Skocz do zawartości
Caleb

Ivy Bridge 22 nm - Następcy Sandy Bridge 32 nm

Rekomendowane odpowiedzi

twoje karta graficzna po prostu dostaje maxa od procka przy lekkim podkręceniu i więcej jej papu nie potrzeba. ja u siebie widzę różnicę zwłaszcza w liczbie klatek minimalnych ale testowałem wyłącznie pomiędzy taktowaniem standardowym a @4.5 mniejszych wartości nigdy nie sprawdzałem Dołączona grafika

 

zastanawiam się nad zmianą noctuy na silvera arrow sb-e ale chyba nie ma to najmniejszego sensu? lepszy efekt uzyskam jak się wezmę i wymienię pastę pod kopułą Dołączona grafika

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się nad zmianą noctuy na silvera arrow sb-e ale chyba nie ma to najmniejszego sensu? lepszy efekt uzyskam jak się wezmę i wymienię pastę pod kopułą Dołączona grafika

 

raczej nie ma sensu, to zblizone konstrukcje pod wzgledem wydajnosci... i wygladu :)

Silver arrow ma minimalnie wypukły bloczek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz porzadne ramy to kup te http://www.newegg.co...N82E16820147096 w Polsce niedostepne ale brytole już mają poczytaj wątek http://www.xtremesys...for-SFF-builds. i wcale nie drogo

 

znając moje szczęście do sprzętu to na pewno sztuki które ja bym kupił max co by robiły to by było 1600 Dołączona grafika

 

 

zastanawiam się nad tym czy pamięci 2400 załóżmy 2x4gb dadzą mi realne przyśpieszenie względem 1600 w BF3 1920x1080 przy detalach ustawionych na ULTRA, lub w innych grach w roz. fullhd z detalami na maxa? Różnica pewnie będzie dużo mniejsza albo i żadna w porównaniu do tego co wyszło tym z xbita?

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica będzie praktycznie zerowa na xbit śmaiło można powiedzieć że zrobili manipulacje kto na GTX680 gra na ustawieniach HIGH bez AA czy anizo i w dodatku 1600x900.

Włączasz VH 1920x1080 i już różnic brak.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczerze mowiąc jak znam życie to realnie wyjdzie 2-3kl/s a więć żal sobie tym dupę zawracać, wielokrotnie się przekonałem że do płynnego i szybkiego działania lepiej mieć dużo wolniejszego ramu jak mało szybkiego, co do zmiany radiatora to też nie ma sesnu, u mnie przed zdjęciem czapki hr-02 był praktycznie zimny, po zamianie intelowego gluta na liquid pro czuć ja się grzeje, na oryginalnym intelowym mazidle nie nie wskórasz nawet najlepszym radiatorem

Edytowane przez ptys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli olewamy tendencyjny test na xbitlabs i czekam na jakieś porządne porównanie. może Maxforce byś coś przygotował w ramach aktualizacji swojego artykułu odnośnie pamięci tym razem w roli głównej ivy?

 

szczerze mowiąc jak znam życie to realnie wyjdzie 2-3kl/s a więć żal sobie tym dupę zawracać, wielokrotnie się przekonałem że do płynnego i szybkiego działania lepiej mieć dużo wolniejszego ramu jak mało szybkiego, co do zmiany radiatora to też nie ma sesnu, u mnie przed zdjęciem czapki hr-02 był praktycznie zimny, po zamianie intelowego gluta na liquid pro czuć ja się grzeje, na oryginalnym intelowym mazidle nie nie wskórasz nawet najlepszym radiatorem

 

trochę się cykam z tym ściąganiem czapki ale coraz częściej o tym myślę :P zastanawiam się czy ma to też sens - dzisiaj dużo coś mi z tym sensem wychodzi postów :lol: . przy @4.5 po 2h grania w bf3 (w te afrykańskie upały) max jaki pokazał realtemp było 72C. trochę szkoda mi gwarancji w końcu prawie 1k za procka na ulicy nie leży. większego oc i tak robić nie będę bo do 4.6 ten mój dziad potrzebuje przeszło 1.35v vs 1.30@4.5.

 

dodatkowe pytanie czy musi to być ten liquid czy może być np ARCTIC MX-2 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oh to niedobre Agito ... wczoraj zamówiłem 3 rzeczy (cpu/mobo/ram) a dziś się okazało że nie nic na magazynie ... czas realizacji 1-3 dni a niby wszystko dostępne było ...

 

Tak czy inaczej dzięki waszej pomocy (dzięki!) skompletowałem sobie następujący zestaw:

 

Asus P8Z77-V Deluxe

Intel Core i7 3770K 3.5GHz BOX

G.SKILL DDR3 4x8GB 1600MHz CL10 RipjawsZ

Noctua NH-D14

 

I jakoś w tym tygodniu ma być :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"dodatkowe pytanie czy musi to być ten liquid czy może być np ARCTIC MX-2 ?" moze byc mx-2 wszystko lepsze od tego ciach!a które dał intel

Mardok beznadziejny zestaw kto ci doradzał te komponenty ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica będzie praktycznie zerowa na xbit śmaiło można powiedzieć że zrobili manipulacje kto na GTX680 gra na ustawieniach HIGH bez AA czy anizo i w dodatku 1600x900.

