Skocz do zawartości
Des666

Pytanie do specjalistow od sprzetu i kompatybilnosci :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

W ciagu miesiaca mam zamiar dokonac zakupu sprzetu do raczej niezbyt wygorowanych zastosowan jesli chodzi o GRY, ale stosunkowo wymagajacy jesli chodzi o multimedia (filmy, mp3, kompresja) oraz przede wszystkim stabilnosc i JAKOSC obrazu

 

Ponizej umieszczam przykladowy zestaw ktory wybralem

 

EPOX 8RDA

Athlon 2000+ BOX (z wentylatorem :)

2x Kingston DDR 256 MB PC-333

WD Caviar SE 80 GB WD800JB 8MB Cache

DVD Teac DV-516E

CDRW Teac CD-W552E ATAPI x52/x24/x52 bulk

 

Monitor: jeden z dwoch:

LCD 15'' Sony S51 Bialy

LCD 15'' NEC 1535Vi White

 

 

Glowny problem mam szczerze mowiac z monitorem LCD - wazne jest zeby mial dobra jakosc zeby oczy sie nie meczyly, zeby filmy byly odtwarzane dobrze i dalo sie je ogladac przez kilka osob z roznych katow siedzenia.

 

Po drugie czy dzwiek w 8RDA jest wystarczajaco dobry (czysty)? Zaznaczam ze bedzie podlaczony tylko do wiezy z 2 glosnikami, wiec zadne 5.1 itp, mnie nie interesuja. Nie chcialbym tez kupowac specjalnie karty muzycznej, bo specjalnie wyczulonego sluchu to nie mam. Chociaz nie chcialbym miec zadnych trzeskow i jekow ;)

 

I ostatnia sprawa, ktorej nie ma na powyzszej liscie - karta graficzna.

Tutaj mam najwiekszy dylemat, bo mimo ze komputer bedzie wykorzystywany do gier raczej sporadycznie jesli w ogole i nie beda to z pewnoscia jakies wymagajace strasznie gry, nie chcialbym zeby karta byla jakas strasznie slaba.

Dlatego pytanie co sie najbardziej oplaca zeby bylo TANIE a jednoczesnie jak na dzisiejsze czasy do zastosowan takich jak napisalem wystarczajaco dobre.

Acha - przydaloby sie wyjscie DVI bo z tego co wiem to wowczas jest lepsza jakosc obrazu na LCD, a nie po to kupuje LCD zeby miec gorsza jakosc...

 

Z gory dziekuje za jakies rzetelne podsumowanie mojego zestawu :)

CZy to wszystko bedzie ladnie ze soba dzialac? zestawl EPOX+Athlon+Kingstony powinien byc chyba stabilny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw dobry, aczkolwiek może 1700+ do @? Na LDC sie nie znam więc nie doradzę natomiast dzwięk z SoundStorma jest dobry porównywalny z SB Live więc na 2 głośniki z wieży wystarczy, ale nie wiem czy RDA (bez plusa go ma).

Co do grafy to R9000 lub 9100 dobara jakoś obrazu, wyjście DVI i niska cena, ew. może być GF FX5200 jakość i wydajność (do R9000) porównywalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do lcd najlepiej gdybys mial kilka i mogl porownac obraz (nawet tej samej firmy)

ostatnio do szkoly bralismy lcd samsunga ??? tzn marvin chyba na panelach samsunga czy jakos tak na wszystkie dziesiec prawie kazdy mial inny obraz - kilka na dodatek mialao tak kiepski obraz ze nadawaly sie do dyskwalifikacji nie wspominajac juz o tym ze jeden mial martwe piksele

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Des666:

 

Jezeli chodzi o LCD to polecam NEC LCD1560VM. Co prawda jest drozszy od sonego, ktorego wymieniles o okolo 100, warto jednak doplacic.

Dlaczego? Po pierwsze kontrast 450:1, jasnosc 300 cd/m2, katy widzenia - poziomy 160 stopni, pionowy 150 stopni. Najwazniejszym jednak parametrem jest czas reakcji matrycy. 6ms czas wygaszania matrycy i 19ms rozswietlania. Dzieki takim parametrom bedziesz mogl spokojnie ogladac filmy i grac bez efektu jakiegokolwiek smuzenia. Dodatkowo masz zlacze DVI co jeszcze poprawi jakosc wyswietlanego obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki za porady.

