Skocz do zawartości
luk1999

ASRock AMD 7xx/8xx - Wszystkie modele AM2+/AM3

Rekomendowane odpowiedzi

W 770De ten radiator to dokładnie taki sam jak w k7s41Gx i pochodnych.... nie wróży to długiej bezawaryjnej pracy....

No ale musieli na czyś przyciac koszta by cena była akceptowalna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W czym to, jest gorsze od A770crossfire,GA-MA770-DS3. A raczej co ma okrojone?

Chyba sekcja zasilająca jest trochę słabsza, no i ten radiator na NB, choć i tak pewnie będzie wystarczający (w modelach na GF8200 jest taki sam ;)). Z drugiej strony poprawili rozmieszczenie elementów na laminacie, pozbyli się tej karty do przełączania CF no i dodali profile w BIOS. Edytowane przez luk1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W temacie o dyskach był własnie problem z Raid ( jego wydajnosc ) i zdjecie jak to szarpie wykres.... nikt nie mogł sie dopatrzyc błedu ze strony sterów itd..... wyszło na to ze jednak chipset tu kaszanił....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna porcja nowości od ASRocka:

 

A780GXH/128M (780G+SB710, wspiera ACC):

A780GXH128M_Enlarge_.jpg

  • Support for Socket AM2+ / AM2 processors: AMD Phenom™ FX / Phenom / Athlon 64 FX / Athlon 64 X2 Dual-Core / Athlon X2 Dual-Core / Athlon 64 / Sempron processor
  • Support for Socket AM3 processors: AMD Phenom™ II X4 / X3 and Athlon II X4 / X3 / X2 processors
  • Solid Capacitor for CPU power
  • Supports CPU up to 140W
  • Supports AMD OverDrive™ with ACC feature (Advanced Clock Calibration)
  • Supports Hyper-Transport 3.0 (HT 3.0) Technology
  • AMD 780G + SB710 Chipsets
  • FSB 2600 MHz (5.2 GT/s)
  • Supports Dual Channel DDR2 1066 with AM2+ CPU , and DDR2 1066/800/667/533 with AM2 CPU, with 4 DIMM slots, maximum capacity up to 16GB
  • Integrated AMD Radeon HD 3200 graphics, DX10 class iGPU, Pixel Shader 4.0, Max. shared memory 512MB
  • Supports ATI™ CrossFireX™ and Hybrid CrossFireX™
  • Integrated 128MB side port memory for iGPU
  • 2 x PCI Express 2.0 x16 slots (green @ x16 mode, orange @ x4 mode)
  • 6 x SATAII 3.0 Gb/s connectors, support RAID (RAID 0, RAID 1, RAID 10 and JBOD), NCQ, AHCI and Hot Plug functions
  • PCIE Gigabit LAN 10/100/1000 Mb/s
  • Three VGA Output options: D-Sub, DVI-D and HDMI
  • Supports HDCP function
  • Supports Full HD 1080p Blu-ray (BD) / HD-DVD playback
  • Supports ASRock Instant Boot
  • Supports Smart BIOS, ASRock OC Tuner, Intelligent Energy Saver
  • 7.1 CH Windows® Vista™ Premium Level HD Audio (VIA® VT1708S Audio Codec with QSound)
  • Windows® Vista™ Premium 2008 Logo Ready
  • I/O Panel: 1 x VGA/D-Sub Port, 1 x VGA/DVI-D Port, 1 x HDMI port, 1 x RJ-45 LAN Port with LED, 4 x USB 2.0 Ports
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

A780GMH/128M (780G+SB710, wspiera ACC, mATX):

