Skocz do zawartości
Des666

Pytanie do specjalistow od sprzetu i kompatybilnosci :-)

Rekomendowane odpowiedzi

no wlasnie teraz pracujesz w trybie synchronicznym czyli 166/166 (fsb cpu/fsb ramu) co do timingow to zasada jest prosta im mniejsze wartosci tym wieksza wydajnosc ale czesto kosztem stabilnosci sam musisz potestowac jak to bedzie u ciebie smigac. Ogolnie chodzi o to w ilu cyklach zegarowych pamiec ma wykonywac dana operacje w biosei te opcje nazywaja sie RAS, CAS , CAS latency spojrz w moj podpis standardowo moje pamiatki powinny chodzic na ustawieniach 7-3-3 2.5 a chodza jak widac na 5-2-2 2.5

mam nadzieje ze troche rozjasnilo to twoje watpliowsci

pozdrav

LAgier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze FSB CPU wcale nie jest 166 ! W tym wlasnie problem, ze jest ono znacznie nizsze, bo przy FSB CPU 166 i mnozniku 18 (ktorego nie moge zmienic) mialbym 2,9Ghz !! Jak wiec latwo obliczyc (nie chce mi sie sprawdzac w BIOSIE :) mam FSB 125 !

 

Chyba ze ja tu czegos nadal nie rozumiem ;)

 

Synchronicznie bowiem bardzo trudno byloby ustawic. Chyba zebym ograniczyl poprzez dzielnik pamieci i zamiast 333 mialbym np. 266.

 

Dlatego wydaje mi sie ze synchronicznie to moge miec tylko i wylacznie przy FSB 133 (procek na 2,4Ghz) i pamieciach na 266mhz (czyli FSB 133 jesli dobrze rozumiem).

 

Prosze mnie poprawic jesli sie myle :)

 

Tylko ze tutaj pojawia sie dylemat - albo synchronicznie, wyzej taktowany procek, ale slabiej pamieci (marnuja sie ;) albo nizej taktowany procek, asynchronicznie i pamieci @333

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorx pokrecilo mi sie myslalem ze twoj pentak ma mnoznik 13.5 no ale jesli ma 18 to faktycznie nie pracujesz w trybie synchro tryb synchro uzyskasz tylko z ustawienia fsb cpu=fsb ramu czyli np.: 125/125 ale wtedy nie wykorzystujesz pelni mozliwosci pamieci na twoim miejscu sprobowalbym ustawic 133/133 moze twoj cpu pojdzie jesli nie to w twoim wypadku najlepiej bedzie ustawic asynchro fsb cpu 125 a dla pamieci jak najwyzsze taktowanie mozesz i bedzie ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

133/133 dziala bo sprawdzalem, ale wowczas pamiec dziala wolniej bo tylko 266mhz a to sa DDRy 333, wiec sie marnuja.

 

Co powinno zatem dzialac szybciej (globalnie): 1.8@2.25 + DDR@333 (asynchronicznie), czy 1.8@2.4 + DDR@266 (synchronicznie 133/133)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

133/133 dziala bo sprawdzalem, ale wowczas pamiec dziala wolniej bo tylko 266mhz a to sa DDRy 333, wiec sie marnuja. 

 

Co powinno zatem dzialac szybciej (globalnie): 1.8@2.25 + DDR@333 (asynchronicznie), czy 1.8@2.4 + DDR@266 (synchronicznie 133/133)

Najlatwiej bedzie to sprawdzic, PCmark2002, CCR Benchmark i SiSoft Sandra - potestuj a sie przekonasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlatwiej bedzie to sprawdzic, PCmark2002, CCR Benchmark i SiSoft Sandra - potestuj a sie przekonasz.

Kiedys testowalem PCmarkiem, ale wyniki byly osobno procesor/pamiec/hdd a potrzebne byloby jakies globalne podsumowanie wydajnosci... bo to oczywiste ze przy DDR 333 bedzie pamiec szybsza a przy procku na 2,4ghz procesor...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

133/133 dziala bo sprawdzalem, ale wowczas pamiec dziala wolniej bo tylko 266mhz a to sa DDRy 333, wiec sie marnuja. 

