Skocz do zawartości
Caleb

Ivy Bridge 22 nm - Następcy Sandy Bridge 32 nm

Rekomendowane odpowiedzi

A czym chłopaki sprawdzacie pobór całkowity prądu?

 

Można kupić takie mierniki za ~50zł. Wsadzasz do gniazdka, a to co chcesz zmierzyć do miernika.

Często są jakieś dodatkowe funkcje np. maksymalny, minimalny prąd/napięcie/moc, czasem można sobie podpiąć pod RS232 i zrobić wykres jak ktoś potrafi ;)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No trudno żeby mój brał tyle samo co Twój jak sama moja grafa wg testów bierze o 20W więcej niż Twoja. Do tego ja mam siedem wentylatorów (5x140 + 2x120) i pompkę D5, która też sporo bierze.

O tym, że mam SB a nie IB to już nawet nie wspominam Dołączona grafika

 

680gtx łyka 14wat , 660gtx 7wat , gdzie te 20wat? Ale reszta gratów ma znaczenie ile masz dysków , zasilacz itd.
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

680gtx łyka 14wat , 660gtx 7wat , gdzie te 20wat? Ale reszta gratów ma znaczenie ile masz dysków , zasilacz itd.

 

Co do GTX'a to brałem pod uwagę zestawienie na ppc i różnicę w poborze poszczególnych modeli na tej samej platformie testowej - fakt, źle spojrzałem, różnica w tym zestawieniu to 10-11W a nie 20W.

 

Nie zmienia to jednak faktu, że sama moja pompka na 12v bierze 23W a wentylatory 140mm od 1.8W do 2.6W . Weź z tego połowę bo i pompkę i wentylatory mam skręcone do 6-7V i wychodzi na to, że przy "normalnym" konfigu miałbym podobne zużycie w idle jak epoxer ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można kupić takie mierniki za ~50zł. Wsadzasz do gniazdka, a to co chcesz zmierzyć do miernika.

Często są jakieś dodatkowe funkcje np. maksymalny, minimalny prąd/napięcie/moc, czasem można sobie podpiąć pod RS232 i zrobić wykres jak ktoś potrafi Dołączona grafika

 

Pozdrawiam

 

 

Voltcraft Energy Monitor 3000

 

Czymś takim właśnie mierzę, tylko swego czasu dałem nie 50 a 160pln ;-)

 

 

Heat, co do configu to zgoda, że są różnice ale te 25W wydawało mi się sporo tym bardziej, że jak sideband pisze, GTX680 nie pobiera 20W. Tak czy inaczej na cuda z ofsetem na innych płytach bym nie liczył bo Mpower należy do grupy płyt pobierających mało energii w idle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak myślicie oprogramowanie Corsair LInk 2 , które dostałem razem z zasilaczem Corsair AX860i może się na coś przydać?

Takie coś mi pokazuje w czasie przeglądania forum, oczywiście są wahania do 90W.

Może ktoś z Wawy by do mnie wpadł i można by to sprawdzić jaki jest rzeczywisty pobór

Dołączona grafika

Edytowane przez worms1414

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolejny artykuł potwierdzający ze podniesienie VCCSA ma wpływ na stabilność kontrolera pamięci. czyli nie samym VTT procek żyje, tak wiem testowali to na 2011 ale na jedno wychodzi. potwierdza to jedynie to co napisali na xbitlabs.

 

w związku z tym dzisiaj potestuję jeszcze to u siebie, może podbicie vccsa umożliwi mi ustabilizowanie procka na niższym napięciu przy 4700 lub w końcu uda się go podkręcić do 4800 Dołączona grafika

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolejny artykuł potwierdzający ze podniesienie VCCSA ma wpływ na stabilność kontrolera pamięci. czyli nie samym VTT procek żyje, tak wiem testowali to na 2011 ale na jedno wychodzi. potwierdza to jedynie to co napisali na xbitlabs.

 

w związku z tym dzisiaj potestuję jeszcze to u siebie, może podbicie vccsa umożliwi mi ustabilizowanie procka na niższym napięciu przy 4700 lub w końcu uda się go podkręcić do 4800 Dołączona grafika

 

Trzymam kciuki, napisz co z tego wynikło.

