Skocz do zawartości
Caleb

Ivy Bridge 22 nm - Następcy Sandy Bridge 32 nm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

walczę z moim 3770k od paru dni i udało mi sie wywalczyć cos takiego, z relacji innych użytkowników, ktorzy sobie bardzo chwalą swoje sztuki, niskie napięcia, uważam mój wynik za totalną porażkę

 

 

Proponuję: Włączyć TURBO, ustawić limity, właczyć funkcje oszczędzania energii, włączyć offset.

nie wiem jak tutaj ale GB na Z68 nie lubiło jak turbo było wyłączone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, ustawie pll na auto i zobaczymy, przecież vlc mam na turbo poza tym myślałem że do pierwszego oc wylanczany funkcje oszczędzania energii i ewentualnie wl pod sam koniec.... Notabene nie mam offset tylko dynamic vcore ale to chyba to samo? Włączył bym to z chęcią tylko chyba na początku należy znaleźć V? O tych błędach nie słyszałem WHEY ale obowiązkowo zobaczę :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, ustawie pll na auto i zobaczymy, przecież vlc mam na turbo poza tym myślałem że do pierwszego oc wylanczany funkcje oszczędzania energii i ewentualnie wl pod sam koniec.... Notabene nie mam offset tylko dynamic vcore ale to chyba to samo? Włączył bym to z chęcią tylko chyba na początku należy znaleźć V? O tych błędach nie słyszałem WHEY ale obowiązkowo zobaczę Dołączona grafika

 

nie chodzi o LLC tylko o TURBO BOOST.

DVID=OFFSET, Vcore musi być na normal. jeżeli offset to włącz C1E/C3 i inne.

Vcore Current Protection - Extreme

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i [gluteus maximus] ... dałem ppl na AUTO i przy 48 ( na sztywno ) od 1.48 do 1.52 V wywala błędami dalej nie jade, notabene przy 47 na 1.48 ładnie śmiga bez błędów WHEA, czyli próbować na dynamic vcore i dodać np DVID wiecej niż 0.24 ? i powłanczać turbo i inne ?

 

Update :

 

 

Dalem na dvid 0.26 i ladnie wlaczylem wszystkie opcje oszczedzanie energii i ustawilem limity 48 ale jak odpalam occr w cpuz vcore wskakuje na 1.6 mimo ze ustawilem 0,26 czyli powinno max wskakiwac na 1.50 v.....? Pewnie cos mieszam wiec mnie poprawcie :-D

Edytowane przez htw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

htw nie miałem styczności z GB na z77 ale wydaje mi się że 1.6v dostaje twój procek dlatego że masz ustawiony Load line calibration na turbo. w asrocku są levele od 1-5 i tutaj to pewnie jest tego odpowiednik. ja u siebie mam ustawiony level na 3 i wraz z odpowiednio dobranym offsetem procek mi dobija w obciążeniu do 1.36~1.37v. gdy dam wyszły level np 2 lub 1 to automatycznie napięcie startuje w okolice 1.4v i powyżej przy takiej samej wartości offsetu jak przy level 3. Dołączona grafika

 

pozostawiając na turbo LLC musisz chyba ustawić mniejszą wartość niż 0,26 ...

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalem na dvid 0.26 i ladnie wlaczylem wszystkie opcje oszczedzanie energii i ustawilem limity 48 ale jak odpalam occr w cpuz vcore wskakuje na 1.6 mimo ze ustawilem 0,26 czyli powinno max wskakiwac na 1.50 v.....? Pewnie cos mieszam wiec mnie poprawcie Dołączona grafika

 

0.26V to za dużo. Obniż DVID. Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kapuje,czyli mam dołożyć tyle żeby w CPU z pod obciążeniem było 1.48 albo kolo tego, ale może macie jakiś pomysł na 48 albo więcej........ czy mam się pogodzić z 47.....? Czy z offstem jest szansa na lepszy wynik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy offsecie potrzebujesz wyższego napięcia żeby procek działał stabilnie niż przy fixed ale za to przy fixed tracisz stopniowanie napięcia. moim zdaniem za wysokie napięcia podajesz temu prockowi i temperatury latem go zarżną no chyba że chłodzisz to azotem...

 

zdejmowałeś czapkę i zmieniałeś gluta na np CLP??

 

 

dla mnie 1.4v to jest górna granica której staram się nie przekraczać. powyżej tego napięcia temperatury szybko wzrastają.

 

sprawdź jeszcze czy przy takim wysokim napięciu które mu zarzucasz nie występuje u ciebie czasem throttling bo coś mi się wydaje że tylko dlatego cep działa "niby" stabilnie i w ogóle że jeszcze działa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika Kopia zapasowa procków.

 

Heh przy czasie realizacji reklamacji wynoszącym blisko miesiąc trzeba sobie jakoś radzić. Dziś wsadziłem nowego 3770K i testuję póki co bez szaleństwa leci sobie Prime95 na 4.2GHz @ 1.100v zobaczymy co to za sztuka mi się tym razem trafiła :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do czego to doszło ... Ten po prawej jest używany jak ten po lewej padnie ...

 

A czuć różnicę w prędkości działania systemu? (proste rzeczy, jak przeglądanie folderów czy oglądanie stron www)? Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czuć różnicę w prędkości działania systemu? (proste rzeczy, jak przeglądanie folderów czy oglądanie stron www)?

