Skocz do zawartości
Caleb

Ivy Bridge 22 nm - Następcy Sandy Bridge 32 nm

Rekomendowane odpowiedzi

100c w testach typu linx z AVX czy prime95 w grach około 75-80c tyle że radiator zimny a rdzeń czerwony :), po modyfikacja temperatury jak opisałem a i 1.35v na rdzeń nie problem, jesli chcesz 4.1-4.2ghz to nie ma problemu bo bez podnoszenia napicia, jak trafisz dobrego procka to przy tej częstotliwości ustawisz ujemny offset i temperatura lekko w dół, także smiało bierz i się nie zastanawiaj

 

Czy po zmianie pasty pod czapką, to jak puszczasz proca na 4,5GHz udało Ci się też obniżyć Vcore czy tylko tempy poleciały w dół?

Edytowane przez Lancer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche poczytalem i wynika z tego ze zdjecie ihs i c.liquid pro to jest rozwiazanie.

 

Zeby w ogole miec bez IHS to jest potrzebne wc bo normalne coolery sie do tego nie nadaja, kwestia chyba docisku i nie wiem co jeszcze, stad wyniki tego testu na pclab, ale tam nawet jak zastosowali H100 ktore sie przeciez nie umywa do wc z prawdziwego zdarzenia to bylo lepiej. Przy chlodzeniu powietrznym IHS jest potrzebne bo bedzie w polaczeniu z coolerem lepiej odprowadzac cieplo, ale trzeba zmienic paste ktora zastosowal intel na liquid pro.

Ten temat to wałkuje - Ivy Bridge Temperatures Could Be Linked To TIM Inside Integrated Heatspreader: Report na overclockers uk forum

(http://forums.overclockers.co.uk/showthread.php?t=18396844&page=7).

Jeden kolo tam testowal bez ihs na wodnym z arctic silver 5 i tez mu spadly temp. Ale przy powietrznym trzeba zdjac ihs dac clp na rdzen z powrotem ihs clp i cooler czyli to co zrobil ptys, to samo zrobilo 3 ludzi z tego ang forum i temp spadaja nawet o 15st i wiecej przy 4.5~4.6Ghz. Mowia jeszcze tam ze normalne pasty nie dadza takich rezultatow bo przewodnosc cieplna clp 82 W/m-K jest prawie taka sama jak lutowania stosowanego w SB wiec w praktyce moze wychodzic na to samo bo clp z czasem moze "chemicznie zespawac" - 'chemically weld' powierzchnie ze soba. Ewentualnie jak ktos nie chce miec pozniej problemow z czyszczeniem mozna dac clp pod ihs, a miedzy cooler a ihs normalna paste.

Co ciekawe jeszcze w tym temacie ktos mowil ze gdzies czytal ze intel celowo odszedl od lutowania bo jakies badania zrobili z ktorych wynikalo ze z czasem przy lutowaniu pod wplywem goraca moga powstac luki powietrzne co jest jeszcze gorsze, dlatego zdecydowali sie na paste - tyle ze na niej przyoszczedzili.

 

Jeszcze pytanie do ptys - czy jakos zabezpieczales ihs po zdjeciu zeby sie nie ruszalo przy zamykaniu klamry w gniezdzie, bo niektorzy stosuja jakas tasme dwustronna na plytce pod ihs, w kazdym razie jak sie zamknie tą klamerke w lga 1155 to ona juz blokuje ihs calkowicie nie ?