 

Co do Soundstorma to 8RDA bez plusa go nie posiada, dlatego wlasnie sie pytalem czy ten dzwiek (bodajze Realtec) wystarczy na zwykla wieze z 2 kolumnami?

 

Radeon 9000... kiedys mialem taka karte (bo ten komputer skladam nie dla siebie) i nie narzekalem - faktycznie obraz bardzo dobry i w ogole.. Mialem R9000 Pro - ponoc bez pro po prostu sie kompletnie nie oplaca.

 

Ale widze ze taki Pro jaki mialem Gigabyte (wole stawiac na troche drozsze, ale solidniejsze firmy) kosztuje jakies 450zl wiec nie jest az tak zle.

 

Jesli chodzi zas o monitor - ten NEC, ktorego poleciles (Anti2k) ma wbudowane glosniki a to zbedny dodatek... dlatego szukam czegos bez glosnikow

 

 

A jesli chodzi o podkrecanie - to raczej nie bedzie zestaw do podkrecania, ale w sumie to myslalem ze Athlona XP 2000+ tez mozna spokojnie krecic wzwyz? Czy tylko 1700+ mozna ladnie krecic? A 1800 ? Roznica w cenie miedzy nimi to bodajze 40zl miedzy 1700+ a 2000+...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzwiek na plycie powinien ci wystarczyc w zupelnoscie skoro to do wiezy podlaczysz

karta to r9100 ,wyscie na LCD ma i jak to u ATI dobrej jakosci

cena taka sama jak r9000pro,a szybkosc moze okazac sie ciekawsza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zmiany jakie bym wprowadzil to: lepiej dolozyc te 70 pln i kupic 8rda+ o wiele lepszy dzwiek a przy okazji fire i lan. Zamiast 2000+ kupilbym 1700+ jakas dobra serie i z palcem d.... zrobisz go na 2000+ do tego titan d5tb za 30 pln i chula jkak ta lala a i kaski w kieszeni wiecej :D aha i jesli DVD to absolutnie nie TEAC only Toshiba to chyba najlepsze napedy DVDrom spawarka rowniez nie TEAC (ostatnio ma liczne problemy zreszta ogromny spadek cen chyba mowi sam za siebie ze cos jest nie tak) proponuje wziac po prostu LITEONA gwarantuje ci ze bedziesz z niego rownie zadowolony jak z teaca, co do pamiatek to proponuje Kingstony Hyperx albo Twinmosy (tansze a naprawde bdb pamiatki) jednak nie DDR333 a DDR400 wtedy puszczasz proca i pamieci sync 200/200 (albo i wiecej przy dobrych memorkach :twisted:)

pozdrav

Lagier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zmiany jakie bym wprowadzil to: lepiej dolozyc te 70 pln i kupic 8rda+ o wiele lepszy dzwiek a przy okazji fire i lan. Zamiast 2000+ kupilbym 1700+ jakas dobra serie i z palcem d.... zrobisz go na 2000+ do tego titan d5tb za 30 pln i chula jkak ta lala a i kaski w kieszeni wiecej :D aha i jesli DVD to absolutnie nie TEAC only Toshiba to chyba najlepsze napedy DVDrom spawarka rowniez nie TEAC (ostatnio ma liczne problemy zreszta ogromny spadek cen chyba mowi sam za siebie ze cos jest nie tak) proponuje wziac po prostu LITEONA gwarantuje ci ze bedziesz z niego rownie zadowolony jak z teaca, co do pamiatek to proponuje Kingstony Hyperx albo Twinmosy (tansze a naprawde bdb pamiatki) jednak nie DDR333 a DDR400 wtedy puszczasz proca i pamieci sync 200/200 (albo i wiecej przy dobrych memorkach :twisted:)

pozdrav

Lagier

Ale po co mam placic za 8RDA+ skoro w tym komputerze ani LAN ani FireWare nie bedzie NIGDY wykorzystywany, a Soundstorm tez bedzie sie marnowal.

 

Druga sprawa - co do napedow - zastanowie sie nad Toshiba - slyszalem ze sa dobre, ale TEAC zawsze tez cieszyl sie dobra opinia.. moze cos sie pogorszylo..

