Skocz do zawartości
luk1999

ASRock AMD 7xx/8xx - Wszystkie modele AM2+/AM3

Rekomendowane odpowiedzi

witam , mam problem z moim asrockiem a780gxh/128 , otóż gdy wymieniałem częsci ze starych ( intel socket 775) zostawiłem sobie dysk ale go nie sformatowałem , windows nie wstaje , pisze do was teraz z awaryjnego ale nie o to chodzi

 

gdy chce przeinstalować windowsa , to wrzucam płytke , resetuje , ale nie chce się bootować ... w biosie mam ustawione żeby bootowąło z dvd ale dalej nic ... nie mam pojęcia co zrobić ;/

Mialem podobnie,doszedlem ze problemem jest czas jaki bios oczekuje na dane z cd. Poprostu zanim cd rozpoznal mi plytke to juz system bootowal z kolejnego urzadzenia. Pomogla dziwna rzecz, boot menu/wsadzam plytke i czekam az zacznie krecic naped zeby ja rozpoznac i dopiero enter daje na boot z cd Edytowane przez robgrab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

2 pytania z mojej strony dotyczące asrocka A780gxh.

1. Jak kontrolować obroty wentylatora cpu? Czy jest możliwość, żeby obroty były automatycznie dobieranie w zależności od temp? Jeżeli nie to jaką opcję uaktywnić w speedfanie, bo bawiłem się % prędkości, ale obroty stały w miejscu (wentyl oczywiści z pwm).

2. Przy oc (proc x2 245) obniżyć ht na x5 i zwiększać htt oraz ewentualnie napięcie? Czy zwracać uwagę na jeszcze coś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W speedfanie też mozna kontrolować i jest imho lepsze rozwiązanie bo to asrockowe to jak dla mnie kpina. W biosie wystarczy wyłączyć opcję Quiet fan i będziesz mógł sam kontrolować obroty wentylatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeklejam się tu:

 

Witam!!

 

Próbuje złożyć taką budę:

Athlon II x2 250

AOD790GX/128

OCZ 2GB 1066MHz CL5 [OCZ2SI10662G] jedna sztuka

OCZ StealthXStream 500W [OCZ500SXS-EU] - wiem przesada,

 

Wszystko fajnie hula do momentu wgranie sterów do zintegrowanej grafiki, po sterach z płytki przy restarcie pojawia się okno wczytywania sysa ale w momencie kiedy ma się pojawiać system to pojawia się czarny ekran, a po minucie blue screen z informacją że ma problem ze sterami od grafy i coś o zrzucie pamięci. Na stronie ATI były nowsze stery próbowałem te wgrać ale jest to samo z jednym wyjątkiem - niema blue screena, po prostu czarny ekran i monitor po chwili przechodzi w stan uśpienia.

Zmieniałem slot pamięci i nic- pamięć w biosie ustawiona na 1066.

wersja biosu to 1.4 a na stronie asrocka jest napisane że procki athlon II są obsługiwane przez wgranie biosu 1.5 - ale to by robiło problem??

 

Do trybu awaryjnego da się wejść.

 

Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mały updejt:

 

zapomniałem podać jaki tam jest dysk:

Samsung 500GB 5400rpm 16MB cache SATA-II F2EG

i zwykłą nagrywarkę DVD na sata.

 

Wgrałem najnowszego biosa do płyty (ponieważ we wcześniejszym nie pokazywało właściwej nazwy procka) ale to niestety też nie pomogło.

Podłączona do monitora był przez kabel DVI - DVI (wypiąłem do mojej budy działającej i podłączyłem do tego asrocka), próbowałem również na kablu DVI-Dsub - też nie pomogło.

 

Zamieniłem pamięć - wsadziłem korsarza 1GB 667 - też się wiesza tej pamięci.

 

Nie mam już pomysłów... napisałem do sklepu reklamację na płytę....

 

P.S. ale najlepsze jest to że bez sterów do integry system działa... a w trybie awaryjnym to już mu w ogóle nie robi różnicy czy są stery czy ich niema system po prostu działa!!

