Skocz do zawartości
luk1999

ASRock AMD 7xx/8xx - Wszystkie modele AM2+/AM3

Rekomendowane odpowiedzi

No to się pobawiłem trochę w OC, z samego biosu wynik o 30MHz wyższy niż na Abicie KN9 (asus nie był w stanie nawet dobić do tego samego). Z systemu nie kręciłem bo coś się overdrive wysypuje, zainstaluje sevena i sprawdzę znowu. Dobija mnie tylko kontrola obrotów w tym ASRocku, głupszego rozwiązania jeszcze nie widziałem. Ale można sterować ręcznie speedfanem więc nie jest aż tak tragicznie. CnQ też jakoś dziwnie działa, ale działa, więc zostawię to w spokoju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, razem z pomoca Adrew777 z flashowalem bios do ver 1.20.. i odblokowalem 4 rdzen, [narazie bez oc], z tego co widze zniknal problem z bootowanie.

 

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=589777

 

screeny z testu orthosem, core temp i everestem.

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

Edytowane przez panterml

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem w pierwszym poście ale znaleźć nigdzie mi się nie udało, jedynie tą wersję bez plusika - tąd ta gafa z różnicą cenową..ale tak czy siak będzie tańsza niż 780GXH jeśli uda się ją gdzieś dorwać..czeka mnie wymiana płyty i kombinuję jak tu po małych kosztach coś sensownego wcisnąć - musi się ładnie kręcić z moim opteronem - przynajmniej te 300HTT..a ACC daje dobre perspektywy na przyszłość jeśli chodzi o wymianę proca np za rok czy więcej - taki x3 będzie wtedy w sam raz..

 

Takie może lamerskie pytanie - am2+ obsługuje am3 np na tej płycie ale amg nie obsługuje am2 - gdzie jest haczyk? czy chodzi o to, że am3 obsługuje tylko DDR3 a jak włożę procek am3 do am2+ to stracę obsługę DDR3 na rzecz DDR2? tak to jest?taka "kompatybilność wstecz"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam takie pytanie bo jakoś się nie doszukałem a nie wiem za bardzo jak sprawdzić.... Jakie standardowe taktowanie ma wbudowany Sideport w A780GXH??

 

Dobra, już wiem. GPU-Z nie chciał mi coś działać na sevenie, ale już normalnie śmiga.

Edytowane przez NeoMagNeT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak patrze na forum i temat o x3@x4 z bachcomp został dzisiaj usunięty.

Dzisiaj pomagałem odblokować i kręcić x3 710 na a780gxh.

Po odblokowaniu był problem z bootowaniem na biosie 1.10.

Po zmianie biosu na 1.20 problem znikł.

Jeżeli ktoś miał problem z bootowaniem x3@x4 na tej płycie na starym biosie to niech zobacz na 1.20, ponieważ może mu to naprawić ten problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś montował na AsRocku A780GXH Phenoma II 550 BE ? i czy on działa.

Na ich stronie w liście obsługiwanych procków jest Athlon II 250, a tego Phenoma nie ma.

Edytowane przez Emil90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bierzcie nic na mATX, przynajmniej jeśli nie macie Phenoma.

Bo?

 

Czy ktoś montował na AsRocku A780GXH Phenoma II 550 BE ? i czy on działa.

Na ich stronie w liście obsługiwanych procków jest Athlon II 250, a tego Phenoma nie ma.

Będzie działać na 100,5%.

Asrcok, w ogóle support dla CPU ma niepouzupełniany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo nie dziala regulacja dzielnika ani napięcia procesora.

I co wszystkie mATX mają taki problem? Nie wieże.

 

A790GMH/128M

A780GMH/128M

A780FullHD

A780GM-LE/128M

A780GM-LE

A780LE

 

Tyle jest mATX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw wypadalo by to sprawdzic,np jezeli jest jakis posiadacz plyty AOD790GX/128M ktory ma tez takie objawy jak my,to niech wgra stary bios 1.0 ktory niema supportu dla instant boot i potestuje

Problem w tym, że najprawdopodobniej na starych BIOS-ach ACC nie działa w trybie Hybrid. No i nie wiadomo, czy płyta odpali z PII.

Spieszę zawiadomić że mam AOD790GX/128M z biosem 1.00 i używam na niej Phenoma II 720. Menu z ACC wygląda tak samo jak w biosie 1.30 = wył/auto/per core/wszystkie na raz

Zamiast nazwy procesora mam "unknown model', ale działa tak samo. Da się odblokować 4 rdzeń.