U mnie niestety poprawa tylko przy 4.5GHz, kolejne zegary wymagają tego samego napięcia co zawsze. Jestem rozczarowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak myślicie oprogramowanie Corsair LInk 2 , które dostałem razem z zasilaczem Corsair AX860i może się na coś przydać?

 

Przede wszystkim to co jest na screenie to jakieś wartości z powietrza ... skuteczność 99% przy niskim obciążeniu, nie ma jeszcze takich zasilaczy. Realne jest koło 87% w przypadku Twojego Corsaira. Tutaj wyniki testu http://www.techpowerup.com/reviews/Corsair/AX860i/6.html

 

kolejny artykuł potwierdzający ze podniesienie VCCSA ma wpływ na stabilność kontrolera pamięci. czyli nie samym VTT procek żyje, tak wiem testowali to na 2011 ale na jedno wychodzi. potwierdza to jedynie to co napisali na xbitlabs.

 

 

 

Znalazłem takie coś

 

"VCCSA: More commonly known as System Agent Voltage. Intel’s maximum System Agent Voltage (Vccsa) is 0.971v and minimum is 0.879v. Stock is 0.925v. System Agent Voltage should NOT be touched, it is supposed to be a fixed voltage, and it powers many things that the VCC does not power. One of the most important is the Power Control Unit (PCU) which controls internal power allocation of the processor. This voltage is to be generated by a separate VRM than used for SVID"

 

Generalnie zbyt wysokie VCCSA wpłwa na degradację CPU. Powyżej 1.2V uznawane jest za niebezpieczne, a zalecany zakres przy OC 0,925-1,1V. Ma wpływ na stabilność pracy RAMu.

 

 

Co do VCCIO:

 

"VCCIO: more commonly known at QPI/VTT voltage, this is the VTT voltage. Formally known as Processor Power for I/O it is the voltage for the integrated memory controller as well as the PCI-E controller. While Intel’s Maximum is 1.05 +/- 3% = 1.08v, you can go higher, much higher. I would recommend staying below 1.2v for 24/7 use, but depending on the quality of the IMC on your chip, I have seen 2133 MHz done on as little at 1.1v. I used 1.12v for overclocking my Dominator 1600 MHz to 1866 MHz, and it did it without any problems. Do realize that this voltage contributes heat as well to the whole thermal package."

 

 

Może być tak, że podnoszenie VCCIO wymaga podniesienia VCCSA. Moje RAMy nie bootują przy 2600MHz jeśli te napięcia nie są podbite.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostałem CLU więc postanowiłem sie pobawić w lapping IHS i radiatora Dołączona grafika Rezultaty mnie po prostu przerosły. Nie sądziłem, że da mi to aż taki zysk. Jeśli chodzi o CLP pomiedzy rdzeniamy a IHS to miałem wcześniej za mało. Minęły dwa tygodnie odkąd założyłem CLP a jak sciągałem chłodzenie to podniosłem sam IHS bez procesora Dołączona grafika Radiator i IHS szlifowałem mniej więcej po 30 minut każdy. IHS 400, a później oba 600, 800, 1500, 2000. Jeśli chodzi o IHS to miałem mniej więcej tak samo jak ten koleś z linka@guru3d. W środku wklęsły, ale na szczęście poszło to bez problemów. Radiator za to miał bardzo wypukłą podstawke przez co musiałem dokładniej zeszlifowac radiator. Tutaj "lusterka", które robiłem:

Dołączona grafika

 

Potem pomiędzy IHS a radiator dałem cieniutką warstwe CLU. Odpalam kompa i co widze:

 

Dołączona grafika

 

Odpaliłem więc Prime@SmalFFT zeby sprawdzic jak bedzie wygladac sprawa w OC. Po półgodzinie temperatury sie ustabilizowały i to co wyszło:

Dołączona grafika

 

Co mnie najbardziej zdziwiło, że procesor jest teraz stabilny na 1.32V@VCore, czy to możliwe, żeby temp aż tak poprawiły możliwość zaniżenia napięcia?