 

 

 

Edit:

 

luk1999:

wyłączyłem sideport i tak samo - system nie wstaje, najnowsze stery od AMD wgrane bez CCC i to samo - okno ładowania sysa a następnie czarny ekran.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez sajuuk-khar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W uwagach do M3A790GXH/128M stoi że w przypadku większych kart PCIE mogą być problemy ze złączem IDE. Mam GF 8800. Będą problemy? W sumie na plecach karty w tej okolicy nie ma żadnych większych elementów ale na fotkach widać że miejsca tam faktycznie "na styk"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie powinno być większych problemów z wykorzystaniem IDE. Między portem a kartą będzą z 2-3 mm wolnego miejsca. Najlepiej najpierw podłącz taśmę, a później włóż kartę.

 

------------------

Edycja 22.07.2009:

Tutaj pojawił się ASRock A770DE+ za 234 zł (A770DE z obsługą ACC).

 

------------------

Edycja 23.07.2009:

Tutaj jest za mniej niż 210 zł!

Edytowane przez luk1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie. Z jakiegoś dziwnego powodu link do A770DE+ prowadzi do strony z A770DE...

 

----------------------------

EDYCJA:

Jeśli chodzi o problem z długimi kartami i złączem IDE na M3A780GXH/128M i M3A790GXH/128M. Tak jak pisałem wyżej, między kartą a IDE są około 3 mm odstępu - włożenie taśmy i jej wyjęcie nie sprawia większych problemów. Utrudnienie mogą stanowć za to dwa kondensatory tuż przy krawędzi.

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

Edytowane przez luk1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja to ma dopiero problem i juz nie wiem za co chwycic. Dzis w koncu poskladalem czesci, podlaczylem dziala...bios popatrzylem, date ustawilem ;) poogladalem co jest...kilka nowych opcji (dla mnie) spisalem sobie (reszte zostawilem na auto) i odpalam system, odpalilo sie na starym, poogladalem w google "nowe" opcje. Zrobiłem ladnie uruchom ponownie, wszedlem sobie do biosu, bo skleroza nie boli (zapomnialem jakiejs tam nazwy) daje wyjdz z biosu i co? I od tamtej pory mam tak...

wlaczam pojawia sie biale logo asrocka.. slysze pip (czyli wsio ok) i restart i tak do zaje.... restarty biosu, przekladanie pamieci, odlaczanie wszystkiego co mozliwe...nic nie daje..

 

ma ktos jakis pomysl, bo ja juz zglupialem. Testowany na 2 rodzajach pamieci chwilowo mam kingi 667 512mb, testowalem tez na kingach 800 1gb to samo, wiec albo nie lubi kingow i sobie o tym przypomnial po 20minutach, albo..?

 

Jutro z agito powinny przyjsc moje "ocz-y", ale moze ktos mial taki problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem, ze sie nie powinno, to nie byl system...tagan rip ;/ odkopalem gdzies w piwnicy starego fortrona i dziala wszystko ehh jak nie urok to

 

 

 

dziala komus riva tuner (hardware monitoring) bo mi w tej konfiguracji nie.

jak ktos uzywa everesta to niech mnie powie, czy ten aux to odpowiada czujnikowi grafiki?

 

 

 

Jakie napiecie ma byc na nb standardowo?. Mam wylaczone cnq itd a strasznie mi plywa mhz, moze jak na twardo poustawiam, wszystkie napiecia, to bedzie lepiej.

 

Czym z pod systemu, mozna by sobie zrobic jakis low profil? Do przegladania internetu nie potrzeba mi oc

Edytowane przez Bogos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość memel

Mam pytanie do osób posiadających płytę M3A780GHX/128 - jakie macie napięcia na pamięciach (DDR3) po ustawieniu ich w biosie na AUTO? Bo coś mi się wydaje, ze ten tryb zawyża te wartości zamiast 1.5v mam 1.77v

Najlepiej zmierz miernikiem. U mnie na ddr2 zaniza napiecia o 0,07V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra dla odmiany moj maly tescik gpu.

Testowalem we wszystkich mozliwych konfiguracjach i wyszlo mi na to, ze najlepiej pracuja na 256Mb przydzielonych + 128 sp. U mnie gpu dziala na 700 MHZ (nie mialem czasu testowac pomiedzy 700/750), przy standardowym 1.1v, na 750MHz sypie sie zaraz po zalogowaniu systemu, tzn monitor sie wylacza. Pamieci na 1066MHz sie wypluly na napieciu normal, na 800MHz chodzi normalnie. Do testow uzyłem 3d05. Procek byl ustawiony na 3.1.