 

 

P.S jeden kolo z tego tematu nagrzewal swoj prock w piekarniku przez 10min na 80st zeby latwiej mu bylo ciac (ten silikon czy co to jest miedzy ihs a plytka) :lol2: i to chyba nie byl zart..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niczym nie zabezpieczałem, zaznaczyłem sobie markerem na pcb procka połozenie czapki tak żeby była jak w oryginale i założyłem klare mocujaca podczas dociskania czpka nic sie nie przesunęła, tasma dwustronna jest zupełnie niepotrzebna według mnie a moze nawet być szkodliwa bo docisk bedzie za słaby, procka nie trzeba nic podgrzewać, tak jak pisałem waski i cienki nożyk do tapat i jechana, prawdopodobieństwo uszkodzenia minimalne, chyba że ktos to robi jak ten idiota http://www.youtube.com/watch?v=lMzzUuvKWPM po podkładzie muzycznym w tym klipie sadze że coś przejał od swoich czarnych motherfuckersów, ale nie rozkrecam się bo mnie za rasizm znowu spunktują ;) , ja robiłem to bardziej w ten sposób http://www.youtube.com/watch?v=yCW508yl_Eg&feature=related aczkolwiek cieńszym i węższym nożem (łatwiej wchodzi miedzy ihs a płytke procka , Lancer vcore to samo tylko temperatury w dół no i wczesniej nie mogłem pogonic procka ponad 4.6ghz bo temperatury nie pozwalały teraz 4,7ghz to nie problem

Edytowane przez ptys
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blue demontujesz zapinke (przykrecona na plyty na 3 lub 4 śruby torx) i dociskasz procka blokiem wodnym, w sumie to najlepsze rozwiazanie lda schłodzenia ivy bridge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blue demontujesz zapinke (przykrecona na plyty na 3 lub 4 śruby torx) i dociskasz procka blokiem wodnym, w sumie to najlepsze rozwiazanie lda schłodzenia ivy bridge

 

to musze troszke wiecej czasu na to przeznaczyc, bo bede musiał płyte wyciagnac:) teraz na 4.7 dobija mi do 90C w prime.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z drugiej strony możesz zdemontować czapke wymienić pastę i zamontować z powrotem bloczek, ale rozwiazanie wyżej będzie lepsze, nie zapomij się pochwalić wynikami po zabiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w temacie o 16gb ptys napisałeś:

 

szczerze to nie wiem bo jeszcze nie kręciłem, ustawiłem na na xmp czyli 1600mhz i 10 i tak sobie lecą, kupiłem je tylko dlatego ze procek nie wyrabiał na 4x4gb kontroler pamieci w procku gorszy trafiłem jak w 2600k, ale jak masz życzenie to w sobote lub niedziele moge sprawdzic

 

czy mógłbyś rozwinąć myśl :) musiałeś bardziej voltować procka żeby działały stabilnie czy nie zależnie ile V dałeś i jakie ustawienia przyjąłeś to stabilności nie uzyskałeś?

 

pytam dlatego że jeżeli to jest jakiś trop to wyjmę jedną parę moich pamięci i po testuję czy uda mi się zjechać z napięciem? a jeżeli nie to oczywiście olewam sprawę i zostawiam tak jak jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie voltowałe m procka ale 2600k działał z 4x4gb stabilnie a 3770k juz nie, generalnie zarówno 2600k jak i obecny proc jakimiś rewelacyjnymi sztukami nie sa pod wzgledem oc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się jeszcze nad cięciem, obecnie mam 4.8ghz 1.35v w prime temp okolo 100stopni, wszystko co uzywam działa stabilnie. Ptys pisał ,że tylko temperatury spadna a procesor powiedzmy dalej bedzie do 4.8ghz potrzebował 1.35v a temperatura wtedy spadnie do powiedzmy 70C, procka wyzej nie podciagne na codzien bo v bedzie za duze choc temperatura mi na to pozwoli czy się myle? jakie jest max bezpieczne v do stosowanie na codzien do ib 1.35v tak jak w sb?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co sie orintuje to ivy przy 85c obniza traktowanie, ale moge sie mylić

 

chyba nie, bo zegar caly czas pokazuje 4.8ghz , przy 105C chyba?

