Skocz do zawartości
luk1999

ASRock AMD 7xx/8xx - Wszystkie modele AM2+/AM3

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, mam sprzęt jak w temacie. Próbowałem właczyć system po zmianie ACC na Auto ale nie wstał. Jest jeszcze jakiś inny sposób na 4 rdzenia na z tego proca? Jak uruchomić go na 3 rdzeniach? Nigdzie w necie o tym nie pisze.

Zrób update BIOS-u do 1.40 albo 1.40A i daj CPU Active Core Control na 3 cores (0, 1, 2).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość unknown210

Zrobiłem update biosu do 1.40 - najnowszy do mojego mobo ze strony producenta. Owszem, jest funckja CPU Active Core Control ale mam tam do wyobru albo "All cores" albo "1Core(Core 0)". Coś jest nie tak? Co robić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem update biosu do 1.40 - najnowszy do mojego mobo ze strony producenta. Owszem, jest funckja CPU Active Core Control ale mam tam do wyobru albo "All cores" albo "1Core(Core 0)". Coś jest nie tak? Co robić?

ACC -> Auto

CPU Active Core Control ->1Core(Core 0)

Zapisz ustawienia. Jak komp wstanie, to zrób to, co napisałem wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość unknown210

Ustawiłem ACC na auto, Cpu Active Core Control na 1Core(Core 0) i system wstał i nazwał się Phenom B50 czyli ten 4jajowy - czy to 4 rdzenie czy nie? Wszedłem jeszcze raz w biosa i ustawiłem 3 cores (0,1,2) niestety nie wstał i tak samo jak przestawiłem na 3 cores (0,1,3) ale też nie wstał. Czy jest jeszcze jakiś sposób na 4 albo 3 rdzenie? A może u mnie powinny działać rdzenie 0, 2 i 3 ale takiego ustawienia nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krece wlasnie Athlona II x2 240 i osiagnalem 3752 na 1.45v stabilne. Mam pytanie odnosnie NB. Oplaca sie rowniez troszke podkrecic NB? W poradniku odnosnie OC pisze ze warto gdyz poprawia to wydajnosc zwlaszcza w Phenomach II.

 

1. Jak testowac stabilnosc nb? W occt large data set wystarczy?

2. Czym rozni sie HT link od NB. Zauwazylem ze HT nigdy nie jest wyzsze od NB. Mozna ustawic nizsze mnozniki, ale nigdy wiecej. Najwiecej tyle samo co NB. HT link najpeiej miec takie samo jak NB?

 

W poradniku OC pisza rowniez ze nie zaleca sie przekraczania 2300mhz. Widzialem juz paru uzytkownikow z nb miedzy 2500-2800. Jezeli wydajnosc sie zwieksza to tylko w markach czy rowniez bedzie mialo to jakis wplyw np podczas grania ?

Na PC centre podczas testow M3A770DE rowniez testowali max nb - na 1.45v bodajze 3040 mhz. Bez powodu chyba by nie sprawdzali stabilnosci nb.

 

BTW Aktualnie mam NB 2145mhz i przeszlo occt large data set na 1.1750v. CPU 3750mhz. Nizszego mnoznika nie ma sensu dawac gdyz jest to ponozej 1900mhz. Chyba podwyzsze do 2400mhz.

 

Jezeli testowac wydajnosc samego CPU badz CPU-MEM CPU-NB to jakim programem?

Edytowane przez Krydor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawiłem ACC na auto, Cpu Active Core Control na 1Core(Core 0) i system wstał i nazwał się Phenom B50 czyli ten 4jajowy - czy to 4 rdzenie czy nie? Wszedłem jeszcze raz w biosa i ustawiłem 3 cores (0,1,2) niestety nie wstał i tak samo jak przestawiłem na 3 cores (0,1,3) ale też nie wstał. Czy jest jeszcze jakiś sposób na 4 albo 3 rdzenie? A może u mnie powinny działać rdzenie 0, 2 i 3 ale takiego ustawienia nie ma.

 

a może zwyczajnie twój proc to padaka nie dająca szansy nawet na 3 rdzenie ?. Rdzenie 0,1 to te działające w standardzie także nic z nimi nie zrobisz. Najlepiej sprawdź u kogoś innego na płycie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Jak testowac stabilnosc nb? W occt large data set wystarczy?

Z godzinę OCCT, a później wyłącz kompa na jakąś godzinę i zobacz, czy wstanie.

 

2. Czym rozni sie HT link od NB. Zauwazylem ze HT nigdy nie jest wyzsze od NB. Mozna ustawic nizsze mnozniki, ale nigdy wiecej. Najwiecej tyle samo co NB. HT link najpeiej miec takie samo jak NB?

