Skocz do zawartości
Caleb

Ivy Bridge 22 nm - Następcy Sandy Bridge 32 nm

Rekomendowane odpowiedzi

Co dokładnie Cie interesuje, postaram się jak będzie chwilka sprawdzić?

Po resecie CMOS płyta dalej robi co chce, trzeba ręcznie ustawiać.

Czy możliwe by to samo A.T.V +0.047 przy 2T-CR dało na procesor 1.25V, a przy 1T-CR dało 1.31v, musiało to być jakieś chwilowe podczas 45 minut testu bo nawet tego nie zauważyłem, jednak się zdziwiłem, Będę musiał powtórzyć test, mam nadzieję że zmiana tej wartości nie wymaga zwiększenia napięcia na procesor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo możliwe że procek pociągnął trochę większe napięcie, w końcu zaostrzyłeś warunki jego pracy :P.

 

jakby ci się chciało zrób jakieś porównanie między 1T a 2T może w superpi albo w czymś innym jestem ciekaw czy będzie jakakolwiek różnica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już takie porównania robiłem, jak najbardziej w super pi wyjdzie różnica, bo timingi zostaną zaostrzone, jednak w 3dsmarkach nie będzie to widoczne. Zrobię to porównanie i jakiegoś screna wrzuce.

Edytowane przez worms1414

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co dokładnie Cie interesuje, postaram się jak będzie chwilka sprawdzić?

Po resecie CMOS płyta dalej robi co chce, trzeba ręcznie ustawiać.

Czy możliwe by to samo A.T.V +0.047 przy 2T-CR dało na procesor 1.25V, a przy 1T-CR dało 1.31v, musiało to być jakieś chwilowe podczas 45 minut testu bo nawet tego nie zauważyłem, jednak się zdziwiłem, Będę musiał powtórzyć test, mam nadzieję że zmiana tej wartości nie wymaga zwiększenia napięcia na procesor.

 

Prędzej 1t będzie wymagać większego vtt niż vcore Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak pomyślałem, bardziej mnie zastanawia dlaczego miałem taki skok napięcia. Wydawało mi się że jeżeli ustawie w bios A.T.V. na +0.047, to w chwili stresu zostanie podane maksymalne napięcie jakie dla tej wartościjest możliwe. Jak się okazało tak nie jest bo przez godzinę było to 1.247v, a później podczas następnego testu, (1T to tylko pewnie przypadek ) przez chwilę a jednak 1.31v. Bardziej podejrzewałem jakiś błąd pomiarowy, , no chyba mse na ATV takie cuda mają miejsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

mam maly problem z oc 3770k na płycie z77 mpower.

 

1.niby jest opcja offset cpu ale jak to działa to sam nie wiem.

2.dziś przyszedł mi procek na 4,2ghz na default sie uruchamia ,po wejsciu do biosu i ustawieniu zagara na 4,7ghz wszystko się włącza ale nie jest stabilny ,dodam że napięcie ustawiłem 1.35v ,przy takim chyba powinno bez problemu działać ,ale jednak nie działa ,póki co stabilnie 4.6ghz i 1.28v

 

Użytkowników z płytkami msi mpower prosze o pomoc jak ustawic offset i jakie opcje wlaczyc/wylaczyc zeby taktowanie spadało ,testowałem eist/c1e itp ,ale nadal nie działa.

 

Dołączona grafika

 

 

sprzet:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kuziu, pięknie się prezentuje Twój komp, jak Ci się sprawują wiatraki, to są 140mm, słychać je?

Próbowałeś dać większe napięcie by sprawdzić czy będzie stabilnie 1.4v, jest jeszcze wporzo, może wcale nie chodzi o Twoje umiejętności podkręcania, tylko o większy apetyt cpu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiatraki 120mm pracuja w trybie quiet 1000rpm ,jak podnosze napiecie do 1.4v to jest w zasadzie stabilnie ,ale to bez sensu ,myslalem ze przy 1.3 / 1.35v osiagne 4.7 ,ale moglem to przewidziec ze tak bedzie poki co 1..3v do 4.6ghz potrzebuje ,umiajetnosci oc sa i beda caly czas ,nie jest to moja 1 plaftorma na lga 1155 ,chociaz przyznam ze sb sie latwiej krecilo ,na tej plycie chyba nie da rady czegos sensnwnego wykrecic ,brak offsetu jeszcze mnie dobija ,ale to jest jedyny minus ,poza tym mobo jest wypasione i ładne :D

 

mój batch: 3244C475

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw ile mój teraz będzie potrzebował do 4.6GHz, kiedyś też to było 1.3v, 4.5GHz 1.27~1.28v, a teraz ściągam napięcie i już jestem happy.

Zgodnie z obietnicą podsyłam test 2400MHz 1T vs 2T.

1T

Dołączona grafika

 

2T

Dołączona grafika

 

 

Oraz to co na ta chwilę udało mi się wykręcić na 4.5GHz

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Jestem bardzo zadowolony , znowu coś mogę sprawdzać testować, czuję sie jakbym cepa wymienił, ale wewnętrznie czułem że jeszcze coś można zdziałać, dobrze że zostałem naprowadzony odpowiednio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

mam maly problem z oc 3770k na płycie z77 mpower.

