Skocz do zawartości
ciastko90

router WiFi generacja.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dostawcą mojego internetu jest generacja.pl Chciałbym się dowiedzieć jaki router zakupić aby internet działał bezprzewodowo. Cena: do 100zł. Napisałem takie pytania do Biura Obsługi czy ma być on z modem i jaki to odpisali : router do sieci ethernet (LAN). Z góry dziękuje

 

Czy taki router by działał:

http://ankom-pclweb.systemb2b.com/pricelist/item.aspx?PID=C0170012

Edytowane przez ciastko90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poradzić to sobie poradzi każdy router co ma wejście WAN na RJ-45 czyli te co podałeś w poście jak również ten TP-Link Router WiFi DSL TL-WR340G UPC ASTER wi-fi (1396797732) - Aukcje internetowe Allegro

Wszystko zależy czego wymagasz, jak niczego więcej niż bezprzewodowego internetu to kup ten tani z mojego linka. TP-link ma mocniejszą antenę niż ten Netgear.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz wielkiej powierzchni mieszkania to nie sugeruj się anteną. Wbudowane anteny nie mają mniejszego zasięgu, bardziej zależy to od ustawienia samego routera. Na Twoim miejscu brałbym WGR614. Wymienionego wyżej tp-linka kumpel kupił jakiś czas temu i już kilka razy wpadałem do niego, żeby zmieniać ustawienia torrenta, bo zawieszał się router (za duża ilość połączeń).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Torrent potrafi zabić tanie routery - to fakt ;-)

 

Może torrent to dobry benchmark do testu routerów? ;) ... przydało by się oddzielić ziarno od plew. Obecnie na rynku jest sporo różnorakich routerów wielu firm - ciekawe ile z nich na prawdę nadaje się do użytku (nie zawiesi się przy dużej ilości połączeń)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem szczęśliwym TP-Link WR340G, tego samego, który był polecany w 2 poście. Router działa bezproblemowo, używam przekierowania portów, DHCP, UPnP oraz dynamic DNS czyli jakieś 75% jego funkcjonalności. Działa bez zawieszki od momentu kupienia, czyli jakoś od ponad pół roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpal p2p z dużą ilością połączeń i zostaw na parę godzin wtedy porozmawiamy o stabilności tego tp-linka.

 

D-Link DIR-300 + zmiana softu na DD-WRT...

 

PS. jaką masz prędkość neta ?

 

Ja do d-linka mam wieczny uraz po DI-524, któremu nawet torrenty nie były potrzebne, żeby wisiał codziennie :/. Co do DIR-300 to podobno pierwsza rewizja była mniej udana, nie miałem więc nic więcej nie mogę powiedzieć. W dalszym ciągu myślę, że z tanich konstrukcji WGR614 będzie ok. Do neta o szybkości poniżej 10Mbit nie potrzeba nic więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TP-Link TL-WR340G podłączony do Linksysa WRT54GL-EU ('uplink') jako drugi AP, Neostrada 6Mb i regularne torrentowanie. Taki zestaw działał u mnie przez ~miesiąc i nie zauważyłem większych mankamentów, u siostry służy do podziału iPlusa i też się nieźle spisuje, nikt tam jednak nie korzysta z P2P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Modecom jest dobry w zasilaczach komputerowych (pomijam serię Feel) i obudowach, jakoś do routerów mi nie pasuje ;). W sprzęcie sieciowym pozostaje na czele Netgear, Linksys, Draytek, itd. Zaskakują mnie niektóre opinie o stabilności tego taniego TL-WR340G, może u kumpla był za stary firmware, chociaż sam go aktualizowałem...więc już sam nie wiem. WGR614v9 z tanich konstrukcji sprawdza się dobrze, ale do torrentów najlepiej wziąć router z 64MB RAMu i dobrym prockiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, ponad 2 lata temu za cenę 90zł żaden router nie oferował QoS'a, 166MHz i 16MB ramu :) i innych ciekawych dodatków :-)

Potrafił ogarnąć 8 kompów często korzystających z torrentów.

Edytowane przez Grinch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepiej wziąć router z 64MB RAMu i dobrym prockiem.

 

Hehe, ponad 2 lata temu za cenę 90zł żaden router nie oferował QoS'a, 166MHz i 16MB ramu :) i innych ciekawych dodatków :-)

Potrafił ogarnąć 8 kompów często korzystających z torrentów.

 

Swoją drogą czy możliwe jest by Netgear DGN2200 miał aż 256 MB pamięci? :blink: (siedzi w nim kostka HY5DU561622FTP-D43)

 

.. no tak ... ma 256 ... Mb ... czyli 32 MB ;)

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

166Mhz i 16MB to na router wcale nie tak dużo ;). Większość modeli ma standardowo ok 400Mhz CPU i 32MB ramu. Wersje tzw. opensource zazwyczaj są bardziej wypasione, bo muszą obsługiwać masę dodatkowych skryptów. W praktyce 32MB to wystarczająca ilość.

@up

Rozbierałeś swój DGN2200, żeby zobaczyć ile ma RAMu?! :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie na zdjęciach widać kostki Samsunga i Hynixa. W sumie to nie robi żadnej różnicy jakiej firmy mamy wrzucony RAM, bo to nie komp, nikt nie podkręca pamięci :wink:

Już myślałem, że rozebrałeś swojego DGN2200 dla dobra nauki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie oszukujmy się, nikt teraz nie potrzebuje procka ponad 1GHz w routerze ;). 166Mhz i 16MB to ja miałem w kompie i grałem szczęśliwy w Cywilizację 2 w 1997-9 roku (nie pamiętam dokładnie). Już teraz w niektórych mocniejszych routerach montują ponad 600Mhz, np. WNDR3700 ma 680Mhz CPU i wyższe modele Asusa chyba też miały wypasiony hardware.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...