Skocz do zawartości
apsikus

Zewnętrzny dysk twardy

Rekomendowane odpowiedzi

Hejki,

 

Przeszukałem forum, ale nie znalazłem żadnego aktualnego tematu, który mógłby rozwiać moje wątpliwości.

 

Poszukuję zewnętrznego dysku twardego, pojemność 1-2TB, z USB 2.0 (3.0 nie potrzebna mi), raczej 3,5" bo chce go podłączać do USB w DVD (filmy, zdjęcia, back-up danych), a wątpię by było w stanie dać odpowiednie napięcię dla 2,5".

 

Przejrzałem morele.net, ale że nie znam się za bardzo na tym, dla mnie krytetium byłaby cena. Ale jak to zwykle bywa, tanio nie znaczy dobrze. Proszę o doradzenie, ktory ewentualnie wybrać.

 

Poniżej link do listy dostępnych:

Dysku zewnetrzne na morele.net

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze bzdura w opisie na stronie tego sklepu, bo Samsung nie ma 1,5TB dysków z 7200RPM.

Po drugie, po co drożej i po co taka kobyła?

To Dysk twardy Samsung 1.5TB HD154UI 5400 SATAII 32MB - SATA - ram.net.pl + Obudowa HDD 3.5'' Welland ME-745Q SATA USB - HDD i ODD - ram.net.pl i mamy gicior zestaw. Lub jeśli ESATA się przyda to Obudowa HDD 3.5'' Welland ME-740J SATA USB - HDD i ODD - ram.net.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupić zawsze można, ale często w takich obudowach są problemy z pracą dysku. Przy zapisywaniu/odczycie się zwieszają albo znikają z komputera itp. Po samym wyglądzie widać, że to jakaś tandeta - przełącznik zasilania po prostu genialny LOL

Welland to firma robiąca porządne kieszonki. U siebie mam ich 3,5" i 2,5" obudowy i stację dokującą. Nigdy nic nie sprawiało problemów.

Edytowane przez Elektronek
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze bzdura w opisie na stronie tego sklepu, bo Samsung nie ma 1,5TB dysków z 7200RPM.

Po drugie, po co drożej i po co taka kobyła?

To Dysk twardy Samsung 1.5TB HD154UI 5400 SATAII 32MB - SATA - ram.net.pl + Obudowa HDD 3.5'' Welland ME-745Q SATA USB - HDD i ODD - ram.net.pl i mamy gicior zestaw. Lub jeśli ESATA się przyda to Obudowa HDD 3.5'' Welland ME-740J SATA USB - HDD i ODD - ram.net.pl

 

Polecam Western Digital, niedawno kupiłem Strona na facebook-u i sobię chwalę, co prawda 500-etka, ale są też 1TB - cenowo znośne, ale widomo, że z jakość się płaci.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z kieszeni raczej nic nowego, ale zamiast już dość starych wypustów 1,5TB, można skusić się na świeże 2TB na 3 talerzach 667GB w wykonaniu Samsunga lub Seagate'a. Modele HD204UI; ST2000DL003. Ceny obecnie już identyczne więc: Samsung - niższe zużycie papu. Seagate - wyższe zużycie ale ciszej i odrobinkę wydajniej. Więcej tu: http://www.chip.pl/testy/pamieci-masowe/dyski-twarde-wewnetrzne-35-cala/seagate-barracuda-green-st2000dl003-2000-gb

Z temperaturą 56st tej barki to urwali się z choinki. 56st ten dysk będzie miał, jak będzie robił za radiator od procka. U mnie max jaki osiągnął leżąc na obudowie komputera to 41st... i nagrzewanie mu robiłem robiąc full skan MHDD i zarzucając na niego 1TB. Samsunga też posiadam i w spoczynku pod tym względem oba dyski są wręcz identyczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, odświeżę temat. Otóż poszukuję jak koledzy dysku ok 1 TB bądź 1,5 TB do ceny 350 zł może mniej. Nie interesuje mnie składanie w obudowę dysku czy podobne rzeczy. Dysk będzie potrzebny jako magazyn danych, do przerzucania między komputerami, oczywiście będę także odtwarzał z niego filmy. USB 3.0 mnie nie interesuje gdyż nie posiadam takiego komputera, który to obsłuży, ewentualnie esata, ale nie wiem czy w takiej cenie dostane :( Jaka firmę polecacie? mam kilka modeli na oku:

 

500GB 2,5" (wiem zaraz powiecie, że chciałem 1TB to się zgadza, ale ten mnie urzekł, szkoda że nie ma 1TB, ale podoba mi się możliwość rozłożenia go tj. 2,5" ze stacji)

 

1) Hitachi LifeStudio Mobile Plus 500 GB

 

1TB

 

1) Hitachi LifeStudio Desk Plus 3,5"

2) Hitachi LifeStudio Desk 3,5"

3) A-Data NH03 3,5"

4) A-Data CH94 2,5"

5) Seagate FreeAgent GoFlex Desk 1,0TB (STAC1000200)

6) Seagate FreeAgent GoFlex 1,0TB (STAA1000200)

7) Samsung G3 Station 3,5" 1,0TB

 

 

1,5 TB

1) Samsung G3 Station 3,5"

 

Co o nich myślicie? Co innego byście polecili w podobnej cenie, a może taniej. Coś co stojąc na biurku nie będzie straszyło. Przy okazji powiem, że będzie ono stało w salonie bardzo często i naprawdę nie chciałbym aby straszyło wyglądem, czy też głośnością pracy. Co myślicie o firmie Hitachi? Pewnie zaraz ktoś dorzuci jakiegoś WD, ok tylko cena, cicha praca i wygląd będzie dla mnie ważny.

 

 

 

P.S. Zapewne znajdą się zaraz osoby, które mnie zganiają za to, że chcę aby dysk wyglądał. Może i macie rację, ale w dzisiejszych czasach komputer, wieże, laptopy, rzutniki, telewizory, konsole traktuje się jak meble, spełniają swoją funkcję, a i wyglądają, też mam taką gorącą prośbę do Was.

 

 

 

Pozdrawiam serdecznie i nie mogę się doczekać opinii, jak i propozycji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję dysku do archiwizacji ... im lepszy stosunek cena/pojemność tym lepiej. Obecnie 2 TB to chyba najlepszy wybór.

Welland to firma robiąca porządne kieszonki. U siebie mam ich 3,5" i 2,5" obudowy i stację dokującą. Nigdy nic nie sprawiało problemów.

 

Hmmm ... czyli mówisz że Welland jest solidny (nie chcę problemów ... wolę dopłacić niż użerać się z tandetą).

 

Bo myślę nad:

 

opcja 1 - Western Digital WDBAAU0020HBK-EESN ... gotowiec na USB - tanio by mnie wyszło

 

opcja 2 (jednak droższa) - kieszeń Welland ME-740S + Seagate ST2000DL003 2TB sATA III 64MB lub Samsung F4EG 2TB 32MB HD204UI sATA-2

 

- co Ty byś wybrał i dla czego?

 

I ważne pytanie: jak z odczytem SMART z dysku USB ? - dobrze dysk moim zdaniem czasem kontrolować, więc jeśli z gotowca USB od WD nic nie odczytam, to wolę kieszeń + dysk, który czasem wepnę bezpośrednio pod SATA w celu kontroli SMART.

 

Mam kolejne pytanie: jak z obsługą dysków większych niż 2 TB w kieszeni USB? Nie ma tam jakichś ograniczeń? Mogę włożyć 3 TB+ i będzie widoczne 100%? (oczywiście pod nowoczesnym OS klasy Win7 64 bit Pro)

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...