Skocz do zawartości
Petru23

Potężna maszyna do 3D, CAD i CS5

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem że lubicie pomagać, więc pomóżcie.

Na wstępie dodam iż nie prosiłbym Was o pomoc gdyby nie czas... za dużo sprzętu do znalezienia żeby szukać samemu. Poniżej jeden z tych, co muszę mieć na "już", oczywiście pod konkretne zamówienie.

Nie pytajcie się "po co aż tyle" itp. Po prostu tak musi być

 

 

Przeznaczenie:

zaawansowana analiza i przetwarzanie obrazów, także obrazów 3D, w tym obróbka obrazów 3D w czasie rzeczywistym symulacje numeryczne,

zaawansowane obliczenia matematyczne,

System operacyjny:

Windows 7 Ultimate 64bit PL

Procesor:

system wieloprocesorowy (co najmniej 2 procesory); procesory wielordzeniowe (8 rdzeni lub więcej)

Zainstalowana Pamięć RAM

co najmniej 32Gb RAM DDR3 1333MHz ECC CL9 lub o lepszych parametrach

Pojemność dysku (ów):

nie mniej niż 8TB, dyski powinny pracować w macierzy RAID, dyski powinny być kontrolowane przez dedykowany kontroler RAID5

Napęd optyczny:

[odczyt, zapis]Blueray, DVD, CD

Karta muzyczna

stereo

Komunikacja przewodowa

LAN, 1GB/s[/b]

Urządzenia wskazujące

ergonomiczna klawiatura i mysz laserowa, bezprzewodowe, Bluetooth, Dedykowany manipulator 3D

Karta Graficzna/Karty Graficzne Profesjonalne system graficzny (karta/y graficzna/e), umożliwiające prowadzenie obliczeń równoległych, umożliwiającą pracę z 30bitową głębią koloru,

Zoptymalizowana do pracy w systemach CAD, 3D, system graficzny powinien być wyposażony w pamięć DDR3 o pojemności całkowitej 1Gb/256bit lub więcej,

System graficzny powinien umożliwiać jednoczesną pracę w trybie 3D

Obudowa:

profesjonalna, serwerowa, umożliwiająca zamontowanie dużej liczby napędów

Zasilacz:

zasilacz o odpowiedniej mocy, co najmniej 850W o efektywności energetycznej 80% lub lepszej

 

 

Monitory/Wyświetlacze

Dwa Panele ciekłokrystaliczne o przekątnej co najmniej 22”, z których co najmniej jeden powinien pozwalać na oglądanie obrazu 3D i charakteryzować się wysoką jasnością.

Co najmniej jeden z monitorów powinien posiadać matrycę PVA i charakteryzować się dobrym odwzorowaniem barw.

 

Jak widzicie pole do popisu jest. Dlatego stwierdziłem że lepiej jak Wy mi pomożecie gdyż w tego typu środowisku nie jestem mocny. Proszę o propozycje, wiadomo, zależy mi na cenie.

Chyba ze ktoś spotkał się z gotową stacją roboczą spełniająca powyższe wymagania ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś jakoś ograniczony budżetem?

Czy zestaw ma być cichy czy nie ma to znaczenia?

Ma to być firmowy zestaw np. Dell Precision czy składak?

Możesz coś więcej napisać o klasie 2 monitora? Ma to być coś klasy Dell 2209WA czy Eizo CG?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie taki zestaw imho powinien być firmowy.. :blink:

 

Najmocniejsza Workstacja od HP - Z800:

HP Z800 Workstation (QuickSpecs/c01713609.pdf)

 

Jedyne co mi przychodzi na myśl pod tą konfiguracje to serwer ML350 G6 + jakaś karta graficzna + macierz dyskowa wew. lub zew. Ale to troche rzeźba... na pewno jednak mniejsza od składaka :rolleyes: W sumie jestem ciekaw jakby się to spisywało przy pracy CAD.

 

A później to już tylko rozwiązania Blade'owe -> Blades Made Simple™

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio dostarczałem klientowi składaka i jest zadowolony. Plusy to cichsza praca niż markowej stacji roboczej nie mówiąc już o serwerze.

Pchanie się w zewnętrzną macierz w tym zastosowaniu to przerost formy nad treścią z powodu kosztów. Wewnętrzna karta z RAID 5 da radę tylko ile dysków docelowo ma być podłączonych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ML'ki są ciche (nie rack). Do biura się nadają, nie wiem jak bardzo się nadają pod kontem CAD w porównaniu do workstacji.

Jakie jest konkretne zastosowanie tego cuda? Jednoosobowe biuro? Aż jestem ciekawy jakie rozwiązania ludzie stosują do takich zastosowań.

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa Panele ciekłokrystaliczne o przekątnej co najmniej 22”, z których co najmniej jeden powinien pozwalać na oglądanie obrazu 3D i charakteryzować się wysoką jasnością.

Co najmniej jeden z monitorów powinien posiadać matrycę PVA i charakteryzować się dobrym odwzorowaniem barw.

 

EIZO SX2262W - ma elektroniczne wyrównywanie "świecenia" i temp. barwowej (tak by na całej powierzchni było równo) , wyświetla 30 bit kolor (10 bit/kanał po Display Port), korekcja gammy na 12 bitach/kanał i 16 bitowe przetw. wewn. (na banding szans raczej nie ma, chyba że sobie go w źródle wygenerujesz). Podobno ma być kalibrowalny sprzętowo do wewn. LUT (do tej pory nie był) ... możliwe to będzie z poniższym zestawem :

 

EIZO / EasyPIX Version 2 Press Release

 

ps. to EIZO SX2262W do obrazu stereoskopowego nie bardzo (60 Hz) ... swoją drogą wprowadzili do sprzedaży inne EIZO (DuraVision FDF2301-3D - a'ka miss płyt nagrobkowych), ale cena pewnie zabija:

 

http://www.eizo.com/global/press/releases/pdf/FDF2301-3D_pr.pdf

 

- model ten nie wymaga okularów do obserwacji obrazu stereoskopowego :)

 

ps2. ~40 tys. zł za ten model 3D ... nie tak źle jak na taki wynalazek od EIZO - źródło:

http://www.swiatobrazu.pl/eizo-duravision-fdf2301-3d-czyli-trzeci-wymiar-bez-okularow-22192.html

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alternatywa dla stacji roboczych:

 

EVGA SR-2

2x Xeon X5680

12x4GB = 48GB 1333MHz DDR3

2x Quadro 6000 (6GB GDDR5 każda)

Na reszcie sie nie znam :)

 

Dodatkowa zaleta jest taka, że gdy zabraknie mocy, zawsze mozna sobie o 1GHz procesory podkręcic ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...