Włączasz VH 1920x1080 i już różnic brak.

 

Pokazali jaki ma to wpływ na wydajność cpu , tylko należało by zrobić test na max ustawieniach w miejscach zależnych od procesora , a jest cała masa takich gier i dużo miejsc testowych. Poszli na łatwiznę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....

Mardok beznadziejny zestaw kto ci doradzał te komponenty ;)

 

A jakiś zły człowiek :)

 

...

mardok oczywiście używasz wyższej wersji 7 niż home, gdyż home 64bit - obsługuje tylko do 16gb ramu.

 

Spokojnie Professional obsługuje do 192GB :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodatkowe pytanie czy musi to być ten liquid czy może być np ARCTIC MX-2 ?

 

Tak naprawdę to kwestia z jakim dociskiem mamy do czynienia w przypadku połączenia jajko i czapka , od tego uzależnione są różnice , przy mocnym docisku różnice będą na poziomie 1stopnia , przy słabym docisku różnice mogą sięgnąć nawet 10stopni. Z konwencjonalnych past , która uzyskuje dobrą wydajność nawet na słabym docisku jest Phobya HeGrease Extreme , najlepsza pod tym względem pasta na polskim rynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie apropo coolera to mowicie ze hr-02 da to samo a moze nawet troche cichszy od noctua nh-d14 w mniejszej cenie, bo ja chce wybrac miedzy:

 

- noctua nh-d14

- Phanteks PH-TC14PE

- i nowy be quiet! Dark Rock PRO 2 (ten mi sie podoba...)

co sadzicie ? bo o phanteks i be quiet nikt sie nie wypowiada?

 

co do wymiany pasty pod ihs przy powietrznym chlodzeniu to z tego co czytalem wychodzilo na to ze to jednak musi byc clp albo cos podobnego bo normalne pasty nie dadza tak dobrych rezultatow, ja raczej wybiore clp, a w kwesti docisku jak nie mamy wc to co tu mozna zrobic, poprawic ?

________________________________________________________________________________________________________

 

 

sorry za dwa posty pod rzad (ale w jeden zlaczylo, chcialem rozdzielic)

 

Troche przegapilem ale strone, dwie temu czytalem byla fajna dyskusja o plytach i kontrolerach, dokladnie to z czym mam problem, bo tez musze miec kilka dyskow plus mozliwosc na ewnt. przyszly raid 0 jak intel da wsparcie dla trim.

 

I mam wybor miedzy ASUS P8Z77 WS fajna plytka, ale niestety dali w niej dodatkowe sata3 Marvell 9128 tak samo jak w P8Z77-V DELUXE, Marvell chyba nawet AHCI nie wspiera, a na sterowniku 1.2.0.1019 nie wspiera tez trim, nie mowiac o predkosciach, ogolnie jest do d... Maximus V Formula to nie plyta dla mnie, ale tam nawet nie pisza w specs. czy to asmedia to 1061

Jest jeszcze P8Z77-V PREMIUM i ma Marvell 9230 tyle ze to 1800zl kosztuje przez ten Thunderbolt wiec bez sensu placic za cos czego nie bede uzywal

 

Drugi kandydat to wlasnie ASRock Z77 Extreme 9 teraz widze ktos juz mowil jej jeszcze w polsce nie ma, tez jak Mardokowi troche mi tak nie pasuje ASRock.... choc to pewnie dobra plyta, ma 4 asmedia 1061 ktore sa lepsze i szybsze od marvela - i tu mnie troche zaodrze244 zastrzelil

 

dodatkowo badziewny asmedia musi mieć jeszcze kaprys żeby w ogóle wykryć dysk. ten szajs nie chce mi się dogadywać z moją stacją dokującą, dyskiem na esata oraz nie potrafił wykryć poprawnie dysku ssd corsair force gt 128. dopiero windows po 1min zastanawiania się na starcie go wykrył. jmicron wróć -> z nim na mojej msi p55-gd65 nie miałem żadnych problemów.

 

nie wiem dlaczego masz takie problemy z tym, nie powinno tak byc , wspiera ahci trima, u mnie w przyszlosci dysk z systemem by pod tym byl i powinien smigac

 

na forach ang. ludzie sie przesiadaja z marvella na asmedia 1061 za pomoca kart pci-e z tym kontrolerem, jakbym wzial Asusa to musialbym taka karte dokupic, ale ich chyba w polsce nie ma bo szukalem , np Syba SY-PEX40039 nie ma jej w polsce trzeba by sprowadzac

 

A co do lepszych kontrolerow-kart np LSI dopiero teraz skumalem ze poza megaRaid sa jeszcze HBA, dobry sprzetowy kontroler z bbu, cache i wlasnym prockiem na razie nie jest mi potrzebny i sa za drogie. Ale nawet karty HBA bez cache, podtrzymania i wlasnego procka (raid mozna robic programowy) czyli poprostu zyskujemy dodatkowe dobre kontrolery sata3, te karty tez sa drogie np nowy LSI SAS 9207-8i pci-e 3.0 prawie 1000zl; albo starszy LSI SAS 9211-4i pci-e 2.0 od 770zl - strasznie drogo!

