Skocz do zawartości
ryba

MSI P67A-GD65

Rekomendowane odpowiedzi

Przyszedl i czas na nowe zabawki :) Po kilku sesjach ze starszym sprzetem, mozna przysiasc spokojnie do Sandy Bridge i zaczac liczyc Spi na ludzkich miedzyczasach... po K7 mam pewien uraz gdy na 24 loopie po prawie 30min widzialem jakis blad :lol2:

 

Dzieki uprzejmosci firmy MSI oraz Intel, przyjechaly do mnie nowe zabawki, aby moc przetestowac nowa architekture, zanim pojawi sie nowa podstawka w Q4. Jako maly teaser miazdzacej wydajnosci, otrzymalismy 2500K oraz 2600K, jako sprzet dla overclockerow. Plyta GD65 to narazie najwyzszy model P67 od MSI nalezaca do sredniego segmentu cenowego. Zapewne z czasem pojawia sie bardziej rozbudowane modele.

 

post-11486-0-67327900-1295244552_thumb.jpg

 

Wykonanie plyty stoi na bardzo wysokim poziomie i nie mozemy mowic tutaj o budzetowym rozwiazaniu. Plyta jest tym, czego potrzebujemy do podkrecania, takze czas zabrac sie do pracy :)

 

Przy okazji testowania nowej platformy, bedzie okazja do zrobienia kilku wyniczkow do konkursu Country Cup na hwbocie, takze testy 3D z mocnymi kartami tez beda.

 

Zalozenia:

- przekroczyc bariere 5GHz... moze 5.5GHz jesli sameplki pozwola

- sprawdzic maksymalne taktowanie BCLK i ramu

- standardowe testy 2D + 3DM01/03

- sprawdzic graniczna temperature stabilnosci nowej architektury

 

Co do ostatniego punktu, jak wiemy procesory nie za bardzo polubily nizsze temperatury... takze miejmy nadzieje, ze przynajmniej okolice 0*C beda w miare stabilne.

 

Jutro wieczorem pierwsze zdjecia i wyniki.

 

Za udostępnienie sprzętu podziękowania kieruje do firm:

Dołączona grafika

post-11486-0-02666300-1300275850_thumb.png

Edytowane przez ryba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do ostatniego punktu, jak wiemy procesory nie za bardzo polubily nizsze temperatury... takze miejmy nadzieje, ze przynajmniej okolice 0*C beda w miare stabilne.

 

 

czym chcesz chłodzić jeżeli okolice 0* okażą się maksymalnym zimnem jakie znosi ten cpu? azot? :rolleyes:

przypominają mi się czasy mojego oc na ip35 z cb na + 16* B-)

 

pozostaje tylko życzyć jak najwiecej działających multi. powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Phi... VALID

Kiedyś jak przez przypadek wszedłem do tej piaskownicy z napisem ekstremalne podkręcanie to musiałem długo szukać szczęki na podłodze. A teraz ktoś założył tu taki lipny temat.

 

Jest Sandy nie ma "extreme".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to tak, powrociwszy po mega przebojach z plyta :)

 

Max stable na powietrzu: 5300MHz

 

Niestety, ale plyta zatrzymuje sie na taktowaniu BCLK - 101MHz i dalej ni huhu. Procek na tej plycie robi jedynie x54, takze rezultat jest taki, ze z mala pomoca ln2 w okolicach 0*C dziala sobie 54x100 i jest ok. Czekamy na jakis nowszy BIOS, ktory rozwiaze te problemy jak i problem z wydajnoscia.

 

Jak widac po 3dm01, na tej plycie jest problem z prawidlowa wydajnoscia w 3D. Mark 2003 potwierdza ten sam problem.

 

Zeby nie bylo, ze ten temat lezy w extremalnym... ln2 bylo, i na procku i na GTX480 Lightning ;)

 

Dołączona grafika

 

I tak oto, pekl WR na 480 w 03. Hell yeah!

 

Dołączona grafika

 

Potem z ciekawosci zapodalem 2x580:

 

Dołączona grafika

 

No i wlasnie, porownujac do innych wynikow, mam jakies 6k w plecy :blink:

 

Testy 2D... no coz, chwilowo ogranicza mnie te BCLK z mnoznikiem... Vcore 1.8V + -50*C na cepie nic nie pomoglo... damn:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Wlasnie czekam, zeby MSI TW sie stawilo w robocie i wysmarzyli swiezy biosik do tej plyty. Jak tylko pojawi sie nowy bios, poprawia sie wyniki.

 

Wrazenia? Plyta dziala bardzo stabilnie i przewidywalnie, nie ma problemow z taktowaniem pamieci co bardzo cieszy. Napiecia trzyma rownie dobrze. Czekamy ino na poprawe biosu i jedziemy dalej.

 

160k single card cieszy miche B-)

Edytowane przez ryba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lightning dostal dobrze po garach (ten z MOA? ;))

 

Co do bclk to ja np. zapytalem babci jak mam je podkrecic no i sie udalo zrobic pare rekordow ;) ale o nich w moim temacie w tym dziale B-)

Gratki!

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeby nie bylo, ze ten temat lezy w extremalnym... ln2 bylo, i na procku i na GTX480 Lightning ;)

 

Przyrost Mhz przy użyciu LN2 względem dobrego WC z niezłą sztuką proca rzędu ca. 5% jest rzeczywiście ekstremalny.

Dobrze, że chociaż FUN z tego jest. :)

 

EDIT:

HWBOT 5774MHz on AIR

No comments

 

Jak już pisałem. Jest Sandy, nie ma "extreme"

Edytowane przez klami85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyrost Mhz przy użyciu LN2 względem dobrego WC z niezłą sztuką proca rzędu ca. 5% jest rzeczywiście ekstremalny.

Dobrze, że chociaż FUN z tego jest. :)

 

EDIT:

HWBOT 5774MHz on AIR

No comments

 

Jak już pisałem. Jest Sandy, nie ma "extreme"

 

Ta... MHz ladne ale SPI na tych taktach mierne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...