Skocz do zawartości
luk1999

ASRock AMD 7xx/8xx - Wszystkie modele AM2+/AM3

Rekomendowane odpowiedzi

Zmiana Memory Clock odzwierciedlana jest tylko na pierwszej stronie BIOSu. CPU-Z widzi swoje...

Pierwszego posta przeczytałem, więc czegoś faktycznie nie zrozumiałem ;)

 

Update BIOSu można bezpiecznie wykonać z poziomu Windows 7 RC? Niestety, nie mam dostępu do innego systemu, do stacji dyskietek, nawet pendrajwa brak ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P: Dlaczego pamięć cały czas pracuje na najniższym dzielniku, nawet jeśli ustawiłem inny?

O: Włączenie Memory Flexibility Option powoduje ustawienie bardzo luźnych opóźnień oraz wymuszenie najniższego dzielnika pamięci. Z funkcji tej warto skorzystać, jeśli szukamy maksymalnego HTT dla naszego procesora. Podczas normalnej pracy powinna być wyłączona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiana Memory Clock odzwierciedlana jest tylko na pierwszej stronie BIOSu. CPU-Z widzi swoje...

Pierwszego posta przeczytałem, więc czegoś faktycznie nie zrozumiałem ;)

 

Update BIOSu można bezpiecznie wykonać z poziomu Windows 7 RC? Niestety, nie mam dostępu do innego systemu, do stacji dyskietek, nawet pendrajwa brak ;)

Ja robiłem update pod sevenem i wszystko poszło normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy płyta Asrock M3A780GXH/128M jest jeszcze w sprzedaży ?

Dostępna jest jeszcze tylko w nielicznych sklepach więc nie wiem czy brać póki jest czy może czekać na nowy model ?

 

Edit:

http://www.asrock.com/mb/overview.asp?Mode.../128M&s=AM3 i wszystko jasne

Edytowane przez tomek3232

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam problem z płyta A780GMH/128M, sprzęt to:

 

-wspomniana płyta bios 1.20

- Windsor 4200+

- 2 x 1 gb kingston 800mhz

- geforce 9600gt pny

- wd 250gb sata

- dvdrw samsung sh222a

- tagan 420w

 

Problem dotyczy wyjścia z biosu z zapisaniem ustawień: po zapisaniu ustawień nie wychodzi z biosu (zamrożony obraz), po twardym resecie normalnie bootuje z nowymi ustawieniami. Problem znika po clear cmos ale przy próbach kręcenia znowu się pojawia. Spotkał się ktoś z takimi cudami?

 

Do tego dziś pojawił się nowy objaw: nie zawsze chce się uruchomić: wiatraczki zaczynają chodzić, słychać piknięcie speakera, dysk zaczyna skrobać ale brak obrazu ( miga kontrolka od monitora), odpala po kilku resetach lub wyłączeniach - standardowe ustawienia bios bez oc

 

Płyta ma 2 tyg więc można powiedzieć, że nowa. Jeżeli ktoś ma jakiś pomysł to był bym bardzo wdzięczny za pomoc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwna sprawa, ja tak miałem jak dałem za wysokie napięcia na procesor lub za wysokie fsb, możesz spróbować wyłączyć ACC, wszystkie ustawienia na def. to że słychać piknięcie speakera to oznacza że występuje błąd z odświeżaniem pamięci ram, ustaw memclock'a na 333 i spróbuj a jeśli będzie się dalej tak działo odpal jakiegoś hirensa i potraktuj pamięci memtest'em

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku mojego proca, opcja ACC jest niewidoczna w biosie. Wszystkie ustawiana w bios są def. Dziś po wyjęciu i włożeniu ramu staruje normalnie natomiast problem z wyjściem z bios zaczyna się przy kręceniu powyżej 260 mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg strony Asrocka, Athlony II X2 są obsługiwane od BIOSu w wersji 1.20.

 

Czy zatem kupując tą płyte w przeciętnym sklepie, muszę sie liczyć z flashowaniem BIOSu żeby włożyć tego Athlona do gniazda ? Zauważyłem, że ten zestaw (A780GHX + X2) jest dość często polecany, jest nawet w kilku konfigach w zestawach miesiąca.

 

No ale pada proste pytanie - będe musiał flashować, czy nie powinno być problemu z kompatybilnością ? :o

 

 

Edit: Czy - w przypadku, gdyby okazało się iż flashowanie jednak jest niezbędne - ktoś mógłby mi wskazać zamiennik na tym samym poziomie cena/jakość ? Koniecznie ZE zintegrowaną grafą.

Edytowane przez nayem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli płyta ma niższą ver. biosu procesor i tak powinien zostać wykryty i system się uruchomi, jednak może zaistnieć taka sytuacja że bedzie on źle wykrywany.

Jeśli będziesz kupował w sklepi to możesz w bardzo łatwy sposób sprawdzić wersję ponieważ na kości z biosem masz naklejkę informującą z nr. ver. Co do flashowania to co to za problem? minuta "strachu" i po wszystkim ;)

napewno też w sklepie powinni Ci pomóc i wgrać Ci najnowszą wersje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłącz SidePort.