A780GMH128M_Enlarge_.jpg

  • Support for Socket AM2+ / AM2 processors: AMD Phenom™ FX / Phenom / Athlon 64 FX / Athlon 64 X2 Dual-Core / Athlon X2 Dual-Core / Athlon 64 / Sempron processor
  • Solid Capacitor for CPU power
  • Support for Socket AM3 processors: AMD Phenom™ II X4 / X3 and Athlon II X4 / X3 / X2 processors
  • Supports AMD OverDrive™ with ACC feature (Advanced Clock Calibration)
  • Supports Hyper-Transport 3.0 (HT 3.0) Technology
  • AMD 780G + SB710 Chipsets
  • FSB 2600 MHz (5.2 GT/s)
  • Supports Dual Channel DDR2 1066 with AM2+ CPU , and DDR2 800/667/533 with AM2 CPU, with 4 DIMM slots, maximum capacity up to 16GB
  • Integrated AMD Radeon HD 3200 graphics, DX10 class iGPU, Pixel Shader 4.0, Max. shared memory 512MB
  • Integrated 128MB side port memory for iGPU
  • Supports ATI™ Hybrid CrossFireX™
  • 1 x PCI Express 2.0 x16 slot (green @ x16 mode)
  • 6 x SATAII 3.0 Gb/s connectors, support RAID (RAID 0, RAID 1, RAID 10 and JBOD), NCQ, AHCI and Hot Plug functions
  • PCIE Gigabit LAN 10/100/1000 Mb/s
  • Three VGA Output options: D-Sub, DVI-D and HDMI
  • Supports HDCP function
  • Supports Full HD 1080p Blu-ray (BD) / HD-DVD playback
  • Supports ASRock Instant Boot
  • Supports Smart BIOS, ASRock OC Tuner, Intelligent Energy Saver
  • 7.1 CH Windows® Vista™ Premium Level HD Audio (VIA® VT1708S Audio Codec with QSound)
  • Windows® Vista™ Premium 2008 Logo Ready
  • I/O Panel: 1 x VGA/D-Sub Port, 1 x VGA/DVI-D Port, 1 x HDMI port, 1 x RJ-45 LAN Port with LED, 4 x USB 2.0 Ports
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

M3A790GXH/128M (790G+SB750, AM3, dolny slot PEG pracuje w trybie 4x):

M3A790GXH128M_Enlarge_.jpg

  • Support for Socket AM3 processors: AMD Phenom™ II X4 / X3 and Athlon II X4 / X3 / X2 processors (except 920 / 940)
  • ASRock DuraCap (2.5 x longer life time), 100% Japan-made high-quality Conductive Polymer Capacitors
  • Supports CPU up to 140W
  • AMD 790GX + SB750 Chipsets
  • Supports AMD OverDrive™ with ACC feature (Advanced Clock Calibration)
  • FSB 2600 MHz (5.2 GT/s)
  • Supports Hyper-Transport 3.0 (HT 3.0) Technology
  • Supports Dual Channel DDR3 1600(OC)/1333/1066/800 (4 x DIMM slots) non-ECC, un-buffered memory, Max. capacity up to 16GB
  • Integrated AMD Radeon HD 3300 graphics, DX10 class iGPU, Pixel Shader 4.0, Max. shared memory 512MB
  • Supports ATI™ CrossFire™, Hybrid CrossFireX™ and 3-Way CrossFireX™
  • Integrated 128MB side port memory for iGPU (DDR3 1333)
  • 3 x PCI Express 2.0 x16 slots (green @ x16 mode, blue @ x8 mode, orange @ x4 mode)
  • 6 x SATAII 3.0 Gb/s connectors, support RAID (RAID 0, RAID 1,RAID 5, RAID 10 and JBOD), NCQ, AHCI and "Hot Plug" functions
  • Supports 2 x IEEE1394 ports (one port on back panel, one header on board)
  • PCIE Gigabit LAN 10/100/1000 Mb/s
  • Three VGA Output options: D-Sub, DVI-D and HDMI
  • Supports HDCP function
  • Supports Full HD 1080p Blu-ray (BD) / HD-DVD playback
  • Supports ASRock Instant Boot
  • Supports Smart BIOS, ASRock OC Tuner, Intelligent Energy Saver
  • 7.1 CH Windows® Vista™ Premium Level HD Audio, DAC with 110dB dynamic range (ALC890 Audio Codec), support DTS.
  • Windows® Vista™ Premium 2008 Logo Ready
  • I/O Panel: 1 x VGA/D-Sub Port, 1 x VGA/DVI-D Port, 1 x HDMI port, 1 x IEEE 1394 Port, 1 x eSATAII Port,1 x RJ-45 LAN Port with LED, 6 x USB 2.0 Ports
Edytowane przez luk1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

luk1999 : uzupełniłem 1 str o te kilka modeli.

jak chcecie coś dodać/zmienić (jakieś FAQ może) na 1 str to PW ;] najlepiej juz z kodem gotowym do wklejenia ;] (tagi Code)

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem cały wątek i nie trafiłem na opinie dotyczące modelu A780GM-LE. Płytka jest dość tania, jak na dzisiejszą wartość USD (~250-260zł) - ostatecznie jest to najtańsza propozycja z 780G, pomijając jakieś okazję na allegro.

