Skocz do zawartości
Caleb

Ivy Bridge 22 nm - Następcy Sandy Bridge 32 nm

Rekomendowane odpowiedzi

Obyście mieli racje.

Chłodzenie wypisałem Silver Arrow SB-E, nie jest złe.

Blue to pozazdrościć sztuki, miałeś chyba szczęście niesamowite.

Chyba muszę bios od płyty szybko zaktualizować, co sądzicie o tych wahaniach w idle pierwszy raz coś takiego widzę, straszna rozbieżność:

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja uzywam coretemp, aktualizuj bios i podkrecaj, za godzine ide spac to moge obadac jeszcze ile wyciagnales;) a sztuka taka sobie, potem sie słabo zaczyna skalować ,widzialem gdzieś procka co robil 5ghz na 1.33v chyba:) to jest sztuka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z braku czasu nie miałem kiedy pobawić się w OC, jednak pomalutku zacząłem kręcić.

Ustawiłem level5 -0.020v stress maksymalne napięcie 1.13v i jadę z zegarem od 3.8GHz, pomalutku sobie testuje. Dojechałem do 4GHz jednak mam tam jakieś dziwne błędy w pliku zdarzeń, ale to chyba nie są te WHAE, programy testujące działają jak trzeba.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Co o tym sądzicie, jest dobrze, czy póki co żadna rewelacja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest pięknie, nie myślałem że bedzie tak cudownie, w końcu trafiła mi się jakaś dobra sztuka proca, oczywiście w porównaniu do i5 2500k, który 4.2GHz robił na 1.3v.

I5 3570k 4.2GHz to samo robi przy 1.12v

Dołączona grafika

Chyba nie jest źle.

Pewnie niebawem zacznie mu drastycznie wzrastać ochota na napięcie, ale co tam to już mi w zupełności wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie ustabilizowanie 4.5GHz wymaga dużo czasu i apetyt na papu rośnie, myślę że to już koniec przy tej temperaturze rdzeni oraz czapki.

Mógłbym oskalpować gościa jednak wydaje mi się, że mam zbyt wyrównaną temperaturę między rdzeniami , a to chyba dobrze świadczy, po zabiegu może wcale nie być lepiej, nie sądzę bym zyskał dwudziestostopniowy zjazd temperatury.

Poczekam na ochłodzenie.

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

70oC to jest zle? Jeszcze Ci 20oC zostalo zeby zaczac myslec ;o A oskalpowanie da Ci te 10-15oC mniej. Mnie twoje tempy w ogole az za dobrze wygladaja... Ah! To sa tempy z prime'a. Sprobuj OCCT :)

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zastanawiam się nad zamianą 2500K na i7 2600K albo 3770K. Jako że gram w Wowa a w inne tytuły sporadycznie temat gier pomijam. Bawię się obróbką video - materiał z kamery hd na dvd i bd i oczywiście zabawa bd rebuilderem. O ile czasowo przyśpieszy mi ta wymiana procka obróbkę? I5 2500k przy OC 4 Ghz i w bd rebuilderze 2 - pass trwa około 5 godzin z malutkim hakiem. Jaki będzie zysk "czasowy" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tomaszek71 - spójrz na testy Cinebench i TechArp http://www.purepc.pl...bridge?page=0,7

3770k @ >4.2 da ci na pewno spory wzrost mocy. Do tych zastosowań to na pewno warto.

 

Myślę że minimum 1.5h krócej może być ale to trochę strzał na oko.

 

 

@worms1414 - dajesz chłopie, na razie lightowo jak ww napisano

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dziś się troszkę wziąłem za OC, jednak już nie jest tak cudownie, myślałem że będzie lepiej, troszkę mniejsze napięcie.

Przy zastosowaniach 24/7 jest w czym wybierać, przy sensownym napięciu, spokojnie do 4.5 choć aż tak wiele nie trzeba.

Ostatnie wyniki:

4.6GHz

Dołączona grafika

4.7GHz

Dołączona grafika

 

Jak będzie więcej czasu to może coś pokombinuje by wycisnąć to samo przy mniejszym napięciu, czapki tykał nie będę szkoda gwarancji, choć to może mięć główny wpływa na OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ robal nie pękaj msaz jesszcze spokojnie zapas do 4.75-4.8ghz moimz daniem jesli tempy nie wzrosną drastycznie.

 

Ja przy okazji męczenia pamięci zaczynam męczyć procka.

Znajomy doradził mi inną drogą przy o/c cepa.

 

Jeśli nie katujemy kontrolera- memy lajtowo 2600 11 14 13 Dołączona grafika

to zamiast ładować vccio i vccsa i przy wysokich temeraturach stabilizować cepa vcorem można inaczej.

 

 

Tak więc testowo 4.7ghz 1.32v (poprzdnio prawie 1.4 było konieczne) przy vccsa 1.15 a vccio 1.125

 

Rezultat jest taki zę tempy ok 12 stopni niższe w stresie a cep lata nadals tabilnie na 4.7ghz

 

 

Wszsytko było by super i ekstra ale w tym momencie komp zaczyna grymasić.

Prime sobie fika, moge grać, memtest 2h chodzi sobie na luzaku. Kompika wyłacza a on już nie wstaje.