 

Nagrywarka - sam uzywam LiteOna a na innym komputerze mam TEACa i WIDZE roznice - TEAC nie robi problemow z przegrywaniem plyt z ktorymi nie radzi sobie LiteOn (tym samym oprogramowaniem).

 

Pozostale Twoje sugestie sa ewidentnie pod katem graczy/overclockerow, a zaznaczylem ze ten sprzet nie ma byc jakims wycisnietym high-endem przy jednoczesnie niskiej cenie, ale optymalnym komputerem do pracy i sporadycznej rozrywki.

 

Po co zatem HyperX'y ? Czy warto wywalac wiecej kasy na DDR 400 ? Czy to az taka roznica? Moze sie myle - bylbym wdzieczny za wyjasnienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zmiany jakie bym wprowadzil to: lepiej dolozyc te 70 pln i kupic 8rda+ o wiele lepszy dzwiek a przy okazji fire i lan. Zamiast 2000+ kupilbym 1700+ jakas dobra serie i z palcem d.... zrobisz go na 2000+ do tego titan d5tb za 30 pln i chula jkak ta lala a i kaski w kieszeni wiecej :D aha i jesli DVD to absolutnie nie TEAC only Toshiba to chyba najlepsze napedy DVDrom spawarka rowniez nie TEAC (ostatnio ma liczne problemy zreszta ogromny spadek cen chyba mowi sam za siebie ze cos jest nie tak) proponuje wziac po prostu LITEONA gwarantuje ci ze bedziesz z niego rownie zadowolony jak z teaca, co do pamiatek to proponuje Kingstony Hyperx albo Twinmosy (tansze a naprawde bdb pamiatki) jednak nie DDR333 a DDR400 wtedy puszczasz proca i pamieci sync 200/200 (albo i wiecej przy dobrych memorkach :twisted:)

pozdrav

Lagier

Ale po co mam placic za 8RDA+ skoro w tym komputerze ani LAN ani FireWare nie bedzie NIGDY wykorzystywany, a Soundstorm tez bedzie sie marnowal.

 

Druga sprawa - co do napedow - zastanowie sie nad Toshiba - slyszalem ze sa dobre, ale TEAC zawsze tez cieszyl sie dobra opinia.. moze cos sie pogorszylo..

 

Nagrywarka - sam uzywam LiteOna a na innym komputerze mam TEACa i WIDZE roznice - TEAC nie robi problemow z przegrywaniem plyt z ktorymi nie radzi sobie LiteOn (tym samym oprogramowaniem).

 

Pozostale Twoje sugestie sa ewidentnie pod katem graczy/overclockerow, a zaznaczylem ze ten sprzet nie ma byc jakims wycisnietym high-endem przy jednoczesnie niskiej cenie, ale optymalnym komputerem do pracy i sporadycznej rozrywki.

 

Po co zatem HyperX'y ? Czy warto wywalac wiecej kasy na DDR 400 ? Czy to az taka roznica? Moze sie myle - bylbym wdzieczny za wyjasnienia.

Po co placic za 8rda+ hmmm.. mysle ze te 70 pln na tej calej kwocie to nie az tak duzo wierz mi w przywszlosci moze ci sie zachciec LANu czy fire'a i bedziesz plul sobie w brode ze nie dolozyles. Co do dzwiekowki to nie mowie o podlaczaniu dzwieku dolby ale o samej jakosci masz pelne wspomaganie hardware dla takich systemow dzwieku jak EAX EAX 2.0 AC3 C3D A3D... czego nie ma w 8rda.

 

LiTeon vs. Teac mowisz ze jestes bardziej zadowolony z teaca owszem ale zaloze sie ze masz 40x albo jeszcze wczesniejsza wersje one byly wypas i nie stwarzaly praktycznie wogole problemow jednak w ostatnim czasie firma teac obniza loty i czesto spotykam sie z problemami jakie stwarzaja napedy tej firmy.