Tak wiec w sumie ciagle nie wiem co mam kupic.

 

Nie kumam jeszcze jednej ciekawej rzeczy co do podlaczania bo jak np LSI SAS 9211 ma oznaczenie 4i to sa 4 porty 6Gb/s SAS 2.0 i jedno zlacze mini SAS SFF8087 to na przejsciowkach odpowiednich mozna podlaczyc dyski sata - myslalem ze 4 , ale skad jest w specyfikacji to ze mozna podlaczyc do 256 urzadzen ? to z jednego mini SAS mozna przejsciowkami tyle dyskow czy czego podlaczyc ? moze ktos z was wie jak to jest

Edytowane przez piotrek29

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

radiator kup jaki chcesz z tych co napisałeś wszystkie są ok aczkolwiek thermalright macho ma najlepszy stosunek wydajności do ceny, dociskiem się nie martw bo ten który zapewnia radiator w zupełności wystarcza, marvell ma tryb ahci, jak nie planujesz wielkiej macieży raid z dysków ssd to nie pakuj się w lsi bo szkoda kasy, to co oferuje kontroler intela w zupełności wystarczy do 2xssd + 2xHDD(na talerzach), pod marvella podepniesz napedy optyczne i bedzie ok, sam tak mam i na wydajnośc nie narzekam, do tego najnowsze orom od intela w wersji 11.5.xxx wspierają trim dla dysków ssd w raid

Edytowane przez ptys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nic pozostaje mi wciąż czekać na asrocka - wczoraj wrzucili nowego biosa z oficjalnym OROM 11.2.0.1527 także pewnie wciąż brak trim. mam nadzieję że jak mi się uda tanio dorwać gdzieś drugiego m4 to intel w końcu to zrobi a asrock zaimplementuje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krecenie nie wplynelo na ilosc FPSow w bf3, ale odpalenie virtu mpv na hyperformance odczulem znaczaco, z ~90fps podskoczylo do 130 a miejscami 160, ustawienia mam pod multi wiec wszystkie mozliwe wodotryski sa wylaczone. Ale widac problemy ze sterownikami bo od razu tekstury zielone i przeskoki obrazu sie zaczely. Natomiast virtual v-sync nie potrafilem zauwazyc roznicy, moze przez to ze fpsy nie spadaja mi ponizej 60, ale po 20minutach wywalalo mnie z gry z bledem directx.

Takze hyperformance i v-sync w bf3 dzialaja ale przez bledy (chyba w sterownikach) nie da sie ich uzywac. W ogole nie wiem czy to dobry topik na wywody o virtu mvp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie szybkie pytanko (czy zaś coś się nie zmieniło od czasów LGA1366) czy dalej polecacie Prime95 Small tak z 2h do testów stabilności ?

 

prime blend, occt , offset u mnie najlepiej smiga lv4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glupie pytanie przy okazji offsetu.

Jako ze jedzie do mnie moj pierwszy intel, dokladnie i5 3570k.

Rozumiem ze offset stosujecie jak chcecie uzywac EIST, Turbo ?

Czy przypadkiem nie jest zalecane wylaczenie obydwu w przypadku OC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co ma piernik do wiatraka. U mnie na am3 vcore oraz vnb mozna ustawiac manual oraz offset. Myslalem ze po prostu do std wartosci plyta dodaje odpowiednio ustawiony przeze mnie offset (czyli np offset ustawiam na 0,025v i plyta dodaje taka wartosc dla procka w stresie i w EIST przy obnizonym mnozniku, ale takze w trybie turbo przy podwyzszonym. Liczylem na wyjasnienie tej opcji, bo widze jakies offset Level ... A z czym to sie je, niemam pojecia. Chcialem sie tylko przygotowac do nowej platformy

http://www.purepc.pl/podkrecanie/poradnik_podkrecanie_procesorow?page=0,8 Tutaj niema zadnej wzmianki o offset level, dlatego pytam o co chodzi...

OK, juz sobie znalazlem

ASROCK:

LLC level 1: overvolt when on load

LLC level 2: keep the bios vcore setting on load

LLC level 3: very light vdroop

LLC level 4: not so light vdroop

LLC level 5: BIG vdroop

 

I jeszcze fajny tutorial z overclock.net http://www.overclock.net/t/1198504/sandy-ivy-bridge-complete-overclocking-guide-asrock-edition

Co prawda dla ASROCK, ale da sie dostosowac ogolnie dla wszystkich.

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem w końcu kręcić swojego 3770K i jak na razie bez szaleństw 4.3GHz @ 1.200v max temp 82stC po 2h Prime95 Blend ustawione zupełnie na pałę bo ten offset mnie zaczął nieźle denerwować jak dałem mnożnik x43 to dosrał mi napięciem 1.350v a na x45 było v1.400 to się proc nie ucieszył za bardzo ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...