Skocz do zawartości
PeterMac

2 Router jako AP/Bridge ? w drugim pokoju

Rekomendowane odpowiedzi

Mam obecnie modem/router 2w1 Linksys WAG320N połączony kablowo w pierwszym pokoju z komputerem PC, w drugim pokoju mam pare urządzeń które chciałbym podłączyć bezprzewodowo aby łączyły sie z tym modemo/routerem WAG320N.

 

Jakie kupić najlepiej urządzenie do tego, chce podpiąć konsole, TV, amplituner wszystko przewodowo do tego routera a następnie aby to wszystko sie łączyło bezprzewodowo i odbierało sieć internet z Linksysa WAG320N, chce to ustawić aby działało w trybie Wireless N na 5GHz.

 

Rozumie ze najlepiej kupić jakis router który posiada sieć Wireless w trybie N 5GHz i ma możliwość pracy jako Bridge ? czy to wystarczy czy coś jeszcze jest wymagane zeby to działało poprawnie i jak najsprawniej.

 

Zastanawiam sie nad czyms takim

Buffalo Technology - Products - WLI-TX4-AG300N : Wireless-N Nfiniti™ Dual Band Ethernet Converter

 

natomiast wacham sie ponieważ moze lepiej kupić normalny router który dodatkowo miałby np. porty LAN 1 gigabitowe jakbym potrzebował na przyszłość czego tu niestety brakuje.

 

Bardzo prosze doradźcie coś bo juz sam nie wiem co i jak

 

Jakby ktoś chciał zobaczyć jakie opcje i możliwości ma ten mój WAG320N tu jest jego menu

'+vbasic+'

post-115019-0-30738100-1295073288_thumb.png

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie urządzenie kupisz to już Twoja sprawa, wszystko w zależności czego oczekujesz.

Prawdą jest, że router w standardzie N z funkcją WSD/Bridge sprosta Twoim wymaganiom.

W standardzie g funkcja bridge działa jak działa. Opóźnienia się zwiększają i grając na X'ie pingi będą większe. Jak to będzie w standardzie N na 5GHz nie wiem bo nie miałem możliwości konfigurowania takiego połączenia ale obstawiam, że jakiś spadek będzie. Dodatkowo zainteresuj się jedną sprawą, dla funkcji WDS/Bridge zabezpieczenie sieci lepsze niż WEP nie chce działać. Być może w nowocześniejszych urządzeniach jest to rozwiązane lepiej. Osobiście wolał bym to zrobić kablem (router-ap).

 

NETGEAR WNHDE111 AP Bridge 5GHz Wireless-N | GW FV (1383215598) - Aukcje internetowe Allegro

Edytowane przez Grinch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedz, no w sumie do tej pory miałem X'a podpietego tez przez Wifi tyle ze przez Xbox Wireless Networing Adaptor w trybie G czyli ten oficjalny adapter, ale potrzebuje jeszcze inne urządzonka podpiąć do sieci takze ten NETGEAR co zaproponowałeś w sumie fajny ale jedna rzecz odpada :) ma tylko 2 wejscia Ethernet a ja potrzebuje min. 4.

 

Tak jeszcze myśle czy kupować centralnie AP/Bridge czy po prostu router który ma taką możliwość pracy i dodatkowo z USB gdzie by mi sie tez przydał, w sumie mam w tym WAG320N, ale w drugim pokoju USB tez fajnie nie trzeba byłoby chodzić i wpinać do Linksysa.

 

Orientujesz sie może czy NETGEAR WNDR3700 moze pracować jako AP/Bridge na oficjalnym oprogramowaniu i czy nie jest wymagane aby ten mój WAG320N tez posiadał takie ustawienia jak Bridge/AP itd. czy po prostu on sobie działa jak działa jako modem/router i rozsyła sieć w trybie N na 5GHz a tylko ustawiam w tym AP odpowiednie ustawienia aby to przyjmował.

 

Jeszcze co do zrobienia tego kablem to i owszem pewnie najmniejszy pingi itd. ale z drugiej strony wole to zrobic bezprzewodowo w razie jakis anomali na lini tel. burze itd. zeby mi nie poszły wszystkie urządzonka do tego podpiete ;)

Kabel mam puszczony miedzy jednym a drugim kompem gigabitlan bo jednak przerzuacnie wiekszeych plików po wifi to katorga.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczytałem to NETGEAR WNDR3700 ma WDS'a ale sprawdź jeszcze dokładnie w specyfikacji dla pewności. Do zrobienia mostu tylko jedno urządzenie musi posiadać funkcję Bridge/WDS, drugie działa w trybie AP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego tak uczepiliście się 5Ghz? Moim zdaniem w warunkach domowych, gdzie nie ma 50 sieci na 2,4Ghz wszystko powinno bardzo ładnie działać. WNHDE111 jest dobrym rozwiązaniem na 5Ghz, ale jeśli chcesz mieć wolne 4 złącza sieciowe i zrobić połączenie na 2,4Ghz to możesz wziąć WNR2000-on ma WDS i pełną N-kę. Nie trzeba od razu ładować więcej kasy w WNDR3700, ale sam zdecyduj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu nie? Dlatego, że nie opłaca się wkładać kasy w coś, co może działać gorzej...Nie twierdzę, że WNDR3700 to zły router, ale w tym przypadku moim zdaniem równie dobrze sprawdzą się niższe modele działające tylko na falach 2,4Ghz. Przypominam, że 5Ghz ma mniejszy realny zasięg i mniejszą przenikliwość fal-patrz fizyka szkoła średnia ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ale nie musi działać gorzej - snujesz teorie. Takie podejście do niczego nie prowadzi. W osiedlach usianych dużą ilością wifi na różnych kanałach nawet drogie routery 2,4GHz mają problemy - i tu jednym z rozwiązań jest 5GHz. Zasięga jak widzę nie ma tu większego znaczenia, więc czy będzie on słabszy względem 2,4GHz jeden pies.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a więc jednak zakupiłem urządzonko Buffalo WLI-TX4-AG300N, wszystko działa cacy razem z WAG320N, natomiast zdecydowanie lepiej na 2.4GHz w N, niz na 5GHz gdzie poziom sygnału jest bardzo słabiutki.

W Buffalo pokazuje mi poziom sygnału połączenia na poziomie 65-70% i szybkość 270-300Mbps przy 2.4GHz w N, dla porównania przy 5GHz mam ledwo co 30% i predkość sie wacha od 54-81Mbps :) takze 2.4GHz rulez.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...