Skocz do zawartości
luk1999

ASRock AMD 7xx/8xx - Wszystkie modele AM2+/AM3

Rekomendowane odpowiedzi

Chętnie bym wrzucił, gdybym ten kontroler w evereście gdziekolwiek znalazł.

Poza tym, świeży everest jęczy, że nieznany typ płyty głównej i inne tego typu bzdety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim potestuję HTT, mam pewien probem... komputer chodzi potwornie wolno. Nigdy nie miałem Athlona X2 (dokładniej jest to 4850e), więc nie wiem co przegapiłem przy instalacji... wrzuciłem sterownik southbridge, potem Catalysty, no i co bym nie zrobił, użycie CPU idzie na 100% - jakaś strona flashowa, np. wizualizer dekorala, chodzi jak na K6/2 500MHz :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterownik southbridge? Wyrzuć to - w miarę świeże Catalysty (9.2 lub 9.3) powinny wystarczyć (w paczce są też stery do ide/sata).

Może masz włączone C'n'Q i ono świruje (sprawdź taktowanie procka w cpu-z)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy na wydajność systemu może wpływać to, że zainstalowana jest jedna kostka pamięci? Gdzieś wyczytałem, że dual wyjątkowo dużo daje przy grafice zintegrowanej... ale chyba 2D by tak nie kulało ;) CnQ nie świruje, cpu-z pokazuje ~2500MHz. Będę eksperymentował wieczorem, jeśli problem się rozwiąże, wrzucę też jakieś testy max HTT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz dopiero załapałem, że to ta płyta mATX - ona chyba nie pozwalała na ustawienie więcej niż default + 0,05 V. Normalna regulacja działała na Phenomie i tam można było dać bodajże 1,55V. Może po prostu napisz maila do ASRocka z prośbą, żeby dodali możliwość ustawiania wyższych napięć.

Edytowane przez luk1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja niedawno udupczyłem bios w A780FullHD i to spod dosa, plyta poszla na gware i wymienie ą na A770DE jak tylko bedzie to mozliwe :)

Edytowane przez suslik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wszystko pojdzie dobrze to wymienią mi ją na A770DE, jako ze nie potrzebuje już integry.

Dobry wybór? CF nie bedize używane, lepsza dźwiękówka też niepotrzebna, na NB zawsze jakiś wiatrak można dać ;D I te profile w biosie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem wczoraj AOD790GX/128M i mam parę uwag:

 

1) Radiator na NB jest duży i zawadza o zapinanie mojego Scythe Infinity - musiałem powyginać blachę na zapinkach Scythe aby wlazło.

2) Radiator NB bardzo mocno się grzeje, ale jadę w tej chwili na zintegrowanej grafie, więc może jak się wyłączy to będzie chłodniej. Niemniej jest stabilnie. Pewnie trzeba będzie zainwestować w nawiew.

4) Mam Athlona X2 2800MHz AM2 i opcje do ustawiania dzielników i mnożników się nie pojawiają w biosie - nie tak jak na screenach na necie przy założonym Phenomie. Efektem tego jak podciągam HT ref. speed z 200MHz w górę to PCIE oraz HT Link idą proporcjonalnie w górę. Przy zmianie mnożnika HT z 5x na 4x z poziomu "AMD Overdrive" dostaję black screen :-(

5) Program do podkręcania "ASRock OC Tuner" crasciach!e mi windowsa przy odpalaniu, więc nawet nie wiem jakie ma możliwości

6) Maksymalne ustawienie taktowania pamięci to 800MHz, 1066 pojawia się dopiero jak się ma phenoma. Jadąc w górę z HT ref speed oczywiście mogę je podkręcić, ale jak już mówiłem mnożnik HT jest stale na 5x jak się ma Athlona X2 na AM2

7) W biosie nie ma opcji auto-shutdownu przy przegrzaniu proca, ani pikania speakerem. Nie ma też aktualnego taktowania pamięci. Bios najnowszy.

 

Koniec końców zastanawiam się poważnie czy płyty nie sprzedać, bo poprzednie mobo DFI okazało się być sprawne (powód zmiany na tego Asrocka) a na tym Asrocku nie mogę puścić pamięci na 1000, ani proca jak poprzednio 3000-3300 na DFI. Druga opcją jest kupno Phenoma II, ew Phenoma I - jakiegoś taniego (którego?).

 

 

Update: to co przekreśliłem było nie prawdą

Edytowane przez Met
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może pokaż zdjęcie BIOS. Jakiego masz Windowsa?

Sprawdziłem i w biosie (tylko w innym menu) jest "memory multiplier" z ustawieniami 200,400,600,800,1000. Dałem 800 i faktycznie uzyskałem mnożnik 4x.

 

post-259-1238284009_thumb.jpg

 

post-259-1238284018_thumb.jpg

 

Windows to Windows 2008 Server Enterprise 64-Bit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...