 

Co powinno zatem dzialac szybciej (globalnie): 1.8@2.25 + DDR@333 (asynchronicznie), czy 1.8@2.4 + DDR@266 (synchronicznie 133/133)

Biorąc pod uwagę QPB P4 IMHO lepiej ustawić asynchro, czyli FSB 125 mem max ile się da ~333. Dlaczego? P4 przy FSB 125(500qpb) ma przepustowość ok ~4GB a pamięć nawet @333 ma 2,7GB więc i tak mało ale i tak lepiej jak @266 gdzie ma 2,1GB. Problem ten rozwiązuje nak narazie tylko DualDDR :mrgreen: wtedy nawet przy DDR266 mamy 4,2GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracajac zatem do podstawowego tematu :)

 

Kolejna weryfikacja zestawu:

 

Athlon XP 1700+ + cooler TITAN czy jakis tam inny dobry. Mam nadzieje ze to pojdzie bez zadnych problemow poprzez zmiane FSB w biosie na jakies 2000+ a moze i wiecej, tak?

 

8RDA+ (niech no bedzie ten dzwiek)

Sapphire Radeon 9100

2x256 DDR 333 TwinMos/Kingston

 

HDD 80GB WD 8 MB cache

buda z dobrym zasilaczem (nie codegen - chociaz nie wiem dlaczego ;)

monitor LCD Sony S51 (widzialem na wlasne oczy i jest w porzadku)

DVD Toshiba

CDRW Liteon 52x24x52

 

I to chyba wszystko... i jak to teraz wyglada?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracajac zatem do podstawowego tematu :)

 

Kolejna weryfikacja zestawu:

 

Athlon XP 1700+  + cooler TITAN czy jakis tam inny dobry. Mam nadzieje ze to pojdzie bez zadnych problemow poprzez zmiane FSB w biosie na jakies 2000+ a moze i wiecej, tak?

 

8RDA+ (niech no bedzie ten dzwiek)

Sapphire Radeon 9100

2x256 DDR 333 TwinMos/Kingston

 

HDD 80GB WD 8 MB cache

buda z dobrym zasilaczem (nie codegen - chociaz nie wiem dlaczego ;)

monitor LCD Sony S51 (widzialem na wlasne oczy i jest w porzadku)

DVD Toshiba

CDRW Liteon 52x24x52

 

I to chyba wszystko... i jak to teraz wyglada?

skoro juz 8rda+ to kolejna weryfikacja cie czeka,a mianowicie

Abit NF7-S ,cena taka sama ,wyposazenie takie same ,a jednak plyta troche lepsza :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracajac zatem do podstawowego tematu :)

 

Kolejna weryfikacja zestawu:

 

Athlon XP 1700+  + cooler TITAN czy jakis tam inny dobry. Mam nadzieje ze to pojdzie bez zadnych problemow poprzez zmiane FSB w biosie na jakies 2000+ a moze i wiecej, tak?

 

8RDA+ (niech no bedzie ten dzwiek)

Sapphire Radeon 9100

2x256 DDR 333 TwinMos/Kingston

 

HDD 80GB WD 8 MB cache

buda z dobrym zasilaczem (nie codegen - chociaz nie wiem dlaczego ;)

monitor LCD Sony S51 (widzialem na wlasne oczy i jest w porzadku)

DVD Toshiba

CDRW Liteon 52x24x52

 

I to chyba wszystko... i jak to teraz wyglada?

skoro juz 8rda+ to kolejna weryfikacja cie czeka,a mianowicie

Abit NF7-S ,cena taka sama ,wyposazenie takie same ,a jednak plyta troche lepsza :P

chyba dawno w cenniki nie patrzales :lol: jesli uwazasz ze (8rda+) 470 pln = 560 pln (NF7-S) :lol: Z wypasem tez sie nie zgadza bo NF7-S ma SATA ktorego 8RDA+ nie posiada dodatkowo ma tez obsluge 5ciobitowego mnoznika. Moim zdaniem do tego konfigu 8rda+ pasuje jak ulal a mobo jest naprawde swietna oczywiscie nie dorowonuje wyposazeniem NF7-S ale jakby nie patrzec abit jest o jakies 4 m-ce mlodszy

