Skocz do zawartości
Asterixs

Problem z netem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem z internetem i już mnie szlag trafia bo trwa to zbyt długo, jak pamiętam to od 25 grudnia 2010r. niemam internetu.

Obecnie jestem w szwecji i tutaj mam darmowy internet 0,5/0,5 mbit. rozszerzyłem do płatnego neta 20/10mbit i w trakcie oczekiwania na aktywację płatnego neta przestał działać internet. Dzwoniłem do firmy bredband2, zgłaszałem problem trzy razy i za każdym razem to samo, neta nie było już drugiego dnia. Wczoraj dzwoniłem do nich ponownie i powiedzieli mi że oni nie widzą problemu u siebie, ręce opadają, kupiłem już nowy kabel który dodatkowo sprawdziłem u sąsiada, sprawdzałem na innej karcie sieciowej i to samo. Panom z firmy nie chce się przyjechać do mnie aby rozwiązać ten problem, skoro to nie ich wina, to powinni zdiagnozować problem u mnie prawda ?

Tutaj w ścianach są same puszki na kabel, nie ma żadnego routera ani switha czy jak się to pisze. Wiem że z tej puszki można wyjąć kostkę z kablami, ale jak ją sprawdziæ tego nie wiem, jak był by problem w puszce to nie mówił by mi gościu że u nich problemu nie ma, sam nie wiem. Jak coś to mam multimetr i jestem gotowy na każdy krok, tylko potrzebuję drobnej wskazówki z waszej strony, bo nie znam zrobić pomiarów.

Poniżej zamieszczam raporty z połączenia internetowego oraz z diagnostyki rozwiązywania problemów.

 

 

P³yta g³ówna dfi DK P55 T3eH9

ustawienia biosu

GBE controller enabled

GBE Lan Boot enabled

GBE Wake up From S5 enabled

Czysty system windows 7 home premium 64bit

-----------------------------------------------

Po³¹czenia internetowe Szczegó³y wydawcy

 

Znalezione problemy

Kabel sieciowy nie jest pod³¹czony do tego komputera Kabel sieciowy nie jest pod³¹czony do tego komputera Nierozwi¹zany

Pod³¹cz kabel Ethernet do tego komputera Ukoñczono

 

 

Znalezione problemy Szczegó³y wykrywania

 

6 Kabel sieciowy nie jest pod³¹czony do tego komputera Nierozwi¹zany

 

 

Pod³¹cz kabel Ethernet do tego komputera Ukoñczono

Raport o rozwi¹zywaniu problemów

Kabel Ethernet wygl¹da podobnie do kabla telefonicznego, ale ma wiêksze wtyczki na koñcach. Pod³¹cz ten kabel z ty³u lub z boku komputera. Upewnij siê, ¿e drugi koniec kabla jest pod³¹czony do routera. Jeœli to nie pomo¿e, u¿yj innego kabla.

Dziennik diagnostyki sieci

Nazwa pliku: C529DEF0-3999-48F4-B493-1390477E4E64.Repair.Admin.1.etl

 

 

 

 

Szczegó³y wykrywania

 

Informacje diagnostyczne (Karta Sieciowa)

Szczegó³owe informacje diagnozy karta sieciowa:

 

Informacje o sterowniku karty sieciowej Po³¹czenie lokalne:

 

Opis . . . . . . . . . . . . . : Intel® 82578DC Gigabit Network Connection

Producent . . . . . . . . . . . : Intel

Dostawca . . . . . . . . . . . : Intel

Wersja . . . . . . . . . . . . : 11.0.41.0

Nazwa pliku Inf . . . . . . . . : C:\Windows\INF\oem10.inf

Data pliku Inf . . . . . . . . : 22 czerwca 2009 03:05:28

Nazwa sekcji . . . . . . . . . : E10F0.6.1.1

Identyfikator sprzêtu . . . . . : pci\ven_8086&dev_10f0

Flagi stanu wyst¹pienia . . . . . : 0x180200a

Kod stanu mened¿era urz¹dzeñ . : 0

IfType . . . . . . . . . . . . : 6

Fizyczny typ noœnika . . . . . : 14

 

 

 

Dziennik diagnostyki sieci

Nazwa pliku: C529DEF0-3999-48F4-B493-1390477E4E64.Diagnose.Admin.0.etl

 

Inna konfiguracja sieci i dzienniki

Nazwa pliku: NetworkConfiguration.cab

 

Informacje o zbieraniu danych

Nazwa komputera: SVENSK

Wersja systemu Windows: 6.1

Architektura: amd64

Godzina: 20 stycznia 2011 10:52:00

 

Szczegó³y wydawcy

 

Diagnostyka sieci systemu Windows

Wykrywa problemy z ³¹cznoœci¹ sieciow¹.