 

wiesz chodzi mi o to,że zdejme czape, bede miał dobre temperatury, a wiecej procka nie pogonie bo bede musial dac wyzsze v które na codzien bedzie za duze

Edytowane przez Blue

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi właśnie IB wyzionął ducha. Wziąłem nową sztukę na zamiankę zobaczyć czy lepiej śmiga od wcześniejszego. A on tak po prostu powiedział pier*ole nie robię. Nawet za O/C nie zdążyłem się zabrać :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi właśnie IB wyzionął ducha. Wziąłem nową sztukę na zamiankę zobaczyć czy lepiej śmiga od wcześniejszego. A on tak po prostu powiedział pier*ole nie robię. Nawet za O/C nie zdążyłem się zabrać :biggrin:

 

Kurde nie fajnie ... A ja się właśnie waham między tym prockiem/platformą a czymś na LGA2011 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam jestem zadowolony z platformy 1155;)

 

Hym mówisz ... :) Mam rozumieć że najlepiej szukać czegoś na Intel Z77 ? Z racji mojego zboczenia do płyt Asusa na szybko upatrzyłem Asus P8Z77-V Deluxe szkoda tylko że tak ciężko znaleźć mobo z większą ilością SATA niż 8 ale cóż od czegoś są kontrolery na PCI-E :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam taki wlasnie kontroler na pci-e i asrocka z68 , wszystko smiga bezproblemowo

 

Mam jakoś większe przekonanie do Asusa niż ASRocka, a co do dodatkowego kontrolera to chętnie bym się go pozbył ale cóż jak chce się mieć ponad 8 portów SATA to niema innego wyjścia :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jakoś większe przekonanie do Asusa niż ASRocka, a co do dodatkowego kontrolera to chętnie bym się go pozbył ale cóż jak chce się mieć ponad 8 portów SATA to niema innego wyjścia :(

 

ale bedzie wydajniej, taki kontroler np. lsi 9260 do ssd super sprawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale bedzie wydajniej, taki kontroler np. lsi 9260 do ssd super sprawa

 

Wiem bo mam Adaptec RAID 6405 :)

 

Aby nie było całkiem OFF TOP oto co sobie zaplanowałem do tej pory:

 

Procesor Intel Core i7 3770K 3.5GHz BOX

Pamięć Corsair DDR3 4x4096MB 1600MHz CL9.0 XMP

Asus P8Z77-V Deluxe

 

Jak by coś było warto poprawić proszę dać znać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem bo mam Adaptec RAID 6405 :)

 

Aby nie było całkiem OFF TOP oto co sobie zaplanowałem do tej pory:

 

Procesor Intel Core i7 3770K 3.5GHz BOX

Pamięć Corsair DDR3 4x4096MB 1600MHz CL9.0 XMP

Asus P8Z77-V Deluxe

 

Jak by coś było warto poprawić proszę dać znać :)

 

Mam osobiście taką płytę i działa ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem bo mam Adaptec RAID 6405 :) Aby nie było całkiem OFF TOP oto co sobie zaplanowałem do tej pory: Procesor Intel Core i7 3770K 3.5GHz BOX Pamięć Corsair DDR3 4x4096MB 1600MHz CL9.0 XMP Asus P8Z77-V Deluxe Jak by coś było warto poprawić proszę dać znać :)

a chlodzenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mardok lepiej weź 2X8GB ram zawsze będziesz miał możliwość dołożenia :)

 

Hym prawdę powiedziawszy to nad 4x8 się zastanawiałem ale wybór takich kompletów jest bardzo ograniczony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem bo mam Adaptec RAID 6405 :)

 

Aby nie było całkiem OFF TOP oto co sobie zaplanowałem do tej pory:

 

Procesor Intel Core i7 3770K 3.5GHz BOX

Pamięć Corsair DDR3 4x4096MB 1600MHz CL9.0 XMP

Asus P8Z77-V Deluxe

 

Jak by coś było warto poprawić proszę dać znać :)

 

A co powiesz na Maximusa V Formula? 6x Sata III, niedługo będzie w sprzedaży :)

 

EDIT

http://www.guru3d.com/article/asus-maximus-v-formula-review/

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...