Wracajac do glownego watku wszystko ok a mam jeszcze jedno pytanie niemyslales o ti4200 od prolinka tylko 520 pln a naprawde swietne karty (wiem cos o tym uzywam od roku)

pozdrav

Lagier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracajac do glownego watku wszystko ok a mam jeszcze jedno pytanie  niemyslales o ti4200 od prolinka tylko 520 pln a naprawde swietne karty (wiem cos o tym uzywam od roku)

pozdrav

Lagier

Owszem dobre ale ten komp nie ma być podobno do grania więc to nie ma sensu IMHO ten r9100 też, wzupełności wystarczy radeon9000 lub gffx5200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radeona wybralem dlatego (a nie GForce) zeby miec lepsza jakosc obrazu. Do gier jesli nawet bedzie uzywany to raczej sporadycznie i zapewne niezbyt wymagajacych (jakies Simsy czy cos tam - to bedzie komputer uzywany przez dzieczyne :)

 

Z drugiej strony ponizej 9100 chyba nie ma co kupowac staroci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radeona wybralem dlatego (a nie GForce) zeby miec lepsza jakosc obrazu. Do gier jesli nawet bedzie uzywany to raczej sporadycznie i zapewne niezbyt wymagajacych (jakies Simsy czy cos tam - to bedzie komputer uzywany przez dzieczyne :) 

 

Z drugiej strony ponizej 9100 chyba nie ma co kupowac staroci.

wg mnie nie ma juz czegos takiego jak jakosc obrazu ja bynajmniej juz roznic nie dostrzegam :? na codzien pracuje w rozdzialce 1280x1024x32x85hz moze dostrzeglbys roznice w 640x480 i to w 2d bo o jakieljkolwiek roznicy w 3d to nawet nie ma mowy. Po drugie staroci hmm... stara (jesli mozna o niej tak powiedziec) ale jara i niestety umowmy sie robi jak chce 9100 i nie zapominajmy jeszcze o licznych problemach z kompatybilnoscia kart ATI z softem poki co wilel osob ma z tym mase klopotow no ale jesli nie bedzie grac to faktycznie nie pyli wydawac dodatkowych pieniedzy. 9100 to rowniez dobra decyzja i w 100% ja popieram

pozdrav

Lagier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do roznic jakosci obrazu to sie zgodzic nie moge. Dzialam na monitorze Sony G200 17'' i mialem wczesniej Gforce 2 GTS Asusa. Niby obraz byl bardzo ladny itp... ale jak kupilem Radeona to naprawde widze wyrazna roznice. Ostrosc, kolory. Swoja droga najlepsza jakosc obrazu maja bodajze Matroxy. Kiedys bylo cos takiego jak G200 i G400 (kumpel mial) i mialo genialna jakosc obrazu mimo ze karta byla raczej slaba :)

 

Wiem ze 9100 to nic innego jak 8500LE, ale mimo wszystko 8500LE to calkiem przyzwoita karta i lepsza od 9000 Pro chociazby a starsza o calkiem sporo. Przy tym ma tez niezbyt wygorowana cene

 

Najgorsze jest to ze podsumowalem ten caly sprzet wraz z duperelami typu myszka, klawiatura itp... i wyszlo 4500 brutto. Podliczanie robilem w sklepie komputroniku bo tam przynajmniej cos takiego automatycznie umozliwiaja. Wiem ze sa czasem drozsi, ale sa tez czasem tansi a jako ze korzystam z ich oferty od bardzo dawna i nigdy nie moglem narzekac ze cos bylo nie tak to pewnie u nich kupie. Ale porowac warto zawsze z innymi sklepami... tylko ze ta cena i tak jest bardzo duza... w sumie to glownie przez tego LCD za 1900 zl.. moze znajde jakis rownie dobry, ale tanszy model.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do roznic jakosci obrazu to sie zgodzic nie moge. Dzialam na monitorze Sony G200 17'' i mialem wczesniej Gforce 2 GTS Asusa. Niby obraz byl bardzo ladny itp... ale jak kupilem Radeona to naprawde widze wyrazna roznice. Ostrosc, kolory. Swoja droga najlepsza jakosc obrazu maja bodajze Matroxy. Kiedys bylo cos takiego jak G200 i G400 (kumpel mial) i mialo genialna jakosc obrazu mimo ze karta byla raczej slaba :)