Nie ma problemów z wyłączaniem z systemu (testowane Win 7, win 2008, Linux), czasem tylko przy odpaleniu jest czarny ekran, ale wystarcza reset, nie trzeba odłączać zasilania.

Temperatury podawane są 0*C przy 4 rdzeniach i poprawnie przy trzech.

Niestety nie kręci się wyżej niż 3GHz przy 4 rdzeniach. Przy 3 robi 3.25GHz, ew 3.5GHz na 1.5V. (nie bawiłem się w tuningowanie ustawień ACC)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie kręci się wyżej niż 3GHz przy 4 rdzeniach. Przy 3 robi 3.25GHz, ew 3.5GHz na 1.5V. (nie bawiłem się w tuningowanie ustawień ACC)

Widocznie słaba sztuka.

 

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=590441 1,5v- w zapasie

Procek od pewnej osoby z tego forum, oczywiście stabilnie.

Edytowane przez Sopel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Magiczna barjera 3,6Ghz na asrockach ;)

wg. strony ripping.org np. modele PII720 i 550BE TOP 30 OC, nie ma ani jednego asrocka z tej rodziny ktory był by podstawą w biciu rekordów. Watpie by to byla slaba sztuka ;)

Jestem ciekaw wynikow na asrocku 780-790 na moim procku. Na swojej mobo ktora nawet nie ma supportu dla prockow TDP 125 podkrecilem do 3,8Ghz i zrobilem fotki w biosie ;)

Edytowane przez memel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a są jakies screeeny z testem stabilnosci powyzej tych 3,6-3,7ghz na asrocku780-790gxh? ;)

Na innych mobaskach jest pelno testow i screenow np. na xtremesystem i ripping.org gdzie nie dopatrzylem sie marki powyzszej

 

http://www.ripping.org/database.php?cpuid=927 i to samo z modelem 550BE gdzie by towarzyszył 780-790gxh,gmh. BRAK! Ludzie na swiecie wiedzą co jest dobre ;)

Edytowane przez memel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wow. 3,75Ghz. Fakt. to juz jest "ktoś!"

 

A co za roznica czy polskie czy ukrainskie forum? Procki są takie same. Link podany wyzej jest do Validow. Niech asrock zrobi chociaz valida, niech strace na 3,9ghz, gdzie na ripping nawet sie nie kwalifikują przykladowe PII720 na 3,9Ghz do pierwszej trzydziestki

 

AHA. Na PCLolu- jest koles ktory posiada Gigusia i PII720 i zrobił sabilnie 4.0Ghz a 4.1Ghz max z Validem

Edytowane przez memel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U ciebie też ktoś gdzieś na świecie ma ponad 3.8GHz.

Jeżeli tylko na tych płytach jest problem to znalezienie jakiś screenów, że na innych jest ok potrwa chwile.

 

 

To daj screena, a nie gdzieś na pclol ktoś ma.

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz pelno validow na ripping i duzy zakres Phenomow II gdzie przewazają w TOP 30 glownie Biostary, Gigusie i ASUSY. Jak asrock jest taki dobry jak mowisz niech tez zrobi Valida nawet niech zrobi te 3,9Ghz. Bo to jest teraz tak... masz asrocka to napewno trafila ci sie slaba sztuka bo nikt nie doszedl do 3,9 nawet. A jesli masz Gigusia lub biostara to juz zmienia postac rzeczy, masz seleketa :) Najlepsze wytlumaczenie

Edytowane przez memel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe. BO juz bede szukal screenow by ci ulzyc :) Jak bym nie mial nic innego do roboty. Jak sie gdzies natkne przy okazji buszujac na xtremesystem to dodam ;)

Nie muszą to byc stabilne wyniki. Asrock tez nie musi zrobic stabilnego wyniku ;)

Edytowane przez memel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką korzyść z valida na 4GHz miałby normalny użytkownik?

Jak znajdziesz to je daj.

Masz czas na pisanie tutaj, a na szukanie screenów nie? Przecież jest bardzo dużo płyt, na których można kręcić więcej niż na asrocku. Powinno być trochę screenów w okolicach 4GHz.

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bedzie w TOP30 ;) Ale na pewno nie na asrocku 780-790gmh-gxh ;)

 

Validacja z Ripping to nie screen? Sugerujesz ze skoro "to jest nic" to niech asrock tez zrobi to. minimum chociaz.

Edytowane przez memel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...