Wersja pakietu: 1.0

Wydawca: Microsoft Windows

Po³¹czenia internetowe

Po³¹cz z Internetem lub okreœlon¹ witryn¹ sieci Web.

Wersja pakietu: 1.0

Wydawca: Microsoft Corporation

 

--------------------------------------------------------

ROUTE PRINT

===========================================================================

Lista interfejsów

16...00 01 29 00 a2 eb ......Intel® 82578DC Gigabit Network Connection

1...........................Software Loopback Interface 1

11...00 00 00 00 00 00 00 e0 Karta Microsoft ISATAP

13...00 00 00 00 00 00 00 e0 Karta Microsoft 6to4

14...00 00 00 00 00 00 00 e0 Teredo Tunneling Pseudo-Interface

===========================================================================

 

Tabela tras IPv4

===========================================================================

Aktywne trasy:

Miejsce docelowe w sieci Maska sieci Brama Interfejs Metryka

127.0.0.0 255.0.0.0 On-link 127.0.0.1 306

127.0.0.1 255.255.255.255 On-link 127.0.0.1 306

127.255.255.255 255.255.255.255 On-link 127.0.0.1 306

224.0.0.0 240.0.0.0 On-link 127.0.0.1 306

255.255.255.255 255.255.255.255 On-link 127.0.0.1 306

===========================================================================

Trasy trwa³e:

Brak

 

Tabela tras IPv6

===========================================================================

Aktywne trasy:

Jeœli Metryka Miejsce docelowe w sieci Brama

1 306 ::1/128 On-link

1 306 ff00::/8 On-link

===========================================================================

Trasy trwa³e:

Brak

------------------------------------------------------------------------------

 

 

IPCONFIG.ALL

 

Konfiguracja IP systemu Windows

 

Nazwa hosta . . . . . . . . . . . : Svensk

Sufiks podstawowej domeny DNS . . :

Typ wêz³a . . . . . . . . . . . . : Hybrydowy

Routing IP w³¹czony . . . . . . . : Nie

Serwer WINS Proxy w³¹czony. . . . : Nie

 

Karta Ethernet Po³¹czenie lokalne:

 

Stan noœnika . . . . . . . . . . .: Noœnik od³¹czony

Sufiks DNS konkretnego po³¹czenia :

Opis. . . . . . . . . . . . . . . : Intel® 82578DC Gigabit Network Connection

Adres fizyczny. . . . . . . . . . : 00-01-29-00-A2-EB

DHCP w³¹czone . . . . . . . . . . : Tak

Autokonfiguracja w³¹czona . . . . : Tak

 

Karta tunelowa isatap.{CF374660-4F12-4ACE-8D78-ECEF8E3052E5}:

 

Stan noœnika . . . . . . . . . . .: Noœnik od³¹czony

Sufiks DNS konkretnego po³¹czenia :

Opis. . . . . . . . . . . . . . . : Karta Microsoft ISATAP

Adres fizyczny. . . . . . . . . . : 00-00-00-00-00-00-00-E0

DHCP w³¹czone . . . . . . . . . . : Nie

Autokonfiguracja w³¹czona . . . . : Tak

 

Karta tunelowa 6TO4 Adapter:

 

Stan noœnika . . . . . . . . . . .: Noœnik od³¹czony

Sufiks DNS konkretnego po³¹czenia :

Opis. . . . . . . . . . . . . . . : Karta Microsoft 6to4

Adres fizyczny. . . . . . . . . . : 00-00-00-00-00-00-00-E0

DHCP w³¹czone . . . . . . . . . . : Nie

Autokonfiguracja w³¹czona . . . . : Tak

 

Karta tunelowa Teredo Tunneling Pseudo-Interface:

 

Stan noœnika . . . . . . . . . . .: Noœnik od³¹czony

Sufiks DNS konkretnego po³¹czenia :

Opis. . . . . . . . . . . . . . . : Teredo Tunneling Pseudo-Interface

Adres fizyczny. . . . . . . . . . : 00-00-00-00-00-00-00-E0

DHCP w³¹czone . . . . . . . . . . : Nie

Autokonfiguracja w³¹czona . . . . : Tak

 