 

Co do pamieci to nie musisz koniecznie kupowac tych hyperx'ow ale jesli nie te to nie ma sensu kupowac kingstone'ow juz lepiej kupic twinmosy. Nie wiem jak ty ale ja wychodze z takiego zalozenia ze jezeli cos kupuje to wole dolozyc troche wiecej grosza na poczatku i zlozyc naprawde good sprzet z maksymalna wydajnoscia niz pozniej mam tego zalowac. tymbardziej ze gdybys kupil jak ci mowilem 8rda+ axp 1700+ titana d5tb, cdrw liteona, dvd toshiby i ramy twinmosa ddr400 to w rezultacie wyszloby ci niewiele drozej o tego co ty zaproponowales a oszczedzasz na procku, cdrw, dvd i z tej kaski dokladasz do ramu i mobo. To tylko moje zdanie a ty i tak zrobisz jak chcesz moja propozycje konfigu podawalem glownie pod wzgledem maks wydajnosci i mozliwosci.

pozdrav

Lagier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co placic za 8rda+ hmmm.. mysle ze te 70 pln na tej calej kwocie to nie az tak duzo wierz mi w przywszlosci moze ci sie zachciec LANu czy fire'a i bedziesz plul sobie w brode ze nie dolozyles.

To akurat mnie nie przekonuje, bo wiem dobrze do czego i gdzie bedzie wykorzystywany komputer (nie ja bede go uzywal) i wiem ze nie ma szans zeby byl w nim potrzebny LAN, czy fireware. A jesli bedzie to bedzie to pora na zmiane sprzetu calosciowo (1-2 lata :)

 

Troche przekonuje sie jednak z powodu dzwieku, chociaz te wszystkie EAXy tez bylyby praktycznie chyba niewykorzystywane.

Na tym kompie beda odtwarzane pliki dzwiekowe (rozne formaty) + ogladane filmy DVD/Divx i z multimediwo to praktycznie wszystko. Sporadycznie jakas gra (Radeon 9100 w zupelnosci wystarczy a pewnie i tak za duzo bedzie ;)

 

Chyba ze faktycznie warto w ten dzwiek zainwestowac przy takich zastosowaniach komputera. Co sadzicie?

 

LiTeon vs. Teac mowisz ze jestes bardziej zadowolony z teaca owszem ale zaloze sie ze masz 40x albo jeszcze wczesniejsza wersje one byly wypas i nie stwarzaly praktycznie wogole problemow jednak w ostatnim czasie firma teac obniza loty i czesto spotykam sie z problemami jakie stwarzaja napedy tej firmy.

Dokladnie - TEAC 40x nagrywarka.

 

No coz - to pewnie pojdzie Liteon taki jakiego uzywam na codzien (oszczednosc kasy) 52x 24x 52x - nie narzekam. Chociaz zauwazylem dziwne efekty ze przy wypalaniu plyt pamiec fizyczna (RAM) spada praktycznie do zera czasami (czasem nie) i nie da sie prawie nic robic na komputerze. Ale czasem dziala wszystko OK. Tylko ze nie wiem czy to wina komputera i konfiguracji czy nagrywarki. Kiedys mialem Plextora i tam moglem nagrywac i robic wszystko bez problemow.

 

Mowisz ze warto zaoszczedzic na procku (1700+ zamiast 2000+).

Czy to oznacza ze 2000+ nie podkrece swobodnie do np. 2400+ ? Skoro 1700+ na dobrym chlodzeniu (rozumiem ze to co zaproponowales - TITAN - w zupelnosci wystarczy) takie osiagi z tego co tutaj czytam to normalka.

 

To ma byc komputer dla osoby, ktora raczej nie zna sie na sprzetowych problemach i nie chcialaby sie w tym grzebac, wiec zalezy mi na tym zeby do dzialalo stabilnie i solidnie. A jak sie zacznie cos przegrzewac czy cos to juz nie bedzie fajnie.

 

 

Moze zaproponowalbys w takim razie alternatywny sklad komputera, ktorego koszt powinien zamknac sie w 4000-4500zl brutto uwzgledniajac zastosowanie tego sprzetu i wzglad na jakosc i stabilnosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eeeeeeeeeeeee..JJak chcesz komputer do takich pierduł to w zupełności ci wystarczy duron 1300 ,zwykła płyta na via kt266a,256 ram dvd tochiba i nagrywarka 40x (52 jest szybsz o kilka sekund - chyba cię to nie zbawi???).Jakość obrazu z lcd jeszcze nie ma porównania do zwykłego kinola ale jak w ten sposób zaoszczędzisz na kompie to może starczy ci na lcd 17" ????.pomyśl.........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AXP 1700+ DLT3C 260 pln (spoko krecisz na 2400+ nawet nikt nie musi o tym wiedziec :))

