Skocz do zawartości
Caleb

Ivy Bridge 22 nm - Następcy Sandy Bridge 32 nm

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Harry Lloyd

Że sie komuś chce bawić z dwurdzeniowcami o takim taktowaniu.

 

Ciekawe ile ten proc prądu pobiera, taki E5200 pobierał 25-30 W na stocku, to tu pewnie jest kilkanaście, albo i poniżej 10.

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy rzeczywiście IB będzie kompatybilny z P67? Czytałem dość dawno info o tym. Czy zmieniło się coś w tej kwestii?

Z drugiej strony mamy tutaj analogiczną sytuację jak w przypadku C2D - Conroe i Penryn. Kompatybilność była zapewniona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy wprowadzenie natywnej obsługi szybkich pamięci zrobi znaczącą różnice,

 

w końcu llano również obsługuje szybkie (1800tki bodaj) pamięci, a różnica jest jedynie przy igp, a przy cpu już nie (chyba, ze się mylę?).

 

 

A całe to gdybanie bierze się z rozważań nt. sensu kupowania obecnie szybszych kości, kiedy 1333ki są w dobrej cenie,

 

a możliwość czerpania zysków w przyszłości przy zainwestowaniu w szybsze ramy obecnie, jest dosyć wątpliwa,

 

a może przy ivy wróci znaczenie szybkiego ramu? Co Wy na to? Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Raczej nie wróci, bo IB to praktycznie to samo co SB. Szybki RAM przydaje sie tylko w zastosowaniach IGP, tylko to jest paradoks, bo jak sie ma wydać kase na szybki i drogi RAM, to chyba lepiej kupić dodatkową grafę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a przy igp z sandy też ram wpływa na wyniki (podobnie jak w przypadku llano)?

 

bo nie spotkałem się z testami, ogólnie grafika w sandy bardzo po macoszemu jest traktowana w testach (mało się pisze o działaniu igp na podkręconym cpu, mało się pisze o ich równoczesnym podkręcaniu, albo złe testy przeglądam po prostu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Ja sie akurat z tym w pełni zgodze. Te GPU to pic na wode, a zajmują sporą część układu. Powinni robić tak jak z Xeonami, czyli dać modele z zablokowanym GPU, zawsze by było troche taniej, a po co płacić za coś czego sie nigdy nie wykorzysta. Znaleźli se kolejny sposób na zwiększenie zysku i tyle, a to sie chyba nie może podobać.

 

 

Co do pamięci, to są jakieś co pójdą na 2800 MT/s?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym w czym ci przeszkadza zintegrowane GPU?

 

Po co mam płacić za coś czego nie będę wykorzystywał? Niech wprowadzą w takim razie serię procesorów konsumenckich pozbawionych GPU (obok tych z GPU), skoro tak upierdliwie chcą je ładować do CPU - chętnie zaoszczędzę wybierając model bez GPU, podczas gdy na rynku będą też wersje z GPU.

 

ps. za co ten minus? jakiś noob chyba nie skumał, wiec rozwinąłem wypowiedź.

Edytowane przez Kyle
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie obecność GPU wynika z unifikacji projektu dla platform mobilnych i desktopowych. Intelowi jako największemu producentowi GPU na świecie takie rozwiązanie jest na rękę. Co go obchodzi opinia kilku haterów na forach :lol2:

Zintegrowane GPU z roku na rok pozwala na więcej. Intel poszedł śladem AMD i niedługo rynek dedykowanych grafik segmentu Low-end i Entry-Level przestanie istnieć.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Na tym że są małe opóźnienia, i GPU ma bezpośredni dostęp do pamięci RAM. No i jeden ukłąd na płycie mniej (bo w mostku południowym się nie da GPU wsadzić, gdyż łącze SB<->CPU jest za wolne). Ale to wszystko pic na wode, są to puste liczby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z Harry Lloyd powinni odpuscic sobie pakowanie tego badziewia do prockow pokroju i7 2600K wzwyz

jaki procent uzytkownikow w/w proca uzywa wbudowanego GPU ??

 

W zasadzie poza grafami w i3 te zintegrowane się marnują. Zupełny bezsens. Powinny być i3 z zintegrowanymi, jeden model i5 z zintegrowaną, a reszta normalnie bez takiego "bajeru". Chyba, żeby na serio zaprząc do pracy zintegrowane w proc układy, ale niekoniecznie do grafiki ;) Wymagałoby to wypracowania standardów pomiędzy producentami (AMD, Intel, Nvidia) i wsparcia ze strony oprogramowania. Przy czym w zasadzie jest to nierealne. Wystarczy spojrzeć ile mamy do tej pory oprogramowania "64bit only"...

 

Pozdrawiam

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety gigantyczna powierzchnia chipu idzie na to GPU , a dostajemy w zamian padlinke, ktorej mozna uzywac jak glowna karta pojdzie na gwarancje conajwyzej

 

Ja używam ostatnio grafiki z 2500K i śmiga super ( nie gram w gry) co najwyżej w Heroes 3.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na I3 2100 integra dala rade z World of warcraft na minimalnych detalach i 1680*1050 ;) 20-30 FPS constant jak testowalem, takze przyzwoicie.

Takze zawsze jak sypnie sie grafa na pci, mozna przetestowac lub uzytkowac kompa dalej, nie kazdy ma 2 grafiki w domu ;)

 

Ja sie zastanawiam po kiego diabla chipsety z i bez obslugi graf...

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam ostatnio grafiki z 2500K i śmiga super ( nie gram w gry) co najwyżej w Heroes 3.

 

Co nie zmienia faktu, że nie wielu jest tych, którzy tego używają i lepiej byłoby gdyby było po staremu: czyli integra dla tych którzy chcą. Ew. niech zrobią użytek z tej integry do normalnych obliczeń, bo dla mnie obecnie jest to tylko w większości wyrzucanie pieniędzy w błoto.

 

ps. w testach dużo wolniejsza ta integra od tej z AMD na FM1

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...