ustawić na sztywno 1.500V ?)
VTT Voltage - Auto (zostawić auto czy ustawić na sztywno 1.051V ?)
PCH Voltage - Auto (zostawic na auto czy ustawić na sztywno 1.059V ?)
CPU PLL Voltage -Auto (zostawić na auto czy dać na sztywno 0.925V ?)

V pod obciążeniem w CPU-Z - 1.144-1.152V (gdzie ustawić to napięcie w BIOS-ie ?)
V bez obciążenia w CPU-Z - 0.880-0.904V


Zakładka: Advanced\CPU Configuration

Active Processor Cores -  All
Enhanced Halt State(C1E) - Enabled
CPU C3 State Support - Disabled
Cpu C6 State Support - Disabled
Package C State Support - Disabled

CPU Thermal Throttling - Enabled
No-Execute Memory Protection - Enabled
Intel Virtalization Technology - Enabled
Hardware Prefetcher - Enabled
Adjacent Cache Line Prefetch - Enabled

Mógłby mi ktoś wytłumaczyć jak działa ten tryb  Offset Mode ? (skąd mam wiedzieć czy np. dodać lub odjąć 0.005V ?)
 

Edytowane przez urbas91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.overclock.net/t/1198504/complete-overclocking-guide-sandy-bridge-ivy-bridge-asrock-edition

Może ten link ci rozjaśni w ciemności.

CPU Ratio - All Core
All core 45 <----- tutaj ustawiasz ile ma wchodzić w turbo
Host Clock Override (BCLK) - 100.0
Spread Spectrum - Disabled
Intel SpeedStep Technology - Enabled
Intel Turbo Boost Technology - Enabled
Additional Turbo Voltage - +0,100 <----- tutaj ustawiasz napięcie podbijasz tak długo aż będzie stabilnie

Bez skalowania nie przekraczaj 1.35v w cpuz

Internal PLL Overvoltage - Enabled
Long Duration Power Limit - 500
Long Duration Maintained - 500
Short Duration Power Limit - 500
Primary Plane Current Limit - 500
Secondary Plane Current Limit - 500

CPU Core Voltage - Offset Mode
offser Voltage +0,005 
CPU Load-Line Calibration - Level 3
DRAM Voltage - Auto
VTT Voltage - Auto
PCH Voltage - Auto
CPU PLL Voltage -Auto

Zakładka: Advanced\CPU Configuration
Active Processor Cores - All
Enhanced Halt State(C1E) - Enabled
CPU C3 State Support - Disabled
Cpu C6 State Support - Disabled
Package C State Support - Disabled

CPU Thermal Throttling - Enabled
No-Execute Memory Protection - Enabled
Intel Virtalization Technology - Enabled
Hardware Prefetcher - Enabled
Adjacent Cache Line Prefetch - Enabled[/background][/font]
Wysłane z mojego Lenovo S5000-F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że ja CPU Ratio nie chcę od razu dawać na 45, chciałbym zacząć od mniejszych wartości np. 37 i lecieć w górę.
Tylko że kurde nie mogę ogarnąć tych napięć V.

To te napięcia mam w końcu zmieniać w Additional Turbo Voltage  czy offser Voltage ?

 

i skąd tu wziąłeś wartości 500

Long Duration Power Limit - 500
Long Duration Maintained - 500
Short Duration Power Limit - 500
Primary Plane Current Limit - 500
Secondary Plane Current Limit - 500

 to się zmienia czy te wartości 500 mają być na stałe ?

 

 

Czyli np. jak ustawię

CPU Ratio na 37 (taktowanie procesora będzie wynosić 3,7Ghz)

Additional Turbo Voltage - zostawie na 0 (czyli przy wartości 0 jakie napięcie będzie miał procesor ?)

offser Voltage wtedy ile ustawić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że ja CPU Ratio nie chcę od razu dawać na 45, chciałbym zacząć od mniejszych wartości np. 37 i lecieć w górę.

 

tylko po co lepiej minimum 44 i jak będzie stabilnie to w górę

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że ja CPU Ratio nie chcę od razu dawać na 45, chciałbym zacząć od mniejszych wartości np. 37 i lecieć w górę.

Tylko że kurde nie mogę ogarnąć tych napięć V.

To te napięcia mam w końcu zmieniać w Additional Turbo Voltage  czy offser Voltage ?

 

i skąd tu wziąłeś wartości 500

Long Duration Power Limit - 500

Long Duration Maintained - 500

Short Duration Power Limit - 500

Primary Plane Current Limit - 500

Secondary Plane Current Limit - 500

 to się zmienia czy te wartości 500 mają być na stałe ?

 

 

Czyli np. jak ustawię

CPU Ratio na 37 (taktowanie procesora będzie wynosić 3,7Ghz)

Additional Turbo Voltage - zostawie na 0 (czyli przy wartości 0 jakie napięcie będzie miał procesor ?)

offser Voltage wtedy ile ustawić ?

chciałeś wskazówek to dostałeś je na tacy i dalej jęczysz, idź lepiej do speców na pclola może tam cię nauczą.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Additional Turbo Voltage - +0,100 <----- tutaj ustawiasz napięcie podbijasz tak długo aż będzie stabilnie

 

Bez skalowania nie przekraczaj 1.35v w cpuz

 

offser Voltage +0,050

CPU Load-Line Calibration - Level 3

Nie wiem, czy z pamięci pisałeś i się pomyliłeś czy jak, ale z ciekawości po wbiciu tych Twoich ustawień mam 1,4v na starcie w cpu-z... Żeby przy 4,2GHz mieć ~1,2v z LLC na lvl 3, to muszę Additional Turbo Voltage na minimum ustawić i offset dać ujemny.

A do 4,4GHz 1,3v to z offsetem na +0,050 muszę Additional Turbo Voltage też na 0 zostawić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

faktycznie się jebłem :P offset ma być na +0,005 i potem additionalem jadę w górę. pozostałe są dobrze. już poprawiam :D

 

jakbyco to wystarczyło spojrzeć w poradnik na overclockers i tam jest podana właściwa wartość.

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko zależy od płyty głównej, twoja może trochę inaczej prowadzi procka do tego sam procek może pracować na innym vid, dlatego trzeba indywidualnie dobrać napięcie. ja mam ustawione tak jak pisałem do tego additional na +0,164v bodajże z tego co wczoraj patrzyłem i pod obciążeniem przy 4,6 mam 1,360v. w cpuz. musiałem niestety zmniejszyć z 4,7 na 4,6 bo mi się BF4 wysypywał bo mam agresywnie ustawione alphy pamięci. 

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Jeśli 3570K ma kontroler pamięci dwukanałowy 1600Mhz to znaczy że lepiej kupić pamięci 2x16Gb 1600Mhz czy 4x8Gb 2100Mhz ?

Niebardzo ogarniam ten kontroler pamięci w procecorze do znaczy że dwukanałowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...