2x256 Ram Twinmos DDR400 380 pln

Epox 8rda+ 470 pln

Prolink GF 4 Ti4200 64DDR 520 pln

WD Caviar 80GB 7200rpm 8mb cache 430 pln

LiTeon 52x24x52 220 pln

DVD Toshiba 230 pln

Cooler Titan D5TB 30 pln

LCD (jak tam chcesz ale ja na twoim miejscu wybralbym porzadna 19ke CRT) jesli juz to twoj wybor Sony albo Nec tak czy siak 1430 pln

dyskietka, mysz, klawa 200 pln

Buda 200 pln

razem 4090 pln a sprzet naprawde WYPAS!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta: Soltek SL-75FRN2 lub Abit NF7. Obie są naprawdę spoko, stabilne i szybkie (cenowo też są niczego sobie)

Procek: 2000+ OEM i do tego Spire Falcon Rock II. Sprzęt nie będzie kręcony, więc sławne 1700+ raczej nie jest tak potrzebne, a różnica cenowa między tymi dwoma jest bardzo mała. Wyjdzie to może trochę drożej (groszowa sprawa) niż 2000+ BOX, ale będzie chłodniej.

Pamięci są ok. Zarówno twinmosy jak i kingstony (z tym że kingstony są droższe). 2x256 DDR333 w zupełności wystarczy.

Grafika to oczywiście radek. 9000PRO lub 9100 (ważne żeby był 128 bitowy). Jedyną uwagę mam do 9100 od Herculesa. Miałem już chyba ze 4 sztuki i za chiny nie chciały ruszyć na Epoxie 8RDA+ (kart nie flashowałem, sprawdzane były w takim stanie w jakim przyjechały z hurtowni).

Standardowy dźwięk z płytki powinien starczyć do zastosowań domowych (większą stratę jakości masz na samych plikach mp3 niż na karcie dźwiękowej).

 

UPDATE: Nagrywara LiteOn 52x24x52 jest jak najbardziej OK, to samo dysk WD800 JB.

Pamiętaj o dobrej zasiłce. Żeby przypadkiem nie był to codegen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma co sie podniecac SS ,skoro i tak nie bedzie wykorzystany to po co doplacac

LAN kosztuje 20pln jak by co

proc 1700+ i titan to 2000+ bez zwiekszenia sie nawet temp,po prostu mnoznik na 12.5x zmieniasz i zapominasz o procu (mozna tez fsb)

pamieci to warto lepsze dla lepszych timingow,takie TwinMOS ddr400 sa fajne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mozecie mi wytlumaczyc jedna podstawowa rzecz ?

 

Polecacie mu TwinMOS 400MHz - te pamieci kosztuja 170zl za sztuke - po co mu takie skoro procek bedzie chodzil na magistrali 133 ? A takie pamieci kosztuja 100zl Przeciez to jest 150zl wyrzucone w bloto.

 

IMO kup 2000+ i najtansze pamieci - przeciez sama firma nie daje wydajnosci. No moze beda lepsze timingi - ale w ogladaniu filmow to nic nie da - w pracy w windowsie tez nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jesli chodzi o podkrecanie - to raczej nie bedzie zestaw do podkrecania, ale w sumie to myslalem ze Athlona XP 2000+ tez mozna spokojnie krecic wzwyz? Czy tylko 1700+ mozna ladnie krecic? A 1800 ? Roznica w cenie miedzy nimi to bodajze 40zl miedzy 1700+ a 2000+...

Nawet jesli to DDR 400 jest niepotrzebne - DDR333 kosztuje jakies 120zl, a nie 170

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mozecie mi wytlumaczyc jedna podstawowa rzecz ?

 

Polecacie mu TwinMOS 400MHz - te pamieci kosztuja 170zl za sztuke - po co mu takie skoro procek bedzie chodzil na magistrali 133 ? A takie pamieci kosztuja 100zl Przeciez to jest 150zl wyrzucone w bloto. 