Na razie jedyne wyjście to wyłaczyć stany c1 i c6 oraz obywać się bez offsetu.

 

Procek w idle nadal schodzi do 1.6ghz ale napięcie pozsotaje 1.32 i nie ma stanów pośrednich.

 

Suymma sumarum jednak tak chyba jest lepiej. Jak rozkminię dlaczego komp nie wstaje to dam znać Dołączona grafika

Edytowane przez 99tomcat
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@worms1414- Spróbuj obniżyć PLL, jeśli się uda zachować stabilność temperatury mogą trochę spaść. Standardowo jest 1.8V więc testuj małymi krokami w dół.

Edytowane przez rafa
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pll z miejsca można dać 1.7v czy nawet nieco poniżej 1.685-1.695

i nie ma problemu nawet przy mocnym o/c

 

 

 

U mnie offset znowu powrócił,chociaż tempy takie same jak przy sztywnym 1.32v w idle. Zaczynam rozumieć dlaczego msi nie napala się na tę opcję.

Widać realnie niższe napięcie w idle niewiele wnosi.

Edytowane przez 99tomcat
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki 99tomcat, rafa, za rady wszystko przetestuje, choc nie wiem kiedy to zrobię, jest nadzieja że procek nie będzie się tak gotował w programach testujących.

Nie używam OCCT, Intel Burn Test , właśnie dlatego że za bardzo smażą rdzenie i szkoda mi procka, bardziej testuję go w codziennym zachowaniu.

Jeszcze mam taka wątpliwość, czy miedzy Lvl offset jest różnica w wymaganym potrzebnym napięciu do stabilnej pracy na jednym zegarze, załóżmy 4.7GHz i wpływ tych lvl jest tylko na niższe idlle napięcie?

Bo poleciałem po łatwiznę od lvl 5 offset do 4.7GHz + 0.230v(strasznie dużo) napięcie maksymalne 1.41vcpu, natomiast minimalne w spoczynku na 1.6GHz 1.08vcpu (też strasznie duże) nie jestem w stanie go zbić.

Pozostaje mi chyba schodzić z levelami 4-3-2, tylko czy to będzie miało wpływ na wartości napięcia w idle i czy będzie niższe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napięcie ma mały wpływ na pobór w idle , jak wyłączysz c1/c3/c6 to ładnie poleci do góryDołączona grafika. Ale spokojnie możesz dać niższy level , musisz potestować by proc nie wysypywał się w pośrednich stanach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napięcie ma mały wpływ na pobór w idle , jak wyłączysz c1/c3/c6 to ładnie poleci do góryDołączona grafika. Ale spokojnie możesz dać niższy level , musisz potestować by proc nie wysypywał się w pośrednich stanach.

 

szkoda cepa bez nich jest 1600 idle i od razu np 4.8 stres ale tempy w idle są takie same. Z offsetem napięcie spada nadal, ot tracimy stany pośrednie.

 

Mam do wyboru 1.32v i 70 stopni bez c1/c6 lub 1.385v i 85 stopni w stresie to wybieram to pierwsze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę to rozkminić ale na razie mam alternatywę komp wstaje albo nie Dołączona grafika

 

Zapewne jakby dało radę przypisać z ręki napięcie dla poszczególnych stanów to by była inna rozmowa ;)

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

worms1414 jak nie chcesz katować prime95 czy occt to jesli masz oryginał bf3 zapodaj sobie sesje na metro 64 osoby i 1000 lub wiecej ticketów, jesli przejdzie taka sesje kilkukrotnie to jest stabilny, na moim gracie prime i linx chodził a bf3 się sypało jak za mało woltów było

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PLL przetestowany, auto podawało 1.832v i dziwne że wszystkie inne wartości prócz auto oraz 1.709v powodowały błędy WHAE.

Zaowocowało to spadkiem 2 stopnie, oraz napięcie maksymalne się obniżyło z 1.41 na 1.39 dla cpu, chyba jakoś są ze sobą powiązane.

Pamięci mam 2133MHz, ale aktualnie są ustawione bardzo luźno 1600 cl 11, wszystko z auto, napięcie 1.65. VTT(vccio) auto 1.076v, VCCSA auto 1.200v.

99tomcat, jak radzisz to ustawić by było mniejsze v na cepie, wczytać to co podałeś wyżej"Tak więc testowo 4.7ghz 1.32v (poprzdnio prawie 1.4 było konieczne) przy vccsa 1.15 a vccio 1.125"?

OC pamięci zamierzam zająć się na koniec.

Edytowane przez worms1414

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak vccsa 1.15 a vccio 1.125 powinno spokojnei starczyć, vtt to 1.709 też powinno być ok.

 

Jesli bęą dziwne zwiechy, crashe wtyczek flash czy problemy z odpalaneim kompa to pobaw się w wyłaczenie ustawieć speed step/eist. U mnie wyłączenei c1 i c6 pomaga na te niestabilności.

 

Powyżej 4.5ghz trzeba już o każde 100mhz walczyć napięciem, powyżej 4.7-4.8 ghz zwykle to już gra nie warta świeczki.

No ale mozę masz cepa perełkę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...