--------------------------------------------------------------------

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejdź w ustawienia karty sieciowej i wymuś tryb 100Mbit/s. Gdy komp chce wymusić tryb 1Gbit/s to często kończy się to komunikatem "kabel sieciowy odłączony". Oczywiście wtedy, gdy jakość okablowania nie jest najlepsza lub długość przewodu jest znaczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W opcji mam ustawione na auto, ale spróbuję później ustawienia na 100mbit. ful duplex czy half ? Narazie zbieram informacje dot. mojego problemu z sieci od sąsiada, nawet tu na miejscu nikt nie jest w stanie mi pomóc : ( mam nadzieje że kiedyś ten problem się rozwiąże, bo już nie mam sił. Mogę nie mieć 3-4dni neta, ale trwa to już prawie miesiąć a mam sporo pracy, co tu pisać, wiecie jak dzisiaj jest potrzebny internet :)

aha, długość przewodu mam ok 20mb, rodzaj kabla to drut. Kabel był sprawdzany u sąsiada i działa bez problemu. Internet jest z tej samej sieci, tak jak całe miasto śmiga na bredband2 i widziałem u niektórych kable nawet 50mb zwinięte w kłebek : )

Jeszcze jednego zapomniałem, może przyda się do diagnozy problemu. Dioda od karty sieciowej wogóle się nie świeci gdy komputer jest w trybie pracy, jeżeli daję tryb hibernacji, to zapala się dioda, nie wiem czy tak ma być.

Edytowane przez Asterixs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź też na 10Mbit/s w trybie full. Ostatnio miałem problem w swojej sieci, router nie otrzymywał IP od usługodawcy. Jedyna możliwość to przejście na 10Mbit/s. Po kilku dniach "samo" się naprawiło. Dodam, że mój odcinek LAN ma praktycznie graniczną długość kabla dla tej technologii. Może podobnie jest u Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla LAN to teoretycznie 100 metrów ale nitki po 200m. również działają.

Ja zastanawiam się jak ten internet jest do ciebie poprowadzony.

Skoro ISP mówi że po jego stronie jest wszystko ok to domniemam że masz jakiś modem. ISP przeprowadza test łączności z modemem i jak wszystko wygląda ok to mówią że działa ( bo taka jest prawda).

Może opisałbyś dokładniej w jaki sposób doprowadzony jest internet do twojego lokalu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sieć była zakładana 2 lata temu z tego co sie dowiedziałem i wszystkie puszki są montowane w przedpokojach, z przedpokoju można pociągnąć sobie kabel na własną rękę tam gdzie komu będzie wygodnie. Demontowałem obudowę z puszki i jest tam tylko kostka z grubym kablem który idzie gdzieś w dół podłogi, tak jak by w ziemię. Nie wiem jak to zrobili nieuszkadzając niczego, mnie nie było przy tym a byłem tu ostatnio wiele lat temu i wszystko wygląda jak wyglądało. Zaś przed zewnętrznymi drzwiami idzie ten kabel u góry przy suficie i gubi się gdzieś w ścianie.

Jak będę m ógł zrobić jakieś zdjęcia to bardzo chętnie wrzucę, tak samo z połączenia puszki, może coś to pomoże.

Sieć działa na tej zasadzie że wszędzie jest darmówka i można podpiąć każdy pc pod puszke i net będzie, można sobie rozszerzyć na własny koszt do większych prędkości. Jak ktoś chciał by się o nich dowiedzieć to można przetłumaczyć w googlach ich stronę www.bredband2.com

Zapomniałem dopisać, ach ta skleroza : ) modemu, routera i żadnego innego urządzenia nigdzie nie widzę, nie wiem gdzie oni to trzymają. W polsce jak miałem neta to mieliśmy swith w piwnicy i jak był jakiś problem, to pstryk i problemu nie było, tutaj nikt nic nie wie o czymś takim, choć szukałem to wszystko jest świetnie pomaskowane.

Edit...

Jak by się przydało to dorzucam fotki puszki i kostki. Ciężko było zrobić fotki bo ciężko się dostać za stolik który jest połączony z półką do ściany.

Kabel mam ze standardem T-568B skrętka.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Edit...

Sorki za literaturę, wczoraj musiałem być na %%% jak to pisałem, wybaczcie :)

Edytowane przez Asterixs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po przerwie.