 

IMO kup 2000+ i najtansze pamieci - przeciez sama firma nie daje wydajnosci. No moze beda lepsze timingi - ale w ogladaniu filmow to nic nie da - w pracy w windowsie tez nie.

jestes w duzym bledzie fakt faktem ze nie sa to jakies kolosalne roznice ale zwsze cos no ale jesli nawet nie ma roznicy w wydajnosci to napewno jest rownica w stabilnosci mniej bledow przykrych niespodzianek pamieci to rzecz na ktorych nie nalezy przesadnie oszczedzac. Co do fsb to nierozumiem dlaczego proc ma chodzic na 133 jesli bedzie mial ddr400 to proponuje fsb 200/200 mhz wtedy bedzie swietna wydajnosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wtrącę swoje 3 grosze jeśli chodzi o dźwięk:

teraz mam dźwiękówkę na realteku podłączoną pod niezłą wieżę i głośniki i dźwięk jest ok

ale miałem pożyczonego na tydzień Live'a i nawet moje mało wymagające ucho usłyszało różnicę in plus dla SB

więc naprawdę warto te 50-70 zł dołożyć do RDA+ bo uważam, że różnicę w jakości dźwięku usłyszysz nawet na dwóch głośnikach (a co jak przez przypadek dojdą jeszcze 2+1 ;) )

 

a jeśli chodzi o pozostałe części to w zasadzie zgadzam się z Lagierem :P

(tylko z pamięcią nie przesadzaj, wystarczy elixir)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wtrącę swoje 3 grosze jeśli chodzi o dźwięk:

teraz mam dźwiękówkę na realteku podłączoną pod niezłą wieżę i głośniki i dźwięk jest ok

ale miałem pożyczonego na tydzień Live'a i nawet moje mało wymagające ucho usłyszało różnicę in plus dla SB

więc naprawdę warto te 50-70 zł dołożyć do RDA+ bo uważam, że różnicę w jakości dźwięku usłyszysz nawet na dwóch głośnikach (a co jak przez przypadek dojdą jeszcze 2+1 ;) )

 

a jeśli chodzi o pozostałe części to w zasadzie zgadzam się z Lagierem :P

(tylko z pamięcią nie przesadzaj, wystarczy elixir)

ok moze i troche przesadzilem ;) ;D w zasadzie sam mam elixira jestem hiper zadowolony timingi sa jakie sa a zaplacilem za ta pamiec grosze :) ale nie ukrywam ze przydalby mi sie ddr400 :evil: fsb 200 sync to jest to :twisted: narazie jednak mam milion innych inwestycji niz komp :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elixir nie jest taki zly, moj chodzi na 180 MHz synchro z procem przy standardowych timingach

 

synchro 200 to jest to no ale nie o overclocking chodzilo pytającemu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elixir nie jest taki zly, moj chodzi na 180 MHz synchro z procem przy standardowych timingach

 

synchro 200 to jest to no ale nie o overclocking chodzilo pytającemu :D

z elixirem jest loteria i tez trza wiedziec jakie mem kupowac bo sa 6 i 6,5 ns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mozecie mi wytlumaczyc jedna podstawowa rzecz ?

 

Polecacie mu TwinMOS 400MHz - te pamieci kosztuja 170zl za sztuke - po co mu takie skoro procek bedzie chodzil na magistrali 133 ? A takie pamieci kosztuja 100zl Przeciez to jest 150zl wyrzucone w bloto. 

 

IMO kup 2000+ i najtansze pamieci - przeciez sama firma nie daje wydajnosci. No moze beda lepsze timingi - ale w ogladaniu filmow to nic nie da - w pracy w windowsie tez nie.

jestes w duzym bledzie fakt faktem ze nie sa to jakies kolosalne roznice ale zwsze cos no ale jesli nawet nie ma roznicy w wydajnosci to napewno jest rownica w stabilnosci mniej bledow przykrych niespodzianek pamieci to rzecz na ktorych nie nalezy przesadnie oszczedzac. Co do fsb to nierozumiem dlaczego proc ma chodzic na 133 jesli bedzie mial ddr400 to proponuje fsb 200/200 mhz wtedy bedzie swietna wydajnosc.

 

Nie wiem czy czytales posty wyzej ale gosc pisal ze nie bedzie OC procka !!

