Skocz do zawartości
Elhau

Do 2000zł, mocny procesor ~ produkcja muzyki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym kupić laptopa, na którym chciałbym bawić się tylko w produkcję muzyki.

 

Jedyne kryterium - mocny procesor.

Pentium Dual Core trochę za słaby, ale klasę wyższy Core 2 Duo byłby optymalny. Bardziej nie ma co świrować.

 

Nie zależy mi na grafice, wielkości/jakości matrycy, pojemności dysku, karcie muzycznej (ten temat osobno).

 

Fajnie, żeby mimo wszystko laptop miał wyjście vga no i nie pogardziłbym jakimś eSata.

 

 

 

Nie wiem, czy w tej cenie wogóle coś takiego jest osiągalne, więc ewentualne propozycje nawet przekraczające budżet też będą w cenie.

 

 

Pozdro.

 

PS. Mam obecnie Dell 1555 studio, jeszcze rok gwarancji, ale chce sprzedać bo procesor dual core jest za słaby. Ciekawe czy ktoś by kupił za ~1300.

Edytowane przez Elhau

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze opcja wymiany procesora.Na alledrogo jest cała masa ofert.Teoretycznie wszystko na szynie 800 powinno pójść,ale nie daje głowy :wink:

Przesiadka z pentium na core 2 duo w postaci kupna nowego laptopa jest bezsensowna,no chyba ,że używka w naprawdę dobrej cenie.Do sklepów wchodzą powoli lapki z mobilnym Sandy Bridge i właśnie na nie powinieneś zwrócić uwagę.Niestety z 2000 zł będzie trochę trudno,bo jeszcze nie ma zbyt wielkiego wyboru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak demczog uważam że wymiana będzie najlepsza. Studio to super sprzęt, ja byłem baaardzo zadowolony, dobra jakość, wystarczy wymienić proca, dołożyć RAM, wymienić dysk, czy co tam potrzebujesz.

 

Podaj dokładny model, to pomożemy z doborem procka.

 

Ja miałem Studio 1535 i miałem tam fabrycznie Core2Duo T8100 (2,1 GHz 3MB cache) + 4gb ram i najpierw na Viście latało a potem na 7 i wiem że nowy właściciel mimo 2 lat do tej pory jest zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tony, dzięki za odpowiedź.

 

Posiadam Della 1555 Studio

 

Pentium Dual-Core T4200 @2.00GHz

3gb RAM

Ati Radeon HD4570 512mb

Dysk WDC WD2500BEVT

( ostatnio mi się coś rypnęło, że nie mogę kopiować/przenosić plików większych niż ok. 50mb :( )

 

Będę wdzięczny za pomoc przy doborze nowego procesora

( nie musi być wcale diabelnie szybki, byleby był nieco bardziej żwawy )

 

Pozdro

Edytowane przez Elhau

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według tego co znalazłem (via Intel) to jest 2GHz, 1MB cache, FSB 800 MHz, 45 nm, max pobór 35W, socket PGA478 czyli socket P. Trzeba by więc poszukać kompatybilnych i zobaczyć na ceny czy wymiana jest opłacalna z punktu widzenia ekonomicznego. Bo przecież nieraz można trafić tanio perełkę, a nie raz nie ma nic. Warto rozważyć Core2Duo T7250 (socekt P, 2GHz, 2MB), T7300 (socket P, 2GhZ, 4mb), T7500 (2,2 GHz), T7700 (2,4 GHz), T7800 (2,6 GHz). tu masz listę core2duo i poszukaj czegoś pasującego do socketa a potem allegro.

 

Taki np. T5550 1.83 GHz (fsb 667) do wyrwania za 49 zł. A t4300 (2,1, fsb 800) już 120 zł, a T8100 (2.1 GHz 3MB, fsb 800) za 170zł.

 

Wszystko zależy ile masz kasy na tą zabawę. Określ budżet to już można by czegoś konkretnego poszukać.

Do tego sprzedałbym 1GB ramu, dokupił kość 2gb i powinno latać jak złoto ;)

 

A co do dysku niestety nie pomogę. Napisz w odpowiednim dziale, na pewno będzie ktoś kompetentny. Bo nie chcę straszyć że padaka, a okaże się że coś ze sterownikami. Nawet tak pobieżnie wrzuciłem taki problem w google, ale nic mi się w oczy nie rzuciło.

 

Pozdro

 

P.S.

Tu masz listę bemchmarkową procków mobilnych (twój na 168 pozycji) może Ci to ułatwić porównywanie z czymś co Cię zainteresuje. Ale pamiętaj to tylko statystyka ;)

Edytowane przez Tony Soprano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...