Skocz do zawartości
Caleb

Ivy Bridge 22 nm - Następcy Sandy Bridge 32 nm

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe, co piszesz o Virtu, u mnie działa bezboleśnie (na Sandy), nawet udało się zaprząc HD3000 do transkodowania filmów, co robi wybornie (dwugodzinny film z profilu Hi10 do High@L5.1 w 20 minut, podczas grania w Diablo 3 z użyciem GTXa).

 

UEFI w Biostarze mnie przeraża, ilość opcji w różnych działach jest niesamowita, a do wszystkiego trzeba dochodzić samemu, bo dokumentacja ssie pałkę po same kule :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, co piszesz o Virtu, u mnie działa bezboleśnie (na Sandy), nawet udało się zaprząc HD3000 do transkodowania filmów, co robi wybornie (dwugodzinny film z profilu Hi10 do High@L5.1 w 20 minut, podczas grania w Diablo 3 z użyciem GTXa).

 

UEFI w Biostarze mnie przeraża, ilość opcji w różnych działach jest niesamowita, a do wszystkiego trzeba dochodzić samemu, bo dokumentacja ssie pałkę po same kule :mur:

 

ECS Z77H2-AX wcale w tej kwestji nie jest lepszy ale odziwo wszystko działa jak należy, oszczędzania energi zejścia ma nawet lepiej dopracowane niż Asus na P67 PRO czy giguś na Z68 UD5XP przy offsecie do tej pory żadna płyta nie zeszła mi w idle do 0.81V a tu schodzi. 4.8 ghz @ 1.356V zalicza na 2600K.

A i takie coś dodają by była weryfikacja mobo przy odsprzedaży.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Jedno jest pewne złoty ciężki kolor do upożądkowania.

Dołączona grafika

Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

radiergummi czekałem na Twoje google :D

 

a tak poza tym przeczytałem poradnik o którym wspominałeś przeglądnąłem co jest na purepc oraz wzorując się na Twoich zrzutach ustawiłem narazie 45x offset +0,100v level 3, W jak u Ciebie.

 

po 30 minutach linxa temperatura max 79C, po 50C na radiatorach sekcji zasilania.

 

 

Jak wygląda sprawa z uruchamianiem się tej płyty ? Wolno czy szybko się uruchamia ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena ceną bardziej zaporowa jest temperatura szczególnie jak ktoś na WC siedzi. 15C różnicy na niekożyść IvB przy 4.5 vs 4.8 to lekka przesada

Lysyn katuje 3770K na Pcl podawał 82C przy 4.5GHz @1,23v lekko odżuca :damage_wall: :damage_wall:

Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena ceną bardziej zaporowa jest temperatura szczególnie jak ktoś na WC siedzi. 15C różnicy na niekożyść IvB przy 4.5 vs 4.8 to lekka przesada

Lysyn katuje 3770K na Pcl podawał 82C przy 4.5GHz @1,23v

 

Czego się nie kupuje z nudów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żeby ustabilizować procka na 4500 musiałem ustawić

+0,105V

level 4

 

reszta standardowo ;) na 0.100V godzinę linxa przechodzi ale wiedzmin 2 za to się sypał jak oszalały...

 

Jak wygląda sprawa z uruchamianiem się tej płyty ? Wolno czy szybko się uruchamia ? :)

 

błyskawicznie, boot jest szybszy niż na mojej msi p55-gd65

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za twoją radą ustawiłem level 3 i +0.070v startuje linx, cpuz wskazuje 1,248~1.256v

 

 

jednak niechce się na lvl 2 i 3 ustabilizować w sensownych napięciach dobija prawie do 1.3 i wtedy działa wiedźmin

 

na lvl 4 z +0,105v dobija do 1.264v w linxie i działa wiedźmin przez te 5 min testu :P

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz looknij na to

W sumie to SB , ale kreci sie tak samo ;)

Poustawiaj short duration na 250 i long na 200.Tak samo core current limit na 250.

Level 3 powinien styknac, Level 2 lekko podbija juz napiecia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, co piszesz o Virtu, u mnie działa bezboleśnie (na Sandy), nawet udało się zaprząc HD3000 do transkodowania filmów, co robi wybornie (dwugodzinny film z profilu Hi10 do High@L5.1 w 20 minut, podczas grania w Diablo 3 z użyciem GTXa).

 

umnie z zainstalowanym tym softem miałem problem z uruchomieniem 3dmarka i nie których gier, po prostu aplikacja ekag20nt.exe przy próbie odpalenia 3dsmarka zaczyna się uruchamiać i powielać w nieskończoność jak jakiś virus zajmuje 100% procesora nie da się zrobić nic oprócz resetu - chyba że ktoś ma czas i będzie czekać aż sobie z nią poradzi system.