 

Wiem ze 9100 to nic innego jak 8500LE, ale mimo wszystko 8500LE to calkiem przyzwoita karta i lepsza od 9000 Pro chociazby a starsza o calkiem sporo. Przy tym ma tez niezbyt wygorowana cene

 

Najgorsze jest to ze podsumowalem ten caly sprzet wraz z <font color="#FF0000">[ciach!]</font> typu myszka, klawiatura itp... i wyszlo 4500 brutto. Podliczanie robilem w sklepie komputroniku bo tam przynajmniej cos takiego automatycznie umozliwiaja. Wiem ze sa czasem drozsi, ale sa tez czasem tansi a jako ze korzystam z ich oferty od bardzo dawna i nigdy nie moglem narzekac ze cos bylo nie tak to pewnie u nich kupie. Ale porowac warto zawsze z innymi sklepami... tylko ze ta cena i tak jest bardzo duza... w sumie to glownie przez tego LCD za 1900 zl.. moze znajde jakis rownie dobry, ale tanszy model.

wow 8O niezle cenia sobie tego LCD u mnie w czewie ten SONY kosztuje 1440 a NEC 1435 jak chcesz to moge ci cennik podeslac to porownasz sobie ceny.

 

Co do obrazu to tak jak mowie moim zdaniem roznice dostrzezesz tylko w 2d (i tez w niskiej rozdz. chociaz matroxy pono sa nie do wyj&^%*ia osobiscie nie widzialem obrazu z tej karty) bo w 3d gdy pracujesz w wysokiej rozdz. to bynajmniej ja niewidze zadnych roznic miedzy ATI a GF4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wow  niezle cenia sobie tego LCD u mnie w czewie ten SONY kosztuje 1440 a NEC 1435 jak chcesz to moge ci cennik podeslac to porownasz sobie ceny.

Ten NEC to jest ta drozsza wersja, bez glosnikow wbudowanych. Ma lepsze parametry no i nie ma glosnikow ;) Ale faktycznie pewnie poszukam czegos tanszego zamiast.

 

 

A co do obrazu - tutaj wlasnie chodzi przede wszystkim o 2D bo przeciez jak pisalem do 3D ten komp nie bedzie praktycznie wcale uzywany :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie zalezy ci na genialnej grafie mozesz kupic EPOX'a ze zintegrowana grafika (GF4MX) choc jestto gosza opcja od Radeona... Na monitorach sie nieznam... Cala reszta w porzadku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

A moim zdaniem pomyśl poważnie nad monitorem 17". Piszesz, że chodzi Ci o oglądanie filmów (i to w większym gronie) a mnie wydaje się, że 15" to trochę za mało aby cieszyć się z takiego "kina". Monitor 17" LCD to cena ok. 2100zł (NEC, LG z DVI). Kasę zaoszczedź na procku 1700" + jakiś tani wentylator (one się naprawdę mało grzeją), nagrywarka LITEON zamiast TEAC, grafika R9000, jakieś pamiątki 333 (firmowe ale nie super wypas), płyta Epox 8RDA (muzykę zawsze możesz dokupić jeżeli ta wbudowana nie będzie Ci odpowiadać). Może też być tańsza płyta (Epox do najtańszych nie należy ale dobra płyta to podstawa)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki to jest EPOX (cala nazwa) i czy na pewno jest dobry?  ;)

