Skocz do zawartości
Caleb

Ivy Bridge 22 nm - Następcy Sandy Bridge 32 nm

Rekomendowane odpowiedzi

Przed zdjęciem IHSa na paście ihs-radiator arctic ceramique było średnio 45 stopni w idle i 85-90 w stresie (oc na 4500)

Po zdjęciu ihsa i paście ceramique miedzy jajami ihsem oraz radiatorem ihsem spadło do 42 idle 75-80 w stresie

Teraz na paście GC-Extreme miedzy jajami ihsem oraz ihsem i radiatorem jest 38 w idle i 60-65 w stresie!!! ODLOT!!!

Rewelacyjna pasta. Polecam. Konsystencja jak ceramique, nakładanie i czyszczenie podobnie.

Jednym słowem OH MY GOD HOLY SHHHIT! HEAD SHOOT!!!!!

Edytowane przez Tal-Rash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyszedł BF4 i człowiek na nowo przed kompem więcej czasu siedzi, dodatkowo w MP podobno procek dużą rolę odgrywa.

Ponownie wziąłem się za OC swojego beznadziejnego cepa. Latał na 4.2GHz 1.22v, zapodałem mu 4.3GHz 1.25 i 4.4GHz 1.29v~1.3v bo tyle mu trzeba.
Jakie było moje zdziwienie gdy przy Prime 95 zobaczyłem 80 stopni, a poniżej 72 nie spadało, myślę sobie czas posprzątać w środku i zobaczyć co z CLP. Obawy straszne minęło około pół roku od ostatniego grzebania, ale o dziwo wszystko samo bez problemu zeszło, pasta miedzy radiatorem a IHS wyschła, między rdzeniem a IHS-em była płynna.
IHS wrzuciłem na papier 2000, oraz radiator, ponownie przeszlifowałem, zajęło mi to z 30 minut, ręce czarne jak u mechanika, hehe.
Odpalam kompa oczywiście ponownie CLP i przy tych samych warunkach maksymalna temperatura w Prime to 63 stopnie generalnie skacze 56-59-62-58, rewelacja tego się nie spodziewałem.
Tak że warto raz na jakiś czas zmienić pastę, może wykręcę swojego CPU na 4.5GHz do 1.35v jak się uda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj batch rzadko się spotyka tak kiepskiego proca , może coś żle ustawiasz Dołączona grafika

Zawsze to 25stopni mniej Dołączona grafika

 Pytałeś o mój Batch podaje L229B926, kiepska sztuka, jeżeli ktoś potrafi to zapraszam do siebie, może zrobi z nim coś lepszego.

 

Drugiego takiego nie znajdziesz bo też szukałem, ale zawsze musi być ten pierwszy, tylko czemu trafiło na mnie.

Edytowane przez worms1414

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to szybko sprawdzić , wyłączam Hyper coś tam HT i co ustawiam 4.5GHz 1.30V bo tyle mi normalnie nie robi jeżeli wstaje i się nie wywala to ściągam napięcie dalej.
Jeżeli nie rusza to kombinuje z limitami, a jest ich dużo, wartości z kosmosu strasznie duże, nie wiem na jakie ustawić.
Nie wiem jak mam tera ale tak pokazowo podaje , pewnie wszystko na Auto.
https://plus.google.com/photos/108760591754351083804/albums/5869228153108429681?authkey=CKGk2MTC7viRxgE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie ustaw takt i napięcie na jakim z ht wysypuje się , przypadkiem nie dostajesz często bsoda z końcówką 124?

 

Limity masz dobrze ustawione. Musisz bawić się z pll i vtt , przy ht proc nie lubi wysokiego vtt.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całą stabilność sprawdzam przez logi i wyłapuje WHAE, czy jak to sie tam nazywa dokładnie.

Właśnie działam na 4.5GHz  1.3v max ustawienia z 4.4GHz, oczywiście tylko sieć i rozmową z Wami koledzy.
Nie bardzo wiem o co chodzi Ci zaodrze z tymi ustawieniami i czego, komp mi się chyba nie restartuje bo BSOD nie mam.

Ustawienia do 4.4GHz mam takie i takie same do 4.5Ghz tylko HT wyłączone:
https://plus.google.com/photos/108760591754351083804/albums/5941731027679079041?authkey=CKCqvZzk4LSaoAE

 

Czyli wartości z Limitów są na Auto i nic nie zmieniałem, tamte przykładowe mam wbić 500, 30, 500, itd?

Edytowane przez worms1414

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a coś Ty się tak czepił tego 1.3v max? ja mam w stresie 1,375-1,38v od nowości już rok tak przeszło lata i problemów zero. przecież najważniejsza jest temperatura skoro jest niska to podbijaj tak długo aż będzie stabilnie. cała filozofia. potem można dopieścić sprzęcik tak jak sugeruje sideband. 

 

power limity wbij maksymalne jakie tylko przejmie płyta. przy tridentach ja mam ustawione vtt na 1,150v. 