 

kabel dvi mam wpięty do gtx nie do płyty głównej. też chciałbym wypróbować ten bajer do kodowania, ale narazie sobie odpuszczam.

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3DMarka nie sprawdzałem, ale grałem już w parę rzeczy i wsio działa. Kabel wpięty do GTXa, bo wtedy nie muszę się bawić profilami Virtu, tzn. jeśli w aplikacji Virtu gra nie jest dodana, to uruchamiana jest na tej grafice, do której jest wpięty kabel.

 

A próbowałeś najnowszej wersji Virtu MVP ze strony Lucidlogix?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie narazie nic jeszcze z tym nie ćwiczyłem narazie walczę o 4600 ale chyba nic z tego nie będzie gdyż za bardzo musiałbym dovoltować procka...

 

zainstalowałem najnowszą wersję i działa nie sypie się, teraz muszę się dowiedzieć jak używać kodowania

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozstaw otworów dla 1155 i 1156 jest taki sam ;)

 

po testach zostaje przy pierwszych ustawieniach na szybko albo jak kto woli na prowizorkę :lol2:

 

4500 lvl 4 +0.105V tą są jak na razie ustawienia dające mi pełną stabilność, linx rozgrzewa procka do 79C (najcieplejszy rdzeń) podczas grania w bf3 nagrzał się 70C. równie dobrze mogę ustawić na sztywno prędkość wentyli na radiatorze na min 900rpm bo czy się kręcą na 1200 czy 900 to i tak na jedno wychodzi.

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pod linxem przeważa 1.264 ale mignie 1.272, to i tak moim zdaniem sporo. najśmieszniejsze to to że do linxa potrzeba mniej ale gdy dam mniej to wysypuje się wiedźmin 2 :P

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ustawienia biosu http://min.us/mgiY6ZIr5

 

zaliczam drobne niestabilności kompa.

 

gry działają, linx śmiga ale np odpalam kompa nie podnosi się system, reset - poszło. w windowsie steam się np zamknie i takie inne drobne problemy.

 

gdy ustawie level 3 system nie wstaje

 

level 2 system wstaje ale też nie jest stabilny ogólnie lepiej się zachowuje się na 4. troche jestem skołowany i nie wiem w którą stronę iść z szukaniem stabliności? podbijać offset na level 4 czy może additional turbo voltage podbić? jak to zrobiłem na 0.004 to nie zauważałym różnicy na korzyść mam dać więcej??

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie narazie nic jeszcze z tym nie ćwiczyłem narazie walczę o 4600 ale chyba nic z tego nie będzie gdyż za bardzo musiałbym dovoltować procka...

 

zainstalowałem najnowszą wersję i działa nie sypie się, teraz muszę się dowiedzieć jak używać kodowania

 

Od razu odradzam MediaEspresso i program Arcsoftu - strasznie ograniczone. Ja używam darmowego MediaCoder. Oprócz niego instalujesz najnowsze stery do grafy Intela i Intel Media SDK. W panelu Virtu dodajesz mediacoder.exe i imsdkenc.exe jako "i-mode" i włala ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zainstalowałem etc ale niestety nie ogarniam tego :P wali mi 100% obciążenia cpu gdy odpalam kodowanie, niby wybieram gpu, pokazuje że wykrył itd ale czy tak powinno być??

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czego używasz?

Jeśli MediaCoder, to na dole powinieneś mieć "Intel CPU blablabla / Intel MSDK". W dolnej części okna na zakładce Video po lewej przy Encoder wybierasz "Intel Encoder", obok zaznaczasz GPU i powinno śmigać. U mnie na niepodkręconym procku obciążenie CPU pokazuje niecałe 60%.

Rozumiem, że dodałeś wspomniane wyżej procesy do Virtu?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety nie działa to umnie, zrobiłem tak jak napisałeś i tak obciąża procka :/

 

takie mam ustawienia:

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

na marginesie dodam że podbiłem jeszcze offseta z 0.105 do +0.110V dla pełnej stabilności teraz przestały się robić różne jaja...

 

obciążony linxem cpuz wskazuje 1.272v także w normie. dzisiaj jest chłodniej i temperaturę max jaką linx wycisnął to 78C :)

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie tak zapytam, testowalem i do dzialania quicksync trzeba koniecznie Virtu dodawac?

 

No i chyba koder Intela w MediaCoder nie wspiera kompresji w dwoch przebiegach?

Jesli tak to nic po takiej kompresji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...