nie polecam ci tego typu rozwiazanie niedosc ze ta grafa to GF4 MX to na dodatek nie bedziesz mial mozliwosci wymiany jej w przyszlosci to taka zamrozona kasa natomiast gdy kupisz oddzielna grafe w przyszlosci zawsze mozesz ja sprzedac i kupic cos innego. Osobiscie nie preferuje zintegrowanych kart graficznych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powrot do starego tematu, ktory jednak jeszcze sie nie skonczyl. Dopiero teraz faktycznie ide zlozyc zamowienie na komputer - nie moj - jak pisalem wczesniej - jest skladany dla dziewczyny, a ze ona sie nie zna to sie zwrocila do mnie, wiec staram sie na ile moge i na ile forumowicze pomagaja bo niestety mimo iz z komputerami jestem za pan brat od Atari to jednak ostatnio nie nadazam juz za nowosciami - nie ma czasu czytac tych wszystkoch newsow o kolejnych Radeonach czy GForcach oznaczonych coraz bardziej zakreconymi i niejasnymi numeracjami.

 

Oto co uskladalem do kupy. Zaznaczam ze jestem zwolennikiem zaplacenia troche wiecej (w granicach normy ;) za lepszy markowy sprzet w imie swietego spokoju. Nie mam zamiaru sie pozniej z tym uzerac bo nie mam po prostu na to czasu. A badziewia 'zestawowego' w zyciu bym nie kupil.

 

Athlon XP 1700+ (pojdzie bez problemu na 2000 a sie 50zl zaoszczedzi)

 

Wentylator na procek CoolerMaster jakis - poleccie cos dobrego i w cenie do 40-50zl tak zeby sie procek nie grzal jak go sie troche podkreci)

 

Kingston DDR 333 - 256MB x 2 (maja isc jako dual)

 

EPOX 8RDA+ (siecowka + dobry dzwiek + stabilna ponoc plyta, ktora ostatnio ostro staniala)

 

CD-RW LiteOn 52x24x52 - mam to we wlasnym kompie i nie narzekam. Ponoc ma problemy z plytami 800MB, ale to akurat nie przeszkadza bo ile sie takich plyt nagrywa?

 

DVD Toshiba 16x/48x - polecany mi byl kilka miesiecy temu jako najlepszy wybor, wiec chyba sie nic nie zmienilo?

 

HDD - Seagate Barracuda 7200.7 ST380011A - 80GB. Tutaj mam troche watpliwosci, bo jest 12 miesieczna gwarancja. Sam mam Barracude IV i nie narzekam - dziala od pol roku bezproblemowo, cicho i stosunkowo szybko. A niewatpliwie atutem tego dysku jest niska cena. bo na przyklad Caviar 80GB (8MB cache) juz kosztuje prawie 100zl drozej.

 

Grafika - Sapphire Radeon 9100 64MB (128bit) - to ze wzgledu na jakosc obrazu radeonow przede wszystkim i cene oraz opinie na temat tego modelu.

 

Zasilacz do obudowy (bo zostala wybrana juz taka bez zasilacza). Ponoc Codegenow nie ma co kupowac. Ale tez nie chcialbym zeby ten zasilacz byl za drogi - poleccie cos umiarkowanego i wystarczajacego do powyzszego sprzetu w ktorym bedzie jeszcze dodatkowo stary dysk wymienny.

 

 

Na koniec zastosowanie tego kompa - przede wszystkim bezproblemowa, stabilna praca, obsluga multimediow - divx, dvd, mp3,. kompresja i ewentualna obrobka + sporadyczne granie, nagrywanie plyt CD, szybkosc kopiowania plikow i mozliwosc wykonywania roznych czynnosci podczas kopiowania plikow (na aktualnym kompie mojej dziewczyny jest to po prostu niemozliwe - jak sie cos kopiuje (pliki, czy nagrywa CD) to juz sie nic nie da robic. Nawet jak sie odtwarza mp3 to nie mozna prawie nic robic bo jak tylko dysk zaczyna pracowac to sa problemy. No ale tam jest slaby komp wiec to jest zrozumiale.