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie napięcie masz na 4.6Ghz jak się domyślam, u mnie z HT  4.5GHz bym pewnie nie ustabilizował na takim.
Może i się czepiłem, nie chce działać 24/7 na wyższym jak 1.35v, co by jeszcze przy odsprzedaży procek posłużył innym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie napięcie masz na 4.6Ghz jak się domyślam, u mnie z HT  4.5GHz bym pewnie nie ustabilizował na takim.

Może i się czepiłem, nie chce działać 24/7 na wyższym jak 1.35v, co by jeszcze przy odsprzedaży procek posłużył innym.

litości... niech mnie ktoś dobije...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bój się napięcia tylko temperatur , póki temperatury niskie to gitara.

 

Liimity ustaw na 500 , to ustawienie gdzie masz 30sek zostaw na auto. Płyta ustawiła ci wysokie napięcie vcssa zmniejsz do def , czyli 0.925v.

 

Próbuj zmniejszać vtt i pll.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym 4.5Ghz bez HT zagrałem w BF4 przez 10 minut i podniosłem do 4.6GHz, bez zwiększania napięcia, od razu dostałem logi WHAE, przestawienia Limitów na 500, Auto , 500, 500.000, 500.000, nic nie dało, zmniejszyłem do 4.5GHz.
Nie wiem czy tego napięcia mi tak nie ustawia z uwagi na 16GB ram puszczonego na 2400MHz, u mnie to strasznie jest pokręcone, jak coś ruszę z tymi napięciami to mi się memki stają chyba niestabilne, pół roku temu z tym walczyłem i nic nie wymyśliłem, ale taki już ze mnie zawodnik.

 

Chyba dalej będę kręcił po swojemu, zbyt skomplikowane jest dla mnie ogarnięcie tych wszystkich zależności, nie mam do tego smykałki.
Ruszam GHz i V i dojadę tak jak mówi zaodrze, do max 70 stopni

Edytowane przez worms1414

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do max 85c w prime95avx co latem przelozy sie na 95c. w grach natomiast nawet do 70c nie dobije czy to latem czy zima. bios asusa jest przytlaczajacy a zmienic wystarczy pare opcji. vcssa tak jak napisal sideband. pamieci sa tu kluczem ustaw je na nominalne ustawienia wbij 2T to pomoze sie z nimi uporac. vtt podbij tak jak ci pisalem wyzej. pozostaly limity na maxa. z takim pkt wyjscia podbijaj napiecie. btw roznicy miedzy 4.5 a 4.6 zasadniczo nie zauwazysz... :pWysyłane z mojego GT-S6500 za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No spoko zabiorę się do tego. Tylko z tymi Power Limitami to mam jakieś chore wartości , czy takie mam zastosować :
zamiast 500, A, 500, 500.000, 500.000, mogę wbić maksa :
4095, A, 4095, 1023.875, 1023.875, taki mogę maks zastosować
Pozostałe wartości VCSSA 0.925v, VTT 1.150v, sam jestem ciekaw czy to u mnie ruszy, obstawiam że nie, ale sprawdzę, na stabilnym 4.4Ghz z poprzednich ustawień, tylk ojeszcze wyjaśnijcie sprawę z Power Limit, bo jak widać moje odbiega od normy, mam ustawić na maks?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed zdjęciem IHSa na paście ihs-radiator arctic ceramique było średnio 45 stopni w idle i 85-90 w stresie (oc na 4500)

Po zdjęciu ihsa i paście ceramique miedzy jajami ihsem oraz radiatorem ihsem spadło do 42 idle 75-80 w stresie

Teraz na paście GC-Extreme miedzy jajami ihsem oraz ihsem i radiatorem jest 38 w idle i 60-65 w stresie!!! ODLOT!!!

Rewelacyjna pasta. Polecam. Konsystencja jak ceramique, nakładanie i czyszczenie podobnie.

Jednym słowem OH MY GOD HOLY SHHHIT! HEAD SHOOT!!!!!

A jak to się ma do IC Diamond 7? Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie IC D7 to jakaś lipa , której nie da się położyć, a jak już to się uda to działa kiepsko, ale może kogoś ona zadowoliła, CLP 100 razy lepsza, GC-Ex nie próbowałem.

4.5GHz 1.32v  HT on, 1.5h w BF4 i jest ok teraz zapodałem Prime i aż się boje co to będzie, ustawienia moje nic nie kombinowałem z Limitami i innymi wartościami.

Edytowane przez worms1414

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle żyletka , tą samą ciąłem 3570k. Jak się nabierze wprawy robisz to bez większych emocji jak obieranie ziemniaków.

 

Ale zwykłą żyletką? Ja mam złe doświadczenia. Zdarzyło mi się, że jeden róg był mocniej dociśnięty niż pozostałe, żyletka zaczeła się wyginać i uszkodziłem PCB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zwykła żyletka , zawsze zaczyna się od miejsca gdzie jest więcej miejsca i ciągniesz dalej. Póżniej czapa zaczyna się podnosić i luki się powiększają , nie wiem jak żyletka może się wyginać skoro praktycznie nie trzeba używać siły. Niektórzy używają metody młotkowej dla mnie to wygląda bardziej brutalne i w życiu bym tego nie stosował.

 

To kwestia wprawy , mógłbym codziennie skalpować kilka procków Dołączona grafika

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...