Ten HT-Link z pierwszej zakładki cpu-z to szyna między chipsetem, a procem. CPU-NB to kontroler pamięci. HT-Link możesz spokojnie dać o oczko niżej na tej płycie.

 

W poradniku OC pisza rowniez ze nie zaleca sie przekraczania 2300mhz. Widzialem juz paru uzytkownikow z nb miedzy 2500-2800. Jezeli wydajnosc sie zwieksza to tylko w markach czy rowniez bedzie mialo to jakis wplyw np podczas grania ?

Tam jest napisane, że na początek lepiej nie przekraczać 2300 MHz. Jak już wiesz, o co chodzi w oc Phenoma, to można spokojnie lecieć wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczegółowa specyfikacja 880G Extreme3:

 

Strona producenta

 

Dołączona grafika

 

  • Phenom II X6 Six-Core CPU Ready
  • Supports Exclusive ASRock UCC Chip - Unlock CPU Core feature
  • Supports Turbo 50 Technology
  • ASRock DuraCap (2.5 x longer life time), 100% Japan-made high-quality Conductive Polymer Capacitors
  • Supports ATI™ Quad CrossFire™, 3-Way CrossFireX™, CrossFireX™ and Hybrid CrossFireX™
  • Integrated AMD Radeon HD 4250 graphics, DX10.1 Class iGPU, Shader Model 4.1, Max. shared memory 512MB
  • 1 x eSATA3 connector, 6 x SATA3 6.0 Gb/s connectors, 2 x USB 3.0 ports, 2 x IEEE1394 ports
  • Supports ASRock Instant Boot, Instant Flash, OC DNA, OC Tuner, IES, Multi-Speed Fan Control
  • 7.1 CH HD Audio with Content Protection, DAC with 110dB dynamic range (VIA® VT2020 Audio Codec with QSound) , Premium Blu-ray audio support
  • ErP/EuP Ready
  • Free Software: CyberLink DVD Suite - OEM and Trial; Creative Sound Blaster X-Fi MB - Trial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie techniczne

mobo: asrock m3a780ghx/128m

miedzy dwoma slotami pci-e jest switch przełączający pomiedzy x16 i x8/x8 sli/cf

jesli przeloze switch na pozycje x16 to drugi slot bedzie całkowicie nieaktywny? czy bedzie pracował z predkoścą x1/x4?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie - kupiłem Phenoma II x2 550 BE i AsRocka M3A770DE. Włączyłem funkcję ACC, powalczyłem i włączył mi się 3 rdzeń. Po półgodzinnych testach OCCT na 3.4GHz, wyłączyłem kompa. Niestety, następnego dnia, w ogóle nie chciał odpalić się w konfiguracji x3, czy x4, nawet z zaniżonym taktowaniem. Co może być powodem??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie techniczne

mobo: asrock m3a780ghx/128m

miedzy dwoma slotami pci-e jest switch przełączający pomiedzy x16 i x8/x8 sli/cf

jesli przeloze switch na pozycje x16 to drugi slot bedzie całkowicie nieaktywny? czy bedzie pracował z predkoścą x1/x4?

AMD 785G ma tylko 21 wolnych linii PCI-E, więc drugi slot nie będzie aktywny.

 

Mam takie pytanie - kupiłem Phenoma II x2 550 BE i AsRocka M3A770DE. Włączyłem funkcję ACC, powalczyłem i włączył mi się 3 rdzeń. Po półgodzinnych testach OCCT na 3.4GHz, wyłączyłem kompa. Niestety, następnego dnia, w ogóle nie chciał odpalić się w konfiguracji x3, czy x4, nawet z zaniżonym taktowaniem. Co może być powodem??

Ale jaki masz BIOS? ACC na Auto czy ustawiane ręcznie?

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Nowy ASRock 870 Extreme3 (źródło):

 

Dołączona grafika

 

Pod koniec bieżącego miesiąca premierę mają mieć kolejne płyty ASRocka oparte o układy z rodziny AMD 800. Jedną z nich ma być następna konstrukcja z serii Extreme, tym razem skierowana do odbiorców o nieco cieńszym portfelu.

 

Nowego ASRocka 870 Extreme3 oparto o układy AMD 870 oraz SB850. Płyta wyposażona zostanie w chłodzoną pasywnie pięciofazową sekcję zasilającą V4 + 1, która, według producenta, ma sobie bez problemu poradzić z sześciordzeniowymi procesorami Thuban.

