Skocz do zawartości
Majster'

Odmowa dostępu przy instalacji sterownika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Postanowiłem zaktualizować sterowniki Nvidia. Niestety wywala error w instalatorze więc wszedłem poprzez menager urządzeń dobrać się do skóry od tej strony. Niestety wywala błąd ODMOWA DOSTĘPU. Opcja ściągania i automatycznej instalacji przez Windows 7 także się nie powiodła - jest napisane, że nie ma pliku. Jakiego to nie wiem :P

 

Jedyne czym się bawiłem to lokalizacją folderu TEMP jednak przywróciłem go do domyślnych, aczkolwiek proszę o podanie ścieżki na wypadek gdyby w sieci źle pisało i to byłoby problemem. Wlazłem w regedit aby nadać uprawnienia modyfikacji kluczy odpowiedzialnych za kartę graficzną ale to nie pomaga bo po naciśnięciu OK dla zmiany uprawnień mam to samo - odmowa dostępu. Oczywiście konto admina, wszelkie aktualizacje zainstalowane, Windows 7.

 

 

Wydaje się, że nie mam uprawnień odczytu w folderze Drivers. Próbowałem zmienić ale znowu wyskakuje błąd Odmowa Dostępu przy zmianie uprawnień...

 

Kto rozwiąże zagadkę ten dostanie złotówkę przelewem na konto :P Byle bez rozwiązań typu format_C czy przywracanie systemu którego nie zrobię bo nie mam punktów przywracania.

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Control\PCW\Security] nie mam do tego wpisu dostępu, może to leży problem? Sprawdzałem kwestie antywirusa - to nie on blokuje instalacje.

 

Utworzenie nowego konta administratora na komputerze także nie pomogło. Sądziłem, że to wina moich ustawień jednak na próżno....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uprawnień odczytu? Prędzej zapisu.

 

A dasz radę uruchomić regedit, albo instalator sterówników jako administrator?

Coś typu Prawoklik na programie/skrócie -> uruchom jako administrator.

To, że masz konto administratora nie znaczy, że masz automatycznie dostęp do wszystkiego. Nie wiem jak wygląda dokładnie sprawa z własnością plików w W7, ale wydaje mi się, że taki komunikat będziesz mieć, jeżeli właścicielem będzie system- wtedy nie pomoże nawet to, że Twoje konto jest w grupie administratorów.

Przerabiałem taki scenariusz (odmowa dostępu, bla bla bla...) przy dłubaniu w konfiguracji bootowania.

 

Btw, na pewno masz system nieskażony robactwem? Zacząłbym chyba od tego.

Zdrowy windows się nie psuje, chyba że samemu coś się sknoci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdrowy windows jest. Oczywiście 100% pewności nie ma nigdy ale antywir ani combofix nie natrafiły na żadne problemy. System także funkcjonuje poprawnie. Uruchamianie instalatora Nvidia jako administrator też nic nie daje. Nawet się nie zdziwiłem bo skoro instalacja driver'ów przed Menager urządzeń się nie udaje to problem leży głębiej. Jedyne co ruszałem to ustawienia zmiennych środowiskowych - zmieniłem lokalizacje TEMP i TMP folderów na inną partycję. Tylko to kojarze jeśli chodzi o moment, kiedy zaczął się problem. Mówisz o konfie bootowania. Coś bliżej? Może tu leży problem?

 

Oczywiście chodziło o uprawnienia zapisu w folderze Drivers, przy dojściu do klucza w rejestrze mam problem z odczytem. Gdzieś napotkałem się, że tam może być problem ale nie było już w sieci pomysłu na rozwiązanie.

 

 

Próbowałem także usunąć ręcznie sterownik, zresetowałem komputer i nawet Windows nie mógł go sobie sam zainstalować na nowo z automatu. Dobrze, że miałem punkt przywracania systemu bo bym bez sterownika grafiki został....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Win7 dostęp do wielu folderów i kluczy rejestru ma tylko i wyłącznie konto thrusted installer, z którym ostatnio bywa problem (bodajże od czasu nieudokumentowanej poprawki KB976902 aka black hole). Osobiście od początku użytkowania 7 przejąłem na własność i dałem sobie dostęp do całego rejestru i dysku systemowego i nigdy takich problemów nie doświadczyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instalacja sterownika poprzez ukryte konto administratora Windows także nie pomaga. UAC wyłączone. Kaspersky nie powoduje konfliktów. Czekam w dalszym ciągu na pomysły.

 

Tej łatki w Windows nie mam zainstalowanej albo jestem ślepy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówisz o konfie bootowania. Coś bliżej? Może tu leży problem?

 

Nie, o tym tylko napomknąłem, bo żeby zmienić np. boot.ini, musiałem uruchamiać edytor jako administrator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...