 

A nawet jesli to watpie zeby podkrecal na FSB 200 na Epoxie bo to bardzo zadko sie udaje - mowie oczywiscie o plycie bez dodatkowego chlodzenia mostkow i obudowie bez jakiejs super cyrkulacji powietrza. Sam mam Epoxa i wiem ze nie jest super stabilny na FSB200. A jak juz DES666 pisal komp bedzie wykorzystywany do zadan domowych, wiec watpie zeby ktokolwiek znal sie tam na podkrecaniu.

 

Z tymi pamieciami to sie w sumie nie zgodze, jezeliu pamiec nie jest zepsuta to dziala stabilnie i nie ma na to wplywu firma - moga byc zepsute takze TwinMOS, Kingstone czy Geile. A zepsute kosci w sklepie napewno wymienia na dzialajace. Ja mialem NONAME w starym kompie teraz mam TwinMOS i ani jedne ani drugie nie sprawialy mi klopotow.

 

Podsumowujac. Mysle ze nie zawsze nalzey doradzac elementy kompa do OC, jezeli ktos nie ma zamiaru podkrecac nie warto inwestowac w niepotrzebne elementy.

 

To jest IMHO no offense i PEACE :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Nie wiem czy czytales posty wyzej ale gosc pisal ze nie bedzie OC procka !!

 

A nawet jesli to watpie zeby podkrecal na FSB 200 na Epoxie bo to bardzo zadko sie udaje - mowie oczywiscie o plycie bez dodatkowego chlodzenia mostkow i obudowie bez jakiejs super cyrkulacji powietrza. Sam mam Epoxa i wiem ze nie jest super stabilny na FSB200. A jak juz DES666 pisal komp bedzie wykorzystywany do zadan domowych, wiec watpie zeby ktokolwiek znal sie tam na podkrecaniu. 

 

Z tymi pamieciami to sie w sumie nie zgodze, jezeliu pamiec nie jest zepsuta to dziala stabilnie i nie ma na to wplywu firma - moga byc zepsute takze TwinMOS, Kingstone czy Geile. A zepsute kosci w sklepie napewno wymienia na dzialajace. Ja mialem NONAME w starym kompie teraz mam TwinMOS i ani jedne ani drugie nie sprawialy mi klopotow. 

 

Podsumowujac. Mysle ze nie zawsze nalzey doradzac elementy kompa do OC, jezeli ktos nie ma zamiaru podkrecac nie warto inwestowac w niepotrzebne elementy.

 

To jest IMHO no offense i PEACE :D

a kto mowi o o/c mowilem tylko o fsb 200mhz a przeciez mnoznik mozna zmniejszyc no ale ok widac mamy troche inne zdania w pewnych kwestiach :) Co do epoxow i fsb 200 to na tych z mostkami c1 nie ma juz problemow fsb 200 hula jak ta lala na poczatku owszem niektore nie chcialy smigac ale zazwyczaj wystarczylo wymienic paste na nb i zapodac radiatorek na sb i po krzyku. Moj bez dodatkowego chlodzenia poszedl na 230 mhz oczywiscie async z powodu pamieci

pozdrav & also PEACE :D

Lagier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki za opinie - troche mi to co prawda w glowie zamieszalo, ale z pewnoscia cos z tego optymalnego wybiore.

 

Ale lekko schodzac z tematu - pojawil sie watek timingow, jakichs synchronicznych ustawien procesora itp...

 

To moze przy okazji wyjdzie dlaczego moj komp dziala nie tak jak mi sie wydaje ze powinien szybko (wlasny komp ;)

 

Mam procka PIV 1.8 na plycie tak jak w podpisie. Pamieci mam Kingstone'a DDR333. Jak zatem ustawic to wszystko OPTYMALNIE tak aby dzialalo jak najszybciej i stabilnie jednoczesnie.

 

Aktualnie mam 1.8@2.24 i dzieki temu pamieci chodza na 333mhz bo jak daje np. procka na 2.4 to pamieci musze ustawic na 266 bo inaczej mialyby 354 a tego nie wytrzymuja. Zaznaczam ze te wszystkie zmiany sa mozliwe tylko poprzez FSB (lacznie z taktowaniem pamieci). Musze tez uwazac bo ma to wplyw na AGP/PCI i stosowowac jakies dzielniki w biosie. Jak zatem byloby najoptymalniej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...