Skocz do zawartości
xavier78

Czy warto zmieniać 1366 na 1155?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Panowie, czy warto zmienić i7 920 D0(@4,4 GHz), P6T Deluxe OC Palm na 2600K + jakaś "dobra płyta"?

Czytając różne fora opinie są podzielone(proponują czekać do 4 kwartału 2011 na następcę 1366) tylko idąc tym tropem można czekać w nieskończoność, dodatko porównania są dla 2600k po OC a i7 920 na standardowym 2,66.

Nadmienię iż mam okazję ww. podzespoły sprzedać w b. dobrej cenie(wystarczy jeszcze na wymianę bloku CPU).

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie musisz dokladac do interesu to jasne, ze warto, co za glupie pytanie :)

 

Jezeli szukasz wielkiego skoku wydajnosci to go tutaj nie znajdziesz, ale jak szukasz nowych wrazen, bo jestes znudzony 1366 to ta platforma na pewno ci ich dostarczy :) Spokojnie pogonisz proca na 5GHz na wodzie B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczerze mówiąc ,miałem podobna sytuacje do twojej ,miałem i7 920 + DFI LP UT X58 zestaw pierwsza klasa ,ale teraz już wiem ze dobrze zrobiłem kupując zestaw w sygnaturce :)

 

kręci się jak szalony i za taką cenę oferują wydajność o wiele droższych procesorów na rynku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja zdecydowałem się jednak poczekać z wymiana na nastepce 1366, wielkiej różnicy w wydajności nie ma a te 4 Ghz spokojnie wystarcza do wszystkiego z nawiązka przez te parę miesięcy ale jak masz kupca na czesci i nie bedziesz musiał znacznie dokładać to pewnie ze warto sprzedać (zawsze to nowa zabawka)

Edytowane przez andrzejs82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dla zainteresowanych porównanie(między innymi) i7 950 @4,3GHz i 2600K @4,85GHz.Test SB

Chyba jednak poczekam, na następcę 1366.

 

A to Porównani 2600k i 920 upewnia mnie w postanowieniu :).

Edytowane przez xavier78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UZUPEŁNIENIE

Jako człowiek o słabej woli(ulegający pokusą - żona ciągle mi to wypomina), zmieniłem jednak platformę :) na 1155.

CPU 2600K(BATCH L042B074)

MOBO Fatal1ty P67 Professional(znienawidzoną przez niektórych za wygląd "FATALA" :) , miał być Asus ale opinie o nim "walą" na kolana )

RAM Corsair Vengeance 2x4GB, 1866MHz CL9

 

Dzień zabawy i 5.0 GHz z rezerwą VCore., dziś w nocy testy na 5,2-5,5.

 

Pozdrawiam

 

Podsumowując jeśli zastanawiasz się nad zmianą(opłacalność w przypadku dopłaty do 300 PLN) z 1366 na 1155 to zmień !!!

Edytowane przez xavier78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...