Cały czas był wyłączony, proc i pamięć na dev ustawieniach. Na razie z bootowaniem jest ok, tylko przy wyjściu z biosu po oc są problemy.

 

Reklamować to? Jest szansa, że uznają??

Edytowane przez wodnik_9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asrock 770DE+

 

Polecam tą płytkę... II x2 0925APMW nie odblokował 4 rdzeni mimo ACC

 

Płyta w specyfikacji ma 770/SB710 wykrywa diagnostyk 770/SB750...

 

Płyty Asusa M3A którą miałem poprzednio oraz M3A78 taty wypadają blado... M3A niestety SB600 ale pełna regulacja vcore którą

procesor tracił "w akcji" oraz słabą sekcją zasilania, M3A78 przerost formy nad treścią, niedopracowany bios , brak regulacji vcore.

 

Asrock 770DE+

 

zalety

 

pełna regulacja napięć vcore,south bridge, ddr2

 

- x2 550 default vcore 1.2 :) stablinie

- bios przejrzysty wygodny dla laika opcje predefiniowane, pełna możliwość definicji własnych całe spektrum opcji,

overclocker też nie pogardzi tą płytą

- możliwość zadania bezpiecznej temp. procesora którą asrock trzyma pewnie

 

Super Pi 1M .. 22 s dla ustawienia pamięci unganged 4x1 DDR2-800 (bios defaultowy, windows po transplantacji z M3A)

 

 

konstrukcja

 

zalety

 

- przyjemnie się montuje... wykonana z rozmysłem

- mostek północny zimniejszy niż przy M3A

- w przypadku zastosowania A64x2 przyrost transferu pamięci 12.5%(wg danych producenta)

- instant boot ( którego nie testowałem ) na "tubie" i kanale asrocka jest prezentacja

 

wady

 

- mała odległość pomiędzy złączami PCIEx16 (jeśli ktoś planuje crossfire)

- niewygodny jeden punkt przykręcenia płyty przy gnieździe ddr2

 

 

W kategorii Cena/Jakość 10/10

 

Ogólnie płyta dla "normalnego użytkownika" przy której ktoś najpierw pomyślał a potem zaprojektował.

Edytowane przez AeroMikie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy płyta Asrock M3A780GXH/128M jest jeszcze w sprzedaży ?

Dostępna jest jeszcze tylko w nielicznych sklepach więc nie wiem czy brać póki jest czy może czekać na nowy model ?

Jeśli jeszcze jej nie kupiłeś, to tutaj jest dostępna za niecałe 250 zł. Na dostępnych BIOS-ach płyta ma problemy z ACC (czasami do momentu zrestartowania kompa nie działa poprawnie). Poza tym fajny mobasek.

 

W sklepach pojawił się M3A785GXH/128M w cenie od 324 zł oraz M3A780GMH/128M od 285 zł.

Edytowane przez luk1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawiły się nowe BIOS-y:

Czekam na update do A780GXH/128M i M3A780GXH/128M ;). Edytowane przez luk1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze ze te nowe biosy wnoszą tylko obsluge Semprona 140. Czyli jak na asrocka standart.

Co chlopaki bedą sie wysilac za miske ryżu ;)

Wszystko w asrockach dziala bez zarzutu. Chociazby ACC i zimny boot ;)

Edytowane przez memel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś to potwierdzić lub zdementować? Na asrock jest mniejsze prawdopodobieństwo odblokowania rdzenia i słabsze OC niż na Asusie itp. Coś takiego wyczytałem..

podobno na Biostarze jakos to wszystko lepiej szlo, OC i unlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś to potwierdzić lub zdementować? Na asrock jest mniejsze prawdopodobieństwo odblokowania rdzenia i słabsze OC niż na Asusie itp. Coś takiego wyczytałem..

Ja pomagałem kręcić kilka razy na Gigabyte, raz albo 2 na Asusie i nie było lepiej niż na asrocku.

Dzisiaj np. trafił się x3@x4, ale zrobił tylko 3.45GHz na 1.4V. Podnoszenie napięcia nie pomagało. 3.5GHz było nie stabilne na 1.5V i 1.55V.

Wczoraj na 770de+ 550 poszedł na 3.8 albo 3.9GHz.

Tutaj x2 245 stabilnie na box.

LINK

 

LINK

LINK

LINK

LINK

 

Więcej w archiwum nie chce mi się szukać.

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś to potwierdzić lub zdementować? Na asrock jest mniejsze prawdopodobieństwo odblokowania rdzenia i słabsze OC niż na Asusie itp. Coś takiego wyczytałem..

Miałem co prawda Asusa bez ACC ale OC było na nim gorsze niż na asrocku. Mowa o M3A78. A co do odblokowania to jakoś nie widziałem żeby ktoś coś odblokowywał na asusie. Zawsze są do tego używane płyty Asrocka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dziś zakupiłem ASROCK M3A785GXH/128M oraz Phenom II X3 720 BE po zmianie w biosie funkcji ACC na auto udało mi się odblokować 4 rdzeń.

Niestety rdzeń jest niestabilny i tu mam pytanie czy można próbować podnosić napięcie procesora lub zastosować jakieś inne metody w celu uzyskania stabilności wszystkich rdzeni procesora ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...