Nadal nie mam neta i co do tej pory jeszcze sprawdziłem to podłączyłem lapka do stacjonarki przez ten kabel co ma być łączony z netem, sieciówka działa znakomicie. Drugi raz postawiłem nowy system i dalej klapa. Dzwoniłem, panowie nadal świrują że to nie z ich winy, powiedzieli że w tygodniu wyślą jakiegoś technika do mnie. Kombinowałem już z różnymi ustawieniami karty sieciowej, które znalazłem na necie z różnymi problemami na win7. Testuję łącze i nadal wyskakuje że kabel ethernet nie jest podłączony do tego komputera. Jeżeli rozwiąże problem to go tu opiszę na czym polegał, może macie jeszcze jakieś pomysły ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Internet działa gdy zamiast stacjonarki pod kabel podłączasz laptopa?

Bo z tego: " to podłączyłem lapka do stacjonarki przez ten kabel co ma być łączony z netem, sieciówka działa znakomicie" wychodzi, że laptop bierze internet od stacjonarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lapka podłączyłem pod kompa przez kabel sieciowy aby sprawdzić kartę sieciową czy wszystko jest ok. odrazu po podłączeniu komputery zostały wykryte. Lapka podłączałem do internetu i nie działa, tak samo pc. Chodziłem z lapkiem po sąsiadach i wszędzie był net, tylko nie u mnie.

laptop kiedyś cały czas chodził na tej sieci, ale jak przyjechałem i podłączyłem pc. to internet miałem tylko jeden dzień, zgłaszałem im że nie mam neta. Włączyli neta ponownie i zaś pocieszyłem się netem tylko jeden dzień. Było tak 2 razy, później powiedzieli że u nich jest wszystko w porządku i problem musi leżeć po mojej stronie.

Kabel sieciowy w peszlu wychodzi z ziemi i idzie w klatce schodowej po ścianie. Nie widzę tu żadnych skrzynek czy puszek, kabel gubi się w zewnętrznej części ściany. Kabel u mnie w przedpokoju idzie również z podłogi w peszlu. Jakoś 2 lata temu robili wykopy na całym osiedlu, dokąd te kable idą tego nie wiem. Gdzieś tu musi być jakaś centrala, ale nikt nic nie wie. Sieć z której mam internet znajduje sie jakieś 40km od mojego miejsca zamieszkania, więc musi być gdzieś radiówka, no bo jak by innaczej ?

Edytowane przez Asterixs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wg mnie jasna sprawa - kabel nie łączy pomiędzy Tobą, a routerem itp.

Ty masz sieć osiedlową zrobioną troszkę inaczej niż to się zazwyczaj robi. Ale zasady są takie same ;)

Bo jak mówisz, że nie masz neta to rozumiem, że Twój PC nie dostaje żadnego IP od serwera DHCP dostawcy internetu?

Edytowane przez Grinch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się że masz racje, bo ip nie mam żadnego, karta sieciowa sprawna, kabel sieciowy też sprawny, nie wiem gdzie mają postawiony router, gdybym to wiedział, jest tu sporo szafek na korytarzu, ale i tak sam nic nie zdziałam bo wszystko pięknie pozamykane na dziwne klucze. Obiecali że wyślą do mnie technika do czwartku, narazie cisza, jutro daję im ostatni dzień i normalnie... będę zmuszony prosić się dalej : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń i powiedź im, że nie masz połączenia między Twoim komputerem a ich serwerem. Komputer na tym kablu nie otrzymuje IP od serwera DHCP. Na kablu u sąsiada działa - u Ciebie w mieszkaniu nie.

Nie ma gadania, że wszystko u nich jest ok :) bo nie jest - kable są ich więc to ich sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Grinch i tym co się udzielili. Dzisiaj pan technik do mnie nie dojechał, ale co najważniejsze to naprawili neta na odległość. Dziwne bo podobno u nich nie było problemu, lenie i tyle mogę napisać. Połączenie do internetu mam przez sieć domową, jak tylko zapaliła się zielona dioda to o mało nie oszalałem z radości :) Panowie zrobili neta, ale po każdym resecie kompa net zanikał i pojawiał się problem z podstawowym DNS. Zadzwoniłem do nich i powiedziałem o tym problemie, po kilkunastu minutach naprawili problem. Teraz mam dziwnie zrobione. Na połączeniu w ikonce koło zegara mam czerwony krzyżyk, co oznacza ze nie mam połączenia, ale w centrum sieci jest wszystko ok. net też działa bez zarzutów, ciekawe zjawisko, choć to mnie nie przeszkadza.

Dzięki raz jeszcze panowie : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...