Skocz do zawartości
pejtrik

Podkrecenie Procka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, napewno bylo duzo takich tematow ale szukam juz z tydzien po necie i nie moge nic znalesc co do mojego kompa. jak w temacie chcem podkrecic procesor. pisza ze trzeba zmieniac cos w biosie ale ja takich opcji tam nie mam. czy mogl by mi ktos pomoc?

 

 

 

 

Nazwa płyty głównej Soltek SL-75FRN2 / NV400-64 / NV400-L64

Rzeczywista częstotliwość taktowania 167 MHz (DDR)

Efektywna częstotliwość taktowania 333 MHz

Typ procesora AMD Athlon XP, 1833 MHz (11 x 167) 2500+

Nazwa kodowa Barton

 

nie wiem co jeszcze podac bo jestem co do tego 'zielony'

jesli jeszcze cos potrzeba prosze pisac postaram sie to znalesc heh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz tych opcji, to znaczy, że masz starą wersję BIOSu, albo ten model (który podlinkowałem) obsługuje OC, a twój nie.

 

Inna sprawa, że podkręcenie twojego procesora wiele ci nie da. W końcu to niemal 10-letni sprzęt.

Edytowane przez zzizzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam takie opcje:)

mam poustawiac wszystkie na takie jak sa na screenach?

 

moze i 10 letni ale w pes10, gothic 3 gram na nim:P tylko ze na najnizszych parametrach i i tak 'troche sie przycina' :P chcialbym zeby to podkrecenie choc ciut to zmniejszylo

Edytowane przez pejtrik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasilacz FEEL II-350ATX

Typ pamięci DDR SDRAM 1024

karta ATI Radeon 9550 (RV350) 128mb

 

z everesta bralem

 

'choć zbyt wielkiego przyrostu MHz raczej nie osiągniesz... '

kazdy Mhz sie przyda :D

Edytowane przez pejtrik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że możesz coś z tym zrobić. Zasilacz to crap, ale do tej platformy wystarczy. Ustaw napięcie na wartość domyślną, tj. 1.6V, zwiększaj FSB stopniowo, po 5-10 MHz. Kiedy system straci stabilność po teście procesora (np. w Prime95), wróć do biosu i albo podnieś napięcie o oczko-dwa, albo zmniejsz FSB o taką wartość, aby wszystko działało stabilnie. Cały czas patrz się na temperatury - jeśli po OC przekroczą 75*C w stresie, coś jest nie tak - albo napięcie zbyt wysokie, albo cooler kiepski, albo pasta termoprzewodząca zamieniła się w beton.

 

Tu jest ładnie wyjaśnione:

there is no way to know how much your card *edit: or chip* will be hurt by overclocking, just keep it relatively sane.

its kind of like the half life of a substance, there is a 50 50 chance that within the half life, that it will decay at all, and no way to predict if it will happen.

you may or may not get a chip that will clock well, and you may or may not get one that will run for centuries.

chances are, that it will burn out after youve already upgraded.

just dont go willy nilly with voltage and make sure temp is decent.

you should increase the overclock in baby steps, but reverting to normal and then oc'd shouldnt hurt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie wszyscy pisza zeby zwiekszac stopniowo te FSB. mozesz mi powiedziec dokladnie w ktorym miejscu to sie zmienia?;p odnies sie do tych screenow co tam sa.

u mnie prawie wszystkie ustawienia mam na 'default' i nie wiem jaka to jest wartosc ;s

Edytowane przez pejtrik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez ta plyta ma blokade PCI, powinno latac na fsb 200 i wiecej bez problemu... daj maxymalny VCore i probuj zjezdzac z nim w dol, jak juz zobaczysz na jakim fsb wstaje i dziala w windzie...

Edytowane przez SpiderMAN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...