Skocz do zawartości
luk1999

ASRock AMD 7xx/8xx - Wszystkie modele AM2+/AM3

Rekomendowane odpowiedzi

Objawy błędów w orthosie.

W celu przetestowania stabilności Mojego Phenoma uruchomiłem 2 x orthosa i ustawiłem koligacje tak aby jeden proces korzystał tylko z 2 i 3 rdzenia. Niestety po ok 15 minutach program mi się zawiesił. Jest to oznaką niestabilności 4 rdzenia czy może program powinien to zasygnalizować w inny sposób ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łaska, ale dalej nie wiem co mi daje zmiana poziomów tolerancji na każdym rdzeniu osobno ?

Jeżeli przy OC jeden rdzeń ewidentnie gorzej się podkręca to zmiana "poziomu tolerancji" może w czymś pomóc ?

Może czegoś nie rozumiem ale jeżeli mam możliwość ręcznej koniuracji to chciałbym wiedzieć co dzięki temu mogę osiągnąć i w jaki sposób to poustawiać ( chyba że działa tylko metoda doświadczalna).

Edytowane przez tomek3232

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, otoz mam maly problem- dzisiaj nabylem pii 550be + A780GXH, pamieci geil 2x1 gb ultra cl4 i.. komp nie wstaje. Nie wiem co jest grane :/ chociaz jeden raz wstal na integrze, potem juz nie. Przekladalem pamieci, wsadzilem jeszcze raz procka i kupa :/ zasilator tagana 380w jak cos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Często po dłuższym wyłączeniu komputera mam problem z jego uruchomieniem.

Po naciśnięciu przycisku power nie pojawia się obraz na ekranie ani nie wydaje żadnych dzwięków.

Czasami po dłuższym czasie uruchamia się z poprzedzającym komunikatem:

The system failed to boot several times before please enter the setup and reconfigure your system

Zazwyczaj kilkukrotne zresetowanie przyspiesza proces uruchomienia komputera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Często po dłuższym wyłączeniu komputera mam problem z jego uruchomieniem.

Po naciśnięciu przycisku power nie pojawia się obraz na ekranie ani nie wydaje żadnych dzwięków.

Czasami po dłuższym czasie uruchamia się z poprzedzającym komunikatem:

 

Zazwyczaj kilkukrotne zresetowanie przyspiesza proces uruchomienia komputera

 

za wysokie napięcie na procesorze lub za wysokie FSB (miałem tak samo), chyba że nie kręcony? ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie polecacie chłodzenie na mostek północny? Chciałbym go schłodzić jak najniższym kosztem, myślałem o jakimś wentylatorze 40mm np. Zephyra. Na razie jade na integrze i chciałbym ją jak najbardziej podkręcić.

Pozdro :wink:

Wg moich testow nie warto podkrecac wiecej niz 700mhz i podnosci napiecia wyzej niz nominalne - zysk w 3dmarku06 z 700mhz do 900hmz byl rzedu 150pkt w 3dmarku. ( +/- 2350p - 2500p) Edytowane przez Pagode

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie polecacie chłodzenie na mostek północny? Chciałbym go schłodzić jak najniższym kosztem, myślałem o jakimś wentylatorze 40mm np. Zephyra. Na razie jade na integrze i chciałbym ją jak najbardziej podkręcić.

Można zawiesić (np: za pomocą jakiegoś sznurka przewleczonego przez koszyk proca) jakiś wentylator 80 mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam procesor X2 245 i płytę Asrocka 780GXH/128M ale po włączeniu opcji ACC w biosie na Auto nie dzieję się kompletnie nic, czyli nie uzyskuję żadnych dodatkowych rdzeni. Wersja biosu to 1.20. Czy ktoś ma jakiś pomysł jak je odblokować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien "problem" :( Otóż na moim konfigu niezależnie jakie dam V dla procka to max stabilności dla niego to 3.3GHz (które jest osiągane poniżej def V). Możliwe, że płyta blokuje zwiększanie napięć? Dodam, że w opcji zwiększania/zmniejszania napięć i mnożników mam napisane "Proccesor Maximum Voltage- 1.35V" lub podobnie... Czyżby procek miał zablokowany voltaż na 1.35?

Edytowane przez Alinek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież Processor Maximum Voltage to tylko wskazanie VIDmax dla danego proca. Sprawdź sobie, ile w rzeczywistości możesz ustawić...

A problemem mogą być choćby źle dobrane ustawienia pamięci (dzielnik, timingi) czy NB/HT.

Edytowane przez luk1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NB ustawione na 2000, napięcie 1.25 (w standardzie też jest tyle na napięciu 1.175, więc to chyba raczej odpada), HT link ustawione na 1750 (mnożnik o 1 niższy od NB), HT 250- 3.5GHz, pamięci mogą być ustawione na sztywno lub w trybie Flexibility. Odpalam teraz wbudowany test na amd overdrive, zobaczymy, czy przejdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...