 

Chcę złożyć ekstremalnie tani komputer media center, który służył będzie do odtwarzania filmów HD 720 i 1080, zatem wsparcie 780G (choć proc typu 4450e chyba sobie z fullhd poradzi?) na pewno się przyda, nie wspominając o wyjściu DVI (trochę głupio by było podpinać tv fullhd pod dsub).

 

Nie znalazłem żadnych recenzji tej płyty w necie, więc jeśli macie jakieś info, będę bardzo wdzięczny. OC, oczywiście, również mnie interesuje, choć nie spodziewam się rewelacji (ale te kilkaset MHz pewnie dałoby radę).

 

PS - gdyby ktoś z Was miał podobną płytkę na zbyciu, to w razie czego jestem zainteresowany :)

Edytowane przez soulburner

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny kurdupel od ASRocka: A790GMH/128M (790GX+SB750, wspiera ACC, mATX):

 

A790GMH128M_Enlarge_.jpg

 

  • Support for Socket AM2+ / AM2 processors: AMD Phenom™ FX / Phenom / Athlon 64 FX / Athlon 64 X2 Dual-Core / Athlon X2 Dual-Core / Athlon 64 / Sempron processor
  • Solid Capacitor for CPU power
  • Support for Socket AM3 processors: AMD Phenom™ II X4 / X3 and Athlon II X4 / X3 / X2 processors
  • AMD 790GX + SB750 Chipsets
  • Supports AMD OverDrive™ with ACC feature (Advanced Clock Calibration)
  • FSB 2600 MHz (5.2 GT/s)
  • Supports Hyper-Transport 3.0 (HT 3.0) Technology
  • Supports Dual Channel DDR2 1066 with AM2+ CPU, and DDR2 800/667/533 with AM2 CPU, with 4 DIMM slots, maximum capacity up to 16GB
  • Integrated AMD Radeon HD 3300 graphics, DX10 class iGPU, Pixel Shader 4.0, Max. shared memory 512MB
  • Integrated 128MB side port memory for iGPU
  • Supports ATI™ Hybrid CrossFireX™
  • 1 x PCI Express 2.0 x16 slot (green @ x16 mode)
  • 6 x SATAII 3.0 Gb/s connectors, support RAID (RAID 0, RAID 1,RAID 5, RAID 10 and JBOD), NCQ, AHCI and "Hot Plug" functions
  • PCIE Gigabit LAN 10/100/1000 Mb/s
  • Three VGA Output options: D-Sub, DVI-D and HDMI
  • Supports HDCP function
  • Supports Full HD 1080p Blu-ray (BD) / HD-DVD playback
  • Supports ASRock Instant Boot
  • Supports Smart BIOS, ASRock OC Tuner, Intelligent Energy Saver
  • 7.1 CH Windows® Vista™ Premium Level HD Audio (VIA® VT1708S Audio Codec with QSound)
  • Windows® Vista™ Premium 2008 Logo Ready
  • I/O Panel: 1 x VGA/D-Sub Port, 1 x VGA/DVI-D Port, 1 x HDMI port, 1 x RJ-45 LAN Port with LED, 4 x USB 2.0 Ports
Edytowane przez luk1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedzieć coś, jak się nie miało płyty w rękach ;).

Generalnie od strony BIOS-u i wykonania (niezła sekcja zasilająca jak na mATX), wygląda bardzo ciekawie. Gdybym szukał mATX, to zaryzykowałbym - po dłuższej zabawie z K10N78HSLI-GLAN i A770CrossFire mam dobre wspomnienia ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nom, myślę, że a780GHX to lepszy pomysł, jeśli do płyty będzie włożony Phenom... sam bym go kupił, ale obiecałem sobie, że następna płyta będzie już pod AM3 i pewnie będzie to M3A790GXH/128M, jak się pojawi w sklepach ;).

Edytowane przez luk1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luk zebys jeszcze nie musiał zmienic wizji ( Asrock tak szybko wypuszcza nowe modele płyt ze ja juz sie gubie ;) )

 

Dzieki ci AMD za Phenia II co obsługuje DDR 2 i 3 ......... jak dla mnie swietne posuniecie ze strony AMD...a nie jak u intela Nowy proc nowa płyta....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nom, myślę, że a780GHX to lepszy pomysł, jeśli do płyty będzie włożony Phenom... sam bym go kupił, ale obiecałem sobie, że następna płyta będzie już pod AM3 i pewnie będzie to M3A790GXH/128M, jak się pojawi w sklepach ;).

