Skocz do zawartości
Sylwan77

LG czy BenQ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Z racji ze mój bardzo wysłużony monitor, przechodzi na emeryturę, chcę Was prosić o pomoc w wyborze monitora.

 

Chciałbym przeznaczyć na zakup ok 500zl i z racji tego wyselekcjonowałem dwa urządzenia

 

LG E2240T-PN oraz BENQ G2222HDL.

 

Niestety moja widza o monitorach jest praktycznie zerowa, wiec nie zdziwiłbym się jakby wyżej przedstawione urządzenia byłby do niczego :)

 

Dodam, że jestem zwykłym użytkownikiem, zagram raz na jakiś czas, sporo oglądam filmów oraz jak zaprzyjaźniony fotograf poprosi o pomoc, to obrabiam zdjęcia.

 

Zależy mi również na niskim poborze energii.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chcialbym sie poradzic w tym temacie, poniewaz widze zbieznosc modeli monitorow, ktore mnie interesuja.

Mianowicie, chcialbym zmienic aktualne urzadzenie na BENQ G2222HDL lub Samsunga BX2231.

Problemu by wiekszego nie bylo, poniewaz czytajac opinie na internecie bardziej polecanym urzadzeniem jest ten z firmy Samsung, ale niestety nie jest on juz produkowany, wiec zakup w tradycyjnym sklepie jest praktycznie niemozliwy.

Pozostale punkty typu MediaMarkt lub EuroRTV zycza sobie za ten monitor wiecej, niz moge sobie aktualnie pozwolic.

Tu pojawia sie pytanie, czy warto szukac innego monitora od Samsunga, ktory by pasowal do opisu z pierwszego posta (obrobka zdjec nie jest priorytetem, aczkolwiek calkiem przyzwoite odwzorowanie kolorow jest mile widziana)?

Mi takze zalezy na energooszczednym urzadzeniu.

Na monitorze bylyby wyswietlane glownie do przegladania internetu, filmow, lub jakiejs gry od czasu do czasu.

BenQ ma funkcje SenseEye ktora jest chwalona przez wielu uzytkonikow, ale ma reakcje 5 ms, czyli gorzej niz w Samsungu.

 

Drugie pytanie, czy istnieje "blizniaczy" model od Samsunga, ktory jest nadal w produkcji a spelnia wymagania?

 

Troszke sie rozpisalem, ale mysle, ze podalem przynajmnmiej wiekszosc parametow, ktore beda potrzebne do udzielenia mi pomocy.

 

Pozdrawiam,

Adrian

Edytowane przez Arbi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale nie jest łatwo wybrać coś konkretnego/dobrego osobie która się praktycznie na tym nie zna.

Wybór raczej padnie na BenQ, poniewaz zbiera on wiele pochlebnych opinii.

Jeśli ktoś jest w stanie doradzić jakieś urządzenie zachowując parametry oraz cenę, to byłbym bardzo wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...