Skocz do zawartości
widmo

Komp do 2600zł na Sandy Bridge?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Planuję za kilka dni kupić komputer wraz z dobrze wentylowaną obudową (max 200zł), która będzie wliczona w cenę 2600zł, którą nie mogę przekroczyć. Myślałem, że najlepszym wyborem byłby zestaw za 2400zł ze styczniowego zestawu komputerowego, lecz zestaw ten pojawił się przed premierą Sandy Bridge, która chyba stała się teraz bardziej opłacalna pod względem wydajności. Byłbym wdzięczy za pomoc w doborze podzespołów przez osoby, które w tym siedzą.

 

Z góry dzięki za pomoc!

 

a tu jeszcze zestaw który planowałem kupić (żeby nie szukać) Zestawy komputerowe na Styczeń 2011 | PurePC.pl

 

Zestaw nie będzie zawierał systemu, myszki, klawiatury. Będę kupował same podzespoły + obudowa. Potencjał komputera będę wykorzystywał głównie w grach. Części mają być nowe. Na podkręcaniu się nie znam chyba, że bym kogoś obeznanego z rodziny poprosił. Rozdzielczość monitora - Full HD. Mieszkam w Polsce. Napęd optyczy mam bardzo stary ale może będzie pasował SOHW-812S. Jak będzie, to dobrze, jak nie, to też dobrze (żart). Nie preferuje żadnego sklepu, kupiłbym tam gdzie będzie taniej.

Edytowane przez widmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj to i uzupełnij temat.

 

Intel Core i5-2500K /3.3GHz, 6MB, LGA 1155, BOX/ [bX80623I52500K] - 839zł : Esc.pl

Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3 [HD502HJ] - 149zł : Esc.pl

Samsung SH-S223C SATA (black) [sH-S223C/BEBE] - 90zł : Esc.pl

GoodRam 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9 - 159zł : Esc.pl

Fortron FSP500-60GHN 500W 80 Plus - 220zł : Esc.pl

Gigabyte GeForce GTX 460 OC 768MB DDR5 /192bit/ 2xDVI/mHDMI [GV-N460OC-768I] - 609zł : Esc.pl

 

I musisz poczekać na dostępność tańszych płyt pod 1155 np. AsRock Pro3 lub Extreme4, ponieważ P8P67 jest trochę za drogo.

 

Gdy będziesz kupował to zobacz ceny w Agito, Morele, Gral, X-KOM.

Edytowane przez andrew777
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że do tych części, które zostaly podane w 2 poście należy dokupić chłodzenie takie jak te ?

 

Xigmatek Gaia SD1283 [CAC-SXHH3-U08] - 99,00zł : Esc.pl

 

i czy i5 2500k to to samo co i5 2500 ? bo w wielu sklepach nie ma 2500k

 

a jeśli nie to samo to czym się to różni?

Edytowane przez widmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na esc.pl chyba już można kupować ASROCK P67 PRO3. AsRock P67 PRO3 /intel P67/ [P67 PRO3] - 405zł : Esc.pl

 

Pytanie czy byłaby to odpowiednia płyta do tego zestawu, który podał andrew777 w 2 poście i czy da sie na niej kręcić proca 2500k, no i czy w ogóle brać czy nie brać?

 

Edit: poprawione

Edytowane przez widmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odnośnie tej płyty głównej:

 

Płyta główna Asus P8P67-M Intel H67 LGA 1155 (2xPCX/VGA/DZW/GLAN/SATA3/USB3/RAID/DDR3/CROSSFIRE) mATX (P8P67-M) w Morele.net

 

-jej cena, według zapewnień opiekuna działu nie jest pomyłką i kosztuje tyle ile kosztuje.

 

W tym momencie jest ona cenowo taka sama co ASROCK Pro3

 

AsRock P67 PRO3 /intel P67/ [P67 PRO3] - 405zł : Esc.pl

 

Teraz rodzi się pytanie która jest lepsza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena może i nie jest pomyłką, ale nazwa zawiera co najmniej jedną. Ta płyta, jak z opisu i zdjęcia wynika, to nie jest P8P67 tylko P8H67, a to zmienia postać rzeczy. Lepiej się upewnij. Mnie się o tej porze też już mogą tabelki dwoić i gdzieś mogłem źle spojrzeć. W każdym razie jeśli mam rację to już są dwie płyty do dwóch różnych rzeczy, a cena to już nie żadna rewelacja co by wyjaśniało ten fenomen:)

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...