 

Oj czuć i to bardzo, zwłaszcza WWW przy mojej rozdzielczości 2560x1600 to przewijanie tego forum na G460 to byłą masakra szczególnie jak było więcej zdjęć, już nie wspomnę o stronach z flashem ... Natomiast co do folderów o ile nie było miniaturek to ok, ale nie daj boże folder ze zdjęciami otworzyłem - mogłem iść po kawę - to samo folder np. z kilkoma odcinkami jakiegoś tam serialu.

 

Ale nie mogę tylko marudzić na ten procesor, jak na najniższy możliwy wybór na LGA1155 i ze swoją ceną to dawał radę nawet w PS coś popracować - nic skomplikowanego ale zdjęcia mogłem obrobić Dołączona grafika

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica przy 1920x1200 a 2560x1600 jest kolosalna w przeglądarkach. Jak do tego dojdzie skalowanie strony do np. 150% wraz ze wszystkimi elementami graficznymi, to potrafi procka zamulić.

 

Zwłaszcza że ten G460 ma tylko jeden rdzeń :) Dobra ale starczy już o mojej kopi zapasowej procesora :P Testowałem lekko nowego 3770K i niestety 4,2GHz na 1.100v to on nie zrobił, póki co działa na 4.1GHz eh coś czuję że bez okolic 1.300v się nie obejdzie jak chcę 4.5GHz ale to dopiero będę testował jak LC złożę - jakoś pod koniec tego miesiąca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwłaszcza że ten G460 ma tylko jeden rdzeń Dołączona grafika Dobra ale starczy już o mojej kopi zapasowej procesora Dołączona grafika Testowałem lekko nowego 3770K i niestety 4,2GHz na 1.100v to on nie zrobił, póki co działa na 4.1GHz eh coś czuję że bez okolic 1.300v się nie obejdzie jak chcę 4.5GHz ale to dopiero będę testował jak LC złożę - jakoś pod koniec tego miesiąca.

 

:o Myślałem, że 1 rdzeniowe procki skończyły się na LGA775 :D To naprawdę wierzę w ten brak przyjemności korzystania z komputera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika Myślałem, że 1 rdzeniowe procki skończyły się na LGA775 Dołączona grafika To naprawdę wierzę w ten brak przyjemności korzystania z komputera

 

Ale za to ma HT Dołączona grafika

 

A za 2 dyszki więcej mocarz 2 jajeczny g540. Dołączona grafika

Modujesz procka, a raczej jego glut pod czapką? Pod wc by się przydało.

 

Ten akurat był na stanie u mnie w zaprzyjaźnionym sklepie, potem był już jakiś i3. Natomiast co do 3770K to raczej nie będę mu czapki zdejmował ... Bo nie wiem ile ten planuje podziałać ...

 

BTW: chyba ze względów estetycznych zmienię mobo na Asus Sabertooth Z77 więc jak ktoś jest zainteresowany moją obecną (przypominam iż jest to praktycznie nówka sztuka) niech da znać na PW :)

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

Płyty główne pod procesory bazujące na architekturze Intel Sandy Bridge i Ivy Bridge (LGA 1155) dedykowane wymagającym użytkownikom, którzy oprócz wysokiej wydajności oczekują także dobrych możliwości podkręcania, różnią się względem siebie raczej nieznacznie. Rola „MOBO” w ostatnich latach została wyraźnie zredukowana w procesie OC, więc dopłacanie do mocniejszych konstrukcji jeśli nie zamierzamy kręcić ekstremalnie, nie zawsze bywa opłacalne. Oczywiście, istnieje spora rzesza amatorów takiego sprzętu, dlatego producenci wciąż w swoich ofertach posiadają co najmniej kilka płyt głównych z najwyższej półki. Zresztą, jeśli dany model nie jest przeznaczony stricte do OC, to zapewne dla graczy. Jakiś czas temu przetestowaliśmy kilka modeli właśnie dla takiej grupy docelowej m.in.: ASUS Maximus V Formula (LINK), Gigabyte G1.Sniper 3 (LINK) i ASRock Fatal1ty Z77 Professional (LINK). Dzisiaj przedstawiamy Wam kolejne dwie ciekawe propozycje: MSI Z77 MPower i ASRock Z77 OC Formula.

Test płyt głównych MSI MPower Z77 i ASRock Z77 OC Formula

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj sobie z nią spokój brak offsetu dyskwalifikują tą płytę w przedbiegach. dzisiaj jedyne fajne płyty robi asrock który przynajmniej ciągle aktualizuje swoje biosy. mi osobiście bardzo podoba się asrock z77 extreme 6.

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym że ona mi się wizualnie bardzo podoba Dołączona grafika

Offset to kupa straszna, no ale przecież chyba to kwestia wprowadzenia z biosem?

 

no raczej z biosem nie wprowadzą bo msi jakoś nie daje sobie z tym rady od początku platformy 1155, z tym że bez tego offsetu da się żyć a i prościej ustawić graniczne wartości napięcia i bez offsetu te napięcia są prawie zawsze niższe od tych z offsetem, mpower nie da się ukryć bardzo ładna i kusi wyglądem do tego sekcja jak na z77 wygląda bardzo solidnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to dla nich wielki problem, jesli w takiej z77a-g43 regulacja napiecia jest tylko i wylacznie przez offset. No chyba ze mamy na mysli ujemny, tego owszem niema.

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...