I w najlepszej konfiguracji 256+128@800MHz, bylo 4441pkt, temperatura z nawiewem, na gumka mod.. jakis stary wiatrak z chlodzenia ac na soc A, puszczony przez akase na minimum, 51 stopni po tescie/40-38 idle (biorac pod uwage temp. tzw AUX w everescie, ktora rosnie pod wplywem obciazenia grafiki, wiec to chyba to :P)...dzisiaj parno i hica...

 

Dziwna sprawa, ze ani riva tuner, ani np 3dmark (musialem odpalic go z -nosysteminfo bo inaczej "nie odpowiada") nie moze rozpoznac sprzetu, nie mam nic w zakladkach itp.

 

 

A teraz pytanie na koniec ;). Chciałem cos podkrecic wiecej, ale u mnie korzysta wiecej osob z komutera i chciałem zapytac o jakąs sprytna aplikacje, ktora by sie ladowala z profilem gdzie bym sobie ustawil 1.6Ghz i jakies niskie napiecie. Im wystarczy do internetu + muzyka, az nad to.

 

everest pokazuje mi 3 temperatury

prcesor (zawsze wyzsza o 10 stopni wzgledem rdzeni)

i oczywiscie temp rdzeni, teraz, ktorą miec na uwadze ;)?

Edytowane przez Bogos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam małe pytanie odnośnie płyty AsRock A780GXH/128M - czy ramy DDR2 667MHz będą współpracować z Athlonem II X2 245? Z opisu płyty wynika, że pamięci 667Mhz są obsługiwane razem z AM2, a 1066 z AM2+. Jak to jest?

 

I jeszcze jedna kwestia zasilania: czy wystarczy podłączenie samej wtyczki 24Pin? Ew. da się podłączyć dodatkowe 4 Pin do złącza 8 Pin jakie jest na płycie?

Edytowane przez moradin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wystarczy 20 +4, bo mam tak teraz, moj tagan zdechl i mam starego fotrona i tak wlasnie podpiete (czy jak sie to pisalo)

ramy beda dzialac bo mialem takie przez 2 dni jak czekalem na swoje

Edytowane przez Bogos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlaśnie, ja też planuję takie wsadzić - przejściowo. A zasilkę i tak muszę wymienić bo mam Fortrona 300W 20Pin + 4. Raczej nie uciągnie.

 

A tak swoją drogą 350W wystarczy do zasilania tej płyty? Planuję zamontować X2 II 240 albo 245.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Może to głupie pytanie, ale czy do slotu PCI-E X16 na M3A780GXH/128M można włożyć kartę PCI-E X1, np. kartę muzyczną, telewizyjną ? I oczywiście czy będzie ona poprawie działała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to głupie pytanie, ale czy do slotu PCI-E X16 na M3A780GXH/128M można włożyć kartę PCI-E X1, np. kartę muzyczną, telewizyjną ? I oczywiście czy będzie ona poprawie działała.

Tak naprawdę to PCI-E ma uniwersalne zastosowanie - nie jest magistralą dedykowaną, jak np. AGP. Karta muzyczna powinna bez problemu śmigać w pomarańczowym slocie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja za jakis czas dam testy BIOSTARa TA785GE 128M AM2+/AM3 AMD 785G Micro ATX

Plyta glowna ciekawa... PII 550 wykrecili na 6,0GHz na azocie i puscili memki na 1260Mhz(AMD WOW) wg. xtremesys.

Plytke bede mial ze stanow za ~80$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z częstotliwością pracy pamięci na ASRocku 780GM-LE. Zauważyłem to niedawno, wcześniej nie zwracając na to szczególnej uwagi.

 

Mianowicie... pamięć działa z częstotliwością magistrali, i ani megaherca szybciej. Obecnie CPU ustawiony mam 12,5 x 233MHz. Według CPU-Z pamięci pracują @ 234MHz przy dzielniku CPU/13. Co jest nie tak? Taktowanie to jest zawsze takie samo, niezależnie od tego jaką częstotliwość wybiorę w BIOSie (Memory Clock - do wyboru 200/266/333/400). Nie znalazłem opcji zmiany dzielnika/mnożnika...

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

 

Czegoś nie wiem, czy ta płyta tak ma? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...