Skocz do zawartości
luk1999

ASRock AMD 7xx/8xx - Wszystkie modele AM2+/AM3

Rekomendowane odpowiedzi

Wszytko stabilne testowałem wszystko w OCCT... także nie jest to winą OC.Zresztą na def też jest X4 i ścinki.RAM są na DEF ustawieniach bo kręce mnożnikiem a jak się kręci mnożnikiem to ram nie ma nic do oc.

 

Wypowie się ktoś jeszcze ? na innych forach nie pomogli licze na Was

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjmij kartę, zresetuj ustawienia BIOS-u, włącz na chwilę kompa bez karty. Następnie włóż ją ponownie. Taktowanie PCI-E powinno wrócić do normalnego poziomu.

Wyłącz Cool'n'Quiet. Przeskanuj dysk twardy, może on się sypie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjmij kartę, zresetuj ustawienia BIOS-u, włącz na chwilę kompa bez karty. Następnie włóż ją ponownie. Taktowanie PCI-E powinno wrócić do normalnego poziomu.

Wyłącz Cool'n'Quiet. Przeskanuj dysk twardy, może on się sypie...

 

ha to już zrobiłem i nie pomogło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dosyć to dziwne. Żeby stwierdzić na 100% czy to mobo najlepiej byłoby sprawdzić na innej.

 

Czy z moim HDD wszystko w porządku ?

http://img36.imageshack.us/img36/1121/badsct.png

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kumpel co się zna mówił że ten AsRock faktycznie spowalnia PCIE EXpress i dlatego gry się ścinają bo jest ucięta wydajność karty graficznej.Ile wy mieliście FPS w DIRT2 ustawienia ultra AAx2(albo X4) AFx16 1440x900 dało się grać na takich ustawieniach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twardy jest ok ....

 

Chyba ze dochodzi do "pogryzienia" się karty z płytą... co jest rzadkim zjawiskiem ale wystepuje...

 

Rozumiem ze górny slot PCI-e w użyciu ?

 

Update biosu robiłes i mobo i karty graficznej.... ?

Edytowane przez Kwazor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, przeczyść złącze PCI-E, sprawdź czy blaszki wewnątrz nie są powyginane. Ewentualnie jest to wina karty, lub przełącznika trybu CF. Sprawdź czy dobrze siedzi w slocie lub przełóż go, wtenczas PCI-E powinno pracować w trybie 8x.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość BRVideo

Witam

 

Czy ta płyta obsłuży pamięci GOODRAM ? 2x2GB 1333MHz, bo jestem na etapie kupna, a wolę się upewnić, by nie mieć problemów z kompatybilnością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość BRVideo

Nie napisałeś która płyta ;) Ale raczej obsłuży, goodramy to pamięci, które śmigają na prawie każdej mobo bez problemów. Czasami z Gigabytami są akcje, ale to tak nawiasem tylko ;)

 

 

Płyta ASRock 870 Extreme3, napisałem nowy temat z nazwą płyty i ktoś go wywalił i tamtego posta przeniesiono tutaj, dlatego nie ma nazwy mobo, ale mniejsza o to. Właśnie ja mam problemy z Gigabyte i wysyłam już 3 raz na gwarancje, naprawiają odsyłają, działa z 3 tyg. i się psuje sama z siebie, dlatego teraz myślę o kupnie jakiegoś ASRocka, bo nawet miałem kiedyś mobo na AM2 z ASRock i nigdy nie miałem problemów ze stabilnym działaniem, a to co odstawia Gigabyte to szkoda gadać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

870 Extreme3 raczej nie powinien mieć problemów z GR czy Kingstonami Value.

Z ciekawszych płyt, to jest jeszcze M3A790GXH/USB3 (czyli stary M3A790GXH/128M z kartą z USB3) za 250 - 260 zł.

Edytowane przez luk1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!,mój pierwszy temat na PurePC.Mam dziwny problem.Sprzęt jaki posiadam to Phenom 955 3,2@3,6GHz + wydajne chłodzenie xigmatek h.d.t S1284 i pasta zalman stg2,grafika MSI HD5850 765/1165@900/1225,OCZ600W,AsRock AOD790gx+2gb ram kingston 667mhz+2gb ram 667mhz kingmax.Mój monitor to LG 19' rozdzielczość 1440x900.Na takim sprzęcie każda gra powinna na najwyższych ustawieniach z AAx8 i AFx16.A na przykład taki DIRT2 z ustawieniami ULTRA i AAx2 to tnie się że aż grać się nie da,w metro2033 były ścinki,a najgorsze jest to że nawet głupie settlersy 7 się ścinają.To nie jest wina sterowników (są poprawne zainstalowane i próbowałem starszych i nowszych wersji)nie pomogły format/y.Najlepsze w tym wszystkim to że np.CPUZ,GPUZ,everest itp. wykrywają że mój 5850 chodzi na pcie express obniżonym do X4 a nie X16 jak powinien screen http://gpuz.techpowerup.com/10/06/27/cmn.png .Jednak zdobywa w 3dmarku vantage całkiem dobry wynik 15.238 pkt gpu score ,w uninge heaven 2.1 też zadowalający wynik osiąga (co wskazywałoby na błędny odczyt),jednak te ścinki to wykluczają....Już mówię że SWITCH jest dobrze założony i wyjmowanie go i wkładanie nie pomogło.Myślę że zakup nowej płyty głównej jak Gigabyte 770UD3 by cos zmienił czy to może wina moich słabych ramów ?

 

Dziś patrze mam to samo PCI-e chodzi na X4 zaktualizowałem biosa na 1.90 dalej to samo myślę ftw ? wyjąłem switch przedmuchałem go włożyłem w opcje 2x8 właczyłem winde sprawdziłem jest pcie x8 wyłaczyłem pieca przełożyłem switch na X16 i o dziwo bez problemu po restarcie mam znowu pełne X16 na pci-e. Może też tak spróbuj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam:

ASROCK M3A770DE bios 1.5

Athlon II X3 435 oznaczenia: CACYC AC0952APMW

DDR3 KINGSTON - 2 GB / 1333 (2x 1 GB), CL9 ( KVR1333D3N9K2/2G )

I mam problemy z odblokowaniem 4 rdzenia. Pamięć L3 niby udało się odblokować i komp chodził 2h podczas gry. Napiecie ustawilem cpu na 1.4 i mostek 1.35. Pamieci 1.77. Przy próbie odblokowania 4 rdzenia uruchamia sie i wchodzi do windy, po czym łapie bluscreena po logowaniu na konto urzytkownika. Nie wiem co z dalszymi ustawieniami pamieci. Probowałem obniżyć szyne htt i mnoznik proca i nic nie daje.

O co chodzi?

pozdrawiam i proszę o małą pomoc.

Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...