 

Z gory dzieki za wszelkie sugestie i krytyke ewentualnych wyborow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyzby tym razem nikt nie byl chetny do pomocy? Zawsze moglem liczyc na to forum. Mam nadzieje ze nadal jest to zrodlo fachowej porady od specjalistow dla mniej znajacych sie na rzeczy.

 

Z gory wielkie dzieki za pomoc - jutro chcialbym zlozyc to zamowienie i miec czyste sumienie ze jest to porzadny zestaw :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moze chociaz ktos by odpowiedzial czy ten twardziel (Barracuda 7200.7 80GB) jest dobrym wyborem oraz czy grafika Radeon 9100 Sapphire jest OK? Widzialem ze wyszly juz jakies 9200 Sapphire i nie wiem co to jest - nie moge nigdzie znalezc informacji o tych kartach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz mam dźwiękówkę na realteku podłączoną pod niezłą wieżę i głośniki i dźwięk jest ok

ale miałem pożyczonego na tydzień Live'a i nawet moje mało wymagające ucho usłyszało różnicę in plus dla SB

więc naprawdę warto te 50-70 zł dołożyć do RDA+ bo uważam, że różnicę w jakości dźwięku usłyszysz nawet na dwóch głośnikach (a co jak przez przypadek dojdą jeszcze 2+1 ;) )

SoundStorm zawarty jest w mostku południowym i jest to PROCESOR (DSP) dźwięku, zaś KODEK (inaczej mówiąc przetwornik C/A i A/C) jest ten sam w 8RDA i 8RDA+, czyli Realtek ALC650 :lol:

A to przecież od kodeka zależy jakość tego co usłyszymy w głośnikach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moze chociaz ktos by odpowiedzial czy ten twardziel (Barracuda 7200.7 80GB) jest dobrym wyborem oraz czy grafika Radeon 9100 Sapphire jest OK? Widzialem ze wyszly juz jakies 9200 Sapphire i nie wiem co to jest - nie moge nigdzie znalezc informacji o tych kartach...

Ja podchodze ostroznie do Seagate'ow - wielu moich znajmomych mialo z nimi problemu (np. bady na nowym dysku). Niektorzy musieli swoje Barracudy na drugi dzien do sklepu odnosic. Zaraz mnie tu zapewne zjada, ze Barracuda spoko dysk itd., ale co ja zrobie, ze trafialem (albo moi znajami) na dyski, ktore w ciagu pol roku trzeba bylo wymienac? Moze jakas lipna seria byla, nie wiem. Bezproblemowo pracuje mi sie na Caviarach (chociaz troche glosne) lub Samsungach.

 

Co do 9200 - jest to 9000 z dadana obsluga AGPx8 - tak wiec w porownaniu do 8500LE/9100 wypada marnie. Na twoim miejscu poszukalbym jakiejs 8500LE zamiast 9100 (mimo, ze sa to te same karty, to 8500LE jest tansza 8O i nie sprawia tyle problemow z grami, co 9100 -"slynne" Catalysty 3.5 i obsluga OpenGL. Bo ciekawe 8500 rozni sie tylko biosem od 9100 - wiec jak masz ochote mozesz sobie 9100 na 8500 sflashowac). Za 8500 przemawia tez fakt, ze chyba nie bylo wersji 64bit (chociaz tu moge sie mylic - w razie czego poprawcie mnie :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale jakby nie bylo procesor dzwieku odpowiada za roznego rodzaju EFEKTY i chyba mniejsze obciazenie samego procesora, czyz nie?

 

No ale tutaj dyskusja o plyte to sie nie rozbija (chyba ze jest jakas propozycja alternatywna do 8RDA+) tylko o pozostale komponenty glownie: sprawdzony HDD, grafika i inne czesci z listy kilka postow wyzej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzęcik ok, tylko tez do hdd nie mam przekonania, polecam jednak Maxtora (nawet z 2Mb cashem) lub WD.

Grafa to tak jak wyżej, 8500LE pojawiły się ostatnio Herce i to dobra propozycja, ew. jak komp jest dla dziewczyny która nie bedze grać często to dla oszczędzenia kasy może być r9000 lub fx5200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...