Skocz do zawartości
TM3K-BN&N

i3 550 + M3E/M3F - 3x WR

Rekomendowane odpowiedzi

Platforma testowa:

 

2x m3f

1x m3e

2x1 HyperX 2000 cl9

i3 550 i kilka innych clarkdale o których pisał nie będę.

 

Podejśc było 3.

Pierwsze z cb na -110 ( opcja LN2 mode w biosie m3f miała działać, miała..)

2 już z modem na m3e - cb nie było cbb chyba -140*. robiła max 270bclk ( cpu-z)

3 też z modem na m3f - cb -156-165* - zrobiła 280bclk do screena

 

Dołączona grafika

 

 

Czemu tylko 3WR? A no bo na wiecej brakło azotu. Durny robiłem pierw wprime na 670 (6,2ghz , 2V) który i tak potem padł bo na takim napięciu to nie ma prawa długo działać w tym bechu. Poprawie i dorobie wyniki jak już znajde mobo z wiekszym bclk.

 

Kontroler mizerny, olałem więc pamięci oraz qpi, megaherce zostały przydzielone głownie procesorowi i słusznie bo tylko to tak naprawde potrzebne do szczęscia tym procom. Na asusach imo ciężej o dobre taktowanie pamięci ale za to wydajnośc jest zajebiaszcza. Wychodzi więc po równo.

Co prawda proc robi na air QPI 5ghz dla cpu 4,8ghz ale to juz inna bajka. Powyżej piątki( a może to przez zimno) humor mu się zmienia.

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

O ile przy pifaście trochę posiedziałem to do pi było może z 3 podejścia. Gdy został mi ostatni termos zabrałem się za validacje. Valid z 280bclk jest niestety "corrupted".

 

 

Dołączona grafika

 

 

Wydaje mi się że może byc coś grubszego z tego proca ( może jakiś WR w screenie dla i3 ) no ale płytka z fsb ~290-300 - niezbędna

 

Dołączona grafika

 

Podziękowania za sprzęt dla:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Edytowane przez tomekk600
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bądz hardcorem i dawaj 2.1v. Bedzie fajny wynik, a proc najwyzej sie zdegraduje ;)

 

Hardkorem to był i5 670 który skalował sie do screena do 2,15v. No i padł w wprime na 2v. A ten i3 jak na razie twardo się trzyma 3 x ln2 z napięciami jak wyżej a on dalej w najwyższej formie. Wyżej z V nie bylo sensu bo to koniec mobo.

 

Pocisnales ;) Czy to ten Maximus co u XA byl benchowany? :)

 

GRATKI

 

Tego co przywiozłem wtedy robił 270, addicta extrem również. Ten co robi 280 został u mnie w domu i tam już zrobilem koncowe wyniki.

 

 

SPI 1M nie przechodziło na wyższym taktowaniu, jak pifast?

A Gdzie Super pi 32m ;)

 

Tak jak pisałem nad spi mniej siedziałem praktycznie wogóle - to był żywioł. 2 sprawa to to że pifast leci wyżej na tych prockach niz spi z reguły - chyba przez kontroler mem.

 

Ciekawostka jest to że na każdym i5 jakiego wtedy kręciliśmy(3 sztuki) w pifast przy megahercach 6,2-6,3g nie bylismy w stanie dorównać wydajnością wynikowi zrobionemu na i3@6g. Na obu płytach i tym samym systemie. Nie wiem czemu. Oczywiście potem ten sam i3 na tej samej płycie pobił swój wynik na luzie. Tak jakby i3 lepiej liczyło pifast od i5..

Edytowane przez tomekk600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...