Skocz do zawartości
Caleb

Ivy Bridge 22 nm - Następcy Sandy Bridge 32 nm

Rekomendowane odpowiedzi

no i mam swojego i7 3770k, ustawiłem na 4.5 i 1.245v w offsecei grzeje sie to ciach!o jak cholera 3 minuty prime blend i 90c co za łajno sam nie wiem czy sprzedawac 2600k czy ten nowy proc tym bardziej że na p67 nie mam zadnych dodatkowych korzyści

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, bo były też jakieś tam testy w których wychodziło, że zdjęcie IHS nic nie dawało.

 

Stawiam na zle docisniete chlodziwo. Stare dobre czasy NF2 ;)

 

Ktos jeszcze pamieta czasy jak zakladalo sie chlodziwo z reka na sercu zeby rdzenia nie ukruszyc :D

Edytowane przez Aurora001
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą zacząłem wreszcie męczyć 3570kę

 

 

Na razie jest nawet ok:

 

Dołączona grafika

 

Wszytko na auto poza mnożnikiem i vcore

20 minut prime na 4.5ghz 1.208-1.215 vcore sobie poszło już.

Temperatury chwilowe ponad 70 stopni ale zwykle ok 65-67 słowem bez tragedii na wc ;)

 

Dodam, że na cepie stary ceramique zakładany w pośpiechu to jest kilka stopni do zbicia na dobrej paście ;)

 

Jak uda mi się jeszcze wycisnąć z 200-300mhz bez chorych temperatur to zakup uznam chyba za udany ;)

 

Cep za 879 zeta z x-kom z odbiorem osobistym to cena też nawet była rozsądna B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą zacząłem wreszcie męczyć 3570kę

 

obniż PLL do minimum oraz odpal wiedźmina 2, skyrim i bf3 to wtedy powiesz czy te napięcie które dałeś było stabilne. ja też mogę do prima i linxa poobniżać ale w grach się zaczyna sypać :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co wprowadzać za pół roku nową rewizję z ulepszoną architekturą, jak można wprowadzić tańszym kosztem nową rewizję z ulepszoną pastą termoprzewodzącą .....

 

Porównywanie konwencjonalnej pasty do clp trochę nie ma miejscu , tutaj żadna pasta nie ma szans z clp. Może w nowej rewizji zaczną lutować czapki i problem zniknie . Gdyby sprawdzić kilkanaście szt to na każdej sztuce różnice po zmianie pasty byłyby inne , nie od dzisiaj wiadomo , że nie każda czapka jest dobrze przymocowana i idealnie dociśnięta. Im słabszy docisk tym różnica clp vs zwykłe pasty rośnie. Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trochę to dziwne bo do tej pory co wszyscy sprawdzali bez czapki nie było poprawy a tu z czapką jest lepiej po zmianie pasty.

 

Pobawiłem sie trochę chłodzeniem w obudowie i temp spadły o kilka stopni.

 

Dołączona grafika

 

Ja jednak postoje nadal 10C różnicy przy 300MHz wyższym zegarze a sb potrzebuje 150MHz tylko więcej by te ipc nadrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obniż PLL do minimum oraz odpal wiedźmina 2, skyrim i bf3 to wtedy powiesz czy te napięcie które dałeś było stabilne. ja też mogę do prima i linxa poobniżać ale w grach się zaczyna sypać :P

 

dopiero zaczynam się bawić

 

pll dać 1.65 ?

 

Co do giet to z wymienionych muszę dokończyć wieś maka to się sprawdzi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na 1.25 4.6 śmigało na pll na auto. Na 4.7 mam jakieś jazdy walczęz pll, llc i tempami :P

 

Co ciekawe w pll mam teraz level 1 level 5 albo auto do wyboru.

W zależności od wyboru róznice są kolosalne...

 

Nie wiem też czy pll overvoltage ruszać dla mnożnika 47 i wyżej.

 

 

 

Na razei max sensowny temperatur to 4.8ghz 1.36vcore i tempy czasem ocierajace się o 90 stopni.

 

Załamuje mnie różnica 10-12 stopni między core 1 i 4 a 2 i 3 :mur:

Chyba czeka mnie kupno dobrej pasty i dokładne nakładanie . Przy takich tempach niechlujnie nakładany ceramique robi już różnice ;/

 

 

Mój cel to stabilne 4.7 lub 4.8 ghz i nie odpuszczę ;)

 

 

 

Sensowne ustawienie zwłaszcza do ac to 4.5-4.6 ghz i napięcie w okolicy 1.2v

Wtedy tempy całkiem rozsądne jeszcze.

 

 

stany c3 i c6 u mnie mieszają- winda nie botuje na stabilnych pod obciązeniem ustawieniach.

Wyłaczyłem je w cholerę i chyba jest ok na 4.8ghz :)

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem też czy pll overvoltage ruszać dla mnożnika 47 i wyżej.

 

bez tego umnie oc leży i kwiczy...

 

Załamuje mnie różnica 10-12 stopni między core 1 i 4 a 2 i 3 :mur:

Chyba czeka mnie kupno dobrej pasty i dokładne nakładanie . Przy takich tempach niechlujnie nakładany ceramique robi już różnice ;/

 

nic ci to nie da przyjrzyj się screenom moim i innych wszyscy tak mają

 

stany c3 i c6 u mnie mieszają- winda nie botuje na stabilnych pod obciązeniem ustawieniach.

Wyłaczyłem je w cholerę i chyba jest ok na 4.8ghz :)

 

a to ciekawe muszę też to przećwiczyć :D

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qrcze nie wiem, chyba zebym mogl ustawic wiecej jak 4.6 to tylko woda, mam w budzie 2x200mm + 1x140mm + 1x120mm do tego Thermalright Silver Arrow i przy 4.6@1.28-1.29V juz mam ponad 90C w prime95 ;(

 

Ciekawe jaka roznica by byla jakbym H100 kupil

Edytowane przez XeNoN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qrcze nie wiem, chyba zebym mogl ustawic wiecej jak 4.6 to tylko woda, mam w budzie 2x200mm + 1x140mm + 1x120mm do tego Thermalright Silver Arrow i przy 4.6@1.28-1.29V juz mam ponad 90C w prime95 ;(

 

Ciekawe jaka roznica by byla jakbym H100 kupil

 

To zmniejsz taktowanie na 4,5. Coś Ci te 4600 daje w stosunku do 4500? Ja mam 4,5 na 3770K i tempy niższe niż 80 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...