Dzisiaj już ide w kime, ale jutro jak będe miał troszke czasu to sprawdze czy pójdzie teraz powyżej 5Ghz. Jak widać w tym przypadku, wszystkie wentylatory śmigają na full i robią troszke hałasu. Nie testowałem jeszcze ile bedzie na normalnej pracy, ale jak będe miał chwilke czasu to postaram sie taki test zrobić.

 

Tak temperatury wygladały przed lappingiem:

Dołączona grafika

Edytowane przez brym
  • Upvote 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym dowiodłeś, że powszechna opinia o tych prockach, że są gorące, jest wyssana z palca. Po prostu glut pod IHS, jak i nierówny IHS skutecznie windują temperatury. Zastanawia mnie temperatura w spoczynku, teraz jest ona niezgodna z prawami fizyki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym dowiodłeś, że powszechna opinia o tych prockach, że są gorące, jest wyssana z palca. Po prostu glut pod IHS, jak i nierówny IHS skutecznie windują temperatury.

No nie są, ale dopiero po zabiegach nie przeznaczonych dla codziennych użytkowników komputera.

Zastanawia mnie temperatura w spoczynku, teraz jest ona niezgodna z prawami fizyki...

 

Trzymanie kompa na balkonie, że sam na to nie wpadłem Dołączona grafika

 

Rozumiem, że oboje traktujecie moje screeny jako trollowanie Dołączona grafika To są naprawde prawdziwe screeny, dlaczego miałbym Was kłamać? Mój post nie był raczej żeby sie pochwalic, a bardziej zachęcić innych użytkowników, którzy chcą mieć niskie temperatury. Smiesznie to teraz brzmi, ale ogólnie udało mi sie zbić około 50-60 stopni względem stock cpu@5Ghz v1.38. Niestety nie zrobiłem żadnego screena podczas montażu(ile CLP i CLU nakładałem), oprócz tego powyżej, ale jak chcecie to moge nakręcić jakiś filmik Dołączona grafika Nie rozumiem dlaczego od razu miałby być jakiś fake. Jak ktoś ma lepszy zestaw niż Thermalright True Spirit120 + CM Silencio 550 to na pewno zyska więcej niż ja. Temperatura w pokoju to 16-18 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że oboje traktujecie moje screeny jako trollowanie Dołączona grafika To są naprawde prawdziwe screeny, dlaczego miałbym Was kłamać?...Temperatura w pokoju to 16-18 stopni.

Zapewniam Cię że nikt tu tak nie uważa. Chodzi raczej o błędną kalibracje czujników i odczyty z kosmosu.

Co do temp w pokoju - współczuje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się cieszę, że przełamałeś 5,0 przy takich temp i vcore (choć vcore dla mnie podejrzane 1,32v na 5,0Ghz) gratuluje sztuki procesora, pracy którą włożyłaś w szlifowanie i dopieszczenie oraz odwagi bo straciłeś gwarancję a jak dla mnie 800 zł to nie mało Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie są, ale dopiero po zabiegach nie przeznaczonych dla codziennych użytkowników komputera.

 

 

Rozumiem, że oboje traktujecie moje screeny jako trollowanie Dołączona grafika To są naprawde prawdziwe screeny, dlaczego miałbym Was kłamać? Mój post nie był raczej żeby sie pochwalic, a bardziej zachęcić innych użytkowników, którzy chcą mieć niskie temperatury. Smiesznie to teraz brzmi, ale ogólnie udało mi sie zbić około 50-60 stopni względem stock cpu@5Ghz v1.38. Niestety nie zrobiłem żadnego screena podczas montażu(ile CLP i CLU nakładałem), oprócz tego powyżej, ale jak chcecie to moge nakręcić jakiś filmik Dołączona grafika Nie rozumiem dlaczego od razu miałby być jakiś fake. Jak ktoś ma lepszy zestaw niż Thermalright True Spirit120 + CM Silencio 550 to na pewno zyska więcej niż ja. Temperatura w pokoju to 16-18 stopni.