Nowość odziedziczy kilka rozwiązań znanych z modelu 890 Extreme3, takich jak podświetlane przyciski Power, Reset i Clear CMOS, wyświetlacz diagnostyczny Dr. Debug oraz możliwość odblokowania rdzeni (Unlock Core Control).

Płyta zbudowana zostanie w oparciu o czarne PCB, na którym znajdą się cztery banki na pamięci DDR3, pięć złączy SATA 3 oraz dwa sloty PCI-Express 16x. Te ostatnie pozwolą na uruchomienie CrossFire w trybie 8x.

Na tylnym panelu umieszczone zostaną dwa porty USB 3 (obsługiwane przez kontroler produkcji NEC-a), a także jedno złącze eSATA 3 oraz zestaw wejść i wyjść wykorzystywanych przez ośmiokanałowy kodek audio ALC892.

Wraz z płytą otrzymamy zestaw oprogramowania, wśród którego znajdą się testowe wersje aplikacji od CyberLinka oraz autorskie narzędzia do overclockingu, sterowania prędkością wentylatorów i monitorowania parametrów.

Edytowane przez luk1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

890FX Deluxe3 - 890FX+SB850 (UCC, SATA 3, USB 3, DDR3, TDP 140W):

 

Strona producenta

 

Dołączona grafika

 

  • Phenom II X6 6-Core CPU Ready
  • Supports Exclusive ASRock UCC Chip - Unlock CPU Core feature
  • ASRock DuraCap (2.5 x longer life time), 100% Japan-made high-quality Conductive Polymer Capacitors
  • Cool Heatpipe Design
  • Supports ATI™ Quad CrossFireX™, 3-Way CrossFireX™and CrossFireX™
  • 1 x eSATAIII connector, 8 x SATA3 6.0 Gb/s connectors, 4 x USB 3.0 ports
  • Smart Swith Design : 1 x Power Switch with LED, 1 x Reset Switch with LED, 1 x Clear CMOS Switch with LED
  • Supports ASRock Instant Boot, Instant Flash, OC Tuner, IES, OC DNA, Multi-Speed Fan Control
  • 7.1 CH HD Audio with Content Protection, DAC with 110dB dynamic range (VIA® VT2020 Audio Codec with QSound) , Premium Blu-ray audio support
  • ErP/EuP Ready
  • Free Software: CyberLink DVD Suite - OEM and Trial; Creative Sound Blaster X-Fi MB - Trial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Ujawnił mi się od paru dni problem. MoBo kupione z końcem grudnia 2009. Do tej pory wszystko chodziło bezbłędnie.

Jak włączam komputer po parogodzinnym postoju - to zaczyna startować i się wyłącza. A by ponownie wystartował muszę wyłączyć listwę na zasilaniu (lub przełożyć do innego wtyku). Po takim "odpaleniu" komputer chodzi bezbłędnie (np. włączam w piątek po pracy i wyłączam w poniedziałek rano - przed wyjściem z domu). Można go restartować, ba nawet wyłączyć na kilkadziesiąt minut i jest wszystko O.K. Chociaż czasami, po starcie wymaga potwierdzenia ustawień BIOS.

Sprawdziłem wszystkie styki, przesmarowałem wentyle. Zasilacz ma swoje lata ale przed montażem nowej MoBo rozebrałem go w drzazgi i odkurzyłem.

Temat daję w tym dziale bo kiedyś miałem podobny problem z EP 8RDA3i i wtedy winna była MoBo > po ciężkiej jeździe wymieniłem na gwarancji.

Za wyjątkiem zasilacza i napędów (HDD, DVD) wszystko jest na gwarze.

Doradźcie coś (?) Problem polega na tym, że skutki działań mogę sprawdzić faktycznie raz na dobę > po paro godzinnym postoju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Równie dobrze to może być wina zdychającego zasilacza, jak i mobo...

 

Iście Salomonowy wyrok...

Jak sprawdzić nie mając w zapasie sensownej zasiłki ?

Czyli czekać aż coś definitywnie padnie (?)

Zmieniłem baterię (profilaktycznie). Odpowiedź będzie za 24h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie można. Jakieś dwa lata temu miałem innego rodzaju problem. Po dłuższym postoju BIOS gubił ustawienia. Z zasilaczem niby wszystko było w porządku, napięcia w normie itp. Zmieniłem na inny i jak ręką odjął...

Nie mówię, że tutaj musi być też wina zasilacza, ale jak nie sprawdzisz, to nie będziesz wiedział. A w zgadywanki nie ma się co bawić...

Edytowane przez luk1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...