Skocz do zawartości
luk1999

ASRock AMD 7xx/8xx - Wszystkie modele AM2+/AM3

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, trzy pytania (do AOD790GX/128M):

1) Jakie powinno być domyślne napięcie NB? W Biosie nie ma ustawienia AUTO... Do ile można jechać bez nawiewu? W programach odczytujących mi się waha koło 1.25V ale wolę się upewnić.

2) Mam pamięci OCZ platinum ddr2 2x2GB 1066MHz 5-5-5-15(tRAS)-26(tRC)-2T, ale działają mi tylko na 800MHz. jak ustawię na 1066 nawet z zawyżonymi timingami i 2.2V to w ogóle czarny ekran i nic. Kręciłem tylko mnożnikiem proca więc ustawienie 1066 daje równe 1066MHz, z resztą gdy proc na default też nie chcą chodzić.

3) Napięcie na procesorze w stresie się sporo waha, czy jest sens przylepiać jakieś radiatory na sekcję zasilania albo w jakiś inny sposób próbować temu zaradzić?

1. CPU-NB jest zawsze równe napięciu rdzeni (procesora). Jest o tym napisane w pierwszym poście.

2. Z dzielnikiem 1066 są często problemy. Lepiej zostawić na 800 i podkręcać proca HTT.

3. Było o tym pisane chyba stronę temu: to jest bzdura wyświetlana przez programy, w rzeczywistości wahania są dużo, dużo mniejsze.

 

EDYCJA:

W sklepach pojawił się A780GMH/128M w cenie 250-270 zł (1, 2, 3, 4).

Edytowane przez luk1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam, przynajmniej teoretycznie selekta X3 710 z bachcomp na @X4 i taki problem, ze:

po zamknieciu systemu(shutdown) i przy ponownym wlaczeniu komp nie bootuje, ALE wystarczy na moment odciac zasilanie(np. na zasilaczu przelaczyc na 0) lub ewentualnie zrobic twardy reset i juz startuje normalnie.

Z wylaczonym ACC, czyli jako X3 nie ma tego problemu, nie ma rowniez problemu jesli dam uruchom ponownie z poziomu systemu - bootuje normalnie.

 

Nie zeby to byl jakis duzy problem w normalnym uzytkowaniu, bo kompa wlaczam raz dziennie, po wczesniejszym zalaczeniu napiecia na listwie, ale chyba jednak jest cos nie tak.

 

W bachcomp sie wypieli, reklamacji nie przyjma i ze u nich dzialal OK, a tak wogole to ze asrock jest do [gluteus maximus] i ze gwarancje na X4 daja tylko z plyta biostar 790 - notabene dostepny chyba tylko u nich :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spotkałem się z 3 takimi przypadkami, w tym z 2 z bachcomp. raczej nic z tym nie zrobisz.

Oni pewnie raz włączają, robią test i tyle.

Ktoś teraz do mnie pisał w sprawie oc x3 710 z esc i miał sprawny 4 rdzeń i nie było tego problemu. Teraz go testuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W bachcomp sie wypieli, reklamacji nie przyjma i ze u nich dzialal OK, a tak wogole to ze asrock jest do [gluteus maximus] i ze gwarancje na X4 daja tylko z plyta biostar 790 - notabene dostepny chyba tylko u nich :P

No właśnie...

 

To są po prostu oszuści. Mam taką teorię - jak się nie kupuje zestawu X3@X4 + Biostar, to wciskają procesor, którego nie dało się odblokować, czyli X3 z uszkodzonym 4 rdzeniem. Przecież masz Asrocka, a oni odblokowali na Biostarze - możesz sobie skoczyć...

 

Z drugiej strony naciskaj na nich - w końcu niczego takiego nie napisali, że to tylko na Biostarze da radę odblokować.

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoja drogą każda płyta tak samo odblokowuję, różnice mogą wytępić przy o/c ( stabilność mobo, sekcja zasilania itp..) ale samo odblokowanie poniekąd softwerowe jest, i raczej różnice nie powinny wytapiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam to samo gdy x4 to zawsze trzeba odlaczyc od zasialania po wylaczeniu kompa... Jestescie pewni ze na biostarze przy x4 nie ma takiej wady?? Mi sie zdaje ze jest to samo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoja drogą każda płyta tak samo odblokowuję, różnice mogą wytępić przy o/c ( stabilność mobo, sekcja zasilania itp..) ale samo odblokowanie poniekąd softwerowe jest, i raczej różnice nie powinny wytapiać.

Dokladnie to samo napisalem kolesiowi to mnie wyzwal od ignorantow z bandy purepc... :P

 

Pewnie ze im nie popuszcze, biora przeszlo 150zl tj. o 1/3 wiecej to niech chociaz z jakas odpowiedzialnoscia traktuja klientow. Zreszta jak juz ktos wspomnial nic takiego nie zaznaczyli ze dziala OK tylko z biostarem(MEGA niszowa plyta).

 

Wlasnie wrocilem ze sklepu podmienilem asrocka 780 na aod790gx i zobaczymy czy to cos zmieni, bo ten sam chipset i mostek co polecany przez nich biostar.

Edytowane przez tHe mRuWa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to może serio wina AsRcka, skoro procek w sumie jest stabilny, przechodzi testy prime itp... . Przydało by się żeby ktoś sprawdził swojego X3 komuś z inną mobo Asus/Gb/Msi... .

Jeśli problem tylko będzie występował na AsRck to wina mobo.

 

Poza tym na pierwszy te obawy wskazują bardziej na mobo, 4rdzeń może być OK lub nie,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apropo asrocka i biostara takie coś mi napisali

 

"Ta płyta nie może równać się z biostarem 790 i nie ma możliwości odblokowywania. szkoda że kupuje Pan taki szajs. (...)"

 

Dlatego sobie darowałem na razie selekty :S

Edytowane przez Ralfo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...