Skocz do zawartości
leszek 2

Nowy Komputer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chcę zakupić nowy komputer głównie do gier i Internetu sumę, jaką mam to 2500zł.

Sam nie potrafię skonfigurować taki zestaw. Chcę żeby nowy zestaw był energooszczędny

Starczył przynajmniej na cztery lata, bo nie prędko będę mógł sobie pozwolić na nowy.

Na podkręcaniu się nie znam i jest ryzyko, że jak bym próbował to mogę spaprać cały zestaw.

Będę naprawdę wdzięczny za każdą sugestię, propozycję

 

Do dano 12-01-2011r.

 

Zestaw starego komputera.

 

PŁYTA GŁ. GIGABYTE 8IPE775G

PROCESOR. P4 2, 8 GHZ/800/HT PRESCOTT LGA.

RAM Kingston 2x2 GBPC3200 DDR SDRAM

HDD WD 1200JB +WDC WD 2500AAJS-52B4AO

CD –ROM CDDVDW SH-S223B

GRAFIKA. SAPPHIRE 9600 PRO ADVANTAGE.

OBUDOWA. ATX 350W feel 307 SILVER 350W.

MONITOR LG 1720P

WIN XP 32-bit Professional Dodatek-3

 

Nowy monitor za kupię 1-2 lata.

Edytowane przez leszek 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to może tak:

-Intel Core i5-2500K /3.3GHz, 6MB, LGA 1155, BOX/ - 840 zł (bo nie święci garnki lepią, a procesor z odblokowanym mnożnikiem podkręca się łatwo/bardzo łatwo

-lub Intel Core i5-2400 /3.1GHz, 6MB, LGA 1155, BOX/ - 700 zł, jeśli podkręcać nie będziesz

-płyta główna z chipem p67, jakaś w rozsądnej cenie, np GIGABYTE GA-P67A-UD3 - 470 zł, ale nie widziałem żadnego testu, a pieniądze są twoje, więc powinieneś poszukać w internecie jakiejś recenzji. Jednak seria płyt UD3 od GIGABYTE zawsze była względnie udana i stanowiła rozsądny kompromis pomiędzy ceną a wydajnością przy zachowaniu dobrej jakości, co pozwala mieć nadzieję, że i tym razem będzie dobrze.

-Ram - jeśli będziesz podkręcać, to i tak mnożnikiem, więc może 2x2gb goodram 1333 MHz za 160 zł, chyba że wolisz szybsze i więcej, ale to już wedle uznania.

-zasilacz - może Seasonic M12II-520 520W 80 Plus Bronze za 330 zł (dobra moc z bardzo dużym zapasem w dobrej cenie), chyba że chcesz zaoszczędzić to redakcja poleca Fortron FSP500-60GHN za 200 zł.

-dysk twardy Samsung 1 TB 7200rpm 32MB cache SATA-II F3 - 215 zł, bo jak komputer ma służyć 'do internetu' to trochę miejsca może się przydać, ewentualnie taki 0,5 TB za 150 zł. Możesz przy tej okazji rozważyć zakup dysku ssd pod system tak ze 40-60 gb, ale to wciąż droga inwestycja, chociaż podobno przyjemna.

-napęd ze starego

-obudowa ze starego

-chłodzenie na proca - możesz coś kupić, ale jak nie kręcisz proca to niekoniecznie

-Grafika - jeśli nie zmienisz od razu monitora, to twój ma rozdzielczość nominalną 1280 x 1024 i nie ma po co inwestować w grafikę dużych pieniędzy. Jak kupisz za rok monitor, który będzie mógł skorzystać z mocy dobrej grafiki, to będą inne realia i inne ceny - kup monitor z grafiką. Na razie myślę że jakiś GeForce GT 240 512MB DDR5 /128bit/ DVI/HDMI lub Radeon HD5670 512MB DDR5 /128bit/ DVI/HDMI za ok 300 zł to będzie aż nadto. Pozostaje tylko pytanie po co taki mocny proc z tak słabą grafiką? Żeby to miało sens, musisz kupić monitor o rozdzielczości co najmniej 1680 x 1050 + grafikę GeForce GTX 460 lub Radeon HD6850.

cena 1980-2315. Idąć 'po taniości' możesz spróbować kupić za ok 300-350 zł używanego gtx250 lub radeona hd4870 i zostanie ci ok 500 zł na monitor (22'), a za rok-dwa kupić lepszą grafikę. Polecam jednak kupić na allego gtx260 za ok 400 zł i lekko nadwyrężyć budżet kupując od razu monitor. Możesz też zaoszczędzić na płycie głównej i kupić coś na chipie h67 za nieco ponad 300 zł, ale na płycie głównej nie ma co zbytnio oszczędzać.

System - masz na pewno oryginalny xp, którego da się upgrdeować do win7 home premium za ok 300 zł.

Edytowane przez prze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie myślę że jakiś GeForce GT 240 512MB DDR5 /128bit/ DVI/HDMI lub Radeon HD5670 512MB DDR5 /128bit/ DVI/HDMI za ok 300 zł to będzie aż nadto.

 

Jeśli ma zamiar grać na niskich/średnich detalach to na ogół wystarczy.

Do dużej części gier jest potrzebna lepsza karta.

GTX 260 byłby dobrym wyborem. Jak tylko nowe to HD5770.

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...