Skocz do zawartości
luk1999

ASRock AMD 7xx/8xx - Wszystkie modele AM2+/AM3

Rekomendowane odpowiedzi

Co do samego biosu to nie mam zastrzezen. ( brak tylko opcji wyłaczenia LOGO oraz regulacji napiecia NB ale ja juz cos wymysle :D )

Co do regulacji napięcia NB to jakoś nie była mi specjalnie potrzebna do zrobienia HTT 400MHz. ;)

Jeśli chodzi o wyłączenie logo, to słabo szukasz - znajduje się w pierwszym od góry podmenu w sekcji "Boot".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luk1999 dzieki za podpowiedz..

 

Wczoraj miałem tylko 2 godziny na pobierzne testy płyty dopiero w piatek bede w stanie cos wiecej powiedziec na temat jej,

 

Jak mozecie to zrobcie zdjecia płyt waszych Jak to wyglada we wczesniejszych rewizjach ...

 

Widac ze płyta jest przystosowana do 2 róznych wersji kondesatorów. ( zostawili sobie tylną furtke... )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie albo slepy jestem albo A770 nie ma obsługi CnQ... Instalacja progsa IES i uruchomienie to :

Unsuported this platform.....

WTF ?

 

Pomiomo uruchomenia w biosie CnQ na Enabled z Auto dalej mam full taktowanie proca....

 

Amd driver zainstaowany tez...

Edytowane przez Kwazor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj schemat zasilania na "Laptop" - działa bez problemu (CnQ musi być na Enabled w BIOS).

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Edycja

 

Pojawił się nowy ASRock A770DE - widać, że to jakaś tańsza wersja: węższy laminat, mniejszy radiator na NB, brak polimerowych kondensatorów. Poprawiono umiejscowienie złącza ATX i dodano możliwość zapisu 3 profili w BIOS. Zakresy regulacji napięć są podobne do starszych modeli (maks. ~1,7V na CPU i ~2,7V RAM).

 

Dołączona grafika

 

  • Support for Socket AM2+ / AM2 processors: AMD Phenom™ FX / Phenom / Athlon 64 FX / Athlon 64 X2 Dual-Core / Athlon X2 Dual-Core / Athlon 64 / Sempron processor
  • Supports CPU up to 140W
  • AMD 770 + SB700 Chipsets
  • AM3 CPU Ready!
  • FSB 2600 MHz (5.2 GT/s)
  • Supports Dual Channel DDR2 1066 with AM2+ CPU , and DDR2 800/667/533 with AM2 CPU, with 4 DIMM slots, maximum capacity up to 16GB
  • Supports ATI™ CrossFireX™
  • 2 x PCI Express 2.0 x16 slots (green @ x16 mode, orange @ x4 mode)
  • 6 x SATAII 3.0 Gb/s connectors, support RAID (RAID 0, RAID 1, RAID 10 and JBOD), NCQ, AHCI and "Hot Plug" functions
  • PCIE Gigabit LAN 10/100/1000 Mb/s
  • 1 x USB/WiFi header
  • Supports ASRock Instant Boot
  • Supports Smart BIOS, ASRock OC Tuner, Intelligent Energy Saver, Extra ESD Protection
  • 7.1 CH Windows® Vista™ Premium Level HD Audio (VIA® VT1708S Audio Codec with QSound)
  • Windows® Vista™ Premium 2008 Logo Ready
  • I/O Panel: 1 x Coaxial SPDIF Out Port, 1 x Optical SPDIF Out Port, 6 ready-to-use USB ports, 1 x RJ-45 LAN Port with LED

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Płyty ASRocka wspierające procesory AM3:

  • K10N780SLIX3-WiFi (NF780a)
  • K10N750SLI-110dB (NF750a)
  • K10N78hSLI-GLAN (GF8200)
  • K10N78-1394 (GF8200)
  • K10N78 (GF8200)
  • K10N78FullHD-hSLI R2.0 (GF8200)
  • AOD790GX/128M (AMD790GX/SB750)
  • A780GXE/128M (AMD780G/SB700)
  • A780FullHD (AMD780G/SB700)
  • A770CrossFire (AMD770/SB700)
  • A770DE (AMD770/SB700)
Edytowane przez luk1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie nie moge sie doczytac ani w Manualu płyty ani w w SB 700..

 

Ma ta mobo obsługe NCQ ?

 

Luk1999 Brak polimerowych kondów w A770DE na liniach zasilania ... ale juz po przetwornicach sa polimery czyli dobrze....

Edytowane przez Kwazor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby mieć NCQ, musisz w BIOS przełączyć kontroler SATA w tryb AHCI, ale to pociągnie za sobą konieczność przeinstalowania Windowsa (jeśli instalujesz XP, to będziesz musiał włożyć dyskietkę ze sterownikami albo użyć NLite).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem płytę :Asrock NF6-GLAN

http://www.asrock.com/mb/overview.asp?Model=NF6-GLAN

 

Mam Windowsa XP SP3 i nie mam dźwięku.

W specyfikacji pisze:

"5.1 CH Windows® Vista™ Premium Level HD Audio (ALC662 Audio Codec)"

Czyżby nie można uruchomić dźwięku w Windows XP?.