 

1.niby jest opcja offset cpu ale jak to działa to sam nie wiem.

2.dziś przyszedł mi procek na 4,2ghz na default sie uruchamia ,po wejsciu do biosu i ustawieniu zagara na 4,7ghz wszystko się włącza ale nie jest stabilny ,dodam że napięcie ustawiłem 1.35v ,przy takim chyba powinno bez problemu działać ,ale jednak nie działa ,póki co stabilnie 4.6ghz i 1.28v

 

Użytkowników z płytkami msi mpower prosze o pomoc jak ustawic offset i jakie opcje wlaczyc/wylaczyc zeby taktowanie spadało ,testowałem eist/c1e itp ,ale nadal nie działa.

 

rafa posiada taką płytę jak ty i kilka stron temu opisywał o co chodzi z tym podkręcaniem na msi.

 

odnośnie zbijania mnożnika to sprawdź co masz ustawione w panel sterowania-> opcje zasilania -> powinien zrównoważony plan wybrany żeby cep zbijał mnożnik.

 

na napięcie cpu nie ma złotego środka musisz znaleźć jakie twój potrzebuje.

 

 

@worms nieźle napisz jeszcze jakie masz napięcie VID? i dlaczego jeszcze nie męczysz 4,7? :P

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

mam maly problem z oc 3770k na płycie z77 mpower.

 

1.niby jest opcja offset cpu ale jak to działa to sam nie wiem.

2.dziś przyszedł mi procek na 4,2ghz na default sie uruchamia ,po wejsciu do biosu i ustawieniu zagara na 4,7ghz wszystko się włącza ale nie jest stabilny ,dodam że napięcie ustawiłem 1.35v ,przy takim chyba powinno bez problemu działać ,ale jednak nie działa ,póki co stabilnie 4.6ghz i 1.28v

 

Użytkowników z płytkami msi mpower prosze o pomoc jak ustawic offset i jakie opcje wlaczyc/wylaczyc zeby taktowanie spadało ,testowałem eist/c1e itp ,ale nadal nie działa.

 

Ta płyta nie ma offsetu i raczej nie będzie miała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@worms nieźle napisz jeszcze jakie masz napięcie VID? i dlaczego jeszcze nie męczysz 4,7? Dołączona grafika

 

Nie znam się zbytnio na tym VID, ale teraz skacze 1.2360~1.2460~, zapuściłem stress blend. Jak mogę wykorzystać ten VID?

 

Póki co szukam minimalnego napięcia do 4.5GHz bo to będzie zegar na co dzień, większe taktowania i zabawę pozostawiam na weekend, po za tym chcę się nacieszyć tym co jest, bo różnie może być z tymi wyższymi MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@worms będzie co ma być :P

 

VID sprawdzasz np w CORETEMP. nie możesz przekraczać VID 1,52V a skoro łapiesz stabilność przy 4,5 przy tak niskim napięciu jak 1.246v to wróżę twojemu cepowi lekko 4,7 przy 1,36v -> VID około 1,4v. VID jest zawsze wyższe od tego co pokazuje cpuz - przynajmniej ja tak mam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@worms1414

 

Różnica między 1T a 2T powalająca Dołączona grafika

 

 

@kuziu

 

jak się sprawują te Snipery ? Z ciekawości, jaką rewizję masz Mpower ?

 

 

Witam.

 

mam maly problem z oc 3770k na płycie z77 mpower.

 

1.niby jest opcja offset cpu ale jak to działa to sam nie wiem.

 

Użytkowników z płytkami msi mpower prosze o pomoc jak ustawic offset i jakie opcje wlaczyc/wylaczyc zeby taktowanie spadało ,testowałem eist/c1e itp ,ale nadal nie działa.

 

 

Set VDroop Offset control to 100% (100% of the set voltage at maximum CPU speed) set Digital Compensation to High and just leave EIST enabled.

 

Więcej nfo http://www.hardwarecanucks.com/forum/cpus-motherboards/58464-msi-mpower-z77-4.html

Edytowane przez epoxer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No trudno żeby mój brał tyle samo co Twój jak sama moja grafa wg testów bierze o 20W więcej niż Twoja. Do tego ja mam siedem wentylatorów (5x140 + 2x120) i pompkę D5, która też sporo bierze.

O tym, że mam SB a nie IB to już nawet nie wspominam ;)

 

Poza tym Ty masz tą samą płytę co ja... a mnie interesuje ktoś kto ma płytę z "prawdziwym offsetem"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kręcę swój wymiatacz i stabilny (w codziennym użytkowaniu) robi się dopiero przy 1,2150V fixed jeżeli dobrze pamiętam (BCLK 100 i mnożnik opór co daje 4GHz na jednym rdzeniu), poniżej wali WHEA i wywala aplikacje, np xfire, firefox, warhead. Może zjechać napięciem w dół, a pobawić się Additional Turbo Voltage? Dodam, że jeszcze tego nie robiłem. Przy obciążeniu 4 rdzeni i 3,8GHz prime chodził na ~1,186V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...