 

trafiłeś świetnego procka, reszcie żal dupę ściska, łącznie ze mną, bardzo dobra sztuka ivy i 5ghz przy takim napięciu to rzadkość, a z temperaturami to rzeczywiście czujnik przekłamuje ja robiłem przekładańca z clp i przy 4.5ghz i 1.25v osiągam ponad 75c, za to wcześniej pod 100c podchodziło bez problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trafiłeś świetnego procka, reszcie żal dupę ściska, łącznie ze mną, bardzo dobra sztuka ivy i 5ghz przy takim napięciu to rzadkość, a z temperaturami to rzeczywiście czujnik przekłamuje ja robiłem przekładańca z clp i przy 4.5ghz i 1.25v osiągam ponad 75c, za to wcześniej pod 100c podchodziło bez problemu

 

Raczej wreszcie jakaś norma sztuka w pl , na xtremesystems wejdz to zobaczysz troszkę więcej tych dobrych sztuk Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zimno masz w pokoju;)

 

Co do temp w pokoju - współczuje Dołączona grafika

 

Co kto lubi Dołączona grafika Nie mowie, ze taka temperature mam caly czas, ale czasami sie zdarza. Podobno optymalna temperatura w pokoju to 18 - 21 a osoby aktywne fizycznie jeszcze mniejsze lubią.

 

 

(choć vcore dla mnie podejrzane 1,32v na 5,0Ghz)

 

Mój błąd, zapuściłem Prime95 i siedziałem na necie sprawdzając stabilność. Żadnej zawiechy nie miałem, nic sie nie wysypało, ale dopiero po jakimś czasie zorientowałem sie, że wali błędami WHEA w Podglądzie zdarzeń. Wcześniej jeśli miałem za małe Vcore to od razu waliło BSOD więc to mnie zmyliło. Podniosłem Vcore o 0.020v(1.340) i jak na razie jest git, nie ma żadnych błędów WHEA i żadnych zwisów

 

 

ja robiłem przekładańca z clp i przy 4.5ghz i 1.25v osiągam ponad 75c, za to wcześniej pod 100c podchodziło bez problemu

No dokładnie to było moim zamiarem pokazać innym, że warto troszeczke zaryzykować i drastycznie zbić temperatury procesora. zreszta, moje działania, tylko potwierdziły wcześniejsze takie zabiegi do których linki są w tym temacie. Szczególnie jeśli już ktoś kładzie CLP pod IHS to warto też go przeszlifować, bo jak widać bardzo dużo daje.

 

 

sidebandl">

Raczej wreszcie jakaś norma sztuka w pl , na xtremesystems wejdz to zobaczysz troszkę więcej tych dobrych sztuk Dołączona grafika

No właśnie ja nie mieszkam w polsce, a proca zamawiałem z overclockers.co.uk Dołączona grafika

 

 

Jak na razie mecze jeszcze proca i sprawdzam co i jak, chociaz doswiadczenia w podkrecaniu to ja raczej nie mam. Wiem, ze napewno uda mi sie 5.1 wyciagnac ale nie wiem jakie bedzie najnizsze Vcore, bo wczoraj testowo zapodalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to super sztuka Ci sie trafiła, chodzi po po głowie wymiana na 3770k, chyba każdy robi te 4.5GHz, tylko ile odzyskam z 3570k kasy z faktem że ściągnąłem IHS, ktoś ma doświadczenie w tym temacie, 50% ceny rynkowej?

strusm, pewnie już Cię temperatury ograniczają jeżeli nie robiłeś nic z IHS.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie robiłem IHS. A temp maks na rdzeniach 70C. Zrobiłbym IHS ale to wiążę się z utratą gwarancji. worms1414 jak będziesz kupował 3770K patrz za model A Stepping 9 EXt. Model 3A Revision E1. Ja taką posiadam i nie którzy na nim 6ghz robią na azocie :).

Edytowane przez strusm
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to super sztuka Ci sie trafiła, chodzi po po głowie wymiana na 3770k, chyba każdy robi te 4.5GHz, tylko ile odzyskam z 3570k kasy z faktem że ściągnąłem IHS, ktoś ma doświadczenie w tym temacie, 50% ceny rynkowej?

strusm, pewnie już Cię temperatury ograniczają jeżeli nie robiłeś nic z IHS.?

 

nie zawracaj sobie [gluteus maximus] tym 3770k szkoda zachodu i pieniędzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...