 

Druga sprawa:

AM3 CPU Ready**

 

*If you use AM3 / AM2+ CPU on AM2 chipset motherboard, the system bus speed will downgrade from HT3.0 (5200 MT/s) to HT1.0 (2000 MT/s), but the CPU frequency will not be influenced.

 

**This MB supports AM3 CPU by upgrading the BIOS version to P1.10 or later versions.

Czy to znaczy, że płyta będzie obslugiwała nowe procesory z podstawką AM3?.

 

Dziękuję z góry za pomoc.

Edytowane przez leszek2m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Windowsa XP SP3 i nie mam dźwięku.

W specyfikacji pisze:

"5.1 CH Windows® Vista™ Premium Level HD Audio (ALC662 Audio Codec)"

Czyżby nie można uruchomić dźwięku w Windows XP?.

Należy doinstalować do Windowsa odpowiednią poprawkę (do wyszukania w google: realtek "hd audio" problems i tym podobne słowa kluczowe).

NTW: to jest temat o ASRockach na AMD7x0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukaj łatki KB888111 instalujesz i w menedżer urządzen bedzie na dole PCI device z znakiem zapytania.

Wtedy bierzesz wyszukaj automatycznie sterownik wykryje HD audio bus i dopiero wtedy instalujesz stery od dzwięku..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to panowie ZGON..

Pada mi mobo podczas dokladania ramu 2x512 hynix.. komp byl wylaczony.

 

Objaw: swieci sie dioda PWR_LED i nic wiecej ... na nic innego niereaguje.

 

Poleciala na serwis..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś czegoś takiego:

1. Włączyć kompa.

2. Nacisnąć reset i po 1-2 sekundach wyjąć kabel z gniazdka.

3. Odczekać około 10 sekund i spróbować odpalić kompa?

Ewentualnie połącz to z clear CMOS przez 5-10 minut.

Edytowane przez luk1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luk rózne cuda probowałem .....

 

I nic ...

 

Troche zle napisałem objawy:

Po podłaczeniu zasilania swieci sie TYLKO dioda PWR-LED .. nie reaguje na próby uruchomiena ...

Edytowane przez Kwazor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawił się nowy model - A780GM-LE oparty o AMD 780G/SB700 (szkoda, że nie SB750).

 

Dołączona grafika

 

Specyfikacja:

  • Support for Socket AM2+ / AM2 processors: AMD Phenom™ FX / Phenom / Athlon 64 FX / Athlon 64 X2 Dual-Core / Athlon X2 Dual-Core / Athlon 64 / Sempron processor
  • Supports Hyper-Transport 3.0 (HT 3.0) Technology
  • AMD 780G + SB700 Chipsets
  • AM3 CPU Ready!
  • FSB 2600 MHz (5.2 GT/s)
  • Supports Dual Channel DDR2 1066 with AM2+ CPU , and DDR2 800/667/533 with AM2 CPU, with 2 DIMM slots, maximum capacity up to 8GB
  • Integrated AMD Radeon HD 3200 graphics, DX10 class iGPU, Pixel Shader 4.0, Max. shared memory 512MB
  • Supports ATI™ Hybrid CrossFireX™
  • 1 x PCI Express 2.0 x16 slot (green @ x16 mode)
  • 6 x SATAII 3.0 Gb/s connectors, support RAID (RAID 0, RAID 1, RAID 10 and JBOD), NCQ, AHCI and Hot Plug functions
  • PCIE Gigabit LAN 10/100/1000 Mb/s
  • Dual VGA Output: Support DVI-D and D-Sub ports by independent display controllers
  • Supports HDCP function with DVI-D port
  • Supports Full HD 1080p Blu-ray (BD) / HD-DVD playback
  • Supports ASRock Instant Boot
  • Supports Smart BIOS, ASRock OC Tuner, Intelligent Energy Saver
  • 5.1 CH Windows® Vista™ Premium Level HD Audio (ALC662 Audio Codec)
  • Windows® Vista™ Premium 2008 Logo Ready
  • I/O Panel: 1 x VGA/D-Sub Port, 1 x VGA/DVI-D Port, 6 x Ready-to-Use USB 2.0 Ports, 1 x RJ-45 LAN Port with LED

Mimo niepozornego wyglądu można przygrzać 2,72V na RAM i najprawdopodobniej +0,3625V na CPU powyżej domyślnego napięcia. Jest możliwość zapisania 3 profili w BIOS, wygląda również na to, że mnożnik w Phenomie można już zmieniać w standardowy sposób (wcześniej ustawiało się go przez FID i DID).

 

Na koniec jeszcze fotka nowego M3A790GXH/128M pod AM3:

 

asrock_am3_board.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba sukcesem Asrocka są "szaleni projektanci" czyli np połaczenie 754 i 939 na jednej mobo :P.

Do tego do dzis tylko asrock jest producentem płyt na Socket A ( sam musze włąsnie kupic nowa mobo dla kienta i tylko asrock został) Zobacz produkuja mobo na juz nieistniejaca platforme i maja z tego zyski i moga rozwijac sie dalej...

 

Duzym sukcesem tez jest cena płyty a jej mozliwosci.I mozliwosci modowania..

 

ECS tez miał flagowa płyte K7S5A ( cena/ wydajnosc ) ale zamiast poprawiac sie zaczał spadac na pysk...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...