Skocz do zawartości
luk1999

ASRock AMD 7xx/8xx - Wszystkie modele AM2+/AM3

Rekomendowane odpowiedzi

No niestety, zmiana baterii nie pomogła :D

Sprawdziłem kalkulatorem, mój dokładnie 3 letni i 6 dni zasilacz ma jeszcze nadmiar mocy ok. 80W :wink2:

Czyli muszę czekać aż coś się rypnie :smoke:

Sensowną zasiłkę na kilka dni trudno będzie mi pożyczyć. :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BIOS 1.5 i udany unlock Phenoma II x2 na Phenoma II x4 :)

 

Ten sam proc, który na BIOSie 1.40 zunlockował się 1 raz.

Biosu 1.40A nie próbowałem :-)

 

EDYCJA

Między restartami chodził dobrze, nawet na obniżonym napięciu. Jednak po wyłączeniu komputera i po ponownym włączeniu już się nie włączył :/ Konieczny był Clear Cmos.

Edytowane przez McDracullo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BIOS 1.5 i udany unlock Phenoma II x2 na Phenoma II x4 :)

 

Ten sam proc, który na BIOSie 1.40 zunlockował się 1 raz.

Biosu 1.40A nie próbowałem :-)

 

EDYCJA

Między restartami chodził dobrze, nawet na obniżonym napięciu. Jednak po wyłączeniu komputera i po ponownym włączeniu już się nie włączył :/ Konieczny był Clear Cmos.

 

 

mialem cos podobnego po przestoju. wymagalo wylaczenia zasilania (zasilacza) na chwile

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Między restartami chodził dobrze, nawet na obniżonym napięciu. Jednak po wyłączeniu komputera i po ponownym włączeniu już się nie włączył :/ Konieczny był Clear Cmos.

 

A komp był stabilny na tych ustawieniach (tak z 2h OCCT)?

Obadam, jak to u mnie wygląda. Możliwe, że jest jakiś babol w BIOS-ie.

Edytowane przez luk1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem z CNQ na Asrocku M3A770DE

W biosie CNQ na auto (dawałem też enabled), w Windows 7 ustawiłem niskie zarządzanie energią.

Mimo tych operacji nie zbija mi mnożnika i napięcia pod windowsem...

Czy trzeba cos jeszcze załączać lub instalować ?

Zainstalowalem Inteligent Energy Saver, moze trzeba go dokonfigurować ?

Procek na default, zarówno napięcia jak i szyna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Meeron:

Masz wszystko na def ustawione, ale ręcznie czy jest na auto, bo musi być na auto, aby cnq działało.

Jeśli to nie to, to weź zresetuj bios, poustawiaj tylko botowanie i wyłacz post powitalny Asrock'a ( wszyscy kochamy te powitania ), jak dla mnie musi wtedy chodzić cnq, jak nie to jeszcze raz biosa wgrać i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za rady!

okazuje się, że od chwili odpalenia systemu musi minąć około minuta aby płyta zaczęła oszczędzać mimo, że system jest czysty i nic nie uruchamia się z jego startem

zaobserwowałem to po upgrejdzie do najnowszego biosa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest szansa, że na AOD790GX uruchomię Phenoma II 545 bez wgrywania nowszego BIOSu?

 

Jak na płycie jest bios 1.4 to spoko uruchomi bo sam na nim zaczynałem tylko procka wykryje jako Unknown AMD także potem updacik do 1.8 biosa i można się bawić w unlock

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbował ktoś tych nowych biosów mających tylko dawać wsparcie nowym procą. Dają one coś o czym producent nie wspomniał?

 

EDIT: Spróbowałem i wróciłem do 1.70. W sekcji Ramu zamiana układów timingów (z tego co pamiętam)oraz jaja z zapisanie ustawień OC, restart i ustwaienia CPU na defie są.

Edytowane przez Sobota

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 1.80 od dnia premiery i pod względem oc i ACC jest tak samo, jak na poprzednim BIOS-ie. Nie sprawdzałem oc pamięci na najwyższym mnożniku - może tam wreszcie coś poprawiono?

Doszło za to więcej ustawień do CPU Active Core Control no i zmieniono miejsce, w którym wyświetlane są aktualne wartości timingów. Teraz ta zakładka wygląda podobnie, jak w modelach z serii Extreme.

Edytowane przez luk1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowy bios do M3A770DE faktycznie czyni cuda... na starym nie mogłem uzyskać stabilności na 3 lub 4 jajkach zwiechy, resety, BSODY a tu proszę:

 

Dołączona grafika

 

cały dzień go męczyłem - stabilny jak skała aż trudno uwierzyć...

 

najlepsze że w piątek kupiłem nową płytę (jedzie do mnie) właśnie żeby mieć stabilne x4.... ehhhhh :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepsze że w piątek kupiłem nową płytę (jedzie do mnie) właśnie żeby mieć stabilne x4.... ehhhhh :mur:

 

To pomęcz go jeszcze na tej swojej płycie żeby mieć 200% pewności że jest cacy, a zamówioną oddaj ( 10 dni ). Stracisz jedynie koszty wysyłek, a i tak lepiej niż kilkanaście procent sprzedając.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

procek jest stabilny vcore=1,45V nb=1,2V 3,5Ghz x4 (kilka godz. OCCT, 3dsmarki, giercowanie) co mnie naprawdę dziwi biorąc pod uwagę co się działo przed zmianą bios'a

 

a kupiłem GA-MA790XT-UD4P od jednego forumowicza... no trudno, potestujemy, zobaczymy, która będzie stabilniejsza, którą zostawie... gigashit ma ciekawszy system chłodzenia, asrock grzeje się jak diabli, sekcja zasilania i NB gorące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...