Luk1999 ja dopiero chciałbym wskoczyć na Phenoma II i chyba też zaczekam na tego Asrocka. Chociaż cena A780GXH / 128M jest ok :) Edytowane przez schism

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luk1999 ja dopiero chciałbym wskoczyć na Phenoma II i chyba też zaczekam na tego Asrocka. Chociaż cena A780GHX / 128M jest ok :)

Heh, nie kuś mnie. Ja naprawdę nie muszę zmieniać płyty na kolejną AM2+ ;).

 

Bajdałej: Recenzja AOD790GX/128M - ocena 8,95/10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też wezmę GXH :) W przyszłym tygodniu coś skrobnę o niej.

Ten post został napisany z gxh :twisted2:

Bardzo dobra dla mnie perspektywa- nie miałem kasy na kupno za jednym strzałem nowego procka i mobo, to znalazłem mobo, która da sobie radę z obecnym prockiem na AM2 (Orleans 3000+), a po wakacjach uciągnie jakiegoś trzy/czterordzeniowca. I to bez konieczności wymiany ramu.

Dziwnym trafem w sumie- zamówiłem gxe, ale się okazało że nie mają na magazynach ani jednej sztuki... wczoraj, po paru dniach czekania dostałem telefon z pytaniem czy może być gxh. Dzisiaj przyszła.

 

Tak na szybko- płyta fajnie poukładana- wszystkie gniazdka w dobrym miejscu, więc nie trzeba wlec kabli gdzieś między grafiką, mostkami a procesorem, ani kombinować z jakimś motaniem kabli pod płytą (w starym gigabyte miałem gniazdko od front panelu nad kartą grafiki i było trochę hardkorowo, tutaj jest na dole, razem z wszystkimi usb, front ledami, sata, etc). Jak ktoś ma grube kable do dodatkowego usb/audio/front panelu i chce mieć to wszystko podłączone, to bez zaplanowania może mieć drobne problemy z upchnięciem wszystkiego. Jednakowoż, to tylko drobna niedogodność imo.

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Główne gniazdko zasilania na samej krawędzi obok ramu, 4/8pin 12V też przy krawędzi- między procesorem a tylnym panelem.

Paru kondensatorów ofc brakuje, ale jakoś mnie to nie rusza. Nie jestem elektronikiem, więc jako nieobeznany, pomyślę że tak miało być ;]

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Mostek :]

Dołączona grafika

 

Tylny panel:

Dołączona grafika

Osobiście wolałbym, żeby w miejscu d-sub było hdmi, a zamiast hdmi dwa dodatkowe usb, ale widocznie nie można mieć wszystkiego. Obok hdmi optyczne s/pdif (jest jeszcze hdmi spdif bezpośrednio na płycie).

Dźwięk ze zintegrowanej muzyki niczego sobie. Zintegrowanej grafiki nie miałem okazji sprawdzić. Może kiedyś. W pudełku przejściówka molex-> sata, 2x kabel sata, po jednej taśmie ata i floppy.

Btw, sry za jakość zdjęć, ale aparat nie dość, że pożyczony, to jeszcze kijowe ma makro.

Edytowane przez m4r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apollo Rzeszów.

Na razie wszystko (odpukać) w porządku.

Poskręcałem, pospinałem, stery się zainstalowały, winda przerejestrowała* i to wszystko.

Czy jestem zadowolony? Zadaj mi to pytanie za ~pół roku użytkowania (ewentualnie po przesiadce na Phenoma). Jeżeli będzie tak jak do tej pory, to będę zadowolony.

Na razie są dwa minusy, jakich doświadczyłem (prozaiczne):

- w obudowie mam trzy piny do power led, płyta główna ma 2 (trzeba będzie zrobić przejściówkę jutro, co mi się średnio uśmiecha, bo nie wiem gdzie jest lutownica) :lol:

- nie da się wyłączyć splash screena biosu (nie lubię tych obrazków ;] ). Ale jutro się pobawię instant boot, to się zobaczy czy będzie jeszcze jakikolwiek splash.

 

 

*nie, nie instalowałem od nowa. Nie po to dłubię w systemie półtora roku, żeby go przeinstalowywać przy byle zmianie byle płyty głównej xDDD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...