Skocz do zawartości
seku

Pentium 4 3,6ghz HT nowa płyta główna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taki problem

 

w zestawie z Pentium 4 HT 3,6ghz HT 2mb cache na LGA775 DDR1 i AGP 8x spaliła się płyta główna i moje pytanie jest takie czy ten procesor będzie działał w takiej płycie głównej ?

 

ASUS P5G43T-M PRO

ew. P5G41TD-M Pro

ew. MSI G41M-E43

+DDR3 A-Data 4GB PC1333 2x2G CL9 Dual

 

czy ten procesor będzie kompatybilny z DDR3 i tymi płytami głównymi próbował ktoś takiej konfiguracji ?

 

sugerowano mi kupienie podobnej płyty taka jak się spaliła ale są tylko używane a nie chce kupować bo nie wiem jak długo będzie działać

 

edit:

dokładnie to taki procesor http://ark.intel.com/Product.aspx?id=27478

Edytowane przez seku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

 

dziś w lokalnym sklepie komp. byłem sprawdzić i sprawdzili w ASUS P5KPL-AM SE z 2x DDR2 800mhz i wstało w biosie wszystko poprawnie wykryło.

 

zamówiłem ASUS P5G43T-M PRO zobaczymy jeśli nie ruszy to nie muszę kupić więc nie ma stresu

 

takie dodatkowe pytanie w poprzednim zestawie była karta grafiki GF 7300 GT z 512mb. czy ten Intel GMA X4500 będzie taki sam czy gorszy ? ma miec

Maximum shared memory of 1759M

jeśli wszystko ruszy to chyba wystarczy jak kupie 1x2gb DDR3 1333mhz bo do tego proca chyba będzie bez znaczenia czy będzie to dual czy single ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak wiem tyle ze ten GF 7300 jest na AGP

 

komputer jest mojego kuzyna i nie bardzo ma kasę do niego dokładać a ja tez się dołożę więc po kosztach staram się mu z powrotem kompa uruchomić żeby mu to na poziomie działało takim jakim miał ramu miał 512 ddr1 teraz będzie miał 2gb ddr3 :-)

 

żeby mu tylko na tej grafice działały jako tako gry w które grał do tej pory. jak dozbiera to kupi coś wtedy na PCIe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedz a więc nikt nie próbował takiej kombinacji konfiguracji. Jutro a najpóźniej w poniedziałek będzie płyta więc się dowiem

 

to ja wiem że ten Intel nie będzie wyrywał ekranu. ale w Silkroada i temu typu podobne zagra bo w to zazwyczaj gra.

 

jeśli nie ruszy na G4x to będzie G3x tyle że 2gb DDR3 1333mhz kosztuje 80zł a 2gb DDR2 to wydatek min. 130zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

100% sukces P4 wstało system się zainstalował DDR3 max można ustawić tylko jako 800mhz wszystko działa stabilnie

Intel GMA X4500HD jest szybszy jak GF 7300 GT na AGP 8x

Dołączona grafika

 

jedyny mankament to taki komunikat... żeby wgrać najnowszego biosa który jest najnowszy chyba do końca tego proca nie rozpoznaje.

Dołączona grafika

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki

 

jak na wstępie napisałem że niby można było kupić używkę ale to lotto jak długo wytrzyma itp. na allegro za płytę pod DDr1 i AGP trzeba min 100zł+kw

 

a tak za płytę dałem 270zł + 85zł za ram i jest możliwość założenia nawet C2Q i są DDr3

 

Polak potrafi :-)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje, sugerowanie opiniami innych jednak nie zawsze popłaca, najlepiej samemu sprawdzić :)

 

Trochę mnie to zdziwiło, sam na płycie z sygnaturki próbowałem uruchomić P IV 2,80 GHz bez powodzenia, na oficjalnym forum Asusa także mnie poinformowano o braku wsparcia procesorów <90nm i dałem sobie spokój. Sami nie wiedzą co działa na ich produktach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...