Skocz do zawartości
radiusbo

Gigabyte 4850 512 MB - wymiana chlodzenia a utrata gwarancji

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam problem z karta Gigabyte 4850 (link do modelu kliknij tutaj). Wlaczylem dzisiaj Grida i komp sie zawiesil, do tego stopnia, ze musialem zresetowac. Po resecie w BIOS-ie pokazaly sie artefakty. Komp dochodzi do ladowania systemu i wywala blue screeny. W awaryjnym startuje. Podejrzewam, ze karta dala ciala, ale jeszcze na wszelki wypadek sprawdze ja na innym kompie (dopiero we wtorek).

 

Przyjmijmy opcje, ze to karta i bede musial oddac ja na gwarancje (kupowana w Komputroniku). I tego dotyczy moj problem. Mam chlodzenie Auras Fridge. Stare, oryginalne oczywiscie posiadam, tylko nie mam do niego termopadow. Z tego co pamietam to tylko one przewodzily cieplo. Pasty zadnej nie bylo. Czy mozna gdzies dokupic termopady? Pewnie beda zdejmowali chlodzenie i bedzie po gwarancji jak ich tam nie przykleje z powrotem. Nie wiem czy posiadam tez oryginalne srubki. Mam obawy, ze karta bedzie musiala trafic do smietnika.

Edytowane przez radiusbo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup jakieś najtansze termopady (takiego samego koloru jak orginalne), postaraj sie wszystko poskladac zeby wygladalo tak jak przed zmiana chldzenia, jak bedziesz mial farta w serwisie, to przysla ci nowa karte bez rozbierania starej. Jeśli niestety nie uznaja nie wszystko stracone mozna jeszcze pokusic sie o reballing gpu.

Edytowane przez Fokusmok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odp. Czesc oryginalnych termopadow zostala, takze kupie na wzor.

 

I jeszcze mam prosbe do osob ktore maja gdzies zdjete chlodzenie oryginalne z tego modelu gigabyte'a lub mogliby je zdjac. Prosze o wyslanie zdjecia z rozmieszczeniem tych termopadow. Jesli beda zle rozmieszczone to nici z gwarancji.

Edytowane przez radiusbo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...